Справа № 420/21673/24
23 вересня 2024 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Юхтенко Л.Р.,
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) провизнанняпротиправнимидіїтазобов'язаннявчинитипевнідії,-
До Одеського окружного адміністративного суду 09 липня 2024 року (документ сформований в системі Електронний суд 09.07.2024) надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83), в якій позивач просив:
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо у проведенні індексації пенсії позивача із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії у розмірі 1,11, 1,14, у розмірі 1,197 та у розмірі 1,0796.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеськійобласті провести перерахунок (індексацію) та виплату пенсії позивача відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону № 1058-ІУ шляхом послідовного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії в розмірі 7763,17 грн на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,11 з 01.03.2021 року відповідно до п. 1 постанови КМУ від 22.02.2021 року № 127, на коефіцієнт збільшення 1,14 з 01.03.2022 року відповідно до п. 1 постанови КМУ від 16.02.2022 року № 168, на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,197 з 01.03.2023 відповідно до п. 1 постанови КМУ від 24.02.2023 року № 168, на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0796 з 01.03.2024 року відповідно до п. 1 постанови КМУ від 23.02.2024 року № 185 та у зв'язку з цим провести виплату недоотриманих сум пенсії, починаючи з 01.03.2021.
Ухвалою від 12 липня 2024 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін у порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на пенсійному обліку Головного управління ПФУ в Одеській області та з 2020 року отримує пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-ІУ).
Позивач зазначив, що згідно до матеріалів пенсійної справи вбачається, що було застосовано показник середньої заробітної плати по Україні за2017 - 2019 роки - 7763,17 грн.
Позивач зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону № 1058-ІУ для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок пенсії шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески.
Також позивач зазначив, що відповідно до постанови КМУ від 22.02.2021 року № 127, постанови КМУ від 16.02.2022 року № 118, постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» від 24.02.2023 № 168 та постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» від 23.02.2024 № 185 проводиться перерахунок пенсії із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в України у розмірі 1,11, 1,14, 1,197 та 1,0796, відповідно.
Позивач звернувся до Відповідача із заявою щодо проведення індексації пенсії шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення її пенсії (за 2017- 2019) на вказані коефіцієнти збільшення.
Однак, Відповідач листом від 12.06.2024 року повідомив про відсутність підстав для перерахунку пенсії.
Позивач не погоджується з такою відмовою, вважає її протиправною, посилаючись на те, що відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону №1058-ІУ для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону України №1058-ІУ затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 року №124 (далі - Порядок №124), відповідно до п. 1 якого він визначає механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
З посиланням на п. 4 Порядку № 124 позивач звертає увагу, що для перерахунку пенсії з метою індексації не застосований вказаний вище множник Зс. Натомість у формулі перерахунку пенсії із зазначеною метою вказано показники зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні та споживчих цін за попередній рік (у відсотках).
Позивач звертає увагу, що застосований відповідачем підхід є помилковим та застосування такого підходу позбавило права на індексацію у 2020-2024 роках.
На думку позивача, абзац 1,2 п. 5 Порядку № 124 не підлягають застосовуванню до спірних правовідносин, оскільки в абз.2 п. 5 Порядку № 124 закладено, що такий механізм перерахунку застосовується лише в 2019 році, та абз. 1, 2 суперечать п. 3 вказаного Порядку та ч. 2 ст. 42 Закону № 1058-ІУ,адже звужує коло пенсіонерів, пенсії яких підлягають щорічній індексації.
На думку позивача, після такого перерахунку показник середньої заробітної плати позивача має становити: 7763,17 грн х 1,11 х 1,14 х 1,197 х 1,0796 = 12694,74 грн.
Проте відповідач не провів зазначеного перерахунку, що стало підставою звернення до суду з цим позовом.
До суду надійшов відзив на позовну заяву (вхід. № ЕС/30781/24 від 26.07.2024 року), в якому відповідач позовні вимоги не визнав та просив відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону № 1058. Розмір пенсії позивачу обчислено з урахуванням страхового стажу 44 роки 04 місяці 21 день, коефіцієнт стажу - 0,44333.
Представник відповідача зазначив, що оскільки в 2020 році позивачу призначено пенсію за віком, то з 01.03.2024 року їй пенсію проіндексовано та обчислено згідно середньомісячної заробітної плати 11359,58 грн, визначеній за даними персоніфікованого обліку, та її розмір становить 6665,35 грн, де: розмір пенсії за віком - 5036,04 грн (11359,58*0,44333); доплата за понаднормовий стаж (14 років) - 239,68 грн; підвищення ч. 3 ст. 29 Закону № 1058 - 1133,11 грн; надбавка на індексації 01.03.2022 - 56,52 грн; надбавка на індексації 01.03.2023 - 100 грн; надбавка на індексації 01.03.2024 - 100 грн.
Також представник відповідача зазначив, що Головним управлінням проведено з 2021 року перерахунок пенсії з урахуванням ч. 2 ст. 42 Закону № 1058 автоматизованим способом, тому посилання позивача на те, Головне управління нараховує та виплачує їй пенсію за віком із застосуванням величини середньомісячної заробітної плати в меншому розмірів є безпідставними та такими, що не відповідають дійсності.
На виконання ухвали суду листом від 30.07.2024 року вхід. № 30743/24 Головне управління надало суду належним чином засвідчені копії розпоряджень з пенсійної справи позивача.
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, судом встановлено таке.
Позивач перебуває на обліку Головного управління ПФУ в Одеській області та матеріалами справи підтверджено, що позивачу призначено пенсію за віком на підставі Закону № 1058-ІУ з 27.09.2020 року.
Розмір пенсії позивачу обчислено з урахуванням страхового стажу 42 роки 04 місяці 21 день, коефіцієнт стажу - 0,42167.
Для обчислення пенсії позивачу застосовано показник середньої заробітної плати по Україні за2017 - 2019 роки - 7763,17 грн.
Відповідно до перерахунку пенсії від 28.02.2023 року враховано страховий стаж позивача 44 років 4 місяців 21 день, коефіцієнт стажу- 0,44333.
Представник відповідача зазначив, що оскільки в 2020 році позивачу призначено пенсію за віком, то з 01.03.2024 року їй пенсію проіндексовано та обчислено згідно середньомісячної заробітної плати 11359,58 грн, визначеній за даними персоніфікованого обліку, та її розмір становить 6665,35 грн, де: розмір пенсії за віком - 5036,04 грн (11359,58*0,44333); доплата за понаднормовий стаж (14 років) - 239,68 грн; підвищення ч. 3 ст. 29 Закону № 1058 - 1133,11 грн; надбавка на індексації 01.03.2022 - 56,52 грн; надбавка на індексації 01.03.2023 - 100 грн; надбавка на індексації 01.03.2024 - 100 грн., що підтверджено рішенням 155950008490 від 24.04.2024 року про перерахунок пенсії.
Суд встановив, що позивач звернувся до Головного управління ПФУ в Одеській області із заявою з проханням провести індексацію пенсії та листом від 12.06.2024 року № 1500-0307-8/88825 Головне управління ПФУ в Одеській області повідомило позивача про те, що відповідно до ч. 2 ст. 42 ЗУ № 1058 заявниці проведені перерахунки пенсії, механізм проведених перерахунків передбачає збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено внески та який враховано для обчислення пенсії в розмірі 3764,40 грн.
Також повідомлено, що відповідно до постанови КМУ від 23.02.2024 року № 185 з 01.03.2024 року проведено перерахунок пенсії із застосуванням проіндексованого показника середньої заробітної плати в України - 7994,47 грн. (3764,40 грн х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197 х 1,0796).
Не погодившись з відмовою у проведенні перерахунку пенсії, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не належать задоволенню, з огляду на таке.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з абзацом 2 частини першої статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.
Індексація пенсій проводиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до абзаців другого і третього частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (ч. 5 ст. 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення").
Відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону №1058-IV для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
Розмір та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.
Механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, визначено Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 (далі - Порядок № 124).
При цьому, хоча вказаний Порядок і затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році", проте, враховуючи пункт 1 Порядку № 124, його дія поширюється не лише на проведення індексації пенсій у 2019 році, а й на її проведення в наступні роки.
Відповідно до абзаців 1 і 2 пункту 5 Порядку № 124, у 2019 році перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 01.10.2017 на коефіцієнт, визначений згідно з абзацом першим пункту 4 цього Порядку.
Кожен наступний перерахунок у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Згідно з даними розміщеними на вебсайті Пенсійного фонду України (http://www.pfu.gov.ua) середня заробітна плата за 2014 рік становила 3149,45 грн, за 2015 рік - 3661,41 грн, за 2016 рік - 4482,35 грн. Отже, середній показник станом на 01.10.2017 становить 3764,40 грн ((3149,45 грн + 3661,41 грн + 4482,35 грн) : 3).
Абзацом першим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році", підпунктом 1 пункту 2 постанови Кабінетом Міністрів України від 01.04.2020 № 251 "Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році", абзацом другим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 № 127 "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році", абзацом другим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році" і пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році" установлено, що перерахунок пенсій згідно з Порядком № 124 проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, відповідно: з 1 березня 2019 року у розмірі 1,17; з 1 березня 2020 року у розмірі 1,11; з 1 березня 2021 року у розмірі 1,11; з 1 березня 2022 року у розмірі 1,14; з 1 березня 2023 року у розмірі 1,197.
Таким чином, при здійсненні перерахунку пенсій відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону № 1058-IV і Порядку № 124 використовуються такі показники середньої заробітної плати: з 1 березня 2019 року 4404,35 грн (3764,40 грн х 1,17); з 1 березня 2020 року 4888,83 грн (3764,40 грн х 1,17 х 1,11); з 1 березня 2021 року 5426,60 грн (3764,40 грн х 1,17 х 1,11 х 1,11); з 1 березня 2022 року 6186,32 грн (3764,40 грн х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14); з 1 березня 2023 року 7405,03 грн (3764,40 грн х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197).
З урахуванням вищенаведених показників органи Пенсійного фонду зобов'язані визначати середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески (Зс), згідно зі статтею 40 Закону №1058-IV.
Порядок проведення індексацій пенсій у 2023 році передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» (далі, - Постанова № 168).
Відповідно до п. 1 Постанови № 168, з 1 березня 2023 р. перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 Питання проведення індексації пенсій у 2019 році, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,197.
Згідно з п. 6 Постанови № 168, з 1 березня 2023 р. до пенсій, призначених відповідно до Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - Закон) за зверненнями, що надійшли до 31 грудня 2022 р. включно, які не підвищуються з 1 березня 2023 р. згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», щомісячну доплату до пенсії в розмірі 100 гривень, яка виплачується додатково до щомісячних доплат до пенсії, встановлених пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 р. № 127 Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році та пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 118 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році (Офіційний вісник України, 2022 р., № 18, ст. 968), в межах максимального розміру пенсії, визначеного законом. Зазначені щомісячні доплати враховуються під час наступних перерахунків пенсії у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2024 р. № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» (далі, - Постанова № 185) установлено, що з 1 березня 2024 р. перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,0796.
З матеріалів справи вбачається, що при обчисленні пенсії за віком позивача у 2020 році відповідач застосував середній заробіток в Україні, з якого сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за 2017-2019 роки, а саме -7763,17 грн.
При цьому, вказаний розмір є більшим, ніж розміри показників середньої заробітної плати, які підлягають застосуванню при проведенні перерахунку пенсії з рахуванням її індексації відповідно до статті 42 Закону №1058-IV, а саме: за 5426,60 грн. (з 01.03.2021), 6186,32 грн (з 01.03.2022), 7405,03 грн (з 01.03.2023).
Щодо перерахунку з 01.03.2024 року, то матеріалами справи підтверджено, що відповідно до постанови КМУ від 23.02.2024 року № 185 з 01.03.2024 року проведено перерахунок пенсії із застосуванням проіндексованого показника середньої заробітної плати в України - 7994,47 грн. (3764,40 грн х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197 х 1,0796)
За таких підстав, враховуючи наведений вище аналіз норм права, суд доходить висновку, що у відповідача були відсутні правові підстави для проведення перерахунку пенсії позивача згідно з Порядком № 124.
За таких встановлених обставин, суд доходить висновку, що відповідачем не було допущено порушення приписів закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч.1 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідач, заперечуючи проти позову довів, з посиланням на відповідні докази правомірності своїх дій, а тому позовні вимоги не належать задоволенню.
У зв'язку із відсутності доказів понесення відповідачем витрат пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз в цій справі відсутні, жодні судові витрати не належать стягненню з позивача на користь відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -
У задоволенні позовних вимог за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дії тазобов'язання вчинити певні дії,- відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя Л.Р. Юхтенко
.