Провадження № 3/537/1119/2024
Справа № 537/2971/24
20.09.2024 суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області Дядечко Іван Іванович, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
26.05.2024 року о 15 год. 09 хв. в м. Кременчуці, вул. Халаменюка, буд. 5, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 210998, д.н.з. НОМЕР_2 , з ознаками наркотичного сп'яніння: звужені зіниці очей, які не реагують на світло та неприродна блідість. Від проходження огляду на стан сп'яніння в закладі охорони здоров'я КНМП водій ОСОБА_1 відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України і тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, не визнав, просив провадження в справі про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення. В судовому засіданні, що відбулось 30.07.2024 ОСОБА_1 пояснив, що 26.05.2024 його зупинили працівники патрульної поліції через те, що в нього не був ввімкнений світловий покажчик повороту. Після ознайомлення з відеозаписом поліцейський повідомив, що покажчик повороту працював, але зазначив, що водій не користувався ременем безпеки. Коли ОСОБА_1 попросив показати підтверджуючі докази, то йому було відмовлено. В подальшому останньому повідомили про технічну несправність транспортного засобу, а саме те, що на колесі відсутній болт. Через деякий час поліцейській повідомили ОСОБА_1 про ознаки наркотичного сп'яніння та запропонували проїхати до лікарні для проходження огляду, на що останній погодився. ОСОБА_1 пояснив, що протягом трьох годин він не зміг здати біологічний матеріал (сечу) при цьому пояснював лікарю, що перебував в хворобливому стані. Зауважив, що лікар задавав питання поліцейському з приводу того, який саме висновок писати, на що працівник поліції сказав писати про відмову від проходження огляду. ОСОБА_1 зазначив, що просив, щоб в нього взяли кров, змиви з губ або рук, але отримав відмову, чому саме йому не пояснили. Окрім того, останній зазначив, що після даної події його повторно зупиняли працівники поліції, а саме через 14 та 17 днів й пропонували проїхати до медичного закладу для проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння. Пройшовши тестування, результати були негативні. В судовому засідання, що відбулося 04.09.2024 ОСОБА_1 пояснив, що 26.05.2024 він хворів на бронхіт, тому його стан здоров'я міг повпливати на його вигляд та те, що він не змог сходити в туалет, оскільки в нього була лихоманка.
Захисник ОСОБА_1 - адвокат Груба А.С. в судовому засіданні просив провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Розглянувши справу, вислухавши пояснення ОСОБА_1 та його захисника, свідків, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
З пункту 2.5 ПДР України вбачається, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачено відповідальність, за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції визначено ст. 266 КУпАП, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 №1452/735 та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, що затверджений Постановою КМУ №1103 від 17.12.2008.
Відповідно до ст. 266 КУпАП передбачено, що особи, які керують транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно із п. 2, 4, 6 Розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої Наказом МВС України від 09.11.2015 №1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за №1413/27858, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість. Огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Відповідно до п. 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, що затверджений Постановою КМУ №1103 від 17.12.2008 у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №714962 від 26.05.2024 ОСОБА_1 надав пояснення по суті правопорушення на окремому аркуші.
З письмових пояснень ОСОБА_1 від 26.05.2024 вбачається, що останній був зупинений працівниками поліції 26.05.2024 о 15 год. 09 хв. за адресою: АДРЕСА_2 й йому спочатку було пред'явлено порушення у вигляді не ввімкненого покажчика світлового повороту, але після оцінки доказів поліцейський впевнився в тому, що він був ввімкнений. Згодом працівник патрульної поліції повідомив ОСОБА_1 про інше порушення, а саме про те, що на колесі відсутній болт, з чим останній не погодився. В подальшому поліцейський повідомив ОСОБА_1 про ознаки наркотичного сп'яніння. Оскільки він нічого не вживав, то погодився пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння, але через свої фізіологічні проблеми не зміг здати сечу. На його прохання здати кров або змиви ОСОБА_1 отримав відмову.
З Висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 103 від 26.05.2024, що складений лікарем КНМП «Кременчуцька міська лікарня планового лікування» ОСОБА_2 вбачається, що ОСОБА_1 ухилився від проходження огляду шляхом ненанадання біосередовища (сечі) для проведення лабораторного дослідження.
Із долучених до протоколу про адміністративне правопорушення та переглянутих судом в судовому засіданні відеозаписів вбачається, що на них зафіксовано рух транспортного засобу ВАЗ 210998, д.н.з. НОМЕР_2 , водій якого представився, як ОСОБА_1 . Працівник поліції повідомив водію про причину зупинки та попросив надати посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та страховий полюс. Після того, як водій надав документи працівники поліції попросили останнього вийти з автомобіля. В подальшому в ході спілкування працівник поліції повідомив ОСОБА_1 , що в нього виявленні ознаки наркотичного сп'яніння, а саме: звужені зіниці очей та неприродна блідість й запропонував пройти огляду на стан наркотичного сп'яніння в закладі охорони здоров'я, на що останній погодився, але відмовився сідати в автомобіль до працівників поліції «по своїм принципам» та сказав, що б відносно нього нього складали протокол затримання. В подальшому після спілкування з працівниками поліції, водій погодився проїхати до медичного закладу на службовому транспортному засобі. В закладі охорони здоров'я лікар-нарколог перепитав у ОСОБА_1 чи погоджується він пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння, на що останній повідомив, що погоджується, але зазначив, що нічого підписувати не буде та користується ст. 63 Конституції України. На запитання лікаря-нарколога чому ОСОБА_1 не може підписати письмову згоду на проходження огляду останній відповів: «я хворію бронхітом й на даний час не можу приймати такі рішення, а саме підписувати документи». Також, ОСОБА_1 повідомив лікарю, які ліки приймає. Останній пояснив, що зазначений перелік ліків жодним чином не впливає на стан наркотичного сп'яніння. Також, лікар-нарколог роз'яснив процедуру проходження огляду. Через деякий час водій підписав письмову згоду на проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння й лікар надав йому стаканчик для того щоб він надав біологічний матеріал, а саме сечу. Після того, як ОСОБА_1 не вдалось сходити в туалет, лікар роз'яснив, що в нього є час до 18:40 год. й він може випити достатню кількість рідини. На запитання про можливість задати альтернативні види біологічних матеріалів лікар-нарколог повідомив, що при огляді на стан наркотичного сп'яніння береться лише сеча. В подальшому ОСОБА_1 купив воду та чекав в коридорі. Після спливу відведеного часу та декількох спроб сходити в туалет ОСОБА_1 не надав лікарю-наркологу біологічну речовину, а саме сечу для проведення тестування, у зв'язку з чим останнім був складений висновок в якому він зазначив, що ОСОБА_1 ухилився від проходження огляду шляхом ненанадання біосередовища (сечі) для проведення лабораторного дослідження. Працівники поліції повідомили водію, що відносно нього буде складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП та роз'яснили йому його права.
Допитаний в судовому засідання 20.08.2024 в якості свідка інспектор взводу 1 роти 1 БПП в м. Кременчук УПП в Полтавській області ОСОБА_3 пояснив, що 26.05.2024 по вулиці Халаменюка було зупинено транспортний засіб ВАЗ 2199, оскільки водій не був пристебнутий ременем безпеки. Окрім того, під час візуального огляду транспортного засобу було виявлено технічну несправність, а саме був відсутній болт на передньому лівому колесі. Потім в ході спілкування у ОСОБА_1 були виявлені ознаки наркотичного сп?яніння. Спочатку водій не хотів їхати до медичного закладу, бо вважав, що потрібен протокол затримання, але потім погодився проїхати. В лікарні лікар-нарколог провів візуальний огляд ОСОБА_1 та запропонував здати біологічну речовину (сечу). Протягом 3-х годин останній не надав лікарю-наркологу біологічну речовину, тому після спливу відведеного терміну відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення, а саме за відмову від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Допитаний в судовому засідання в якості свідка лікар-нарколог КНМП «Кременчуцька міська лікарня планового лікування» ОСОБА_2 пояснив, що 26.05.2024 він надавав ОСОБА_1 3 години часу для здачі біологічного матеріалу та можливість випити необхідну кількість рідини, так як це передбачено інструкцією. Пояснив, що не знає таких препаратів, які за 3 години не дозволять здати біологічний матеріал. Вважає, що при бажанні і вживанні необхідної кількості рідини за відведений час реально здати необхідну кількість сечі. Щодо терміну виведення метаболітів будь-яких наркотичних речовин зазначив, що все залежить від того наскільки часто особа вживає дані речовини.
Допитаний в судовому засідання в якості свідка сімейний лікар ОСОБА_4 пояснив, що ОСОБА_1 перебував на амбулаторному лікуванні з діагнозом гострий бронхіт з 25.05.2024 по 30.05.2024 й для лікування були призначені препарати, а саме: «Рідексія», «Пульмобріз», «Аміцитрон» «Носоль» та інші. Зазначив, що деякі препарати залежні від прийому рідини, наприклад «Пульмобріз» тягне рідину, щоб краще розріджувати мокроту, «Рідексія» має діючу речовину на фоні якої в людини підсилюється бажання вживати рідину. Однозначної відповіді, щодо впливу на можливість надання біологічного матеріалу, а саме сечі, зазначених препаратів, сімейний лікар не надав.
Відповідно до п. 2, 3, 4, 10, 13 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008 (в редакції станом на 26.05.2024) огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. Огляд проводиться лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів (законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність); лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів - у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. Огляд водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я проводиться в будь-який час доби із застосуванням спеціальних технічних засобів (законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність). Лікар, що проводив у закладі охорони здоров'я огляд водія транспортного засобу, складає за його результатами висновок за формою, яка затверджується МОЗ. Висновок складається в трьох примірниках: по одному - для поліцейського та водія транспортного засобу, а третій залишається в закладі охорони здоров'я.
Зі змісту Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої Наказом МВС України від 09.11.2015 №1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за №1413/27858 вбачається, що огляд на стан наркотичного сп'яніння проводиться лікарем такими етапами: 1) встановлення особи, яку оглядають (ознайомлення з документами особи, паспорт, особисте посвідчення, посвідчення водія тощо), 2) візуальний огляд особи лікарем, 3) здача особою, яку оглядають, зразків біологічного середовища, дослідження зразків біологічного середовища лікарем (шляхом тестування), 4) проведення лабораторного дослідження зразків біологічного середовища, 5) за результатами огляду на стан сп'яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акту медичного огляду, 6) на підставі акта медичного огляду видається висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У п. 7, 8 розділу III Інструкції встановлено, що проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов'язкове. Метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп'яніння.
Відповідно п.п. 10, 12, 13, 14 розділу ІІІ Інструкції зразки біологічного середовища для лабораторного дослідження відбираються у дві ємності. Вміст однієї ємності використовується для первинного дослідження, вміст другої ємності зберігається протягом 90 днів. Предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук. Для дослідження біологічного середовища може використовуватися кров, якщо в обстежуваної особи неможливо взяти зразки біологічних середовищ, вказаних у пункті 12 цього розділу. Якщо водій - учасник дорожнього руху внаслідок ДТП перебуває у несвідомому стані або з тяжкими травмами, обов'язково проводиться дослідження біологічного середовища або крові на вміст алкоголю, наркотичних чи психотропних речовин у закладах охорони здоров'я, куди він доставлений.
Тобто, аналізуючи матеріали справи, суддя, у даному випадку, приходить до переконання, що посилання на неможливість здати біологічні зразки в дві ємності є фактичною відмовою від проходження огляду.
Суддя звертає увагу, що з моменту виявлення ознак наркотичного сп'яніння та до моменту складення висновку про неможливість проведення огляду пройшов досить значний проміжок часу, тобто працівники поліції не тільки не позбавляли ОСОБА_1 можливості пройти огляди, а й надавали йому достатньо часу для його проходження.
Також, слід зазначити, що положення пункту 13 розділу III Інструкції не зобов'язує лікаря використовувати для дослідження кров, а надає йому можливість її використання, якщо в обстеженої особи неможливо взяти зразки біологічного середовища, зазначених у пункті 12 цього розділу.
Наявність в Інструкції норми, яка містить перелік видів біологічного середовища, які, окрім сечі, можуть бути відібрані, жодним чином не означає, що це є альтернатива для особи, яка проходить огляд на стан сп'яніння, обирати вид біологічного середовища, яке йому зручно здавати. Вказана альтернатива встановлена для тих випадків, коли відсутня реальна об'єктивна можливість здати якийсь із зазначених видів біологічного середовища. У всякому разі, огляд на стан сп'яніння проводиться лікарем медичного закладу, у який доставлений водій транспортного засобу, та лише лікар може визначити вид зразків біологічного середовища, необхідних для лабораторного дослідження. При цьому, враховується, які саме зразки біологічного середовища можна дослідити у цьому закладі охорони здоров'я.
Відбір біологічного середовища здійснюється відповідно до Методичних рекомендацій «Порядок відбору від живих осіб зразків біологічного матеріалу, поводження з ними та організація токсикологічних досліджень з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затверджених МОЗ України та Українським центром наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи Харківської медичної академії післядипломної освіти 18.01.2011 року.
Відповідно до розділу 1 пункту 1.1. Методичних рекомендацій матеріалом для дослідження виявлення саме наркотичних речовин в біологічних середовищах є сеча. Слина та змиви біологічних рідин з губ, рук - досліджуються при проведенні огляду на стан алкогольного сп'яніння.
На підтвердження відсутності у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, захисником було надано суду для дослідження Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 113 від 12.06.2024, Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 441 від 31.08.2024, Акт медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №441 від 31.08.2024, Акт медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №268 від 06.07.2024 відповідно до яких у ОСОБА_1 12.06.2024, 06.07.2024 та 31.08.2024 ознак наркотичного сп'яніння не виявлено.
Суддя вказані висновоки та акти огляду до уваги не приймає, оскільки ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності не за керування транспортним засобом у стані наркотичного сп'яніння, а за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння, що не є тотожним.
Окрім того, суддя бере до уваги твердження ОСОБА_1 , що у зв'язку із вживанням медичних препаратів, які були призначені лікарем для лікування бронхіту, він не зміг надати біологічну речовину (сечу) для проведення огляду на стан наркотичного сп'яніння, оскільки в матеріалах справи відсутні докази того, що ці препарати можуть впливати на проблеми з сечовипускання.
Враховуючи викладене, оцінюючи в сукупності наявні в справі докази, суддя дійшов висновку, що мало місце адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме відмова ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Відповідно до довідки, виданої старшим інспектором ВАП БПП в м. Кременчук УПП в Полтавській області ДПП Чаплянко С.М. від 27.05.2024 вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримав посвідчення водія серії НОМЕР_3 04.06.2022.
Обираючи вид стягнення суддя обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність не вбачає.
Враховуючи викладене, особу правопорушника, ступінь вини, суддя вважає за необхідне застосувати відносно правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, для запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що з правопорушника необхідно стягнути на користь держави 605 грн 60 коп. судового збору.
Керуючись ч. 1 ст. 130, 284, ст.4 Закону України "Про судовий збір", суддя
постановив:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у виді адміністративного штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн 00 коп. (сімнадцять тисяч грн 00 коп.) в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 грн 60 коп. (шістсот п'ять грн 60 коп.) судового збору.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307, 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. В разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцем знаходженням майна, яким стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягувач: держава.
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів: ГУК Полтав.обл/Полтавська/21081300, рахунок отримувача № UA048999980313050149000016001, Код отримувача за ЄДРПОУ: 37959255, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача № UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу 101 __________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, стягнутий з ___________ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору). При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянин України, зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 .
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після розгляду апеляційної скарги Полтавським апеляційним судом, постанова якого набирає законної сили негайно після її винесення.
Суддя Іван Іванович Дядечко