Постанова від 19.09.2024 по справі 712/10400/24

Справа № 712/10400/24

Провадження № 3/712/3287/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНА

19 вересня 2024 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Кончина О.І., за участю прокурора Лисика М.А., особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: м. Черкаси, громадянки України місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , працюючої головним бухгалтером в КП «Спортивний комплекс «Будівельник» Черкаської міської ради, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Комунального підприємства «Спортивний комплекс «Будівельник» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог ч.І ст.45, п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2024, а декларація фактично подана 02.04.2024, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні факт правопорушення визнала, у вчиненому розкаялася, вказала, що останній день подачі декларації прийшовся на вихідний день, оскільки вона мала незадовільний стан здоров'я, тому пропустила строк подачі, просила строго не карати.

Прокурор вважав, що протокол складений з дотриманням вимог КУпАП, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з чим остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією у виді штрафу.

Згідно із ч. 1ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не своєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За частиною 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

За положеннями ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно положень ст. 81 ЦК України юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.

Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до Розділу 1 Загальні положення Статуту Комунального підприємства «Спортивний комплекс «Будівельник» Черкаської міської ради є самостійним суб'єктом господарювання, створене для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення діяльності в порядку, передбаченому чинним законодавством України та цим Статутом.

Власником та одноосібним засновником Підприємства є територіальна громада міста Черкаси в особі Черкаської міської ради.

Органом управління підприємства є Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Підприємство є юридичною особою з моменту державної реєстрації, набуває прав юридичної особи, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банку, печатку, штампи, бланки зі своїм найменуванням.

Головною метою діяльності Підприємства є створення умов для організації та проведення масових оздоровчих, фізкультурних, спортивних, видовищних заходів, сприяння зміцненню здоров'я громадян, формування здорового способу життя, всебічному та гармонійному розвитку особистості, надання послуг населенню, організаціям, установам, підприємствам всіх форм власності, засобами фізичної культури і спорту, підвищення якості, ефективності використання спортивної бази, удосконалення організаційних форм фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової діяльності.

Судом встановлено, що наказом Комітету фізичної культури і спорту міськвиконкому №64 від 30.09.2004 року «Про звільнення і прийняття на роботу» звільнено з посади бухгалтера І категорії, секретар-друкарки ОСОБА_2 1 жовтня 2004 року по переводу в КП «СК «Будівельник» (ст. 36 п.5 КУЗпП ). Водночас прийнято на посаду бухгалтера КП «СК «Будівельник» ОСОБА_2 01.10.2004.

Наказом Комунального підприємства «Спорткомплекс «Будівельник» №29 від 30.11.2004 встановлено, що у зв'язку з одруженням змінено прізвище ОСОБА_2 на прізвище ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про одруження НОМЕР_1 від 25.09.2004, видано Черкаським міськвідділом реєстрації актів цивільного стану та паспорту НЕ №387722 від 09.11.2004 виданого Придніпровським РВ УМВС в Черкаській області.

Наказом Комітету з фізичної культури та спорту Черкаського міськвиконкому №1 від 03.01.2008 «Про внесення змін до штатного розпису» внесено зміни в штатний розпис КП СК «Будівельник» станом на 03.01.2008 р., а саме, посаду бухгалтера 9 тарифного розряду вилучити зі штатного розпису, замінивши посадою головного бухгалтера 10 тарифного розряду.

Відповідно до посадової інструкції головного бухгалтера, головний бухгалтер забезпечує ведення бухгалтерського обліку, дотримуючись єдиних методологічних засад, встановлених Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» з урахуванням особливостей діяльності підприємства і технології оброблення облікових даних. Організовує роботу бухгалтерської служби, контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій. Вимагає від підрозділів, служб та працівників забезпечення неухильного дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів та здійснює інші завдання та обов'язки. Посадова особа юридичної особи публічного права обіймає посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно - господарських функцій.

В свою чергу адміністративно-господарські функції (обов'язки) - це обов'язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо). До організаційно-розпорядчих функцій відносяться обов'язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності.

ОСОБА_1 , як головний бухгалтер Комунального підприємства «Спортивний комплекс «Будівельник» Черкаської міської ради», є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Згідно із ч.1 ст.45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 2-7 розділу ХІІ Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Обставини правопорушення та вина ОСОБА_1 підтверджуються її поясненнями наданими в судовому засіданні та ж зібраними в порядку ст.251 КУпАП доказами, а саме: протоколом № 514/2024 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією від 29.08.2024, роздруківками та деклараціями, документами про призначення ОСОБА_1 (посадова інструкція, наказ про призначення/звільнення, службова характеристика, попередження про заборони та обмеження встановлені ЗУ «Про запобігання корупції»), установчими документами (статут КП «Спортивний комплекс» «Будівельник» Черкаської міської ради) та листами НАЗКа, матеріалами з національного агентства з питань запобігання корупції , рапортами.

Вислухавши думку учасників судового засідання, пояснення ОСОБА_1 дослідивши матеріали справи, оцінивши всі обставини у сукупності, суд приходить до висновку, що в діях останньої вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням. Малозначним є правопорушення, яке не становить великої суспільної шкідливості й не завдає значних збитків державним або суспільним інтересам або безпосередньо громадянам.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, прострочення подання декларації складає лічені дні, яке відноситься до правопорушень, пов'язаних з корупцією, обставини, за яких було вчинене дане правопорушення, зокрема те, що від її дій не завдано збитків державним або суспільним інтересам, або безпосередньо громадянам, незначною тривалістю правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, дані про особу, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, в тому числі і за корупційні правопорушення, за місцем роботи характеризується виключно позитивно, свою провину визнала повністю, сприяла встановленню істини у справі, наміру приховувати свій майновий стан не мала, на даний час у вчиненому щиро кається, суд в даному випадку вважає доцільним, згідно ст. 22 КУпАП, звільнити ОСОБА_3 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст.172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.

Керуючись ст.ст. 22, 23, 24, 33-38, 172-6, 221, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП за малозначністю, обмежившись усним зауваженням.

Провадження по справі - закрити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення до Черкаського апеляційного суду

Суддя Соснівського

районного суду м. Черкаси О.І.Кончина