Вирок від 19.09.2024 по справі 712/13466/23

Справа № 712/13466/23

Провадження № 1-кп/712/360/24

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2024 року Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:

головуючого: судді - ОСОБА_1

суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3

при секретарі - ОСОБА_4

з участю: прокурора - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7

захисника - ОСОБА_8

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спеціального судового провадження в залі суду в м. Черкаси кримінальне провадження № 22023250000000139 від 05.05.2023 по обвинуваченню ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Донецьк Донецької області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого на тимчасово окупованій державою-агресором російською федерацією території України за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_9 , вневстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше жовтня 2014 року, займаючи посаду голови військово-лікарської комісії - лікаря відділу медичного забезпечення Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області (з якої був звільнений за власним бажанням 28.11.2014), сформував стійкий умисел на підтримку дій та рішень терористичної організації «днр».

Приймаючи участь в діяльності терористичної організації «днр», поділяючи ідеологічні погляди та особисті переконання щодо утвердження на тимчасово окупованій території Донецької області проросійського режиму «днр», ОСОБА_9 приймав участь у створенні в структурі «мвс днр» медичного відділу на інфраструктурній базі відділу медичного забезпечення Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області (м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, буд. 111А), а також, підшукував кадри з числа колишніх співробітників даного підрозділу, очолював формування матеріально-технічної бази для діяльності незаконного структурного підрозділу «мвс днр» за рахунок протиправного захоплення майна за вищевказаною адресою.

В подальшому, 02.03.2015 ОСОБА_9 добровільно, зайняв посаду «начальника медичного відділу мвс днр».

В період з 02.03.2015 по 23.02.2022 ОСОБА_9 , будучи прихильником протиправної діяльності терористичної організації «днр», діючи з мотивів несприйняття чинної влади в Україні та з корисливих мотивів, переслідуючи мету заподіяння шкоди інтересам України, а саме: забезпечення окупаційного режиму та виконання рішень політичного та силового блоків терористичної організації «днр» на тимчасово окупованій території Донецької області, усвідомлюючи, що діяльність вказаної терористичної організації є незаконна, вчиняв умисні дії, в тому числі, направлені на примус місцевого населення підкорятися незаконним рішенням політичного та силового блоків терористичної організації «днр», своїми рішеннями та діями забезпечував матеріально-технічне та медичне забезпечення силових підрозділів «мвс днр», чим сприяв незаконній діяльності терористичної організації «днр» на території населених пунктів Донецької області, які тимчасово окуповані.

Крім того, незважаючи на зобов'язання по неухильному додержанню Конституції та Законів України, ОСОБА_9 , будучи громадянином України, усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки, з мотивів непогодження з політикою представників української державної влади, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів російської федерації, які передбачають перебування України у сфері її впливу, будучи обізнаним про проведення з боку рф підривної діяльності проти України, а також, відкритої агресивної війни, метою якої є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів, діючи умисно, протиправно, достеменно знаючи про те, що окупаційні війська так званої «донецької народної республіки» є незаконними і спільно з військовими підрозділами зс рф провадять свою діяльність на території України всупереч нормам чинного законодавства України та міжнародних договорів, 24 лютого 2022 року, тобто з часу введення в Україні воєнного стану, займаючи посаду «начальника медичного відділу мвс днр», перебуваючи на тимчасово окупованій російською федерацією території України, а саме: в м. Донецьк, при невстановлених органом досудового слідства обставинах добровільно перейшов на бік ворога - російської федерації в період збройного конфлікту з Україною.

Перейшовши на бік ворога, ОСОБА_9 в період часу з 24.02.2022 по 07.03.2022, займаючи посаду «начальника медичного відділу мвс днр» своїми рішеннями та діями сприяв утвердженню окупаційного режиму та виконання незаконних рішень держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області, забезпечував інтеграцію структурного підрозділу «мвс днр» до силових структур держави-агресора рф, забезпечував матеріально-технічне та медичне забезпечення силових підрозділів «мвс днр», чим надавав державі-агресору рф та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України.

Крім того, ОСОБА_9 , будучи громадянином України, усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки, з мотивів непогодження з політикою представників української державної влади, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів російської федерації, які передбачають перебування України у сфері її впливу, будучи обізнаним про проведення з боку рф підривної діяльності проти України, а також, відкритої агресивної війни, метою якої є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів, діючи умисно, протиправно, достеменно знаючи про те, що окупаційні війська так званої «донецької народної республіки» є незаконними і спільно з військовими підрозділами зс рф провадять свою діяльність на території України всупереч нормам чинного законодавства України та міжнародних договорів, з 08 березня 2022 року продовжив займати посаду «начальника медичного відділу мвс днр», перебуваючи на тимчасово окупованій російською федерацією території України, а саме: в м. Донецьк, чим зайняв бік ворога - російської федерації в період збройного конфлікту з Україною під час дії військового стану.

Крім того, перейшовши на бік ворога, ОСОБА_9 в період часу з 08.03.2022 по 29.11.2022, займаючи посаду «начальника медичного відділу мвс днр» своїми рішеннями та діями сприяв утвердженню окупаційного режиму та виконання незаконних рішень держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області, забезпечував інтеграцію структурного підрозділу «мвс днр» до силових структур держави-агресора рф, забезпечував матеріально-технічне та медичне забезпечення силових підрозділів «мвс днр», чим надавав державі-агресору рф та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України.

Він же, будучи громадянином України, усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки, з мотивів непогодження з політикою представників української державної влади, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів російської федерації, які передбачають перебування України у сфері її впливу, будучи обізнаним про проведення з боку рф підривної діяльності проти України, а також, відкритої агресивної війни, метою якої є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів, діючи умисно, протиправно, достеменно знаючи про те, що окупаційні війська так званої «донецької народної республіки» є незаконними і спільно з військовими підрозділами зс рф провадять свою діяльність на території України всупереч нормам чинного законодавства України та міжнародних договорів, в порушення вимог Конституції та Законів України вжив заходів до реєстрації «медичного відділу мвс днр» відповідно до вимог, визначених законодавством рф, викладених у Федеральному конституційному законі рф «Про прийняття в російську федерацію луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта - луганської народної республіки» та Федеральному законі рф «О введении в действие части первой Гражданского кодекса российской федерации», та в подальшому з 29.11.2022, в порядку передбаченому законодавством рф, добровільно зайняв посаду «начальника медичного відділу» в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій державою-агресором рф території Донецької області «мвс днр».

Також, встановлено, що ОСОБА_9 з 29.11.2022 по 06.04.2023, займаючи посаду «начальника медичного відділу» в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій державою-агресором рф території Донецької області «мвс днр», своїми умисними діями, з метою завдання шкоди Україні, допомагав державі-агресору рф, а також, забезпечував та організовував роботу вищевказаного «медичного відділу» на підставі актів законодавства країни-агресора - рф.

Зокрема, 10.03.2023 ОСОБА_9 , керуючись нормативно-правовими актами держави-агресора рф, а саме: ч. 73 ст. 112 федерального закону рф від 05.04.2013 № 44-ФЗ «Про контрактну систему в сфері закупок товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», постановою уряду рф від 31.12.2022 № 2559 «Про заходи по забезпеченню режиму військового стану і про особливості планування і здійснення закупок для забезпечення державних потреб донецької народної республіки, луганської народної республіки, Запорізької області, Херсонської області та муніципальних потреб муніципальних утворень, які знаходяться на їх території, і про внесення змін в деякі акти уряду російської федерації», п. 9 ч. 1 ст. 93 закону № 44-ФЗ і Цивільним кодексом рф, тобто, підтримуючи та реалізовуючи рішення держави-агресора рф, заключив від імені «медичного відділу мвс днр», «основной государственный регистрационный номер - 1229300081890», «юридический адрес: 283050, днр, г.о. Донецкий , г. Донецк, Киевский район, ул. Розы Люксембург, д. 111 А», державний контракт з ТОВ «Мир продуктов», «основной государственный регистрационный номер - 1229300167216», «юридический адрес: 283052, днр, г.о. Донецкий , г. Донецк, ул. Бурденко, д. 29» щодо поставки продуктів харчування, чим фактично визнав дію законодавства держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області та вчинив дії для матеріального структурного підрозділу «мвс днр».

Він же, 17.03.2023, керуючись нормативно-правовими актами держави-агресора рф, а саме: п. 9 ч. 1 ст. 93 федерального закону від 05.04.2013 № 44-ФЗ «Про контрактну систему в сфері закупок товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», з внесеними змінами федеральним законом від 28.12.2022 № 563-ФЗ «Про внесення змін в статтю 112 федерального закону «Про контрактну систему в сфері закупок товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», постановою уряду рф від 31.12.2022 № 2559 «Про заходи по забезпеченню режиму військового стану і про особливості планування і здійснення закупок для забезпечення державних потреб донецької народної республіки, луганської народної республіки, Запорізької області, Херсонської області та муніципальних потреб муніципальних утворень, які знаходяться на їх території, і про внесення змін в деякі акти уряду російської федерації», Цивільним кодексом рф, тобто, підтримуючи та реалізовуючи рішення держави-агресора рф, заключив від імені «медичного відділу мвс днр», «основной государственный регистрационный номер - 1229300081890», «юридический адрес: 283050, днр, г.о. Донецкий , г. Донецк, Киевский район, ул. Розы Люксембург, д. 111 А», державний контракт з ТОВ «Медикодон плюс», «основной государственный регистрационный номер - 1229300111699», «юридический адрес: 283001, днр, г.о. Донецкий , г. Донецк, ул. Челюскинцев, д. 184» щодо поставки товарів медичного призначення, чим фактично визнав дію законодавства держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області та вчинив дії для матеріального забезпечення структурного підрозділу «мвс днр».

01.02.2023 уряд держави-агресора рф розпорядженням від 01.02.2023 № 212-р створив на тимчасово окупованій території Донецької області «федеральное казенное учреждение здравохранения «медико-санитарная часть министерства внутренних дел российской федерации по донецкой народной республике» з підпорядкуванням «міністерству внутрішніх справ російської федерації».

06.04.2023 в єдиному державному реєстрі юридичних осіб держави-агресора рф був зареєстрована новостворена юридична особа «федеральное казенное учреждение здравохранения «медико-санитарная часть министерства внутренних дел российской федерации по донецкой народной республике» за реквізитами «основной государственный регистрационный номер - 1229300003458», «юридический адрес: 283048, днр, г.о. Донецкий, г. Донецк, ул. Розы Люксембург, д. 111 А». Таким чином, відбулась реорганізація в правовому полі держави-агресора рф так званого «медичного відділу мвс днр».

10.08.2023 так званим «тимчасово виконуючим обов'язки голови днр ОСОБА_10 » постановлений указ № 285 «Про ліквідацію мвс днр», згідно якого структурні підрозділи незаконного правоохоронного органу «мвс днр» строком до 31.12.2023 мають бути ліквідовані та інтегровані в систему правоохоронних органів держави-агресора рф.

Встановлено, що ОСОБА_9 , будучи громадянином України, усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки, з мотивів непогодження з політикою представників української державної влади, підтримуючи незаконні дії та рішення держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області та надаючи їй допомогу в реалізації цих дій та рішень, метою яких є анексія окупованої території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів, діючи умисно, протиправно, достеменно знаючи про те, що окупаційні органи влади рф діють на території України всупереч нормам чинного законодавства України та міжнародних договорів, 06.04.2023 добровільно зайняв посаду «начальника федерального казенного учреждения здравохранения «медико-санитарная часть министерства внутренних дел российской федерации по донецкой народной республике».

Зайнявши посаду «начальника федерального казенного учреждения здравохранения «медико-санитарная часть министерства внутренних дел российской федерации по донецкой народной республике», ОСОБА_9 фактично підтримав незаконне розпорядження уряду держави-агресора рф від 01.02.2023 № 212-р та надавав допомогу в його реалізації на шкоду інтересам України. При цьому, він усвідомлював, що нова юридична особа створювалась згідно законодавства держави-агресора рф на інфраструктурній базі відділу медичного забезпечення Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області (м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, буд. 111А), незаконно захопленого бойовиками терористичної організації «днр» в 2014 році.

Вказаними діями ОСОБА_9 надавав державі-агресору рф та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України.

Винність ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 111, 2 ст.111 КК України підтверджується показами свідка ОСОБА_11 , допитаної на досудовому слідстві та прослуханими аудіозаписами в судовому засіданні, яка пояснила, що вона станом на початок окупації, початку подій на Донеччині, а саме березень-квітень 2014 року вона проживала в м. Донецьк, працювала лікарем невропатологом на амбулаторному прийомі в лікарні МВС. Цей орган називався: чи сектор медичного забезпечення, чи відділ, він багато разів змінював назву. На той ча це був відділ медичного забезпечення ГУ МВС в Донецький області.

За час роботи у відділі медичного забезпечення ГУ МВС по Донецькій області вона була знайома з ОСОБА_9 . До окупації, він прийшов на роботу в 1996 або 1997 році, вона не пам'ятає. Він працював у психцентрі, лікарем психіатром. Чи одразу начальником психцентра, вона не пам'ятає, а вже через деякий час, може через рік-два він став начальником військово-лікарської комісії тієї установи де вони працювали. Вона не може сказати, чи з 1999 року по 2014 рік він був головою ВЛК, тому що її це на той час не стосувалося, вона працювала в поліклініці. ВЛК був окремий підрозділ до якого вона не мала ніякого відношення.

ОСОБА_9 був противником передислокації з Донецька до Маріуполя. На передодні її відїзду до Маріуполя вона розмовляла з ним дуже довго по телефону, ОСОБА_9 розповідав їй, що треба залишитись, що все буде добре, вони будуть працювати, в неї відкриються кар'єрні перспективи, кар'єрний рост, треба думати і залишитись в місті Донецьк.

Станом на жовтень, ОСОБА_9 і вона розуміли, що буде створюватись днр, яке має проросійське орієнтування. Вона думає, що ОСОБА_9 усвідомлював все, вона з ним про політику не розмовляли, але про те, що треба залишитись і працювати і все буде добре в новій республіці вони розмовляли. Вона зрозуміла, що ОСОБА_9 для себе прийняв конкретне рішення і вона була здивована, що він тривалий час умовляв її залишитися і казав, що все буде добре і буде кар'єра і буде все, як треба, бо нарешті в них буде своя республіка.

ОСОБА_9 був атестований, тобто категорія начальника відділу медичного забезпечення та начальника військово-лікарської комісії. Ця посада входила до структури мвс, це підрозділ мвс. Потім, в якомусь дві тисчі якомусь році, точно вона не пам'ятає, ці посади були розатестованими.

Станом на 2014 рік у ОСОБА_9 точно не було звання. Потім уже в лнр було у нього звання.

Вона із жовтня 2014 року переїхала в Маріуполь, де продовжувала жити та працювати неврапотологом.

Період із жовтня 2014 року і по початок березня 2022 року, коли почались бойові дії в Маріуполі, такий великий проміжок часу про ОСОБА_9 її не цікавив. Від спільних знайомих вона знає, що перші два роки ОСОБА_9 їздив з Донецька. що він деякий час був на тій посаді, яку займав, потім там був якийсь конкурс на очолення цього підрозділу. Лікарню МВС із усіма підрозділами цієї так званої республіки і колектив, який там залишився голосуванням обрав ОСОБА_9 , цю структуру він очолив, як він називається вона не знає. Були також якісь перестанови кадрові, серед тих співробітників, що залишились в лікарні і поліклініці. Головою ВЛК стала його донька, начальником поліклініки стала ОСОБА_12 .

Ій також розповідали, що ОСОБА_9 був на гарному рахунку у керівництва МВС так званої республіки, у нього була співпраця з ними, він кудись виїжджав, оглядав поранених з того боку, були якісь прийоми на ВЛК.

Крім того, вина ОСОБА_9 підтверджується іншими зібраними по справі письмовими доказами, яким в ході судового розгляду було надано належну оцінку і які були дослідженні судом в повному обсязі, а саме:

- даними витягу з ЄРДР у кримінальному проваженні №22023250000000139 від 05.05.2023 року відповідно до якого ОСОБА_9 в період часу з 24.02.2022 по 07.03.2022, займаючи посаду «начальника медичного відділу мвс днр своїми рішеннями та діями сприяв утвердженню окупаційного режиму та виконання незаконних рішень держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області, забезпечував інтеграцію структурного підрозділу «мвс днр» до силових структур держави - агресора рф. Забезпечував матеріально-технічне та медичне забезпечення силових підрозділів «мвс днр», чим вчинив дії, які мають ознаки переходу на бік ворога в період збройного конфлікту, надавання державі-агресору рф та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові, територіальної цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній безпеці України (правова кваліфікація ч. 1 ст. 111 КК України);

У період часу з 13.02.2023 по даний час громадянин України ОСОБА_9 ( ОСОБА_9 ), перебуваючи в м. Донецьк Донецької обл., обійнявши посаду т.зв. «начальника медецинского отдела министерства внутренних дел донецкой народной республіки» діючи умисно, виконує організаційно-розпорядчі функції у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Донецької області, чим вчиняє діяння на шкоду суверенитетові територіальної цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, а саме надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинене в умовах воєнного стану (правова кваліфікація ч. 2 ст. 111 КК України;

Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023250000000139 встановлено, що в жовтні 2014 року ОСОБА_9 займаючи посаду голови військово-лікарської комісії ГУ МВС України в Донецькій області, підтримав дії та рішення терирористичної організації «днр», після чого, добровільно, за власної ініціативи займав посаду «начальника медичного відділу мвс днр» до 24.02.2022, тобто вчинив дії, які мають ознаки приймання участі в терористичній організації «днр», сприяючи її діяльності (правова кваліфікація ст. 258-3 ч. 1 КК України) (том 1 а.м.к.п.1-3);

- даними витягу з ЄРДР у кримінальному проваженні №22023250000000139 від 05.05.2023 року відповідно до якого громадянин України ОСОБА_9 ( ОСОБА_9 ) 13.02.2023 добровільно зайняв посаду в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території, а саме т.зв. посаду «начальника медецинского отдела министерства внутренних дел донецкой народной республики» (правова кваліфікація ст.111-1 ч. 7 КК України) (том 1 а.м.к.п.9);

- даними рапорта ст. слідчого в ОВС СВ УСБ України в Черкаській області ОСОБА_14 №6/894 від 08.05.2023 відповідно до якого, у ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № №22023250000000139, відомості про яке внесені до ЄРДР 05.05.2023, за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України, отримано фактичні дані, які свідчать про те, що у період з 13.02.2023 по даний час гр. України ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи в м. Донецьк Донецької області, обійнявши посаду т.зв. ««начальника медецинского отдела министерства внутренних дел донецкой народной республики», діючи умисно, виконує організаційно-розпорядчі функції у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Донецької області.

Таким чином ОСОБА_9 вчинив кримінальне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 111 КК України, а саме діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, а саме: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (том 1 а.м.к.п.14);

- даними витягу з ЄРДР у кримінальному проваженні №22023250000000147 від 08.05.2023 року відповідно до якого, у період з 13.02.2023 по даний час гр. України ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи в м. Донецьк Донецької області, обійнявши посаду т.зв. ««начальника медецинского отдела министерства внутренних дел донецкой народной республики», діючи умисно, виконує організаційно-розпорядчі функції у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Донецької області, чим вчиняє діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, а саме: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (правова кваліфікація ч. 2 ст. 111 КК України) (том 1 а.м.к.п.15);

- даними постанови про об'єднання матеріалів досудового розслідування від 09.05.2023 року відповідно до якої матеріали досудового розслідування №22023250000000139 від 05.05.2023 та №22023250000000147 від 08.05.2023 об'єднані в одне кримінальне провадження, під спільним реєстраційним номером №22023250000000139 (том 1 а.м.к.п.20-21);

- даними витягу з ЄРДР у кримінальному провадженні №22023250000000139 від 05.05.2023: Громадянин України ОСОБА_9 ( ОСОБА_9 ) 13.02.2023 добровільно зайняв посаду в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території, а саме т.зв. посаду начальника медецинского отдела министерства внутренних дел донецької народной республіки» (правова кваліфікація ч. 7 ст. 111-1 КК України).

У період з 13.02.2023 по даний час гр. України ОСОБА_9 ( ОСОБА_9 ), перебуваючи в м. Донецьк Донецької області, обійнявши посаду т.зв. ««начальника медецинского отдела министерства внутренних дел донецкой народной республики», діючи умисно, виконує організаційно-розпорядчі функції у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Донецької області, чим вчинив діяння на шкоду суверенітетові, територіальної цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, а саме: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (правова кваліфікація ч. 2 ст. 111 КК України) (том 1 а.м.к.п.22);

- даними постанови про зміну кваліфікації злочинних дій від 24.10.2023 року відповідно до якого змінено кваліфікацію кримінального правопорушення, що попередньо кваліфіковане за ч. 7 ст. 111-1 КК України, досудове розлідування стосовно якого здійснювалося в рамках кримінального провадження №22023250000000139 від 05.05.2023, кваліфікувавши його за ч. 1 ст. 111 КК України (том а.м.к.п.23-24);

- даними витягу з ЄРД №22023250000000139 від 05.05.2023 відповідно до якого: ОСОБА_9 в період часу з 24.02.2022 по 07.03.2022, займаючи посаду «начальника медичного відділу мвс днр» своїми рішеннями та діями сприяв утвердженню окупаційного режиму та виконання незаконних рішень держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області, забезпечував інтеграцію структурного підрозділу «мвс днр» до силових структур держави - агресора рф, забезпечував матеріально-технічне та медичне забезпечення силових підрозділів «мвс днр», чим вчинив дії, які мають ознаки переходу на бік ворога в період збройного конфлікту, надавання державі-агресору рф та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові, територіальної цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній безпеці України (правова кваліфікація ч. 1 ст. 111 КК України);

У період часу з 13.02.2023 по даний час громадянин України ОСОБА_9 ( ОСОБА_9 ), перебуваючи в м. Донецьк Донецької обл., обійнявши посаду т.зв. «начальника медецинского отдела министерства внутренних дел донецкой народной республіки» діючи умисно, виконує організаційно-розпорядчі функції у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Донецької області, чим вчиняє діяння на шкоду суверенитетові територіальної цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, а саме надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинене в умовах воєнного стану (правова кваліфікація ч. 2 ст. 111 КК України) (т. 1 а.м.к.п.25);

- даними рапорту про виявлення ознак кримінального правопорушеня ст. слідчого СВ УСБУ в Черкаській області ОСОБА_15 від 24.10.2023 №6/2389, відповідно до якого останній доповідає, що 23.10.2023 під час досудового розслідування у кримінальному провадженні №22023250000000139 від 05.05.2023 за супровідним листом від 20.10.2023 №5/2/3116 надійшли матеріали оперативного підрозділу - 2 відділу ГВ ЗНД Управління щодо виконання доручення слідчого - протокол від 19.10.2023 допиту свідка ОСОБА_16 .

Свідок ОСОБА_16 , поміж іншого показала, що наприкінці 2014 року її колишній колега - громадянин України ОСОБА_9 , займаючи посаду голови військово-лікарської комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій обасті, підтримав дії та рішення терористичної організації «днр», після чого, добровільно, за власної ініціативи зайняв посаду «начальника медичного відділу мвс «днр». Встановлено, що ОСОБА_9 приймав участь в терористичній організації «днр», сприяв її дільності з кінця 2014 року до 24.02.2022.

Таким чином, у діях гр. ОСОБА_9 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України - участь у терористичній організації та сприяння її діяльності (том 1 а.м.к.п.26);

- даними витягу з ЄРДР у кримінальному провадженні №22023250000000364 від 24.10.2023 року відповідно до якого: під час досудового розслідування у кримінальному провадженні №22023250000000139 встановлено, що в жовтні 2014 року ОСОБА_9 займаючи посаду голови військово-лікарської комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій обасті, підтримав дії та рішення терористичної організації «днр», після чого, добровільно, за власної ініціативи зайняв посаду «начальника медичного відділу мвс «днр» до 24.02.2022, тобто вчинив дії, які мають ознаки приймання участі в терористичній організації «днр», сприяючи її дільності (правова кваліфікація ч. 1 ст. 258-3 КК України) (том 1 а.м.к.п.27);

- даними постанови про об'єднання матеріалів кримінального провадження від 25.10.2023 року відповідно до якої матеріали досудового розслідування №22023250000000139 від 05.05.2023 та №22023250000000364 від 24.10.2023 об'єднано в одне кримінальне провадження, під єдиним реєстраційним номером - №22023250000000139 (том 1 а.м.к.п.32-33);

- даними рапорту про виявлене кримінальне правопорушення від 04.05.2023 року оперуповноваженого 2 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ в Черкаській області ОСОБА_17 , погоджене заступником начальника відділу-начальника 2 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ в Черкаській області ОСОБА_18 , відповідно до якого останній доповідає, що ним отримано інформацію щодо фактів колабораційної діяльності з боку громадянина України ОСОБА_9 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , паспорт громадянина України НОМЕР_3 , виданий Ворошиловсъким РВ ГУМВС в Донецькій області 04.09.1997, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), який умисно, з метою завдання шкоди Україні, добровільно зайняв з 13.02.2023 посаду «начальника медицинского отдела министерства внутренних дел донецкой народной республики» (ОГРН 1229300081890, ИНН 9309012706, КПП 930301001, адрес: донецкая народная республика, г.о. Донецкий , г. Донецк, ул. Розы Люксембург, д. 111А, расчетный счет № НОМЕР_4 ), створеного на тимчасово окупованій території Донецької області.

Так, ОСОБА_9 , перебуваючи на посаді «начальника медицинского отдела министерства внутренних дел донецкой народной республики», у відповідності до законодавства російської федерації уклав від імені вказаного структурного підрозділу так званого «МВД ДНР» контракт № 1 від 17.03.2023 з ООО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ОГРН 1229300111699, адрес: донецкая народная республика, г. Донецк, ул. Челюскинцев, д. 184, банк ПАО «Промсвязьбанк» г. Москва, счет № НОМЕР_5 ) на поставку товарів медичного призначення, загальною вартістю 345 094 руб.

Крім того, ОСОБА_9 , у відповідності до законодавства російської федерації укладено від імені «медицинского отдела министерства внутренних дел донецкой народной республики» контракт № 61 від 10.03.2023 з ООО «Мир продуктов» ( НОМЕР_6 , адрес: донецкая народная республика, АДРЕСА_2 , директор ОСОБА_19 ), на поставку продуктів харчування, загальною вартістю 1 067 875 руб.

Також, ОСОБА_9 , у відповідності до законодавства російської федерації укладено від імені «медицинского отдела министерства внутренних дел донецкой народной республики» додаткову угоду № 1 від 21.03.2023 до контракту № 61 від 10.03.2023 з ООО « ІНФОРМАЦІЯ_3 », на поставку продуктів харчування, загальною вартістю 1 067 875 руб.

Таким чином, вказані обставини свідчать, що ОСОБА_9 добровільно зайняв посаду в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території («МВД ДНР»).

З урахуванням викладеного, у ОСОБА_9 наявні ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України (Добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованих територіях).

Враховуючи викладене, керуючись положеннями ст.ст. 214, 216 КПК України, вважає за доцільне направити матеріали до слідчого відділу Управління для прийняття процесуального рішення про наявність підстав для відкриття кримінального провадження за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України (т. 1 а.м.к.п.35-36);

- даними рапорту оперуповноваженого 2 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ в Черкаській області ОСОБА_17 від 08.05.2023, відповідно до якого останній доповідає, що ним на виконання доручення старшого слідчого в ОВС слідчого відділу УСБУ в Черкаській області підполковника юстиції ОСОБА_14 № 6/870 від 05.05.2023, у рамках досудового розслідування кримінального провадження № 22023250000000139 від 05.05.2023, встановлено установчі дані ОСОБА_9 , зокрема:

- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , паспорт громадянина України НОМЕР_3 , уродженець м. Донецьк, зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , використовує месенджери «Telegram», «WhatsApp», «Viber», які зареєстровані на моб. тел.: НОМЕР_7 , ІМЕІ НОМЕР_8 , електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_4 та ІНФОРМАЦІЯ_5 . Також, на окупованій території України (зокрема, Донецька область) відсутні послуги стільникового зв'язку з українськими мобільними операторами (в т.ч. «Vodafone»), тому для особистого спілкування ОСОБА_9 користується вищевказаними месенджерами та електронною поштою.

Заходи, спрямовані на виконання доручення, продовжуємо. Після встановлення інших даних, наявні матеріали додатково будуть скеровані до СВ Управління для приєднання до матеріалів кримінального провадження № 22023250000000139 від 05.05.2023 (том 1 а.м.к.п.39);

- даними рапорту оперуповноваженого 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ в Черкаській обасті ОСОБА_17 від 11.05.2023 року відповідно до якого ним, на виконання доручення старшого слідчого в ОВС слідчого відділу УСБУ в Черкаській області підполковника юстиції ОСОБА_14 № 6/870 від 05.05.2023, у рамках досудового розслідування кримінального провадження №22023250000000139 від 05.05.2023, встановлено паспортні дані та громадянство ОСОБА_9 , а саме:

- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , уродженець м. Донецьк, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_3 , виданий Ворошиловським РВ ГУ МВСУ в Донецькій області, паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_9 , виданий 30.11.2007 (том 1 а.м.к.п.41);

- даними протоколу оглядусторінок Глобальної електронної мережі «Інтернет» від 11.05.2023 року з роздруківками до неї та диском, відповідно до якого, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, була проведена слідча (розшукова) дія - огляд Інтернет-ресурсів сайту «ЕЙС «ЗАКУПКИ».

Серед виданих результатів пошуку знайдено інформацію про закупку під № НОМЕР_10 , «заказник» - «медицинский отдел министерства внутренних дел донецкой народной республіки».

На оглянутих сторінках Інтернет-ресурсів знаходиться інформація, щодо підтвердження, того, що ОСОБА_9 , 17.03.2023 року заключив від імені «медичного відділу мвс днр», «основной государственный регистрационный номер - 1229300081890», «юридический адрес: НОМЕР_11 , днр, г.о. Донецкий , г. Донецк, Киевский район, ул. Розы Люксембург, д. 111 А», державний контракт з ТОВ «Медикодон плюс», «основной государственный регистрационный номер - 1229300111699», «юридический адрес: НОМЕР_12 , днр, г.о. Донецкий , г. Донецк, ул. Челюскинцев, д. 184» щодо поставки товарів медичного призначення, чим фактично визнав дію законодавства держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області та вчинив дії для матеріального забезпечення структурного підрозділу «мвс днр».

Судом досліджена роздруківка контракта №1 від 17.03.2023 року, укладеного з ТОВ «Медикодон плюс», де зазначено: « ІНФОРМАЦІЯ_6 », начальник МО МВД ДНР - ОСОБА_20 »; фотокопія «Спецификации» приложения №1 к Контракту от ІНФОРМАЦІЯ_7 », де зазначено: «Начальник МО МВД ДНР- ОСОБА_20 ; фотокопія «Техническое задание» приложение №2 к контракту от 17.03.2023 г. №1», де зазначено « ОСОБА_21 »; фотокопії документів «ОО «Медикодон Плюс» (том. 1 а.м.к.п.42-87);

- даними протоколу огляду Інтернет-ресурсу «ІНФОРМАЦІЯ_11» - « ІНФОРМАЦІЯ_8 » від 10.05.2023 з роздруківкою документа та диском до нього.

Серед результатів пошуку знайдено активне посилання на скачування витягу з текстом такого змісту: «РОССИЯ, ДОНЕЦКАЯ НАРОДНАЯ РЕСПП. ДОНЕЦКИЙ Г.О. , ДОНЕЦК Г. , РОЗИ ЛЮКСЕМБКРГ, УЛ. ОРГН: 1229300081890. Дата присвоєння, ОРГН: 29.11.2022, ИНН: НОМЕР_13 , Руководитель юридического лица: ОСОБА_20 , Седения о номерах юридического лица на день принятия в Российскую Федерацию : 01 01 06 004953, НОМЕР_14 , НОМЕР_15 ».

Судом досліджена роздруківка документа «Виписка из Единого государственного реестра юридических лиц от 10.05.2023», в якій зазначено, що « ОСОБА_20 является руководителем юридического лица - Медицинский отдел Министерства внутренних дел Донецкой народной Республики» (том 1 а.м.к.п.89-97);

- даними протоколу огляду Інтернет-ресурсів сайту «ЕЙС «ЗАКУПКИ» « ІНФОРМАЦІЯ_9 » від 05.07.2023 з роздруківками документів та диском до нього, на сторінках якого наявна інформація щодо підтвердження того, що ОСОБА_9 заключив від імені «медичного відділу мвс днр», «основной государственный регистрационный номер - 1229300081890», «юридический адрес: НОМЕР_11 , днр, г.о. Донецкий , г. Донецк, Киевский район, ул. Розы Люксембург, д. 111 А», державний контракт з ТОВ «Мир продуктов», «основной государственный регистрационный номер - 1229300167216», «юридический адрес: НОМЕР_16 , днр, г.о. Донецкий , г. Донецк, ул. Бурденко, д. 29» щодо поставки продуктів харчування, чим фактично визнав дію законодавства держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області та вчинив дії для матеріального структурного підрозділу «мвс днр».

Судом досліджені роздруківки наступних документів: «Дополнительное соглашение №1 к Контракту на поставку продоктов питания №61 от 10 марта 2023 г.», де зазначено: « ІНФОРМАЦІЯ_10 »; «Спецификация на поставку товара»; «Дополнительное соглашение №2 от 18 апреля 2023 к контракту на поставку продуктов питания №61 от 10 марта 2023 года»; «Спецификация на поставку товара»; »; «Дополнительное соглашение №1 от 21 марта 2023 к контракту на поставку продуктов питания №61 от 10 марта 2023 года»; «Спецификация на поставку товара» приложение №1 к Контракту от 10 марта 2023 года №61, де начальником МО МВД ДНР зазначений ОСОБА_20 ; «Заявка на поставку Товара к Контракту от 10 марта 2023 №61», де начальником МО МВД ДНР зазначено ОСОБА_25 ; «Лист записи Единого государственного реєстра юридических лиц Общество с ограниченной ответственностью « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; «График поставки Товара», де начальником МО МВД ДНР зазначений ОСОБА_20 (том 1 а.м.к.п.98-177);

- даними протоколу огляду Інтернет-ресурсу « ІНФОРМАЦІЯ_11 » « ІНФОРМАЦІЯ_8 », з роздруківкою документа до нього та диску відповідно до якого серед результатів пошуку знайдено активне посилання на скачування витягу з текстом такого змісту: «283048, РОССИЯ, ДОНЕЦКАЯ НАРОДНАЯ РЕСП., ДОНЕЦК Г.О. , Донецк Г. , РОЗИ ЛЮКСЕМБУРГ УЛ., Д.111А, ОГРН: 1239300003458, Дата присвоєния ОГРН: 06.04.2023, ИНН: НОМЕР_17 , КПП: НОМЕР_13 , НАЧАЛЬНИК: ОСОБА_20 .

Судом досліджена роздруківка документа «Выписка из Единого государственного реестра юридических лиц», де зазначено: « ОСОБА_20 начальник «ФКУЗ «МСЧ МВД Россия по Донецкой Народной Республике» (том 1 а.м.к.п.178-188);

- даними протоколу огляду Інтернет-ресурсів на предмет розміщення нормативно-правових актів щодо діяльності так званих «медицинского отдела министерства внутренних дел донецкой народной республики» та «федеральное казенное учреждение здравоохранения «Медико-санитарная часть министерства внутренних дел российской федераціи по донецкой народной республике», незаконно утворених на тимчасово окупованій території Донецкой області незаконними окупаційними органами влади держави - агресора рф від 30.08.2023 року з роздруківками до нього.

На сайті так званої «государственной информационной системы нормативних правових актов донецкой народной республики» виявлені:

- так званий «указ главы донецкой народной республики от 23.04.2020 № 110 «об утверждении положения о министерстве внутренних дел донецкой народной республики»;

- так званий «указ главы донецкой народной республіки от 10.08.2023 №285 «об упразднении министерства внутренних дел донецкой народной республики»;

- так званий «указ президента российской федерации от 30.12.2022 № 984 «об особенностях поступления на службу в оргнаны внутренних дел российской федерации на территориях донецкой народной республики, луганской народной республики. Запорожской области и Херсонской области»;

- так зване «распоряжение правительства российской федерации от 01.02.2023 №212-р щодо створення, з-поміж іншого, так званого «федерального казенного учреждение здравохранения "медико-санитарная часть министерства внутренних дел российской федерации по донецкой народной республике"».

Судом досліджені роздруківки додані до протоколу огляду, а саме: «указ главы донецкой народной республики от 23.04.2020 № 110 «об утверждении положения о министерстве внутренних дел донецкой народной республики»; «указ главы донецкой народной республіки от 10.08.2023 №285 «об упразднении министерства внутренних дел донецкой народной республики»; «указ президента российской федерации от 30.12.2022 № 984 «об особенностях поступления на службу в оргнаны внутренних дел российской федерации на территориях донецкой народной республики, луганской народной республики. Запорожской области и Херсонской области»; «распоряжение правительства российской федерации от 01.02.2023 №212-р щодо створення, з-поміж іншого, так званого «федерального казенного учреждение здравохранения "медико-санитарная часть министерства внутренних дел российской федерации по донецкой народной республике"» (том 1 а.м.к.п.192-213);

- даними протоколу пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 25.09.2023 року та довідки, яка є додатком до протоколу, відповідно до якого свідок ОСОБА_28 на фотознімку №1 фототаблиці №1, пред'явленої свідку для впізнання, впізнала громадянина України ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відповідно до протоколу свідок пояснила, що на фото №1 вона впізнає ОСОБА_9 за такими рисами: віком близько 50-ти років, міцної статури, середнього зросту, темне волосся, світлі очі. Особливих рис обличчя в нього не має. Їй відомо, що ОСОБА_9 станом на 2013-2014 роки був головою ВЛК відділу медичного забезпечення ГУ МВС в Донецькій області. В кінці 2014 року він не прибув за вказівкою керівництва ГУ МВС в Донецькій області до м. Маріуполь для продовження несення служби. Згодом, в 2015 році їй стало відомо, що ОСОБА_9 погодився і став працювати керівником медичного відділу МВС ДНР. Де він зараз, їй не відомо» (том 2 а.м.к.п.10-13);

- даними протоколу пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 25.09.2023 року та довідки, яка є додатком до протоколу, відповідно до якого свідок ОСОБА_29 на фотознімку №2 фототаблиці №1, пред'явленої свідку для впізнання, впізнала громадянина України ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та надала аналогічні покази, які надавала свідок ОСОБА_28 (том 2 а.м.к.п.25-29);

- даними протоколу пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 25.09.2023 року та довідки, яка є додатком до протоколу, відповідно до якого свідок ОСОБА_30 на фотознімку №1 фототаблиці №1, пред'явленої свідку для впізнання, впізнала громадянина України ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та надала аналогічні покази, які надавала свідок ОСОБА_28 (том 2 а.м.к.п.39-43);

- даними протоколу пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 26.09.2023 року та довідки, яка є додатком до протоколу, відповідно до якого свідок ОСОБА_11 на фотознімку №1 фототаблиці №1, пред'явленої свідку для впізнання, впізнала громадянина України ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та надала аналогічні покази, які надавала свідок ОСОБА_28 (том 2 а.м.к.п.53-56);

- даними протоколу пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 19.10.2023 року та довідки, яка є додатком до протоколу, відповідно до якого свідок ОСОБА_16 на фотознімку №1 фототаблиці №1, пред'явленої свідку для впізнання, впізнала громадянина України ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та надала аналогічні покази, які надавала свідок ОСОБА_28 (том 2 а.м.к.п.65-69-56);

- даними листа про надання інформації Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області від 14.09.2023 №33/25-1600 відповідно до якого надана інформація: Відділ медичного забезпечення ГУ Міністерства внутрішеіх справ України в Донецькій області (далі - Відділ медичного забезпечення ГУСВС України в Донецькій області) зареєстровано у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за №08734322 та був розташований за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 111а.

У вказаному Відділі, виходячи зі слів працівників, які раніше працювали у зазначеному закладі охорони здоров'я, на посаді голови військово-лікарської комісії - лікаря працював ОСОБА_9 (том 2 а.м.к.п. 74-76);

- даними листа ГУ МВС України в Донецькій області від 10.10.2023 №401лн відповідно якого надана інформація про те, що у зв'язку із захопленням незаконними збройними формуваннями так званої «ДНР» адміністративної будівлі Головного управління МВС України в Донецькій області, архівні особові справи, архів ГУМВС (УМВС) України в Донецькій області, накази видані до липня 2014 року залишились на тимчасово непідконтрольній українській владі території.

З огляду на вищезазначене, надати повну інформацію про проходження служби в органах внутрішніх справ ОСОБА_9 , копії документів, що посвідчують його особу ліквідаційною комісією ГУМВС України в Донецькій області не є можливим.

Одночасно з цим повідомлено, що в деяких випадках джерелом інформування є інтегрована інформаційно-пошукова система регіонального рівня.

За обліками зазначеної системи ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно проходив службу в органах внутрішніх справ з 06.08.1997 року до 28.11.2014 та наказом ГУМВС України в Донецькій області від 28.11.2014 № 413 о/с звільнений з органів внутрішніх справ за п. 64 «а» (за віком) у запас (з постановкою на військовий облік) відповідно Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом ОВС з 28 листопада 2014 року у спеціальному званні «підполковник міліції». Остання відома посада «голова комісії-лікар військово-лікарської комісії Головного управління МВС України в Донецькій області» (том 2 а.м.к.п.78);

- даними копії наказу ГУ МВС України в Донецбкій області від 28.11.2014 №413о/с відповідно до якого звільнено з органів внутрішніх справ: у запас (із постановкою на військовий облік) за пунктом 64 «а» (за віком) підполковника міліції ОСОБА_9 (Т-655404)-голову комісії - лікаря військово-лікарької комісії Головного управління МВС в області з 28 листопада 2014 року. Підстава: рапорт ОСОБА_9 від 06.10.2014 (том 2 а.м.к.п.79).

До закінчення судового слідства клопотань від учасників процесу, у тому числі і від державного обвинувача про збір, перевірку чи витребування додаткових доказів крім уже тих, що заявлялися, не надійшло.

Суд обмежений у праві збору доказів вини обвинуваченого за власною ініціативою та, залишаючись об'єктивним і неупередженим, має створити необхідні умови для виконання сторонами їхніх процесуальних обов'язків та здійснення наданих їм прав розглянути кримінальне провадження і постановити відповідне рішення. Суди при розгляді кримінальних справ не вправі перебирати на себе функції обвинувачення чи захисту.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержавних незаконним шляхом, а також припущеннях. Усі сумніви доведеності вини особи, мають тлумачитися на її користь.

Відповідно до ст. 297-1 ч. 2 КПК України передбачено порядок проведення досудового слідства по окремим статтям КК України, зокрема за ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111 КК України, за якими обвинувачується ОСОБА_9 .

Відповідно до ч. 3 ст. 323 КПК України, судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у частині другій статті 297-1 цього Кодексу, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження) та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, в результаті повного, об'єктивного і всебічного їх дослідження в судовому засіданні, суд вважає, що вина обвинуваченого ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111 КК України доведена в повному обсязі.

Всі докази, досліджені безпосередньо судом, в даному кримінальному провадженні є належними та допустимими доказами, оскільки були отримані в порядку, передбаченому КПК України і у своїй сукупності повністю підтверджують винуватість обвинуваченого ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, за обставин, викладених у даному вироку, так як є послідовними, узгоджуються один з одним, відповідають фактичним обставинам справи, будь-які протиріччя в них відсутні, що свідчить про їх об'єктивність та правдивість та у сукупності дають обґрунтовані підстави вважати, що ОСОБА_9 вневстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше жовтня 2014 року, займаючи посаду голови військово-лікарської комісії - лікаря відділу медичного забезпечення Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області (з якої був звільнений за власним бажанням 28.11.2014), сформував стійкий умисел на підтримку дій та рішень терористичної організації «днр».

Приймаючи участь в діяльності терористичної організації «днр», поділяючи ідеологічні погляди та особисті переконання щодо утвердження на тимчасово окупованій території Донецької області проросійського режиму «днр», ОСОБА_9 приймав участь у створенні в структурі «мвс днр» медичного відділу на інфраструктурній базі відділу медичного забезпечення Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області ( АДРЕСА_3 ), а також, підшукував кадри з числа колишніх співробітників даного підрозділу, очолював формування матеріально-технічної бази для діяльності незаконного структурного підрозділу «мвс днр» за рахунок протиправного захоплення майна за вищевказаною адресою.

В подальшому, 02.03.2015 ОСОБА_9 добровільно, зайняв посаду «начальника медичного відділу мвс днр».

В період з 02.03.2015 по 23.02.2022 ОСОБА_9 , будучи прихильником протиправної діяльності терористичної організації «днр», діючи з мотивів несприйняття чинної влади в Україні та з корисливих мотивів, переслідуючи мету заподіяння шкоди інтересам України, а саме: забезпечення окупаційного режиму та виконання рішень політичного та силового блоків терористичної організації «днр» на тимчасово окупованій території Донецької області, усвідомлюючи, що діяльність вказаної терористичної організації є незаконна, вчиняв умисні дії, в тому числі, направлені на примус місцевого населення підкорятися незаконним рішенням політичного та силового блоків терористичної організації «днр», своїми рішеннями та діями забезпечував матеріально-технічне та медичне забезпечення силових підрозділів «мвс днр», чим сприяв незаконній діяльності терористичної організації «днр» на території населених пунктів Донецької області, які тимчасово окуповані.

Крім того, незважаючи на зобов'язання по неухильному додержанню Конституції та Законів України, ОСОБА_9 , будучи громадянином України, усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки, з мотивів непогодження з політикою представників української державної влади, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів російської федерації, які передбачають перебування України у сфері її впливу, будучи обізнаним про проведення з боку рф підривної діяльності проти України, а також, відкритої агресивної війни, метою якої є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів, діючи умисно, протиправно, достеменно знаючи про те, що окупаційні війська так званої «донецької народної республіки» є незаконними і спільно з військовими підрозділами зс рф провадять свою діяльність на території України всупереч нормам чинного законодавства України та міжнародних договорів, 24 лютого 2022 року, тобто з часу введення в Україні воєнного стану, займаючи посаду «начальника медичного відділу мвс днр», перебуваючи на тимчасово окупованій російською федерацією території України, а саме: в м. Донецьк, при невстановлених органом досудового слідства обставинах добровільно перейшов на бік ворога - російської федерації в період збройного конфлікту з Україною.

Перейшовши на бік ворога, ОСОБА_9 в період часу з 24.02.2022 по 07.03.2022, займаючи посаду «начальника медичного відділу мвс днр» своїми рішеннями та діями сприяв утвердженню окупаційного режиму та виконання незаконних рішень держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області, забезпечував інтеграцію структурного підрозділу «мвс днр» до силових структур держави-агресора рф, забезпечував матеріально-технічне та медичне забезпечення силових підрозділів «мвс днр», чим надавав державі-агресору рф та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України.

Крім того, ОСОБА_9 , будучи громадянином України, усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки, з мотивів непогодження з політикою представників української державної влади, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів російської федерації, які передбачають перебування України у сфері її впливу, будучи обізнаним про проведення з боку рф підривної діяльності проти України, а також, відкритої агресивної війни, метою якої є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів, діючи умисно, протиправно, достеменно знаючи про те, що окупаційні війська так званої «донецької народної республіки» є незаконними і спільно з військовими підрозділами зс рф провадять свою діяльність на території України всупереч нормам чинного законодавства України та міжнародних договорів, з 08 березня 2022 року продовжив займати посаду «начальника медичного відділу мвс днр», перебуваючи на тимчасово окупованій російською федерацією території України, а саме: в м. Донецьк, чим зайняв бік ворога - російської федерації в період збройного конфлікту з Україною під час дії військового стану.

Крім того, перейшовши на бік ворога, ОСОБА_9 в період часу з 08.03.2022 по 29.11.2022, займаючи посаду «начальника медичного відділу мвс днр» своїми рішеннями та діями сприяв утвердженню окупаційного режиму та виконання незаконних рішень держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області, забезпечував інтеграцію структурного підрозділу «мвс днр» до силових структур держави-агресора рф, забезпечував матеріально-технічне та медичне забезпечення силових підрозділів «мвс днр», чим надавав державі-агресору рф та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України.

Він же, будучи громадянином України, усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки, з мотивів непогодження з політикою представників української державної влади, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів російської федерації, які передбачають перебування України у сфері її впливу, будучи обізнаним про проведення з боку рф підривної діяльності проти України, а також, відкритої агресивної війни, метою якої є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів, діючи умисно, протиправно, достеменно знаючи про те, що окупаційні війська так званої «донецької народної республіки» є незаконними і спільно з військовими підрозділами зс рф провадять свою діяльність на території України всупереч нормам чинного законодавства України та міжнародних договорів, в порушення вимог Конституції та Законів України вжив заходів до реєстрації «медичного відділу мвс днр» відповідно до вимог, визначених законодавством рф, викладених у Федеральному конституційному законі рф «Про прийняття в російську федерацію луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта - луганської народної республіки» та Федеральному законі рф «О введении в действие части первой Гражданского кодекса российской федерации», та в подальшому з 29.11.2022, в порядку передбаченому законодавством рф, добровільно зайняв посаду «начальника медичного відділу» в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій державою-агресором рф території Донецької області «мвс днр».

Також, встановлено, що ОСОБА_9 з 29.11.2022 по 06.04.2023, займаючи посаду «начальника медичного відділу» в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій державою-агресором рф території Донецької області «мвс днр», своїми умисними діями, з метою завдання шкоди Україні, допомагав державі-агресору рф, а також, забезпечував та організовував роботу вищевказаного «медичного відділу» на підставі актів законодавства країни-агресора - рф.

Зокрема, 10.03.2023 ОСОБА_9 , керуючись нормативно-правовими актами держави-агресора рф, а саме: ч. 73 ст. 112 федерального закону рф від 05.04.2013 № 44-ФЗ «Про контрактну систему в сфері закупок товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», постановою уряду рф від 31.12.2022 № 2559 «Про заходи по забезпеченню режиму військового стану і про особливості планування і здійснення закупок для забезпечення державних потреб донецької народної республіки, луганської народної республіки, Запорізької області, Херсонської області та муніципальних потреб муніципальних утворень, які знаходяться на їх території, і про внесення змін в деякі акти уряду російської федерації», п. 9 ч. 1 ст. 93 закону № 44-ФЗ і Цивільним кодексом рф, тобто, підтримуючи та реалізовуючи рішення держави-агресора рф, заключив від імені «медичного відділу мвс днр», «основной государственный регистрационный номер - 1229300081890», «юридический адрес: 283050, днр, г.о. Донецкий , г. Донецк, Киевский район, ул. Розы Люксембург, д. 111 А», державний контракт з ТОВ «Мир продуктов», «основной государственный регистрационный номер - 1229300167216», «юридический адрес: 283052, днр, г.о. Донецкий , г. Донецк, ул. Бурденко, д. 29» щодо поставки продуктів харчування, чим фактично визнав дію законодавства держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області та вчинив дії для матеріального структурного підрозділу «мвс днр».

Він же, 17.03.2023, керуючись нормативно-правовими актами держави-агресора рф, а саме: п. 9 ч. 1 ст. 93 федерального закону від 05.04.2013 № 44-ФЗ «Про контрактну систему в сфері закупок товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», з внесеними змінами федеральним законом від 28.12.2022 № 563-ФЗ «Про внесення змін в статтю 112 федерального закону «Про контрактну систему в сфері закупок товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», постановою уряду рф від 31.12.2022 № 2559 «Про заходи по забезпеченню режиму військового стану і про особливості планування і здійснення закупок для забезпечення державних потреб донецької народної республіки, луганської народної республіки, Запорізької області, Херсонської області та муніципальних потреб муніципальних утворень, які знаходяться на їх території, і про внесення змін в деякі акти уряду російської федерації», Цивільним кодексом рф, тобто, підтримуючи та реалізовуючи рішення держави-агресора рф, заключив від імені «медичного відділу мвс днр», «основной государственный регистрационный номер - 1229300081890», «юридический адрес: 283050, днр, г.о. Донецкий , г. Донецк, Киевский район, ул. Розы Люксембург, д. 111 А», державний контракт з ТОВ «Медикодон плюс», «основной государственный регистрационный номер - 1229300111699», «юридический адрес: 283001, днр, г.о. Донецкий , г. Донецк, ул. Челюскинцев, д. 184» щодо поставки товарів медичного призначення, чим фактично визнав дію законодавства держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області та вчинив дії для матеріального забезпечення структурного підрозділу «мвс днр».

01.02.2023 уряд держави-агресора рф розпорядженням від 01.02.2023 № 212-р створив на тимчасово окупованій території Донецької області «федеральное казенное учреждение здравохранения «медико-санитарная часть министерства внутренних дел российской федерации по донецкой народной республике» з підпорядкуванням «міністерству внутрішніх справ російської федерації».

06.04.2023 в єдиному державному реєстрі юридичних осіб держави-агресора рф був зареєстрована новостворена юридична особа «федеральное казенное учреждение здравохранения «медико-санитарная часть министерства внутренних дел российской федерации по донецкой народной республике» за реквізитами «основной государственный регистрационный номер - 1229300003458», «юридический адрес: 283048, днр, г.о. Донецкий, г. Донецк, ул. Розы Люксембург, д. 111 А». Таким чином, відбулась реорганізація в правовому полі держави-агресора рф так званого «медичного відділу мвс днр».

10.08.2023 так званим «тимчасово виконуючим обов'язки голови днр ОСОБА_10 » постановлений указ № 285 «Про ліквідацію мвс днр», згідно якого структурні підрозділи незаконного правоохоронного органу «мвс днр» строком до 31.12.2023 мають бути ліквідовані та інтегровані в систему правоохоронних органів держави-агресора рф.

Встановлено, що ОСОБА_9 , будучи громадянином України, усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки, з мотивів непогодження з політикою представників української державної влади, підтримуючи незаконні дії та рішення держави-агресора рф на тимчасово окупованій території Донецької області та надаючи їй допомогу в реалізації цих дій та рішень, метою яких є анексія окупованої території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів, діючи умисно, протиправно, достеменно знаючи про те, що окупаційні органи влади рф діють на території України всупереч нормам чинного законодавства України та міжнародних договорів, 06.04.2023 добровільно зайняв посаду «начальника федерального казенного учреждения здравохранения «медико-санитарная часть министерства внутренних дел российской федерации по донецкой народной республике».

Зайнявши посаду «начальника федерального казенного учреждения здравохранения «медико-санитарная часть министерства внутренних дел российской федерации по донецкой народной республике», ОСОБА_9 фактично підтримав незаконне розпорядження уряду держави-агресора рф від 01.02.2023 № 212-р та надавав допомогу в його реалізації на шкоду інтересам України. При цьому, він усвідомлював, що нова юридична особа створювалась згідно законодавства держави-агресора рф на інфраструктурній базі відділу медичного забезпечення Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області (м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, буд. 111А), незаконно захопленого бойовиками терористичної організації «днр» в 2014 році.

Вказаними діями ОСОБА_9 надавав державі-агресору рф та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України.

До такого висновку суд дійшов із того, що поняття терористичної організації визначено в Законі України «Про боротьбу з тероризмом», і відповідно до цього Закону, це є стійке об'єднання трьох і більше осіб, яке створене з метою здійснення терористичної діяльності, у межах якого здійснено розподіл функцій, встановлено певні правила поведінки, обов'язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів. Визначальним для визнання організації терористичною є те, що хоч один з її структурних підрозділів здійснює терористичну діяльність з відома хоча б одного з керівників (керівних органів) усієї організації.

Наказом керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України № 33/6/9 від 07.10.2014 районами проведення антитерористичної операції визначені території Донецької та Луганської областей. До проведення антитерористичної операції, відповідно до статті 4 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», залучені військові підрозділи Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України.

Аналіз кримінального законодавства, рішення Варшавської конференції від 28 вересня 2001 року № 1373 по боротьбі з тероризмом, а також відповідних положень Закону України «Про боротьбу з тероризмом» показує, що терористична організація виділена як вид злочинної організації з спеціальною метою - здійснення терористичної діяльності. Так, відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» терористична діяльність - діяльність, яка охоплює: планування, організацію, підготовку та реалізацію терористичних актів; підбурювання до вчинення терористичних актів, насильства над фізичними особами або організаціями, знищення матеріальних об'єктів у терористичних цілях; організацію незаконних збройних формувань, злочинних угруповань (злочинних організацій), організованих злочинних груп для вчинення терористичних актів, так само як і участь у таких актах; вербування, озброєння, підготовку та використання терористів; пропаганду і поширення ідеології тероризму; фінансування та інше сприяння тероризму.

Діяльність «ДНР», як терористичної організації підтверджується зверненням Верховної Ради України до Організації Об'єднаних націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, затверджене постановою Верховної Ради України від 27.01.2015 року № 129-VІІІ, заявою Верховної Ради України «Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян», схваленої постановою Верховної Ради України від 04.02.2015 року №145-VІІІ, заявою Верховної Ради України «Про відсіч збройної агресії Російської Федерації та подалання її наслідків», схваленою постановою Верховної Ради України від 21.04.2015 року №337-VIII, в яких «ДНР» та «ЛНР» визначено терористичними організаціями.

А згідно п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами кримінальних справ про злочини, вчинені стійкими злочинними об'єднаннями» від 23.12.2005 року № 13 утворення (створення) організованої групи чи злочинної організації слід розуміти як сукупність дій з організації (формування, заснування) стійкого злочинного об'єднання для заняття злочинною діяльністю. В частині ж участі у злочинній чи терористичній організації, то відповідно до п.13 вказаної постанови Пленуму вступ особи до організованої групи чи злочинної організації (участь у ній) означає надання цією особою згоди на участь у такому об'єднанні за умови, що вона усвідомлювала факт його існування і підтвердила певними діями реальність своїх намірів.

При цьому, під час судового розгляду справи, суд враховує, що державним обвинуваченням було доведено, що ОСОБА_9 будучи радикально налаштованою особою, прихильником протиправної діяльності «ДНР», діючи з мотивів несприйняття діючої влади в Україні та з корисливих мотивів, переслідуючи мету заподіяння шкоди інтересам України, а приймаючи участь в діяльності терористичної організації «днр», поділяючи ідеологічні погляди та особисті переконання щодо утвердження на тимчасово окупованій території Донецької області проросійського режиму «днр», ОСОБА_9 приймав участь у створенні в структурі «мвс днр» медичного відділу на інфраструктурній базі відділу медичного забезпечення Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області (м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, буд. 111А), усвідомлюючи той факт, що діяльність вказаної терористичної організації незаконна і спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні, а також зміну меж території і державного кордону України, добровільно вступив до силового блоку терористичної організації «ДНР». При цьому, ОСОБА_9 усвідомлював, що для досягнення злочинної мети, яку переслідує «ДНР», він вчиняв діяння направлені на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинені в умовах воєнного стану.

Суд також враховує правові позиції, викладені в рішенні ЄСПЛ у справі «Броуґан та інші проти Сполученого Королівства», відповідно до яких розслідування терористичних правопорушень, безсумнівно, ставить перед органами влади особливі проблеми. Забезпечення справедливої рівноваги між інтересами суспільства, яке страждає від тероризму, та інтересами конкретної людини є надзвичайно складним завданням. Беручи до уваги факт посилення тероризму в сучасному світі, визнана необхідність, яка випливає із самої суті системи Конвенції, забезпечення належної рівноваги між захистом інститутів демократії в інтересах суспільства і захистом прав окремої людини. У контексті статті 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, саме суд має визначити значимість таких обставин, а також з'ясувати, чи було забезпечено в цій справі рівновагу між застосовними положеннями цієї статті у світлі її конкретного формулювання та її загальним предметом і метою.

Кримінальне провадження розглядалось в порядку спеціального судового провадження, згідно вимог ст. 323 КПК України, тому, відповідно до вимог закону, обвинувачений ОСОБА_9 сповіщався про день і час слухання справи через засоби масової інформації та шляхом направлення повістки, інтереси ОСОБА_9 захищались адвокатом, як на досудовому слідстві так і в суді, що свідчить про те, що права обвинуваченого в ході досудового слідства, а також у судовому засіданні порушені не були.

При цьому, суд вважає, що розглянуте кримінальне провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia) відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом. Стороною обвинувачення використані всі передбачені законом можливості для дотримання прав обвинуваченого, зокрема, права на захист, на доступ до правосуддя, таємницю спілкування, невтручання у приватне життя.

Будь яких істотних порушень КПК України, під час досудового слідства, які б вплинули на кваліфікацію дій обвинуваченого та поставили б під сумнів зібрані по справі докази, судом не встановлено.

Відповідно до ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом. Будь яких інших доказів в ході судового розгляду сторонами з боку обвинувачення та захисту, які були вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб передбачених КПК України, враховуючи, що суд, зберігаючи об'єктивність та неупередженість у ході розгляду даного кримінального провадження створив їм необхідні умови для реалізації ними їхніх прав та виконання процесуальних обов'язків, надано не було.

Зважаючи на положення, закріплені у ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», судом враховується позиція Європейського суду з прав людини, відображена у п. 175 рішення від 21.04.2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», відповідно до якої, термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

Отже, на підставі об'єктивно з'ясованих обставин, підтверджених доказами, дослідженими у процесі судового розгляду й оціненими судом за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом і оцінюючи кожен доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності і взаємозв'язку, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_9 у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч.1 ст. 111, ч. 2 ст.111 КК України, за обставин, викладених у даному вироку знайшла своє повне підтвердження в судовому засіданні.

Дії ОСОБА_9 суд, кваліфікує за:

- ч. 1 ст. 258-3 КК України - участь у терористичній організації та сприяння її діяльності;

- ч. 1 ст. 111 КК України - державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, а саме: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України;

- ч. 2 ст. 111 КК України - державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинені в умовах воєнного стану.

Суд, при призначенні ОСОБА_9 покарання, також враховує вимоги ч. 2 ст. 61 Конституції України, про те, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер, що відповідно до ч. 2 ст. 50 КК України, покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також, запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами.

Згідно практики Європейського суду з прав людини, питання про обґрунтованість періоду тримання під вартою не можна розглядати абстрактно. Конвенція гарантує основоположне право на свободу та недоторканність, яке є найважливішим у демократичному суспільстві у розумінні Конвенції. Кожен має право на захист цього права, що означає не бути позбавленим або не мати продовження позбавлення свободи, крім випадків, коли таке позбавлення відбувалось за умов, встановлених у п. 1 ст. 5 Конвенції. Цей перелік винятків є вичерпним і лише вузьке тлумачення цих винятків відповідає цілям цього положення, а саме: гарантувати, що нікого не буде свавільно позбавлено свободи.

На підставі викладеного, призначаючи покарання ОСОБА_9 у відповідності зі ст. 65 КК України, суд, враховує обставини вчиненних кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111 КК України, які мали місце в умовах складної суспільно-політичної обстановки в Луганській, Донецькій областях та мав суттєвий вплив на охорону державної і громадської безпеки у цих регіонах держави, ступінь тяжкості вчинених злочинів, які відповідно до ст. 12 КК України відносяться до категорії особливо тяжких та тяжких злочинів, суспільна небезпека яких полягає у порушенні безпечних умов життєдіяльності, безпеки життя, здоров'я, власності широкого та невизначеного кола осіб та безпеки інших цінностей суспільства, особу винного, на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, відсутність обставин, які пом'якшують і обтяжують покарання обвинуваченого та приходить до висновку про призначення покарання у виді позбавлення волі, з урахуванням вказаних обставин, вважає, що виправлення та перевиховання ОСОБА_9 неможливе без ізоляції його від суспільства та конфіскації всього майна яке є його власністю.

Цивільний позов у кримінальному провадженні - не заявлений.

Процесуальні витрати відсутні.

Відповідно до ст. 100 КПК України, речові докази у кримінальному провадженні відсутні.

Керуючись статтями 297-1, 368-371, 373-376, 615 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_9 , визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч.1 ст. 111, 2 ст.111 КК України та призначити йому покарання:

- за ч. 1 ст. 258-3 КК України - у виді позбавлення волі на строк 12 (дванадцять) років з конфіскацією всього майна, належного йому на праві власності;

- за ч. 1 ст.111 КК України - 14 (чотирнадцять) років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, належного йому на праві власності;

- за ч. 2 ст. 111 КК України - 15 (п'ятнадцять) років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, належного йому на праві власності.

Відповідно до ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити покарання ОСОБА_9 у вигляді 15 (п'ятнадцять) років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, належного йому на праві власності.

Строк відбуття покарання ОСОБА_9 рахувати з моменту затримання.

Виконання вироку покласти на Управління СБУ в Черкаській області.

Цивільний позов не заявлено.

Речові докази у кримінальному провадженню відсутні.

На вирок протягом 30 діб може бути подана апеляція до Черкаського апеляційного суду.

Якщо апеляційну скаргу подано обвинуваченим, щодо якого судом ухвалено вирок за результатами спеціального судового провадження, суд поновлює строк за умови надання обвинуваченим підтвердження наявності поважних причин, передбачених ст. 138 КПК України, та надсилає апеляційну скаргу разом із матеріалами кримінального провадження до суду апеляційної інстанції.

Прокурору та захиснику копію вироку вручити негайно після його проголошення.

Головуючий:

Судді: