Справа № 522/9627/24
Провадження № 3/522/5013/24
03.09.2024 м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м.Одеси Коваленко В.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли із Головного управління ДПС в Одеській області, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , головного бухгалтера ТОВ «ТРАНС-СЕРВІС-КТТ», мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 03.06.2024 р. головний бухгалтер ТОВ «ТРАНС-СЕРВІС-КТТ» ОСОБА_2 порушила порядок ведення податкового обліку, а саме порушено: п.14.1.27, пп.14.1.36, пп.14.1.231 п.14.1 ст.14,п.44.1, п.44.2 ст.44, п.п. 134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України від 02.12.10 №2756-VІ в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 199708 грн., згідно з актом перевірки від 09.04 2024 року №13698/15-32-07-04.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, про місце та час слухання справи повідомлялась належним чином.
Ознайомившись з адміністративними матеріалами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення 03.06.2024 р., на думку суду, адміністративне провадження стосовно ОСОБА_2 , передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, необхідно закрити, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно вимог ст.245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
З огляду на ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 9 Кодексу про адміністративні правопорушення наводить визначення поняття адміністративного правопорушення, а саме: це є «протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність».
Згідно ч.2 ст.9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.163-1 КУпАП настає у разі відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
За змістом статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, у тому числі протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. При цьому, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
У той же час процесуальне законодавство ґрунтується на доказах, які мають бути належними та допустимими, тобто мають містити інформацію щодо предмета доказування.
Єдиним доказом по справі, в якому відображені обставини можливого порушення порядку ведення податкового обліку, є протокол про адміністративне правопорушення.
Судом встановлено, що до матеріалів справи не долучено акт перевірки від 09.04 2024 року №13698/15-32-07-04 на підставі якого складено протокол про адміністративне правопорушення, таким чином факти викладені у протоколі, фактично не підтверджені жодним доказом. До протоколу долучено копію паспорту ОСОБА_1 , довідку про доходи та наказ про прийняття на посаду головного бухгалтера ТОВ «ТРАНС-СЕРВІС-КТТ».
Крім того, протокол про адміністративне правопорушення складений в порушенням ст.256 КУпАП, а саме, в ньому не зазначено дата, час та місце вчинення правопорушення, а вказані лише строки проведення перевірки, не зазначено суть правопорушення, які саме дії вчинила ОСОБА_1 ..Також, матеріали справи не містять фактичних даних про обставини, які б свідчили про наявність суб'єктивної підстави адміністративної відповідальності як вина ОСОБА_1 , а тому в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Таким чином, суд не вбачає, що ОСОБА_1 порушила вимоги податкового законодавства України, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з підстав відсутності складу адміністративного правопорушення.
Приймаючи до уваги вищевикладене та відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, суд вважає необхідним закрити провадження в справі.
Керуючись ст.ст.9, 10, 24, 33, ч.1 ст.163-1, 221, 247, 254, 268, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд, -
Провадження по справі щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч.1 ст.163 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - закрити, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-1 КУпАП, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення в апеляційному порядку
Суддя Вадим КОВАЛЕНКО