Ухвала від 18.09.2024 по справі 160/12719/24

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

18 вересня 2024 року м. Дніпросправа № 160/12719/24

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Юрко І.В., суддів: Білак С.В., Чабаненко С.В., заслухавши доповідь судді-доповідача Юрко І.В. про проведення підготовчих дій за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.07.2024 в адміністративній справі №160/12719/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 28.08.2024 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.07.2024 в адміністративній справі №160/12719/24 та витребувано матеріали вказаної адміністративної справи з суду першої інстанції.

Матеріали адміністративної справи №160/12719/24 надійшли до Третього апеляційного адміністративного суду 05.09.2024 року.

У період з 03.09.2024 року по 17.09.2024 року суддя-доповідач Юрко І.В. перебувала у відпустці.

Згідно з частиною першою статті 310 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційний розгляд справи здійснюється колегією суддів у складі трьох суддів за правилами розгляду справи судом першої інстанції за правилами спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, встановлених цією главою.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Рішення суду першої інстанції ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження. У суді апеляційної інстанції справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

З урахуванням викладеного суд вважає, що розгляд справи в суді апеляційної інстанції можливо здійснювати без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження).

16.09.2024 року від представника позивача надійшло клопотання про зупинення апеляційного провадження у справі №160/12719/24.

В обгрунтовання клопотання зазначено, що ухвалою Верховного Суду у складі колегії Касаційного адміністративного суду від 31.07.2024 року по справі №160/28752/23 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою позивача на постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 14.05.2024 року за позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії. Представник позивача вважає, що позовні вимоги у справі №160/28752/23 є подібними до тих, що заявлені позивачем у даній справі, а тому на підставі п.5 ч.2 ст.236 КАС України просить суд зупинити провадження у справі №160/12719/24 до набрання законної сили рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду по справі №160/28752/23.

Апеляційний суд вважає, що підстави для зупинення апеляційного провадження відсутні, з огляду на таке.

Пунктом 5 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд має право зупинити провадження у справі у разі - перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Вказана норма закріплює саме право суду зупинити провадження у справі, а не його обов'язок.

Крім того, касаційне провадження у справі №160/28752/23, на яку посилається представник позивача, відкрито Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду, а не палатою, об'єднаною палатою чи Великою Палатою Верховного Суду, як це передбачено п.5 ч.2 ст.236 КАС України.

Таким чином, у задоволенні клопотання про зупинення провадження слід відмовити.

Всі необхідні підготовчі дії, пов'язані з призначенням справи до апеляційного розгляду, судом проведені.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 306, 307, 309, 310, 311 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Закінчити дії по підготовці справи до апеляційного розгляду.

Відмовити представнику позивача - Хомичу І.О. в задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі №160/12719/24.

Призначити розгляд справи №160/12719/24 у суді апеляційної інстанції в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Справу буде розглянуто в приміщенні Третього апеляційного адміністративного суду за адресою: м. Дніпро, вул. Левка Лук'яненка, 23.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.

Головуючий - суддя І.В. Юрко

суддя С.В. Білак

суддя С.В. Чабаненко