Справа №140/70/16-к
Провадження №1-в/127/642/24
16 вересня 2024 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
у складі головуючого - судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Державної установи "Вінницька виправна колонія (№86)" про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Немирова Вінницької області, до засудження проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , із середньою освітою, неодруженого, громадянина України, раніше судимого:
02.04.2010 Немирівським районним судом Вінницької області за ч. 3 ст. 309 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 3 роки;
02.03.2011 Немирівським районним судом Вінницької області за ч. 2 ст. 309 КК України, із застосуванням ст. 71 КК України, до остаточного покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років 1 місяць. Звільнений 04.04.2014 умовно-достроково з невідбутим терміном 1 рік 7 місяців 25 днів;
29.12.2017 Немирівським районним судом Вінницької області за ч. 3 ст. 185 КК України, із застосуванням ст. 71 КК України, до остаточного покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років 6 місяців,
за участю:
прокурора ОСОБА_4 ,
представника Державної установи «Вінницька виправна колонія (№86)»
ОСОБА_5 ,
засудженого ОСОБА_3 ,
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло подання начальника Державної установи "Вінницька виправна колонія (№86)" про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 .
Подання мотивоване тим, що 04.08.2024 ОСОБА_3 звільняється з Державної установи "Вінницька виправна колонія (№ 86)" по відбуттю строку покарання. Засуджений за період відбування покарання в установі характеризується позитивно, адміністрацією установи неодноразово заохочувався, один раз притягувався до дисциплінарної відповідальності, працевлаштований різноробочим в майстерні установи, неодноразово судимий. Відповідно до п. «г» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Враховуючи викладене, начальник Державної установи "Вінницька виправна колонія (№86)" вважає за доцільне встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд терміном 1 рік та відповідні обмеження.
Згідно положень ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у судове засідання викликається особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, а за її клопотанням - і захисник, а також представник органу, начальник якого вніс подання.
В судовому засіданні представник органу, начальник якого вніс подання, Державної установи "Вінницька виправна колонія (№ 86)" ОСОБА_5 подання підтримав, просив його задовольнити. Пояснив, що ОСОБА_3 відбував покарання за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Засуджений ОСОБА_3 проти задоволення подання заперечував та просив не встановлювати адміністративний нагляд, оскільки він має намір працевлаштуватися.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_4 просив подання про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого задовольнити.
Суд, дослідивши матеріали подання, заслухавши позиції сторін, дійшов таких висновків.
Відповідно до ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «г» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Відповідно до п. «г» ст. 4 зазначеного закону підставами для встановлення адміністративного нагляду є вирок суду, що набрав законної сили, - щодо осіб, зазначених у пункті "г" статті 3 цього Закону.
Крім того, відповідно до п. «б» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 неодноразово судимий, останній раз 29.12.2017 Немирівським районним судом Вінницької області за ч. 3 ст. 185 КК України, із застосуванням ст. 71 КК України, до остаточного покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років 6 місяців.
З досліджених в судовому засіданні матеріалів особової справи засудженого вбачається, що засуджений у Державній установі "Вінницька виправна колонія (№ 86)" за час відбування покарання характеризувався позитивно, був працевлаштований різноробочим в майстерні установи, один раз притягувався до дисциплінарної відповідальності, адміністрацією установи неодноразово заохочувався. ОСОБА_3 у взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний. По відношенню до представників адміністрації поводив себе ввічливо, до виконання передбачених законом вимог персоналу установи ставився з розумінням, був залучений до програми диференційованого виховного впливу "Підготовка до звільнення".
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 засуджений, зокрема, за вчинення злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, до покарання у виді позбавлення волі.
На підставі викладеного, суд, дослідивши матеріали подання та враховуючи його обґрунтованість, заслухавши пояснення учасників процесу, дійшов висновку, що подання є обгрунтованим та підлягає задоволенню.
Крім того, суд зазначає, що згідно ст. 1 КПК України порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України. Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.
Процесуальна дія проводиться, а процесуальне рішення приймається згідно з положеннями цього Кодексу, чинними на момент початку виконання такої дії або прийняття такого рішення. (ст. 5 КПК України).
Статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється шляхом ухвалення постанови, яка може бути оскаржена в установленому законом порядку.
Разом з тим, відповідно до ч.1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Частиною 2 статті 369 КПК України визначено, що судове рішення, у якому суд вирішує інші питання, викладається у формі ухвали.
Згідно ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Враховуючи зазначене вище, суд вважає за необхідне постановити судове рішення у формі ухвали.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 369-372, 376, 392, 393, 395, 532, 537, 539 КПК України, ст.ст. 1-6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",
Подання начальника Державної установи "Вінницька виправна колонія (№86)" про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Немирова Вінницького району Вінницької області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, терміном 1 (один) рік та застосувати такі обмеження:
1. Заборонити вихід з будинку (квартири) за місцем проживання у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, а саме, з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня.
2. Заборонити перебувати у визначених місцях, а саме, в торгівельних закладах, де проводиться торгівля спиртними напоями на розлив;
3. Заборонити виїзд в особистих справах за межі міста проживання без дозволу керівництва відповідного органу поліції.
4. З'являтись на реєстрацію в органах поліції за місцем проживання двічі на місяць.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Вінницький міський суд Вінницької області протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя