про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
19 вересня 2024 рокусправа № 380/19482/24
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Грень Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасувати постанову про адміністративне правопорушення,
установив:
до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасувати постанову про адміністративне правопорушення:
Предметом оскарження є протиправна, на думку позивача, постанова ІНФОРМАЦІЯ_1 за 1/164 про адміністративне правопорушення за частиною 3 ст.210 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 винесену 26.08.2024
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 4 КАС України, адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Водночас, статтею 20 КАС України розмежовано предметну юрисдикцію між місцевими загальними як адміністративними судами та окружними адміністративними судами.
Пунктом 1 частини 1 вказаної статті передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Судом встановлено, що позивачем оскаржується постанова в справі про адміністративне правопорушення, де ОСОБА_1 , притягнутий до адміністративної відповідальності за відмову від проходження медичного огляду та одержання повістки чим порушив ч.10 ст1 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» та вимоги правил військового обліку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022.
Суд звертає увагу, що провадження у справах про адміністративні правопорушення, за які передбачена адміністративна відповідальність, розгляд справ про скасування постанови про адміністративне правопорушення, здійснюється у порядку передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Провівши правовий аналіз характеру спірних правовідносин, суд дійшов висновку, що справа про адміністративне правопорушення за своєю суттю є справою про притягнення особи до адміністративної відповідальності, а дії, вчинені суб'єктом владних повноважень щодо притягнення особи до відповідальності за адміністративне правопорушення є діями щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Таким чином, провадження у справах про адміністративне правопорушення, за які передбачена адміністративна відповідальність, розгляд справ про адміністративне правопорушення, накладення адміністративних стягнень, здійснюються у порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення та не належать до компетенції окружних адміністративних судів.
Відповідно до пункту першого частини першої статті 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Згідно до частини шостої статті 170 КАС України у разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.
Враховуючи, те що правовідносини у цій справі виникли на підставі норм, що регулюються Кодексом України про адміністративні правопорушення, розгляд даної справи належить розглядати судами загальної юрисдикції, у зв'язку з чим така не може бути розглянута за правилами адміністративного судочинства в Львівському окружному адміністративному суді.
З урахуванням викладеного, суд висновує про необхідність відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасувати постанову про адміністративне правопорушення.
Керуючись статтями 170, 171, 243, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
1.Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2.Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
3.Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її виготовлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяГрень Наталія Михайлівна