Рішення від 20.09.2024 по справі 140/6858/24

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2024 року ЛуцькСправа № 140/6858/24

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII).

ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ) сформував та надіслав відповідачу довідку від 17.02.2022 № ХА13635 для перерахунку з 01.04.2019 пенсії позивача.

14.03.2024 представник позивача звернулася до відповідача із заявою, у якій просила здійснити з 01.01.2018 по 31.03.2019 перерахунок та виплату основного розміру пенсії позивача відповідно до нової довідки про розмір грошового забезпечення від 17.02.2022 № ХА13635 та виплатити заборгованість.

Листом від 09.04.2024 № 5181-4184/П-02/8-0300/24 ГУ ПФУ у Волинській області, у відповідь на вказане звернення, повідомило про відсутність підстав для перерахунку пенсії з 01.01.2018 з урахуванням довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 з огляду на те, що позивачу проведено перерахунок пенсії на підставі вказаної довідки з 01.04.2019 на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2023 у справі № 140/12789/23.

Позивач вважає дії відповідача протиправними та зазначає, що перерахунок пенсії на підставі зазначеної довідки необхідно здійснити з 01.01.2018, а не з моменту набрання 05.03.2019 законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, а також нарахувати та виплатити пенсію у розмірі 100 % з 01.01.2018.

Позивач просить визнати протиправними дії ГУ ПФУ у Волинській області щодо відмови здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 № ХА13635 від 17.02.2022 про розмір грошового забезпечення з 01.01.2018 по 31.03.2019, виходячи із 100 % суми підвищення пенсії без урахування розстрочки, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких інших категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018 (далі - Постанова № 103), з урахуванням виплачених сум, та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 № ХА13635 від 17.02.2022 про розмір грошового забезпечення, з урахуванням окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення з 01.01.2018 по 31.03.2019, виходячи із 100 % суми підвищення пенсії без урахування розстрочки, передбаченої Постановою № 103, з врахуванням виплачених сум.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 08.07.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а. с. 18).

В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 12.07.2024 № 0300-0902-7/40667 (а. с. 22-28) відповідач позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні у зв'язку із відсутністю правових підстав для перерахунку пенсії позивача на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 19.08.2021 № ХА13635 від 17.02.2022.

Звертає увагу суду, що довідка ІНФОРМАЦІЯ_3 від 19.08.2021 № ХА13635 від 17.02.2022, яка містить відомості про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, не може слугувати підставою для перерахунку пенсії, що передує цій даті, тобто за спірний період з 01.01.2018 по 31.03.2019, а також на те, що фактичний розмір надбавок, доплат, підвищень та премій станом на 01.03.2018 та станом на 05.03.2019 буде відрізнятися.

Інших заяв по суті справи чи клопотань про розгляд справи в судовому засіданні від учасників справи до суду не надходило.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262-XII, що підтверджується матеріалами пенсійної справи № ХА13635-Міноборони (а. с. 29-32), та вказані фактичні обставини встановлені у рішенні Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2023 у справі № 140/12789/23 (а. с. 38-40).

ІНФОРМАЦІЯ_2 підготував довідку від 17.02.2022 № ХА13635 про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 05.03.2019 за посадою «старшина роти», для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , із зазначенням у ній основних та додаткових видів грошового забезпечення, премії (всього - в сумі 13336,90 грн) (а. с. 12). З матеріалів справи вбачається, що довідку ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 було скеровано до ГУ ПФУ у Волинській області, яке відмовило у здійсненні перерахунку пенсії на підставі вказаної довідки листом від 01.02.2023 № 2676-1575/П-02/8-0300/23.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2023 у справі № 140/12789/23 за позовом ОСОБА_1 до ГУ ПФУ у Волинській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії позов задоволено повністю, зокрема, зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області провести з 01.04.2019 перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635, з урахуванням зазначених у ній видів та сум грошового забезпечення (а. с. 38-40).

Вказане рішення суду було виконане у спосіб здійснення перерахунку пенсії позивача, розмір якої після перерахунку становив 7068,56 грн, що підтверджується листом ГУ ПФУ у Волинській області від 09.04.2024 № 5181-4184/П-02/8-0300/24 (а. с. 10-11).

14.03.2024 представник позивача звернулася до відповідача із заявою, у якій просила здійснити з 01.01.2018 по 31.03.2019 перерахунок та виплату основного розміру пенсії позивача відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 17.02.2022 № ХА13635 та виплатити заборгованість (а. с. 9).

Листом від 09.04.2024 № 5181-4184/П-02/8-0300/24 ГУ ПФУ у Волинській області, у відповідь на вказане звернення, повідомило про відсутність підстав для перерахунку пенсії з 01.01.2018 по 31.03.2019 з урахуванням довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 з огляду на те, що позивачу проведено перерахунок пенсії на підставі вказаної довідки з 01.04.2019 на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2023 у справі № 140/12789/23 (а. с. 10-11).

Отже, з матеріалів справи вбачається, що на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2023 у справі № 140/12789/23 позивачу уже було здійснено перерахунок пенсії з 01.04.2019 відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019.

Спірним у цій справі є питання щодо наявності правових та фактичних підстав проведення повторного (тобто, уже після проведеного на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2023 у справі № 140/12789/23) перерахунку пенсії позивача на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, але за період з 01.01.2018 по 31.03.2019.

При вирішенні спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.

За приписами частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон № 2262-ХІІ.

Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-ХІІ) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).

Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За частинами першою, другою та четвертою статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 704) установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Частина вісімнадцята статті 43 Закону № 2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до частини третьої статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45), передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом першим пункту 5 Порядку № 45 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103) встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Додаток 2 до Порядку № 45 містить форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 та постановою Верховного Суду від 12.11.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Отже, з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ. Разом із цим до моменту отримання належної довідки в пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача. Водночас відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Вказані висновки щодо застосування норм права викладені у рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 17.12.2019 та постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 у зразковій справі № 160/8324/19, та в силу приписів частини п'ятої статті 242 КАС України враховуються при вирішенні цієї справи.

Суд звертає увагу, що спір відносно перерахунку пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 уже вирішений у судовому порядку та рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2023 у справі № 140/12789/23 було зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області провести з 01.04.2019 перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635, з урахуванням зазначених у ній видів та сум грошового забезпечення (а. с. 38-40). Вказане рішення суду виконано.

Спір у цій справі фактично виник щодо повторного перерахунку пенсії на підставі тієї ж довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, але за інший період - з 01.01.2018 по 31.03.2019.

При вирішенні спору суд враховує, що ІНФОРМАЦІЯ_2 видав довідку від 17.02.2022 № ХА13635 про розмір грошового забезпечення саме станом на 05.03.2019 (а. с. 12), та вказана довідка є підставою для здійснення перерахунку пенсії позивача саме з 01.04.2019, з урахуванням приписів частини другої статті 51 Закону № 2262-ХІІ та правових висновків Верховного Суду у зразковій справі № 160/8324/19.

Суд наголошує на тому, що для цілей перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 врахуванню підлягає розмір його грошового забезпечення станом на 01.03.2018, а не на 05.03.2019.

Водночас довідка ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 містить дані про складові грошового забезпечення станом на 05.03.2019, а не на 01.03.2018, а тому вона не може створювати фактичних підстав для перерахунку пенсії за період з 01.01.2018 по 31.03.2019 з огляду на те, що у ній відсутні відомості про додаткові види грошового забезпечення саме станом на 01.03.2018, адже фактичні розміри відсоткової надбавки за особливості проходження служби та премії станом на 01.03.2018 та станом на 05.03.2019 будуть відрізнятись.

Суд не заперечує право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2018, проте звертає увагу, що підставою для реалізації такого права є довідка уповноваженого органу про розмір грошового забезпечення позивача саме станом на 01.03.2018. Довідка ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 є підставою для перерахунку його пенсії лише з 01.04.2019 та не зумовлює правових та фактичних підстав для перерахунку пенсії з 01.01.2018 до 31.03.2019.

Крім того, перерахунок пенсії позивача на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 уже проведено на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2023 у справі № 140/12789/23 та чинним законодавством України не передбачено проведення повторного перерахунку пенсії на підставі однієї і тієї ж довідки. Суд також звертає увагу, що з тексту рішення Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2023 у справі № 140/12789/23 чітко вбачається, що позивач ОСОБА_1 , звертаючись до суду, просив здійснити перерахунок пенсії підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 саме за період з 01.04.2019 (а. с. 38-40).

Суд відхиляє покликання позивача на постанову Верховного Суду від 11.08.2023 у справі № 380/103/22, оскільки правовідносини у вказаній справі не є подібними до цієї справи. Так, у справі № 380/103/22 позивач вперше звернувся за перерахунком пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, тоді як у цій справі перерахунок пенсії уже було проведено на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2023 у справі № 140/12789/23 та позивач звернувся до суду щодо повторного перерахунку пенсії на підставі тієї ж довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, але за інший період - з 01.01.2018 по 31.03.2019.

На думку суду, при вирішенні цього спору необхідно враховувати насамперед правову позицію, викладену у постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 у зразковій справі № 160/8324/19, відповідно до якої з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

Суд наголошує, що саме станом на 05.03.2019 (тобто дати виникнення права на перерахунок пенсії відповідно до правової позиції, викладеної у постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 у зразковій справі № 160/8324/19) і була складена довідка ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 про розмір грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії позивача з 01.04.2019 (а. с. 12).

Правова позиція щодо здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2018 викладена в іншій постанові Великої Палати Верховного Суду - від 09.06.2022 у справі № 520/2098/19. У вказаній постанові Велика Палата Верховного Суду зазначила, що з урахуванням вимог статті 7 КАС України, а також того, що Верховний Суд постановою від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18 встановив, що пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку № 45 є протиправними й такими, що не відповідають правовим актам вищої юридичної сили, суди у період чинності цих норм постанови Кабінету Міністрів України повинні застосовувати Закон № 2262-ХІІ (безвідносно до того, чи скасовані ці норми судом), хоч ці норми й не були скасовані на момент спірних правовідносин.

Водночас, у справі № 520/2098/19 Велика Палата Верховного Суду розглядала спір між військовим пенсіонером та обласним військовим комісаріатом щодо зобов'язання скласти та направити до ГУ ПФУ в області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії саме станом на 01.03.2018 відповідно до Постанови № 704, з повною інформацією за формою, передбаченою додатком 2 до Постанови № 45, для перерахунку та виплати пенсії саме з 01.01.2018 на підставі статей 8, 10, 43 та 63 Закону № 2262-ХІІ з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливості проходження служби (50 % від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років); надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (15 % від посадового окладу), премії (у розмірі 10 % посадового окладу) (на підставі Постанови № 704), та позовні вимоги зобов'язального характеру постановою Великої Палати Верховного Суду від 09.06.2022 у справі № 520/2098/19 були задоволені.

Водночас, з тексту постанови Великої Палати Верховного Суду від 09.06.2022 у справі № 520/2098/19 вбачається, що підставою для перерахунку пенсії з 01.01.2018 є довідка про розмір грошового забезпечення саме станом на 01.03.2018.

Отже, на думку суду, для реалізації права на перерахунок пенсії з 01.01.2018 позивачу необхідно було подати пенсійному органу довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.03.2018, а довідка ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 не дає підстав для здійснення такого перерахунку (позаяк такі складові грошового забезпечення, як надбавка за особливості проходження служби та премія станом на 01.03.2018 та на 05.03.2019 будуть відрізнятися).

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про те, що у відповідача не було фактичних та правових підстав для здійснення повторного перерахунку пенсії позивача на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.02.2022 № ХА13635 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 (за період з 01.01.2018 по 31.03.2019), а тому оскаржувані у цій справі дії відповідача про відмову у перерахунку пенсії є правомірними та такими, що вчинені відповідно до вимог частини другої статті 2 КАС України, у зв'язку із чим у задоволенні позовних вимог про визнання протиправними дій та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 № ХА13635 від 17.02.2022 за період з 01.01.2018 по 31.03.2019, а також похідних позовних вимог щодо виплати пенсії після перерахунку, виходячи із 100 % суми підвищення пенсії без урахування розстрочки, передбаченої Постановою № 103, належить відмовити повністю.

Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку у спосіб подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.М. Валюх