Рішення від 20.09.2024 по справі 120/4590/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

20 вересня 2024 р. Справа № 120/4590/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Бошкової Юлії Миколаївни, розглянувши у письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - ГУ ПФУ у Вінницькій області, відповідач) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області протиправно відмовлено у перерахунку пенсії із врахуванням заробітної плати за період з 01.06.1992 по 31.05.1997 на підставі первинних документів, а саме книг по заробітній платі Колективного підприємства «Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця» № 1 за 1992, № 1 за 1993, № 1 за 1994, № 1 за 1995, № 1 за 1996, № 1 за 1997 роки.

При цьому позивач наголошує, що ОСОБА_1 позбавлений можливості отримати довідку про розмір заробітної плати (доходу) для подальшого її надання до Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області, адже установа, в якій позивач працював ліквідована, правонаступник відсутній, первинні документи в архів не передавалися.

Ухвалою від 15.04.2024 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Даною ухвалою також надано відповідачу строк на подання відзиву.

31.10.2023 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач позовні вимоги заперечує та просить відмовити у задоволенні останніх. Мотивуючи свою позицію ГУ ПФУ у Вінницькій області зазначає, що відповідно до ст. 40 Закону № 1058 передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь які 60 календарних місяців підряд по 30.06.2000 року незалежно від перерв.

Згідно пп. 3, п. 2.1. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України 1058, за бажанням пенсіонера ним можуть подаватись саме довідка про заробітну плату (дохід) по 30.06.2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких їх видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Тому, позовні вимоги позивача про зобов'язання Головного управління здійснити перерахунок та виплату пенсії за період з 01.06.1992 по 31.05.1997 року на підставі первинних документів, а саме книг по заробітній платі Колективного підприємства "Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця" № 1 за 1992, № 1 за 1993, № 1 за 1994, № 1 за 1995, № 1 за 1996, №1 за 1997, є безпідставними такими що суперечать чинним нормам Пенсійного законодавства, з огляду на те, що перерахунок відповідно до ст. 40 Закону 1058, та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України 1058, здійснюється саме на підставі довідки про заробітну плату.

При поданні заяви № 1690 від 18.05.2022 про призначення пенсії ОСОБА_1 надано довідку про заробітну плату від 17.05.2022 №1, видану Могилів-Подільською районною міжгосподарською госпрозрахунковою шляхо-будівельною дільницею, за період з 01.06.1992 р. по 31.05.1997, оскільки, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), наданих Головним управлінням статистики у Вінницькій області, на запит Головного Управління, встановлено, що КП "Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця" з 19.04.2018 припинила свою діяльність без встановлення правонаступництва, тому довідка № 1 від 17.05.2022 видана не діючим підприємством та засвідчена підписом колишнього керівника ОСОБА_2 - безпідставно, відповідно - є недійсною, у зв'язку з чим, провести перевірку її достовірності та відповідності первинним документам згідно чинного законодавства, неможливо.

З огляду на вищевикладене Головним управлінням прийнято рішення № 024650004275 від 26.10.2023 на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 29.08.2023 у справі № 120/4345/23, яким відмовлено в проведенні перерахунку пенсії позивача.

14.05.2024 позивачем на адресу суду надіслано відповідь на відзив, якою заперечує твердження ГУ ПФУ у Вінницькій області, викладені у відзиві.

Однак, подану відповідь на відзив суд до уваги не бере, оскільки відповідно до частини 3 статті 263 КАС України заявами по суті в даній категорії справ є позов та відзив.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд встановив, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та з 05.04.2022 отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно записів трудової книжки серії НОМЕР_1 , позивач з 01.04.1986 по 20.08.2005 працював у Подільського шляхо-будівельного дорожнього участку.

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Колективне підприємство «Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця» є правонаступнком Могилів-Подільського шляхо-будівельного дорожнього участку.

Разом з тим, позивач бажає перерахувати пенсію з урахуванням заробітної плати, яку він отримував за період з 01.06.1992 по 31.05.1997.

У звя'зку з чим, 27.12.2023 позивач звернувся до відповідача із заявою у якій просив здійснити перерахунок його пенсії з урахуванням заробітної плати за період з 01.06.1992 по 31.05.1997 на підставі первинних документів, а саме: книг по заробітній платі Колективного підприємства «Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця» № 1 за 1992, № 1 за 1993,№ 1 за 1994, № 1 за 1995, № 1 за 1996, № 1 за 1997 роки.

Однак зазначає, що довідку про заробітну плату (дохід) позивач не може отримати з підстав того, що згідно із витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Колективне підприємство "Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця" 19.04.2018 ліквідовано за спрощеною процедурою.

Окрім того, згідно інформації, наданої архівним відділом Могилів-Подільської міської ради від 27.12.2022, документи Колективного підприємства "Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця" до архівного відділу не передавались.

Таким чином, враховуючи, що Колективне підприємство "Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця" ліквідовано, правонаступник у нього відсутній та первинні документи до архівного відділу не передавались, відсутня можливість отримання відповідної довідки про заробітну плату (дохід) ОСОБА_1 за період з 01.06.1992 по 31.05.1997.

Позивачем з'ясовано, що первинні документи, зокрема книги по заробітній платі, які підтверджують розмір отриманої ОСОБА_1 за період з 01.06.1992 по 31.05.1997 у Могилів - Подільському шляхо-будівельному дорожньому участку, знаходяться у ОСОБА_3 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ).

Згідно пояснювальної записки ОСОБА_3 від 28.01.2023, зазначені вище книги по заробітній платі знаходилися за її адресою проживання, здати в архів їх вона не може, надавати копію документів вона не має права, адже органи ПФУ заборонили їй це робити.

У межах судового розгляду адміністративної справи № 120/4345/23 Вінницьким окружним адміністративним судом виносились ухвали, зокрема від 20.06.2023 про витребування у ОСОБА_3 первинних документів (книги по заробітній платі) Колективного підприємства «Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця» щодо розміру заробітної плати (доходу) позивача за період з 01.06.1992 по 31.05.1997.

На виконання даної ухвали ОСОБА_3 передала позивачу витребувані матеріали, які в подальшому останнім передані до суду.

Після судового розгляду первинні документи (книги по заробітній платі) Колективного підприємства «Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця» щодо розміру заробітної плати (доходу) позивача за період з 01.06.1992 по 31.05.1997 передані позивачу.

Таким чином, наразі первинні документи (книги по заробітній платі) Колективного підприємства «Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця» щодо розміру заробітної плати (доходу) позивача за період з 01.06.1992 по 31.05.1997 знаходяться у позивача.

27.12.2024 позивач звернувся із заявою про перерахунок пенсії до ГУ ПФУ у Вінницькій області із необхідним пакетом документів, серед іншого до заяви надано оптичний диск № 1 від 27.12.2023, на якому збережено електронні копії книг по заробітній платі КП "Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця" № 1 за 1992, № 1 за 1993, № 1 за 1994, № 1 за 1995, № 1 за 1996, № 1 за 1997 роки.

У зв'язку із зазначеним, та за результатами розгляду заяви позивача від 27.12.2023, управлінням ПФУ листом № 1197-20247/М-02/8-0200/24 від 24.01.2024 відмовило позивачу у здійсненні перерахунку пенсії із врахуванням заробітної плати за період з 01.06.1992 по 31.05.1997 на підставі первинних документів, а саме: книг по заробітній платі Колективного підприємства «Могилів - Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця», оскільки до заяви від 27.12.2023 позивачем надано оптичний диск № 1 від 27.12.2023, на якому збережено електронні копії книг по заробітній платі КП "Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця" № 1 за 1992, № 1 за 1993, № 1 за 1994, № 1 за 1995, № 1 за 1996, № 1 за 1997 роки, а не документи бухгалтерського обліку.

Не погоджуючись з наданою відповідачем відмовою у проведенні перерахунку пенсії, позивач звернувся в суд з цим адміністративним позовом.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить із наступного.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно із ч. 1 ст. 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 44 Закону №1058 - IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Частиною 1 ст. 40 Закону №1058 - ІV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

За змістом ч. 3 ст. 44 Закону №1058-ІV органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Абзацом 3 ч. 1 ст. 40 Закону №1058 - IV за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Відповідно до абз. 4, 5 ч. 1 ст. 40 Закону №1058 - ІV для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Відповідно до п. 3.3. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1 (далі - Порядок), орган, що призначає пенсію надає допомогу особам, зазначених у п. 1.1 і 1.2 розділу І вказаного порядку, щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії.

Пунктом 2.10 Порядку передбачено, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

Відповідно до абз. 2 п. п. 3 п. 2.1 Розділу 2 Порядку за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Згідно з п. 4.2 Порядку при прийманні документів орган, що призначає пенсію:

- перевіряє правильність оформлення заяви; відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;

- перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;

- перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).

Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлений у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі;

- видає пам'ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.

Згідно з пунктом 4.7. Порядку право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Згідно з підпунктом 3 пункту 2.1 розділу 2 Порядку № 22-1, для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 1, 3 до Положення).

За бажанням пенсіонера у період до 01 січня 2016 року ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) до 01 липня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Відповідно до пункту 2.10 вказаного Порядку довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Таким чином, із аналізу наведених правових норм слідує, що обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами.

Відповідно до ст. 101 Закону України "Про пенсійне забезпечення" органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Згідно матеріалів справи, судом встановлено, що ОСОБА_1 27.12.2023 звернувся до Пенсійного органу про перерахунок пенсії із заявою, у якій просить перерахувати пенсію з врахуванням заробітної плати, отриманої за період з 01.06.1992 по 31.05.1997 у КП «Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця» на підставі книг по заробтній платі, фото яких відображені на оптичному диску № 1.

Разом з тим, позивач зазначив, що довідку про заробітну плату (дохід) ОСОБА_1 не може отримати з підстав того, що згідно із витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Колективне підприємство "Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця" 19.04.2018 ліквідовано за спрощеною процедурою. Наразі книги по заробітній платі, які підтверджують розмір нарахованої заробітної плати ОСОБА_1 за період з 01.06.1992 по 31.05.1997 у Могилів - Подільському шляхо-будівельному дорожньому участку, передані ОСОБА_1 та знаходяться у позивача.

Відтак, в заяві позивач просить здійснити перерахунок пенсії позивача із урахуванням заробітної плати за період з 01.06.1992 по 31.05.1997 на підставі первинних документів, а саме книг по заробітній платі Колективного підприємства «Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця» № 1 за 1992, № 1 за 1993, № за 1994, № 1 за 1995, № 1 за 1996, № 1 за 1997.

У відповідь на звернення Пенсійний орган листом від 24.01.2024 № 1197-20247/М-02/8-0200/24 відмовило у здійсненні перерахунку пенсії з підстав не виконання норм ст. 40 Закону 1058.

Отже, вирішуючи питання правомірності дій відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати за період з 1992 по 1997 на підставі оптичного диску № 1, наданого до заяви про перерахунок пенсії від 27.12.2023, на якому містяться фото книг із заробітної плати Колективного підприємства «Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця» № 1 за 1992, № 1 за 1993, № за 1994, № 1 за 1995, № 1 за 1996, № 1 за 1997, суд зазначає наступне.

Як наголошувалося судом, відповідно до пункту 2.10 Порядку № 22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Таким чином, основною умовою врахування нарахованої заробітної плати є довідка про заробітну плату (дохід) особи, яка видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату де працювала особа.

Так, надаючи оцінку наявному в матеріалах справи відеофайлу, суд зазначає, що на оптичному диску № 1 містяться фотокопії книг «Обліку з оплати праці» за 1992, 1993, 1994, 1995, 1996 та 1997 роки. Однак із фотокопій наданих книг по заробітній платі неможливо встановити, що вони дійсно належать КП «Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця». Більше того, відсутність печаток і офіційних позначок унеможливлює ідентифікацію даних документів, як офіційних бухгалтерських документів КП «Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхово-будівельна дільниця. При цьому, записи здійсненні кульковою ручкою, не містять жодних додаткових даних, які б підтверджували, що заробітна плата ОСОБА_1 нарахована саме за роботу, виконану на КП «Могилів-Подільська районна міжгосподарська шляхо-будівельна дільниця».

Таким чином, відсутність належної атрибуції та офіційного підтвердження ставить під сумнів автентичність та достовірність представлених книг, як доказів офіційних бухгалтерських документів у розумінні вимог установлених ч. 1 статті 75 КАС України, якою визначено, що достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Відтак, на підставі наданого оптичного диску № 1, ГУПФУ у Вінницькій області не мало можливості встановити та перевірити нарахування сум заробітної плати та періоди, за які відповідна заробітна плата не була врахована.

Більше того, з меж спірних правовідносин, позивач фактично просить суд врахувати книги обліку, відображені на відеофайлі, як докази нарахованої йому заробітної плати та простить зобов'язати відповідача прийняти їх до уваги та на підставі таких здійснити перерахунок його пенсії. Однак, суд не може вирішувати питання, які належать до функцій і виключної компетенції Пенсійного фонду України (дискреційні повноваження). Адміністративний суд в межах адміністративного судочинства не може підтверджувати відомості, зазначені в наданих книгах по заробітній платі, оскільки це питання не належить до сфери адміністративного судочинства. При цьому, перевірка та підтвердження автентичності бухгалтерських документів та встановлення їх відповідності, дійсності, приналежності є предметом цивільного судочинства.

Відтак з огляду на викладене, суд доходить висновку, що ГУ ПФУ у Вінницькій області правомірно відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону № 1058.

Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з частиною 1 статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій, та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що за наведених у позовній заяві мотивів і підстав позовні вимоги задоволенню не підлягають.

З огляду на відмову в задоволенні позовних вимог відсутні й підстави для відшкодування позивачу витрат, пов'язаних із сплатою ним судового збору.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 ; місце проживання: АДРЕСА_3 ; РНОКПП НОМЕР_2 )

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, 21005; код ЄДРПОУ 13322403)

Рішення суду сформовано: 20.09.2024.

Суддя Бошкова Юлія Миколаївна