Рішення від 19.09.2024 по справі 140/5328/24

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2024 року ЛуцькСправа № 140/5328/24

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Мачульського В.В.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач-1), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - ГУ ПФУ в Донецькій області, відповідач-2) про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській та Донецькій області, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зробити відповідний перерахунок пенсії за 1984-1991 роки за час роботи в органах прокуратури Волинської області.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 звернувся до територіального органу Пенсійного фонду (за місцем проживання) із заявою про перерахунок пенсії за період роботи в органах прокуратури Волинської області, а саме за 1984-1991 роки на посадах стажиста слідчого м. Володимир-Волинського, м. Ковеля, старшого слідчого м. Ковеля, слідчого Ковельського району, старшого слідчого м. Ковеля за варіантом вказаним у заяві. Проте рішенням ПФУ у Донецькій області №033050000660 від 17.11.2023 відмовлено в перерахунку пенсії. Як причину для відмови у проведенні перерахунку пенсії відповідач-2 зазначив що підтвердження довідки про заробітну плату здійснюється шляхом перевірки відповідних сум заробітної плати зазначеної в довідці первинними документами. Позивач вважає, що надав всі документи, які необхідні були для обчислення пенсії за вказаний період прокурорської роботи в тому числі і довідку про заробітну плату для обчислення пенсії від 05.10.2023 року № 21-165 вих.23, виданою Прокуратурою Волинської області.

Зауважує, що 30.04.2024 звертався до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про врегулювання досудового спору, проте дані заходи не призвели до позитивного результату.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 10.06.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) (а.с.36).

У відзиві на позовну заяву від 19.06.2024 представник відповідача-1 позовних вимог не визнала та просила відмовити в задоволення позову (а.с.42-43). В обґрунтування своєї позиції зазначила, що позивач перебуває на обліку в органах ПФУ у Волинській області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058) з 22.09.2023. Законом №1058 передбачено, що розмір пенсії кожного пенсіонера визначається індивідуально, залежно від набутого ним страхового стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувалися страхові внески. Для кожного пенсіонера при обчисленні розміру пенсії визначається індивідуальний коефіцієнт страхового стажу (в залежності від кількості відпрацьованих місяців) та коефіцієнт заробітку, який обчислюється шляхом ділення фактичної заробітної плати застрахованої особи на величину заробітної плати в Україні за відповідний рік у розрізі кожного місяця.

За документами електронної пенсійної справи страховий стаж позивача складає 44 роки 1 місяць 17 днів (коефіцієнт страхового стажу - 0,44083). Для визначення розміру пенсії враховано середньомісячний заробіток 9417,27грн із застосуванням середньої заробітної плати по Україні 9417,27грн (індивідуальний коефіцієнт заробітку - 1,03273).

ОСОБА_1 14.11.2023 звернувся до Головного управління із заявою про перерахунок пенсії - зміна періоду 60 місяців заробітної плати до 01.07.2000 року відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яка з урахуванням Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Мін'юсті України 27 грудня 2005 за № 1566/11846, за принципом екстериторіальності була розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, яким за результатами розгляду документів, доданих до заяви та беручи до уваги те, що довідка про заробітну плату потребує підтвердження первинними документами, 17.11.2023 прийнято рішення № 033050000660 про відмову в перерахунку пенсії.

30.04.2024 позивач звернувся до Головного управління із заявою в порядку Закону України «Про звернення громадян» щодо перерахунку пенсії із застосуванням довідки про заробітну плату за 60 календарних місяців підряд до 1 липня 2000 року. За результатами розгляду звернення листом від 03.06.2024 №7176-5983/Н-02/8-0300/24 відповідачем позивачу надана відповідь щодо порушеного питання.

Зазначає, що для підтвердження зазначених даних у довідці про заробітну плату органи Пенсійного фонду України можуть приймати засвідчені в установленому порядку копії первинних документів (особових рахунків), на підставі яких видано довідку. З огляду на вищезазначені положення Закону № 1058 довідка про заробітну плату для обчислення пенсії за період страхового стажу по 30.06.2000 мас бути обов'язково перевірена відповідним структурним підрозділом органу Пенсійного фонду України на відповідність первинним документам. У випадку, коли за результатами перевірки суми заробітної плати, що зазначені в довідці про заробітну плату для обчислення пенсії, відповідають відомостям, наявним в первинних документах, то така довідка враховується для обчислення пенсії, якщо в результаті її врахування індивідуальний коефіцієнт заробітної плати буде більшим, ніж без її врахування.

До заяви на перерахунок пенсії від 14.11.2023 додано довідку про заробіток №21-165 вих.23 від 05.10.2023, видану Волинською обласною прокуратурою за період з 01.09.1984 по 31.10.1991. Завірених в установленому порядку копії первинних документів надано не було.

В зв'язку з цим, спеціалістами Фонду надіслано запит до Управління контрольно - перевірочної роботи для проведення перевірки з питань достовірності поданих відомостей для перерахунку пенсії при формуванні зазначених довідок за період роботи з 01.01.1986 по 31.12.1990 (оптимальний період заробітної плати).

За інформацією Управління контрольно-перевірочної роботи, враховуючи запровадження воєнного стану в державі, необхідності узгодження термінів проведення контрольних заходів зі страхувальниками, зазначена перевірка буде проведена в найкоротші терміни, після узгодження даного питання з Волинською обласною прокуратурою.

Таким чином, після надходження інформації про результати проведеної перевірки, буде розглянуто питання щодо доцільності проведення перерахунку розміру пенсії Позивача із застосуванням заробітної плати за 60 календарних місяців до 01 липня 2000 року, а тому позовні вимоги є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідач ГУ ПФУ в Донецькій області правом подачі відзиву не скористався, хоча копію ухвали отримав в Електронному кабінеті.

Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У відповіді на відзив позивач заперечив доводи відповідача-1 викладену у відзиві на позовну заяву та підтримав свою позицію наведену у позовній заяві (а.с.47).

Інших заяв по суті справи не надходило.

Враховуючи вимоги статті 262 КАС України судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Суд, перевіривши доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази, встановив такі обставини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України у Волинській області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 1058) з 22.09.2023, що не заперечується відповідачем.

ОСОБА_1 14.11.2023 звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області (за місцем свого проживання) із заявою про перерахунок пенсії - зміна періоду 60 місяців заробітної плати до 01.07.2000 року відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яка з урахуванням Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Мін'юсті України 27 грудня 2005 за № 1566/11846 (а.с.9-11).

За принципом екстериторіальності заява була розглянута ГУ ПФУ в Донецькій області, яким за результатами розгляду документів, доданих до заяви та беручи до уваги те, що довідка про заробітну плату потребує підтвердження первинними документами, 17.11.2023 прийнято рішення № 033050000660 про відмову в перерахунку пенсії (а.с.5).

30.04.2024 ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою в порядку Закону України «Про звернення громадян» щодо перерахунку пенсії із застосуванням довідки про заробітну плату за 60 календарних місяців підряд до 1 липня 2000 року (а.с.15).

За результатами розгляду звернення листом від 03.06.2024 №7176-5983/Н-02/8-0300/24 відповідач-1 надана відповідь з якої слідує, що для підтвердження зазначених даних у довідці про заробітну плату органи Пенсійного фонду України можуть приймати засвідчені в установленому порядку копії первинних документів (особових рахунків), на підставі яких видано довідку. В зв'язку з цим, спеціалістами Фонду надіслано запит до Управління контрольно - перевірочної роботи для проведення перевірки з питань достовірності поданих відомостей для перерахунку пенсії при формуванні зазначених довідок за період роботи з 01.01.1986 по 31.12.1990 (оптимальний період заробітної плати). За інформацією Управління контрольно-перевірочної роботи, враховуючи запровадження воєнного стану в державі, необхідності узгодження термінів проведення контрольних заходів зі страхувальниками, зазначена перевірка буде проведена в найкоротші терміни, після узгодження даного питання з Волинською обласною прокуратурою (а.с.48-49).

Не погодившись з відповіддю ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає таке.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.

В силу ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України).

Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення» та Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Відповідно до ч.2 ст.27 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон №1058) за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.

При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.

Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому ч.1 та ч.2 ст.42 цього Закону.

Статтею 40 Закону №1048 визначено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абз.3 ч.1 ст.24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до п.п.7,8,9,14 ст.11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до ч.2 ст.27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Статтею ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно із ст. 64 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, що визначається відповідно до статей 65-67 цього Закону, який громадяни одержували перед зверненням за пенсією.

Статтею 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що середньомісячний заробіток для обчислення пенсій береться за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності незалежно від перерв у роботі та за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсією. Заробіток за період роботи до 1 липня 2003 року враховується на підставі документів про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), виданих у встановленому законодавством порядку, а за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року - за даними персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

У разі відсутності відомостей про заробітну плату (виплати, дохід) у системі персоніфікованого обліку подаються документи про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), видані в установленому законодавством порядку.

Згідно з пунктом 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.1993 № 58 (далі - Інструкція) до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв'язку з цим винагороди.

Як уже було зазначено, відповідно до ст. 40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 Закону №1058-IV заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Відповідно до п. 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, (зі змінами внесеними постановою правління Пенсійного фонду України №13-1 від 07 липня 2014 року) довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Системний аналіз зазначених норм свідчить про те, що за загальним правилом підставою для проведення розрахунку/перерахунку пенсії на підставі заробітної плати є первинні документи про нарахування такої заробітної плати. Видача довідок про заробітну плату проводиться підприємством, відповідно до первинних документів за нормативними документами, які дійсні на момент видачі довідки.

Згідно п. 2.10 Порядку № 22-1, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

Відповідно до п. 4.2 Порядку №22-1, при прийманні документів орган, що призначає пенсію:

1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;

2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;

3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).

Так, згідно відомостей трудової книжки серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 у період з 01.09.1984 по 09.10.1991 (записи 1-6) працював на різних посадах в органах прокуратури Волинської області (а.с.6). Дані фактичні обставини також підтверджуються довідкою Волинської обласної прокуратури №07-769Вих-23 від 05.10.2023 (а.с.13).

Для проведення розрахунку пенсії позивач надав відповідачу довідку про заробітну плату від 05.10.2023 №21-165вих23, видану Волинською обласною прокуратурою, в якій зазначено розміри отриманої позивачем у 1984-1991 роках заробітну плату (а.с.14).

ГУ ПФУ у Волинській області відмовляючи у перерахунку пенсії з урахуванням вищевказаної довідки про заробітну плату від 05.10.2023 №21-165вих23 вказало, що надана довідка не підтверджена первинними документами.

Поряд із цим, зі змісту відмовного листа Пенсійного фонду вбачається, що останнім вживались заходи щодо самостійного отримання необхідних підтверджуючих документів (інформації), проте такі заходи не мали позитивного результату.

Зміст наведених позивачем до матеріалів справи документів свідчить, що останній вживав заходів для підтвердження спірного періоду роботи, проте, з незалежних від позивача причин, не отримав необхідної інформації.

В контексті наведеного суд зазначає, що працівник не може відповідати за правильність та належність її оформлення, що у свою чергу не може бути підставою для позбавлення його конституційного права на соціальний захист.

При цьому в матеріалах справи наявна довідка від 05.10.2023 №21-165вих23, яка містить суми отриманої ОСОБА_1 заробітної плати позивача у спірний період.

Суд зазначає, що не зарахування відомостей вказаної довідки, за наявності непереборних обставин, за яких позивач не має змоги надати інших документів в підтвердження розміру отриманої заробітної плати в 1984-1991 буде суперечити принципу правової визначеності, оскільки в п.3.1 Рішення Конституційного Суду України (Справа №1-25/2010 від 29 червня 2010 року) зазначено, що одним з елементів верховенства права є принцип правової визначеності, у якому стверджується, що обмеження основних прав людини та громадянина і втілення цих обмежень на практиці допустиме лише за умови забезпечення передбачуваності застосування правових норм, встановлюваних такими обмеженнями. Тобто обмеження будь-якого права повинне базуватися на критеріях, які дадуть змогу особі відокремлювати правомірну поведінку від протиправної, передбачати юридичні наслідки своєї поведінки.

Враховуючи вищевикладене, дії ГУ ПФУ у Волинській області щодо відмови позивачу в обчисленні призначеної пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату від 05.10.2023 №21-165вих23, виданої Волинською обласною прокуратурою за період роботи з 01.09.1984 по 09.10.1991 є протиправними.

Як наслідок, слід зобов'язати ГУ ПФУ у Волинській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 призначеної пенсії з урахуванням заробітної плати з 01.09.1984 по 09.10.1991, що зазначена у довідці про заробітну плату від 05.10.2023 №21-165вих23, виданої Волинською обласною прокуратурою.

Таким чином, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як слідує із матеріалів справи, при зверненні до суду з даною позовною заявою позивачем сплачено судовий збір в сумі 1 211,20 грн., що підтверджується платіжною інструкцією від 30.05.2024 №69636504 (а.с.34).

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ у Волинській області судовий збір в розмірі 1 211,20 грн.

Керуючись статтями 2, 7, 72-77, 90, 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22В, код ЄДРПОУ 13358826), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька область, місто Слов'янськ, площа Соборна, будинок 3, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_2 в обчисленні призначеної пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату від 05.10.2023 №21-165вих23, виданої Волинською обласною прокуратурою за період роботи з 01.09.1984 по 09.10.1991.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити перерахунок та виплату призначеної ОСОБА_2 пенсії з урахуванням розміру заробітної плати, яку він отримував в період з 01.09.1984 по 09.10.1991, згідно довідки про заробітну плату від 05.10.2023 №21-165вих23, виданої Волинською обласною прокуратурою.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_2 судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1 211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять 20 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий

Суддя В.В. Мачульський