79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128
19.09.2024 Справа № 914/1779/24
Господарський суд Львівської області у складі судді Зоряни Горецької, розглянув в порядку спрощеного провадження без виклику сторін справу
за позовом: Львівського державного університету внутрішніх справ,
до відповідача: Приватного акціонерного товариства «ІРОКС»,
про зобов'язання вчинити дії,
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Львівського державного університету внутрішніх справ до Приватного акціонерного товариства «ІРОКС» про зобов'язання виконання умов договору в частині оформлення і передачі на погодження невід'ємної частини договору - календарного графіку виконання робіт.
Ухвалою від 15.07.2024 відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику представників сторін.
Позиція позивача зводиться до зобов'язання відповідача в порядку п. 2.5 договору №59/2013 від 22.05.2013 підготувати і надати для погодження Львівському державному університету внутрішніх справ невід'ємну частину договору календарний графік виконаних робіт із зазначенням розумних строків часу завершення будівництва, усталених для виконання капітального будівництва, терміном не більше трьох років та із зазначенням штрафних санкцій за порушення таких строків.
Відповідач в свою чергу долучив заяву з проханням продовжити розгляд справи на 30 днів з метою примирення сторін. До вказаної заяви долучено листування сторін спору з якого вбачається, що відповідач надав позивачу календарний графік виконання робіт, однак позивач просить надати такий графік з визначеним терміном будівництва згідно з експертним звітом та з врахуванням вже виконаних будівельних робіт.
Щодо продовження строку розгляду справи на 30 днів, суд звертає увагу заявника на те, що чинний ГПК не передбачає продовження розгляду справи, тому в даному клопотанні слід відмовити.
З приводу наданого календарного графіку, суд зазначає, що такий відповідає вимогам викладеним в прохальній частині позовної заяви, тобто даний графік передбачає виконання робіт в межах трьох років. Водночас суд звертає увагу, що укладений сторонами договір №59/2013 від 22.05.2013 не передбачає встановлення в календарному графіку виконання робіт штрафних санкцій за порушення таких строків.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до об'єктивного переконання про закриття провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 231 ГПК України в частині підготовки і надання для погодження Львівському державному університету внутрішніх справ невід'ємну частину договору календарний графік виконаних робіт із зазначенням розумних строків часу завершення будівництва, усталених для виконання капітального будівництва, терміном не більше трьох років. В частині встановлення в календарному графіку штрафних санкцій за порушення строків виконання робіт слід відмовити за необґрунтованістю такої вимоги щодо умов договору.
Судовий збір підлягає поверненню позивачу з Державного бюджету України на підставі п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного та керуючись ст. 129, ст. 130, п. 2 ч. 1, ч. 4 ст. 231, ст. 234, ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Закрити провадження по справі №914/1779/24 в частині підготовки і надання для погодження Львівському державному університету внутрішніх справ невід'ємну частину договору календарний графік виконаних робіт із зазначенням розумних строків часу завершення будівництва, усталених для виконання капітального будівництва, терміном не більше трьох років.
2. В частині встановлення в календарному графіку штрафних санкцій за порушення строків виконання робіт відмовити.
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 235 ГПК України і може бути оскаржена в порядку та у строки передбачені ст. 256, 257 ГПК України.
Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://court.gov.ua.
Суддя Горецька З.В.