Ухвала від 19.09.2024 по справі 912/2331/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,

тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

19 вересня 2024 рокуСправа № 912/2331/24

Суддя Господарського суду Кіровоградської області Кузьміна Б.М., розглянувши матеріали заяви від 16.09.2024 б/н Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний банк" (код ЄДРПОУ 14282829, 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 4)

про видачу судового наказу,

ВСТАНОВИВ:

17.09.2024 до господарського суду через систему "Електронний суд" від Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний банк" надійшла заява б/н від 16.09.2024 про видачу судового наказу з вимогою:

"1. Видати судовий наказ про стягнення з Боржника - Фізичної особи - підприємця Скороход Юлії Володимирівни (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний банк" (ідентифікаційний код юридичної особи 14282829, місцезнаходження: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, буд. 4) заборгованості за Кредитним договором "Кредит "всеБІЗНЕС" №79808812455 від 18.10.2023 року станом на 09.09.2024 р. включно в розмірі 75 636,85 грн., з яких 71 111,12 грн. за сумою кредиту (тіло), включаючи прострочену заборгованість за сумою кредиту в розмірі 13 333,32 грн. та строкову заборгованість за сумою кредиту в розмірі 57 777,80 грн., та 4 525,73 грн. простроченої заборгованості за комісією, а також витрат зі сплати судового збору у розмірі 302,80 грн.".

Розглядаючи подану заяву в порядку наказного провадження, господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення, виходячи з такого.

Заяву обґрунтовано неналежним виконанням боржником своїх зобов'язань в частині повернення кредитних коштів за укладеним кредитним договором "Кредит "всеБІЗНЕС" № 79808812455 від 18.10.2023.

За змістом статей 147-148 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи-підприємці. Судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 2 статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 152 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.

Дослідивши подану заяву та додані до неї документи, суд встановив таке.

Відповідно до пункту 1.1.3 кредитного договору строк кредитування передбачений до 18.10.2026 включно.

Типовими умовами кредитування в рамках кредитного договору "Кредит "всеБІЗНЕС", укладеного в системі інтернет-банкінг ПУМБ Digital Business АТ "ПУМБ", що діють з 08.02.2023 (далі- Типові умови) передбачено, що несплата позичальником будь-якої суми, що належить до сплати на користь банку згідно з договором/типовими умовами, у передбачений ними строк, та/або невиконання або неналежне виконання позичальником будь-яких інших обов'язків за договором тлумачиться як несприятлива подія (підпункт 1 пункту 4.1 Типових умов).

У випадку виникнення будь-якої несприятливої події, Банк набуває право вимагати від Позичальника достроково повернути виданий Позичальникові Кредит, а Позичальник зобов'язаний, незважаючи на положення п. 1.1.3, п. 1.4 Договору, п. 5.1.1 Типових умов, виконати таку вимогу Банку і повернути отриманий кредит в повному обсязі разом із Платою за Кредит і штрафними санкціями, що підлягають сплаті позичальником на користь банку згідно з договором, в строк не пізніше 7 банківських днів з моменту отримання відповідної вимоги (пункт 4.2 Типових умов).

До матеріалів заяви додано вимогу про погашення простроченої заборгованості за Кредитним договором № 79808812455 від 17.05.2024 за вих. № 5290.

У вказаній вимозі Акціонерне товариство "Перший Український Міжнародний банк" вимагає від боржника негайно погасити прострочену заборгованість згідно з графіком погашення платежів за кредитним договором в сумі 7 570,17 грн, а не достроково повернути кредит у повному обсязі. За такого суд не має підстав вважати відповідну вимогу такою, що подана у порядку пункту 4.2 Типових умов.

Із наданих заявником документів, зокрема опису вкладення вбачається, що фізичній особі - підприємцю Скороход Юлії Володимирівні направлений "Оригінал листа АТ "Перший Український Міжнародний Банк" ВИМОГА про погашення простроченої заборгованості Вих. №5290 від 17.05.2024".

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що із заяви Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний банк" про стягнення 75 636,85 грн з боржника фізичної особи - підприємця Скороход Юлії Володимирівни не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу, що є підставою для постановлення ухвали про відмову у видачі судового наказу на підставі пункту 8 частини 1 статті 152 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з частиною 2 статті 152 Господарського процесуального кодексу України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.

Суд звертає увагу заявника на те, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 2-1, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків (частина 1 статті 153 Господарського процесуального кодексу України).

Керуючись статтями 147-148, 150-153 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити Акціонерному товариству "Перший Український Міжнародний банк" у видачі судового наказу про стягнення з фізичної особи - підприємця Скороход Юлії Володимирівни заборгованості у розмірі 75 636,85 грн.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в десятиденний строк до Центрального апеляційного господарського суду у порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.

Копії ухвали направити Акціонерному товариству "Перший Український Міжнародний банк" через систему "Електронний суд", фізичній особі - підприємцю Скороход Юлії Володимирівні засобами поштового зв'язку за адресами: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_1 .

Ухвалу підписано 19.09.2024.

Суддя Б.М. Кузьміна

Попередній документ
121724377
Наступний документ
121724379
Інформація про рішення:
№ рішення: 121724378
№ справи: 912/2331/24
Дата рішення: 19.09.2024
Дата публікації: 23.09.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Кіровоградської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (17.09.2024)
Дата надходження: 17.09.2024
Предмет позову: стягнення 75 636,85 грн.