Ухвала від 18.09.2024 по справі 490/8187/24

490/8187/24 18.09.2024

нп 1-кс/490/3618/2024

Центральний районний суд м. Миколаєва

Справа № 490/8187/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2024 року м. Миколаїв

Слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника - адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого в ОВС СВ ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 , погоджене прокурором відділу Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування,

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва надійшло клопотання слідчого в ОВС СВ ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 , погоджене прокурором відділу Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_6 про дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22024230000000309 від 22.07.2024 відносно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.111, ч.2 ст.260 КК України.

На обґрунтування клопотання вказано, що слідчим відділом ІНФОРМАЦІЯ_5 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 22023230000000281 від 19.05.2023 за підозрою ОСОБА_8 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Так, з лютого 2014 року до цього часу триває міжнародний збройний конфлікт, викликаний збройною агресією російської федерації проти України та окупацією частини території України. У ході вказаного міжнародного збройного конфлікту 24 лютого 2022 року президент рф оголосив початок так званої спеціальної військової операції, що полягала у здійсненні повномасштабного вторгнення зс рф, інших збройних формувань рф та підконтрольних їм угруповань іррегулярних збройних формувань на територію України.

Факт повномасштабного збройного вторгнення на територію України не приховувався владою рф, а також встановлений рішеннями міжнародних організацій, зокрема резолюцією Генеральної Асамблеї ООН ES-11/1 від 02.03.2022 «Про агресію проти України», п. п. 1, 3 Висновку 300(2022) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Наслідки агресії Російської Федерації проти України», п. п. 17, 18 наказу Міжнародного Суду ООН від 16.03.2022 за клопотанням про вжиття тимчасових заходів у справі «Звинувачення в геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (Україна проти РФ та ін.)».

Відповідно до ст. 2 спільної для Женевських конвенцій про захист жертв війни 1949 року, ці конвенції, як і інші акти законів і звичаїв війни (міжнародного гуманітарного права), застосовуються до всіх випадків оголошеної війни чи будь-якого іншого збройного конфлікту, що може виникнути між двома чи більше Високими Договірними Сторонами, навіть якщо одна з них не визнає стану війни, у тому числі до всіх випадків часткової або цілковитої окупації Високої Договірної Сторони, навіть якщо ця окупація не натрапляє на жодний збройний спротив.

Таким чином, із 19.02.2014 до цього часу триває міжнародний збройний конфлікт, викликаний збройною агресією рф проти України, окупацією частини території України, що вказує на поширення дії на території України законів та звичаїв війни (норм міжнародного гуманітарного права).

В умовах міжнародного збройного конфлікту, майже вся територія Херсонської області з 24.02.2022 знаходилась під окупацією зс рф, у тому числі м. Херсон - з 01.03.2022 по 11.11.2022. На цей час окупованою залишається частина Херсонської області, яка знаходиться на лівобережжі річки Дніпро.

Громадянка України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , маючи достатній рівень освіти, спеціальних знань, розуміючи факт збройного конфлікту, захоплення та подальшої окупації м. Херсона зс рф, а також те, що суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, а її територія в межах існуючого кордону - цілісною і недоторканною, перебуваючи у м. Херсоні, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше квітня - вересня 2022 року, умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, перейшла на бік ворога шляхом добровільного вступу на службу до незаконного збройного формування, створеного російською федерацією на тимчасово окупованій території Херсонської області, після чого надавала безпосередню допомогу державі-агресору (російській федерації) та її представникам у проведенні підривної діяльності проти України.

Так, у квітні - вересні місяці 2022 року (точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлені) з метою силового супроводження зміни меж території та державного кордону України в порушення порядку, встановленого Конституцією України, для придушення будь-яких проявів незгоди з політикою окупаційної влади та усунення перешкод у реалізації заздалегідь запланованих намірів на тимчасово окупованій території Херсонської області, у тому числі міста Херсон, з числа колишніх працівників правоохоронних органів України та представників інших військових формувань рф у порушення ст. ст. 17 і 65 Конституції України невстановленими досудовим розслідуванням особами створено не передбачене законами України збройне формування за аналогією зі спецслужбою російської федерації - «Федеральной службой безопасности», якій присвоєно назву « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі - «ГСБ Херсонской области»).

Основним місцем дислокації «ГСБ Херсонской области» визначено захоплену будівлю за адресою: АДРЕСА_1 , а місцем для незаконного утримання громадян - підвальне приміщення офісної будівлі, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , яку поєднали з основним місцем розташування шляхом руйнування паркану, що розділяв суміжні прибудинкові території вказаних будівель.

При цьому, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше квітня - вересня 2022 року ОСОБА_7 вирішила реалізувати свої амбіції шляхом добровільного проходження служби в «ГСБ Херсонской области» будучи співробітником відділу спеціальних операцій «А».

Добровільно зайнявши вказану посаду, ОСОБА_7 з вересня 2022 року до моменту деокупації м. Херсона, а саме до 11.11.2022, діючи в умовах воєнного стану, знаходячись на території міста Херсон, активно публічно сприяла реалізації плану держави-агресора щодо придушення будь-яких проявів незгоди з визнанням політики окупаційної влади, приймала участь в діяльності відділу спеціальних операцій ОСОБА_9 , яка була спрямована на проведення позасудових репресій над цивільними особами, їх нелегальні ув'язнення, примушування до негласної співпраці, застосування жорстокого поводження із утриманням ув'язнених в нелюдяних умовах.

Вказані дії ОСОБА_7 органом досудового розслідування кваліфіковано за ч. 2 ст. 111 КК України, як державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України (державна зрада): перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинені в умовах воєнного стану.

Крім того, згідно зі ст. ст. 17 і 65 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України є справою всього Українського народу. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України. На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

У квітні - вересні місяці 2022 року, точний час та дата досудовим розслідуванням не встановлені, громадянка України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підтримуючи збройну агресію російської федерації проти України, будучи залученою особою, відносної якої до суду направлено обвинувальний акт, до реалізації спільного плану на придушення будь-яких проявів незгоди з визнанням політики окупаційної влади, встановлення та нав'язування політичного режиму російської федерації та переслідування цивільного населення з проукраїнською позицією, перебуваючи на території окупованої частини Херсонської області, діючи з прямим умислом вступила на службу до незаконного збройного формування так званої «ГСБ Херсонской области».

При цьому, ОСОБА_7 , вступаючи до незаконного збройного формування так званої «ГСБ Херсонской области», була достовірно обізнаною, що останнє не відноситься до збройних формувань, передбачених Законами України «Про Збройні Сили України», «Про Службу Безпеки України», «Про Національну поліцію», «Про Державну прикордонну службу України», «Про національну гвардію України», «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» та іншими законодавчими актами України, якими передбачено створення та функціонування збройних формувань України.

«ГСБ Херсонской области» має організаційну структуру, що характеризується наявністю єдиноначальності, підпорядкованості, дисципліни та субординації. Указане формування розділено на підрозділи з визначеним особовим складом, для його учасників введені військові звання, знаки розрізнення, службові посвідчення, вогнепальна (автомати, пістолети) та особиста вибухова (гранати) зброя, характерні для такого формування.

Таким чином, «ГСБ Херсонской области» являє собою формування, яке незаконно має на озброєнні придатну для використання вогнепальну та вибухову зброю.

У структурі «ГСБ Херсонской области» утворені такі підрозділи: апарат начальника служби, відділ «М», відділ контррозвідувальних операцій, відділ захисту конституційного устрою та боротьби з тероризмом, оперативно-пошуковий відділ, відділ інформаційної безпеки, відділ економічної безпеки, слідчий відділ, відділ спеціальних операцій «А», відділ внутрішньої безпеки, відділ технічного забезпечення, відділ контррозвідувального забезпечення та протидії корупції у правоохоронних органах, фінансово-економічний відділ т.п.

Загальна чисельність учасників указаного формування становить не менше 70 осіб.

Основним місцем дислокації «ГСБ Херсонской области» визначено захоплену будівлю за адресою: АДРЕСА_1 , а місцем для незаконного утримання громадян - підвальне приміщення офісної будівлі, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , яку поєднали з основним місцем розташування шляхом руйнування паркану, що розділяв суміжні прибудинкові території вказаних будівель.

Діяльність зазначеного не передбаченого законами України формування спрямована на придушення будь-яких проявів незгоди з визнанням політики окупаційної влади, встановлення та нав'язування політичного режиму російської федерації та переслідування цивільного населення з проукраїнською позицією.

Так, ОСОБА_7 , приймаючи участь у діяльності незаконного збройного формування т.зв. «ГСБ Херсонской области», за попередньою змовою з особою, відносно якої обвинувальний акт направлено до суду, та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, знаходячись на території міста Херсон, брала участь у протиправнійдіяльності відділу спеціальних операцій ОСОБА_9 , яка була спрямована на проведення позасудових репресій над цивільними особами, їх нелегальні ув'язнення, примушування до негласної співпраці, застосування жорстокого поводження із утриманням ув'язнених в нелюдяних умовах, переслідування цивільного населення з проукраїнською позицією з метою придушення будь-яких проявів незгоди з визнанням політики окупаційної влади, цим самим приймала участь в діяльності зазначеного незаконного збройного формування.

Отже, ОСОБА_7 , діючи у складі незаконного збройного формування т.зв. «ГСБ Херсонской области», брала участь у його протиправнійдіяльності на окупованій території міста Херсон та області, спрямованій на встановлення та нав'язування політичного режиму російської федерації та переслідування цивільного населення з проукраїнською позицією.

Вказані дії ОСОБА_7 органом досудового розслідування кваліфіковано за ч. 2 ст. 260 КК України, тобто в участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування.

04.09.2024 р. ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів),передбачених ч. 2 ст. 111, ч.2 ст. 260 КК України.

У передбачений законом спосіб повідомлення про підозру та повістки про виклик підозрюваної ОСОБА_7 опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» та на сайті Офісу Генеральної прокуратури України.

Підозрювана ОСОБА_7 , відповідно вимог ст.ст. 133, 135 КПК України викликалася 09, 10, 11 вересня 2024 року до найближчого територіально розташованого органу Служби безпеки України. Підозрювана жодного разу не з'явилася, про причини неявки не повідомила.

Беручи до уваги те, що на теперішній час ОСОБА_7 перебуває на тимчасово окупованій території Херсонської області, а також те, що остання неодноразово викликалася до органу досудового розслідування, але жодного разу на виклики слідчого не з'явилася, не повідомивши при цьому про причини неявки, тобто переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності, підозрювана ОСОБА_7 12.09.2024 року оголошена в розшук, а 13.09.2024 р. оголошена у міжнародний розшук.

Посилаючись на те, що ОСОБА_7 , яка обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 260 КК України, на виклики слідчого до органу досудового розслідування не з'являється, про причини своєї неявки не повідомляє, слідчий просить про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів),передбачених ч. 2 ст. 111, ч.2 ст. 260 КК України.

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримала, пославшись на обставини, у ньому викладені.

Захисник у судовому засіданні просив відмовити у задоволенні клопотання, пославшись на відсутність доказів перебування підозрюваної поза межами території України.

Вислухавши доводи прокурора, захисника підозрюваного, дослідивши матеріали, додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для його задоволення.

Так, ч. 1 ст. 297-1 КПК України встановлено, що спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави.

Згідно із ч. 2 ст. 297-1 КПК України передбачено, зокрема, що спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених ст. 111-1 КК України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.

Відповідно до ст. 297-5 КПК України повістки про виклик підозрюваного у разі здійснення спеціального досудового розслідування надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування та обов'язково публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора підозрюваний вважається належним чином ознайомленим з її змістом.

Копії процесуальних документів, що підлягають врученню підозрюваному, надсилаються захиснику.

Згідно до ч. 5 ст. 139 КПК України встановлено, що ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.

Пунктом 20-1 Розділу XІ ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ КПК України визначено, що тимчасово, але не пізніше дня початку діяльності Державного бюро розслідувань (опублікування у газеті «Урядовий кур'єр» відповідного повідомлення його керівником): спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 112, 113, 114, 114-1, 115, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 365, 368, 368-2, 379, 400, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи який понад шість місяців переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно якого наявні фактичні дані, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції. Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошені у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи які понад шість місяців переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно яких наявні фактичні дані, що вони перебувають за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, та вони розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цьому абзаці, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.

Положення частини п'ятої статті 139 цього Кодексу у разі вчинення злочинів, визначених в абзаці другому цього пункту, поширюються також на осіб, які понад шість місяців переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно яких наявні фактичні дані, що вони перебувають за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.

У клопотанні слідчого, прокурора про здійснення спеціального досудового розслідування мають також зазначатися фактичні дані про перебування особи за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.

Судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у частині другій ст. 297-1 цього Кодексу, а також у цьому пункті, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (inabsentia), крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження) та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи який понад шість місяців переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно якого наявні фактичні дані, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.

Вимоги щодо особливостей застосування глави 24-1 цього Кодексу, передбачені цим пунктом, поширюються на кримінальні провадження, у яких підозрюваний, крім неповнолітнього, на момент звернення до суду з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування або обвинувальним актом оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи понад шість місяців переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно якого наявні фактичні відомості, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.

Згідно ч. 5 ст. 135 КПК України повістка про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, у випадку обґрунтованої неможливості вручення їй такої повістки згідно з частинами першою, другою, четвертою - сьомою цієї статті, публікується в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 2 ст. 111, ч.2 ст. 260 КК України, підтверджується даними:

-протоколу огляду від 09.06.2023 р. приміщення будівлі «УКРДІПРОДОР» за адресою: АДРЕСА_2 ;

-протоколу огляду від 22.05.2024 р. речей і документів вилучених у приміщення будівлі «УКРДІПРОДОР» за адресою: АДРЕСА_2 ;

-протоколів допиту свідка ОСОБА_10 від 11.08.2023 р. та 27.02.2024 р.;

-протоколу проведення впізнання за фотознімками за участю свідка ОСОБА_10 від 27.02.2024 р.;

-протоколів допиту потерпілого ОСОБА_11 від 16.02.2023 р. та 01.03.2024 р.;

-протоколу проведення впізнання за фотознімками за участю потерпілого ОСОБА_11 від 01.03.2024 р.;

-протоколу обшуку від 12.06.2024 р. квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_3 ;

-протоколу огляду речей і документів від 12.06.2024 р., які були вилучені в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_3 ;

-протоколу допиту свідка ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 від 12.06.2024 р.;

-протоколу обшуку від 12.06.2024 р. за місцем проживання ОСОБА_7 ;

-протоколу огляду від 05.09.2024 р. безкоштовної служба електронної пошти від американської компанії Google « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ІНФОРМАЦІЯ_4 );

-відповіді ГВКР ІНФОРМАЦІЯ_5 на доручення слідчого в порядку ст.ст. 40, 41 КПК України №71/22/1/109-1124 від 10.02.2023;

-відповіді ГВКР ІНФОРМАЦІЯ_5 на доручення слідчого в порядку ст.ст. 40, 41 КПК України №71/6/373-4704 від 22.05.2024;

- відповіді ГВКР ІНФОРМАЦІЯ_5 на доручення слідчого в порядку ст.ст. 40, 41 КПК України №71/6/373-8866 від 11.09.2024.

Досліджені у судовому засіданні дані є достатньо вагомими у своїй сукупності для висновку про обґрунтованість підозри ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 260 КК України.

04.09.2024 р. ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 260 КК України, про що у загально державному засобі масової інформації - газеті «Урядовий кур'єр», а також на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора розміщено відповідне повідомленняв порядку ст. 135, ч. 1 ст. 278 КПК України.

Вказаний факт підтверджений прокурором у судовому засіданні документально.

Підозрювана ОСОБА_7 , будучи викликаною до органу досудового розслідування шляхом публікацій в засобах масової інформації - газеті «Урядовий кур'єр» та на веб-сайті Офісу Генерального прокурора повісток про виклик на 09, 10, 11 вересня 2024 року до слідчого не з'явилася, не повідомивши про причини неявки, що в тому числі свідчить про переховування від органів досудового розслідування з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

У зв'язку з неприбуттям підозрюваної ОСОБА_7 на неодноразові виклики до органу досудового розслідування, переховуванням з метою ухилення від кримінальної відповідальності, постановою слідчого від 12.09.2024 р. ОСОБА_7 оголошено у розшук, а 13.09.2024 р. оголошено у міжнародний розшук.

Матеріалами клопотання підтверджується, що ОСОБА_7 на даний час проживає та перебуває у АДРЕСА_4 , що є тимчасово окупованою територією України.

З урахуванням наведеного, а також того, що ОСОБА_7 , яка обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 260 КК України, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк п'ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна, та позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої, відповідно, добровільно зайнявши посаду в незаконному збройному формуванні - «ГСБ Херсонской области» з вересня 2022 року до моменту деокупації м. Херсона, а саме до 11.11.2022, діючи в умовах воєнного стану, знаходячись на території міста Херсон, активно публічно сприяла реалізації плану держави-агресора щодо придушення будь-яких проявів незгоди з визнанням політики окупаційної влади, приймала участь в діяльності відділу спеціальних операцій ОСОБА_9 , яка була спрямована на проведення позасудових репресій над цивільними особами, їх нелегальні ув'язнення, примушування до негласної співпраці, застосування жорстокого поводження із утриманням ув'язнених в нелюдяних умовах, переховується від органу досудового розслідування з метою ухилення від кримінальної відповідальності за ймовірно вчинені нею тяжкий та особливо тяжкий злочини, виїхавши на тимчасово окуповану рф територію України, за викликом слідчого у загальнодержавному засобі масової інформації - газеті «Урядовий кур'єр» та офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора про необхідність її прибуття до найближчого територіально розташованого органу Служби безпеки України, неодноразово не з'явилася, у зв'язку із чим була оголошена у розшук, наявні підстави для здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваної, а відтак, і задоволення клопотання.

Керуючись ст. ст. 135, 139, 297-1, 297-5, п. 20-1 Розділу XІ Перехідних положень КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22024230000000309 від 22.07.2024 відносно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.111, ч.2 ст.260 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1