Постанова від 18.09.2024 по справі 714/1271/24

Справа № 3/714/634/24

ЄУН: 714/1271/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" вересня 2024 р. м.Герца

Суддя Герцаївського районного суду Чернівецької області Костишин Н.Я., розглянувши провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , громадянина Республіки Молдова, що не працює, за ч.2 ст.204-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ЗхРУ №001022Е від 11.09.2024 р., 11 вересня 2024 року о 18 год. 50 хв. прикордонним нарядом «Група реагування» спільно з ПОРВ на напрямку 905 п/зн, на відстані 1 500 м до лінії державного кордону України, на території Герцаївської ОТГ Чернівецького району чернівецької області, що на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виявлено 3-х громадян, які прямували в бік державного кордону України, а саме: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та гр. Республіки Молдова ОСОБА_4 та яких затримано за спробу незаконного перетину державного кордону України поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон України, в складі групи осіб. Своїми діями ОСОБА_5 порушив вимоги ст.ст.9, 12 Закону України «Про державний кордон України», тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.204-1 КУпАП.

ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився.

В судовому засіданні представник ОСОБА_4 - адвокат Іліє П.М. просив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.204-1 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Посилався на те, що ОСОБА_5 наміру незаконно перетинати кордон не мав. Разом з односельцями ОСОБА_2 та ОСОБА_3 поїхали рибалити на р.Прут, де їх і затримали прикордонники, які не зважаючи на їхні пояснення куди вони рухалися та з якою метою незаконно склали на них протоколи про адміністративні правопорушення за спробу незаконного перетину кордону. Крім того, зазначив, що ОСОБА_5 є громадянином Республіки Молдова, має посвідку на проживання в Україні (Державною міграційною службою України ОСОБА_6 продовжено строк перебування в Україні до 12 грудня 2024 р.), що надає йому право безперешкодного виїзду/в'їзду з/на територію України.

Дослідивши матеріали справи, слід зазначити про таке.

Відповідно до вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст.ст.245, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У відповідності до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно змісту ч.2 ст.204-1 КУпАП перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з таких порушень, тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятисот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Отже, диспозицією даної статті передбачено адміністративну відповідальності за вчинення умисних дій, спрямованих на незаконне перетинання державного кордону України.

Відповідно до вимог ст.9 Закону України «Про державний кордон України» перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку.

Оцінюючи вищенаведені докази у їх сукупності, зокрема обставини за яких було складено протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_4 , а саме місце затримання останнього - 1 500 м від лінії державного кордону України, що неподалік його місця проживання в с.Мамалига Чернівецького району Чернівецької області (прикордонний район), з урахуванням пояснень представника особи, що притягується до адміністративної відповідальності та доданої ним копії паспорту громадянина Республіки Молдова ОСОБА_4 з відміткою Державної міграційної служби України про продовження строку перебування в Україні до грудня 2024 р., то підстав стверджувати, що ОСОБА_5 мав намір на незаконний перетин Державного кордону України, суд не знаходить.

Тому, з огляду на відсутність суб'єктивної сторони - умислу в ОСОБА_4 на незаконне перетинання державного кордону України, то відповідно в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП.

На підставі наведеного, керуючись п.1 ст.247, ст.ст.283, 284 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.204-1 КпАП України закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Герцаївський районний суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя