Справа № 671/1439/24
3/671/783/2024
іменем України
18 вересня 2024 року м. Волочиськ
Суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Андрущенко О.Ю.,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з відділу поліції № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 160 КУпАП,
встановив:
До Волочиського районного суду Хмельницької області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 160 КУпАП.
Як зазначається в матеріалах справи, 17.07.2024 о 12 год. 10 хв. ОСОБА_1 в м. Волочиськ по вул. Незалежності біля будинку № 56 здійснював торгівлю з рук продуктів харчування (огірків), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 160 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КУпАП адміністративна відповідальність настає за торгівлю в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.
Санкція статті передбачає можливу конфіскацію.
Також, згідно ст. 265 КУпАП речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу.
Відповідно ст. 313 КУпАП постанови про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, та грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, виконуються державними виконавцями в порядку, встановленому законом.
Згідно ч. 4 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» під час пред'явлення виконавчого документа до виконання подаються у разі виконання рішення про конфіскацію майна згідно з постановою суду - копія протоколу вилучення майна, що підлягає конфіскації, або довідка про відсутність такого майна.
Таким чином, вилучення предметів торгівлі в даній категорії справ є обов'язковим.
До матеріалів справи не додано протоколу вилучення майна, або довідку про відсутність такого майна, у зв'язку з чим матеріали неодноразово направлялися для належного оформлення до Відділу поліції № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області.
Рапорт працівника поліції про те, що ОСОБА_1 зобов'язався зберігати товар (огірки) в кількості 5 кг за місцем свого мешкання до рішення суду не є належним підтвердженням вилучення таких продуктів, оскільки, суперечить вимогам Порядку зберігання вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення речей і документів, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2012 року № 17.
Вкотре звертається увага, що на виконання вимог ч. 4 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» під час пред'явлення виконавчого документа до виконання подаються у разі виконання рішення про конфіскацію майна згідно з постановою суду - копія протоколу вилучення майна, що підлягає конфіскації, або довідка про відсутність такого майна.
Зазначені недоліки створюють об'єктивні перешкоди для виконання постанови в подальшому.
Вищевказані недоліки протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів унеможливлюють об'єктивний розгляд справи та прийняття рішення.
Керуючись ст.256 КУпАП, -
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 160 КУпАП, відносно ОСОБА_1 ,та додані до нього матеріали повернути до Відділу поліції № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області повернути для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя