Справа № 128/2822/24
Іменем України
17 вересня 2024 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Саєнко О.Б., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Відділу поліції №3 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянку України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП,-
30.06.2024 близько 20 год 30 хв по АДРЕСА_1 , громадянка ОСОБА_1 образливо чіплялася до громадян, а саме: ображала нецензурною лайкою ОСОБА_2 , чим вчинила дрібне хуліганство.
Своїми умисними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
16.09.2024 в судове засідання особа, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явилася по невідомим для суду причинам, про дату, час та місце судового засідання була повідомлений завчасно та належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
Відповідно до вимог ст.268 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність ОСОБА_1 .
Дослідивши наявні докази у справі, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчинені нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, повністю доведена такими допустимими та належними доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №430252 від 12.07.2024, з якого судом убачається дата, час і місце його складення; посада, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення (а.с.3);
- копією рапорту чергового чергової частини Відділу поліції №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області (а.с.4);
- копією протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 30.06.2024, поданою громадянином ОСОБА_2 , в якій останній просить прийняти міри до його сусідки ОСОБА_1 , яка 30.06.2024 близько 20:10 год. по АДРЕСА_2 , з невідомих для нього причин, ображала його нецензурною лайкою, намагалась спровокувати бійку та конфлікт (а.с.5);
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 30.06.2024 та ОСОБА_3 від 12.07.2024, в яких останні повідомили ідентичні обставини скоєного ОСОБА_1 правопорушення, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №430252 від 12.07.2024 (в.ч.6,7);
- копією довідки-характеристики №08-01/1-151 від 12.07.2024, виданої старостою Ксаверівського округу Якушинецької сілської ради Вінницького району Вінницької області, з якої убачається, що ОСОБА_1 вживає алкогольні напої, часто скандалить з сусідами, від яких поступають в сільську раду усні скарги (а.с.8);
- рапортом ПОГ СВГ Відділу поліції №3 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області від 12.07.2024 (а.с.11).
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
На підставі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст.252 КУпАП, суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 173 КУпАП передбачена відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
З огляду на вищезазначені обставини, суд прийшов до висновку, що дії ОСОБА_1 посадовою особою органу поліції вірно кваліфіковані за ст.173 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 30.06.2024 близько 20:30 год. по АДРЕСА_1 , образливо чіплялася до громадян, а саме: ображала нецензурною лайкою ОСОБА_2 , чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини його вчинення, дані про особу правопорушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності за даною статтею, однак зловживає алкогольними напоями, за свого місцем проживання характеризується негативно, тому суд дійшов до висновку про можливість застосування щодо неї адміністративного стягнення у виді штрафу у максимальному розмірі, в межах санкції статті і саме такий вид стягнення буде необхідним та достатнім для виправлення скоєного ОСОБА_1 .
Також, відповідно до ст. 40-1 КпАП України, з ОСОБА_1 слід стягнути судовій збір у розмірі 605 гривень 60 копійок в дохід держави.
Керуючись ст. ст.40-1, ст.173, 280, 283, 294 КУпАП, суддя -
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 (сто дев'ятнадцять) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір, що становить 605,60 грн (шістсот п'ять гривень 60 копійок) на розрахунковий рахунок: Одержувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код ЄДРПОУ: 37993783 Банк: Казначейство України (ЕАП), Рахунок: UА908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 місяці.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький районний суд протягом 10 днів з дня отримання її копії.
Суддя Олена САЄНКО