Справа № 333/7704/24
Провадження № 1-в/333/200/24
Іменем України
17 вересня 2024 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
інспектор сектору превенції ОСОБА_3 ,
особа відносно якої вирішується подання ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя, подання т.в.о. начальника відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області НПУ ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , -
До Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшло т.в.о. начальника відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області НПУ ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
Зазначене подання обґрунтовано тим, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на профілактичному обліку в Відділі поліції N?4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області з 03.07.2023 року по теперішній час. Після звільнення у відношенні ОСОБА_4 , адміністративний нагляд встановлювався за поданням начальника виправної колонії «Бердичівська виправна колонія (№70)» нагляд встановлено з 11.04.2023 терміном на 1 рік. Дата погашення судимості 29.06.2031 р. У даний час перебуває під формальним наглядом.
Під час перебування під формально-адміністративним наглядом вчинив кримінальне правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 309 КК України.
-копія ЄО N?7046 від 17.06.2024;
-ЄРДР N?12024087230000225 від 18.06.2024 за ч.1 ст. 309 КК України;
На теперішній час ці факти викликають занепокоєння, поведінка ОСОБА_4 , свідчить про те, що він вперто не бажає ставати на шлях виправлення.
Враховуючи те, що останній був засуджений за ч. 2 ст. 115 КК України, він потребує з боку працівників поліції подальших примусових заходів спостереження і контролю за його поведінкою.
В судовому засіданні інспектор сектору превенції ОСОБА_3 підтримала подання з підстав, викладених у ньому, просила суд його задовольнити.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання.
Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку про його задоволення з наступних підстав.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставою для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, вказаних вище, є матеріали органів Національної поліції.
Статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного у місті суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з ст.7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд здійснюється поліцією. Працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.
Пунктом 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року №3 передбачено, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 під час перебування під формально-адміністративним наглядом вчинив кримінальне правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 309 КК України.
Також з огляду на те, що ОСОБА_4 , після звільнення з місця позбавлення волі, як вбачається з досліджених в судовому засіданні доказів, на шлях виправлення не став, притягувався до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про задоволення подання та встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369, 370, 372 КПК України, суд, -
Подання т.в.о. начальника відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області НПУ ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 1 рік з наступними обмеженнями адміністративного нагляду:
-Заборони виїзду за межі населеного пункту (місця проживання) з особистих справ без дозволу посадових осіб, які здійснюють адміністративний нагляд.
- Зобов?язати явкою на реєстрацію в відділі поліції (за місцем проживання) в призначений день два рази на місяць протягом терміну адміністративного нагляду.
-Не залишати місце мешкання з 23-00 годин до 05-00 годин наступного дня.
І наступні правила:
- Прибувати по виклику поліції у вказаний строк і давати усні і письмові пояснення з питань, пов?язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
- Повідомляти працівникам поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця проживання, роботи, а також про виїзд за межі населеного пункту службових справах.
-У разі від?їзду в особистих справах з дозволу поліції в інший населений пункт і перебування там більше доби, зареєструватися в місцевому органі внутрішніх справ.
-Реєстрація у Відділі поліції N?4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області два рази на місяць.
Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на відділ поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області НПУ.
Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом семи днів з моменту її проголошення.
Суддя Комунарського районного суду
міста Запоріжжя ОСОБА_1