Ухвала від 17.09.2024 по справі 359/8576/24

Справа 359/8576/24

Провадження 2-о/359/209/2024

УХВАЛА

17.09.2024 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді Чирки С.С.

присяжних Потапко О.П., Ільчишиної А.М.

при секретарі Кулик Т.В.

за участю

представника заявника ОСОБА_1

розглянувши в судовому засіданні в м.Бориспіль Київської області клопотання представника заявника про призначення експертизи у цивільній справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа орган опіки та піклування Пристоличної сільської ради Бориспільського району про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2024 року заявник в порядку окремого провадження звернувся до Бориспільського міськрайонного суду Київської області із заявою про визнання недієздатним ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та встановлення над ним опіки та призначення опікуном.

Представник заявника у судовому засіданні заявив клопотання про призначення експертизи, проведення якої просив доручити експертам Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об'єднання (08630, Київська область, Васильківський район, смт. Глеваха, вул. Вокзальна, 8). На вирішення експертизи поставити наступні запитання: Чи є ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 психічно хворим? Чи здатний ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 за психічним станом усвідомлювати свої дії та керувати ними? Чи здатний ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 за психічним станом приймати участь у судовому засіданні?

Заслухавши представника заявника суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ч. 2 ст.103 ЦПК України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами не надані відповідні висновки експертів з цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Згідно ст.105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов'язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов'язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити: характері ступінь ушкодження здоров'я; психічний стан особи; вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.

З огляду на це, суд вважає за необхідне призначити по даній цивільній справі судово-психіатричну експертизу та зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання: Чи є ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 психічно хворим? Чи здатний ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 за психічним станом усвідомлювати свої дії та керувати ними?

Разом з цим, питання чи здатний ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 за психічним станом приймати участь у судовому засіданні, жодним чином не підтвердить чи не спростує обставин, що входять до предмету доказування, а тому в цій частині клопотання слід залишити без задоволення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.103, 105, 353 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Призначити у цивільній справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа орган опіки та піклування Пристоличної сільської ради Бориспільського району про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна судово-психіатричну експертизу проведення якої доручити експертам Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об'єднання (08630, Київська область, Васильківський район, смт. Глеваха, вул. Вокзальна, 8).

На вирішення експертизи поставити наступні питання: Чи є ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 психічно хворим? Чи здатний ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 за психічним станом усвідомлювати свої дії та керувати ними?

В задоволенні клопотання в іншій частині відмовити.

Для проведення експертизи направити експертам матеріали даної цивільної справи.

Копію ухвали направити Комунальному некомерційному підприємству Київської обласної ради «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об'єднання (08630, Київська область, Васильківський район, смт. Глеваха, вул. Вокзальна, 8).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України за дачу за відомо неправдивого висновку та за відмову від дачі висновку.

Витрати на проведення експертизи відносяться на рахунок держави.

Провадження по справі зупинити на час проведення судово-психіатричної експертизи.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Бориспільський міськрайонний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Чирка С.С.

Присяжні:

Потапко О.П.,

Ільчишина А.М.

Попередній документ
121657988
Наступний документ
121657990
Інформація про рішення:
№ рішення: 121657989
№ справи: 359/8576/24
Дата рішення: 17.09.2024
Дата публікації: 19.09.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:; про визнання фізичної особи недієздатною
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (26.12.2024)
Дата надходження: 12.08.2024
Предмет позову: про визнання осби недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна
Розклад засідань:
02.09.2024 14:00 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
09.09.2024 12:00 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
17.09.2024 12:30 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
26.12.2024 09:30 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЧИРКА СТАНІСЛАВ СТАНІСЛАВОВИЧ
суддя-доповідач:
ЧИРКА СТАНІСЛАВ СТАНІСЛАВОВИЧ
заінтересована особа:
Орган опіки та піклування Пристоличної сільської ради Бориспільського району
заявник:
Драбик Дмитро Федорович
особа, стосовно якої вирішується питання про визнання її недієзд:
Драбик Федір Федорович