Ухвала від 10.09.2024 по справі 308/14799/24

Справа № 308/14799/24

1-кс/308/5259/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2024 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю:

секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

слідчого - ОСОБА_3 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні в залі судових засідань Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області клопотання слідчого Шостого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) ТУ ДБР у м. Львові ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 62024140160000060, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України,

про надання дозволу на проведення обшуку комплексу будівель Відділу прикордонної служби "ІНФОРМАЦІЯ_5" ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Шостого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) ТУ ДБР у м. Львові ОСОБА_4 , за погодженням з прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_5 , звернувся до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з клопотанням у кримінальному провадженні № 62024140160000060, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11 березня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку комплексу будівель Відділу прикордонної служби "ІНФОРМАЦІЯ_5" ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Клопотання мотивоване тим, що у ході досудового розслідування даного кримінального провадження було зібрано достатню кількість фактичних даних, які свідчать про те, що кримінальне правопорушення з приводу якого розпочате досудове розслідування вчинене за участю працівників Відділу прикордонної служби "ІНФОРМАЦІЯ_5" ІНФОРМАЦІЯ_1 , а тому є підстави вважати, що в приміщенні даних адміністративних будівель можуть знаходитись документи, які слугували підставою для оформлення та надання дозволу для виїзду за кордон громадянам ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , записів, на яких зафіксовані мобільні номери телефонів осіб, які виготовляли фіктивний пакет документів, а також щодо осіб, яким планувалося в подальшому їх передати, або які причетні до організації незаконного перетинання державного кордону України, а також документи та предмети, мобільні телефони, електронні, магнітні та оптичні носії інформації, що свідчить про факти замовлення, отримання, перевезення осіб, пересилання, зберігання документів та грошових коштів, здобутих, як винагорода за підготовку та вчинення кримінального правопорушення, договори на відкриття банківських рахунків та банківських карток, які можуть використовуватися з метою фінансування та (або) матеріального забезпечення вчинення протиправного діяння, чи як винагорода за його вчинення, або за допомогою яких проводились розрахунки з невстановленими особами, які залучалися до вчинення кримінального правопорушення, а також інші предмети та документи, що мають доказове значення у даному кримінальному провадженні.

На підставі вищенаведеного слідчий просив слідчого суддю надати дозвіл на проведення обшуку за даною адресою.

У судовому засіданні слідчий подане клопотання підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити.

Дослідивши клопотання та долучені та нього матеріали, заслухавши слідчого, слідчий суддя дійшов наступних висновків.

За приписами ч. ч. 1, 2 ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ним володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Частиною 1 ст. 234 КПК України визначено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

За ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням.

Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:

1) було вчинено кримінальне правопорушення;

2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;

3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;

4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;

5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Як встановлено у ході розгляду клопотання, у провадженні Шостого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління ДБР, розташованого у м. Львові знаходиться кримінальне провадження 62024140160000060, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11 березня 2024 року, за ознаками кримінального

правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, що підтверджується відповідним витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

З клопотання вбачається, що під час досудового розслідування даного кримінального провадження було встановлено, що в зоні діяльності митного посту «ІНФОРМАЦІЯ_3» функціонує стійкий, налагоджений, вертикально побудований та ієрархічно протиправний механізм з незаконного переміщення військовозобов'язаних осіб призовного віку, шляхом підготовки підробленого пакету документів, які подаються (особами 18-60) до оформлення на виїзд.

Вказаний механізм функціонує виключно за участю працівників митного посту «ІНФОРМАЦІЯ_3» Закарпатської митниці та ВПС «ІНФОРМАЦІЯ_3» ІНФОРМАЦІЯ_2 , які з корисливих мотивів та з метою особистого збагачення, налагодили механізм отримання значних сумм грошових коштів за пропуск осіб призовного віку за умов завідомо відомого їх факту їх пропуску під фіктивним пакетом документів.

Згідно з отриманою інформацією, вказана протиправна діяльність здійснюється за можливої вказівки з боку начальника митного посту « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Закарпатської митниці ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та начальника відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .

При цьому, ОСОБА_13 надає незаконні вказівки своїм підлеглим військовослужбовцям відділення інспекторів прикордонної служби типу «А» «ІНФОРМАЦІЯ_3» відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_5 » 94 прикордонного загону, а саме начальнику відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , старшим змін, які в той час несуть службу, та прикордонникам, які перебувають в прикордонному наряді «перевірка документів» щодо безперешкодного , шляхом формального здійснення процедур без належної перевірки документів, які дають право виїзду за кордон, оформлювати на виїзд за межі України осіб призовного віку за відсутності для цього підстав.

Зокрема, в період з 26.10.2023 по теперішній час, за сприяння військовослужбовців відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_5 » 94 прикордонного загону ДПСУза можливого сприяння з боку співробітників МП «ІНФОРМАЦІЯ_3» Закарпатської митниці, через пункт пропуску «ІНФОРМАЦІЯ_3» до Словацької Республіки незаконно, за використання підроблених документів, виїжджали громадяни України чоловічої статі та призовного віку, а саме громадянам ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 .

Водночас, обставини, що були підставою для перетину державного кордону України вищевказаними громадянами призовного віку не підтвердилися.

Досліджені у ході розгляду клопотання матеріали досудового розслідування даного кримінального провадження свідчать, що є достатні підстави вважати, що було вчинене кримінальне правопорушення, а також те, що працівники Відділу прикордонної служби "ІНФОРМАЦІЯ_5" ІНФОРМАЦІЯ_1 можуть бути причетними до його вчинення.

На переконання слідчого судді, документи, які слугували підставою для оформлення та надання дозволу для виїзду за кордон громадянам ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , записи, на яких можуть бути зафіксовані мобільні номери телефонів осіб, які виготовляли фіктивний пакет документів, а також щодо осіб, яким планувалося в подальшому їх передати, або які причетні до організації незаконного перетинання державного кордону України, а також документи та предмети, мобільні телефони, електронні, магнітні та оптичні носії інформації, що свідчить про факти замовлення, отримання, перевезення осіб, пересилання, зберігання документів та грошових коштів, здобутих, як винагорода за підготовку та вчинення кримінального правопорушення, договори на відкриття банківських рахунків та банківських карток, які можуть використовуватися з метою фінансування та (або) матеріального забезпечення вчинення протиправного діяння, чи як винагорода за його вчинення, або за допомогою яких проводились розрахунки з невстановленими особами, які залучалися до вчинення кримінального правопорушення, які має намір віднайти слідчий у ході обшуку житла, дозвіл на проведення якого просить останній у клопотанні, мають значення для досудового розслідування, та можуть бути доказами під час судового розгляду.

Згідно з інформаційною довідкою з реєстру права власності на нерухоме майно, комплекс будівель прикордонної застави військової частини № НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 , знаходяться у власності держави у Адміністрації державної прикордонної служби України (балансоутримувач - Чопський прикордонний загін).

Оскільки матеріали клопотання підтверджують наявність достатніх підстав вважати, що працівники Відділу прикордонної служби "ІНФОРМАЦІЯ_5" ІНФОРМАЦІЯ_1 можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення з приводу якого розпочате досудове розслідування кримінальне провадження, а також те, що воно могло бути вчинене на території комплексу будівель Відділу прикордонної служби "ІНФОРМАЦІЯ_5" ІНФОРМАЦІЯ_1 , а отже є достатні підстави, що за адресою даних будівель можуть зберігатися речі та предмети, які має намір відшукати слідчий.

За встановлених обставин, проведення обшуку є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, які мають значення для досудового розслідування, а потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.

Таким чином, слідчий довів наявність достатніх підстав для проведення обшуку в комплексі будівель Відділу прикордонної служби "ІНФОРМАЦІЯ_5" ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

У зв'язку з цим, клопотання підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 233, 234, 309, 376 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку в комплексі будівель Відділу прикордонної служби "ІНФОРМАЦІЯ_5" ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання і вилучення документів, які слугували підставою для оформлення та надання дозволу для виїзду за кордон громадянам ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , записів, на яких зафіксовані мобільні номери телефонів осіб, які виготовляли фіктивний пакет документів, а також щодо осіб, яким планувалося в подальшому їх передати, або які причетні до організації незаконного перетинання державного кордону України, а також документів та предметів, мобільних телефонів, електронних, магнітних та оптичних носіїв інформації, яка свідчить про факти замовлення, отримання, перевезення осіб, пересилання, зберігання документів та грошових коштів, здобутих як винагорода за підготовку та вчинення кримінального правопорушення, договорів на відкриття банківських рахунків та банківських карток, які можуть використовуватися з метою фінансування та (або) матеріального забезпечення протиправної діяльності, чи як винагорода за вчинення кримінального правопорушення, або за допомогою яких проводились розрахунки з невстановленими особами, які залучалися до вчинення кримінального правопорушення, а також інших предметів та документів, що мають значення для кримінального провадження та можуть бути використані самостійно або в сукупності з іншими доказами, як доказ злочинних зв'язків сіпвучасників, розподілення функцій між ними, планування та узгодженості їх спільної злочинної діяльності.

Ухвала надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Час та дата оголошення повної ухвали 13 год. 35 хв. 13 вересня 2024 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1