Постанова від 13.09.2024 по справі 140/23563/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2024 рокуЛьвівСправа № 140/23563/23 пров. № А/857/11020/24

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Матковської З.М.,

суддів Гудима Л.Я., Гінди О.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2024 року у справі №140/23563/23 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання дій та бездіяльності протиправними ( головуючий суддя першої інстанції - Мачульський В.В., час ухвалення - в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, місце ухвалення - м. Луцьк, дата складання повного тексту - 01.04.2024,

ВСТАНОВИВ:

Адвокат Стецик Назар Васильович в інтересах ОСОБА_1 звернувся з позовом до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання протиправною бездіяльність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що полягає у не вчиненні достатніх та необхідних дій щодо виплати ОСОБА_1 , як вкладнику ПАТ «Комерційний банк «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА», суми гарантованого відшкодування у розмірі 200 000 грн.; зобов'язання Фонд гарантування вкладів фізичних осіб здійснити виплату ОСОБА_1 гарантованої суми відшкодування за вкладом, розміщеним у ПАТ «Комерційний банк «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» за договором банківського вкладу (вклад «Цікавий») № 369293 від 01 грудня 2014 року та договором банківського вкладу (вклад «Цікавий») № 369031 від 25 березня 2015 року, у розмірі 200 000 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між позивачем та Публічним акціонерним товариством «Комерційний Банк «Фінансова ініціатива» було укладено договори банківського вкладу. У зв'язку із віднесенням ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» до категорії неплатоспроможних та запровадженням тимчасової адміністрації у банку, позивач неодноразово звертався до відповідача щодо відшкодування коштів, розміщених на його рахунках у банку. Однак, отримував відмови відповідача у відшкодуванні коштів. Листом від 03.08.2023 №60-9092 відповідач в чергове відмовив позивачу у відшкодуванні коштів та зазначив що станом на день завершення виплат, інформація щодо особи, яка зазначена в запиті ОСОБА_1 була наявна в реєстрі відшкодувань вкладникам (Загальному реєстрі) ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива». Також вказано, що відповідно до наявної в Фонді інформації, зазначена сума відшкодування не була отримана вкладником.

Позивач вважав протиправною бездіяльність відповідача щодо невиплати гарантованої суми відшкодування за вкладами у банку.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2024 року у справі № 140/23563/23 в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовлено повністю.

Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, позивачем подана апеляційна скарга, в якій зазначає, що судом першої інстанції неповно з'ясовано судом обставин, що мають значення для справи, що призвело до прийняття незаконного та необґрунтованого рішення у справі.

Апелянт зазначає, що на офіційному сайті банку розміщено повідомлення, згідно якого з 27 травня 2019 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб здійснює відшкодування коштів вкладникам ПАТ «Комерційний банк «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» за договорами банківського вкладу незалежно від дати їх закінчення та за договорами банківського рахунку (включаючи карткові рахунки) в межах 200 тисяч гривень.

28 травня 2019 року позивач звернувся до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Комерційний банк «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» із заявою про визнання його кредитором ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» за заборгованістю, що виникла на підставі договору банківського вкладу № 396293 від 01 грудня 2014 року з датою повернення вкладу 30 травня 2015 року, та договору банківського вкладу № 396031 від 25 березня 2015 року з датою повернення вкладу 03 липня 2015 року, відповідно до яких на депозит банку внесено грошові кошти в розмірі 5800 (п'ять тисяч вісімсот) та 2042 (дві тисячі сорок два) доларів США відповідно.

Проте, виплату коштів позивачу відповідачем не здійснено, незважаючи на те, що він вчинив усі необхідні дії для отримання таких коштів.

Відповідачем було подано відзив на апеляційну скаргу в якому просить відмовити в задоволенні апеляційної скарги ОСОБА_1 у повному обсязі.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі: подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів виходить з наступного.

Судом встановлено та з матеріалів справи слідує, що між позивачем та ПАТ «КБ ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» було укладено договори банківського вкладу: від 01.12.2014 № 369293 (вклад «Цікавий») на суму 5 800 доларів США, від 25.03.2015 № 369031 (вклад «Цікавий») на суму 2 042 доларів США.

На підставі постанови Правління Національного банку України від 23.06.2015 року №408 «Про віднесення ПАТ «Комерційний банк «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» до категорії неплатоспроможних» виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 23.06.2015 року №121 «Про запровадження тимчасової адміністрації ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА», згідно з яким з 24.06.2015 року запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду на тимчасову адміністрацію в ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» ОСОБА_2 , строком на 3 місяці з 24.06.2015 року по 23.09.2015 року включно.

В подальшому строк здійснення тимчасової адміністрації продовжувався рішеннями Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб: № 167 від 10 вересня 2015 року, № 193 від 23 жовтня 2015 року.

В подальшому, строк здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» неодноразово продовжувався.

На підставі рішення Правління Національного банку України від 21 травня 2019 року № 352-рш «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» виконавчою дирекцією Фонду гарантування було прийнято рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 22 травня 2019 року № 1268, «Про початок процедури ліквідації ПАТ «КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» та делегування повноважень ліквідатора банку», яким розпочато ліквідаційну процедуру в ПАТ «КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА».

28 травня 2019 позивач звернувся до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Комерційний банк «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» із заявою про визнання його кредитором ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» за заборгованістю, що виникла на підставі договору банківського вкладу №396293 від 01 грудня 2014 року з датою повернення вкладу 30 травня 2015 року, та договору банківського вкладу №396031 від 25 березня 2015 року з датою повернення вкладу 03 липня 2015, відповідно до яких на депозит банку внесено грошові кошти в розмірі 5 800 та 2042 доларів США.

Листом №83 від 21 червня 2019 року позивача повідомлено про те, 04 серпня 2015 року уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» звернулася із заявою про вчинення кримінального правопорушення за фактом заволодіння коштами банку, а тому за рахунками, відкритими на підставі договору банківського вкладу, операції щодо виплат тимчасово обмежені до завершення розслідування у кримінальному провадженні. Очікування щодо виплати гарантованої суми за вкладом безпосередньо залежить від результату такого розслідування.

18 квітня 2023 позивач повторно звернувся до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб із заявою про визнання його кредитором ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» за заборгованістю, що виникла на підставі договору банківського вкладу №396293 від 01 грудня 2014 в сумі 5 800 доларів США та заборгованістю, що виникла на підставі договору банківського вкладу №396031 від 25 березня 2015 в сумі 2 042 доларів США.

Листом за №49-036-5125 від 09 травня 2023 Фондом гарантування повідомлено позивача про те, що з метою завершення процедури ліквідації ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» та припинення банку як юридичної особи, 20 вересня 2021 виконавча дирекція Фонду прийняла рішення № 960 відповідного до якого було затверджено ліквідаційний баланс та звіт про виконання ліквідаційної процедури ПАТ «Комерційний банк «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА», у зв'язку із чим зміни до реєстру акцептованих вимог кредиторів не вносяться.

07 липня 2023 представник позивача адвокат Стецик Н.В. звернувся до відповідача з адвокатським запитом №76 від 07 липня 2023 у якому просив повідомити наступну інформацію:

- чи подавала Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб інформацію щодо ОСОБА_1 як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду ?

- чи включено ОСОБА_1 до реєстру відшкодувань вкладників ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» для здійснення виплат ?

Листом №60-9091 від 03 серпня 2023 Фондом гарантування, розглянувши адвокатський запит, повідомлено, що станом на день завершення виплат, інформація щодо особи, яка зазначена в запиті була наявна в реєстрі відшкодувань вкладникам (Загальному реєстрі) ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива». Також вказано, що відповідно до наявної в Фонді інформації, зазначена сума відшкодування не була отримана вкладником.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо не виплати гарантованої суми відшкодування за вкладами в банку, позивач звернувся до суду.

Суд першої інстанції в задоволенні позову відмовив з тих підстав, що наведені позивачем обставини і надані докази не спростовують заперечень відповідача, які підтверджують наявність законних підстав, за яких відшкодування коштів за рахунок Фонду позивачу не здійснюється.

Апеляційний суд погоджується з висновками суду першої інстанції, вважає їх вірними та такими, що відповідають нормам матеріального права та обставинам справи з огляду на наступне.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд апеляційної інстанції зазначає наступне.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також відносини між Фондом, банками, Національним банком України, повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків встановлює Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23.02.2012 № 4452-VІ (далі Закон № 4452-VІ, у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Як передбачено частиною 1 статті 3 Закону № 4452-VІ Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків у випадках, встановлених цим Законом.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 4 Закону № 4452-VІ основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку. На виконання свого основного завдання Фонд у порядку, передбаченому цим Законом, зокрема здійснює функції:

- веде реєстр учасників Фонду;

- здійснює заходи щодо організації виплат відшкодувань за вкладами в разі прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку;

- здійснює процедуру виведення неплатоспроможних банків з ринку, у тому числі шляхом здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банків, організовує відчуження всіх або частини активів і зобов'язань неплатоспроможного банку, продаж неплатоспроможного банку або створення та продаж перехідного банку;

- надає фінансову підтримку банку відповідно до цього Закону;

- надає цільову позику банку для виплат вкладникам банку відповідно до пункту 1 частини шостої статті 36 цього Закону, а також фінансування витрат для оплати роботи осіб відповідно до пункту 2 частини шостої статті 36, пунктів 7 і 8 частини другої статті 37 та частини четвертої статті 47 цього Закону, що здійснюються протягом дії тимчасової адміністрації.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону № 4452-VІ управління поточною діяльністю Фонду здійснює виконавча дирекція Фонду.

Вимогами пунктів 2, 4 частини 3 статті 12 Закону № 4452-VІ передбачено, що виконавча дирекція Фонду у сфері забезпечення відшкодування коштів за вкладами визначає порядок відшкодування Фондом коштів за вкладами відповідно до розділу V цього Закону; приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Як передбачено п. 16 ч. 5 ст. 12 Закону № 4452-VІ виконавча дирекція Фонду у сфері виведення неплатоспроможних банків з ринку за умови недостатності коштів у банку приймає рішення про надання цільової позики банку з метою забезпечення виплат відповідно до пункту 1 частини шостої статті 36 цього Закону. Сума здійснених виплат вираховується із суми зобов'язань Фонду перед вкладниками в разі ліквідації банку та відшкодовується Фонду за рахунок активів банку із урахуванням черговості згідно із статтею 52 цього Закону.

Згідно вимог ч.ч. 1, 2, 3, 5 ст. 34 Закону № 4452-VІ Фонд розпочинає процедуру виведення неплатоспроможного банку з ринку не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Не пізніше наступного робочого дня після початку тимчасової адміністрації Фонд розміщує інформацію про запровадження тимчасової адміністрації в банку на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет і не пізніше ніж через 10 днів публікує її в газетах «Урядовий кур'єр» або «Голос України».

Виконавча дирекція Фонду не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних призначає з числа працівників Фонду уповноважену особу Фонду (кілька уповноважених осіб Фонду), якій Фонд делегує всі або частину своїх повноважень тимчасового адміністратора. Уповноважена особа Фонду повинна відповідати вимогам, встановленим Фондом. Рішення про призначення уповноваженої особи Фонду доводиться Фондом до головного офісу банку та до кожного відокремленого підрозділу банку негайно.

Усі або частина повноважень Фонду, визначені цим Законом, можуть бути делеговані одній або кільком уповноваженим особам Фонду. У разі делегування повноважень кільком уповноваженим особам Фонд зазначає обсяг повноважень кожної з них. Здійснення повноважень органів управління банку може бути делеговано тільки одній уповноваженій особі.

Під час тимчасової адміністрації Фонд має повне і виняткове право управляти банком відповідно до цього Закону, нормативно-правових актів Фонду та вживати дії, передбачені планом врегулювання.

Частинами 1, 5 статті 26 Закону № 4452-VІ визначено, що Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.

Виплата відшкодування здійснюється з урахуванням сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у банку.

Відшкодування коштів за вкладом в іноземній валюті відбувається в національній валюті України після перерахування суми вкладу за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком України на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації відповідно до статті 36 цього Закону.

Вимогами ч. 1 ст. 27 Закону № 4452-VІ визначено, що уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Як передбачено п. 1 ч. 5 ст. 36 Закону № 4452-VІ під час тимчасової адміністрації не здійснюється задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку.

Відповідно до пункту 1 частини 6 статті 36 Закону № 4452-VІ обмеження, встановлене пунктом 1 частини п'ятої цієї статті, не поширюється на зобов'язання банку щодо виплати коштів за вкладами вкладників за договорами, строк яких закінчився, та за договорами банківського рахунку вкладників. Зазначені виплати здійснюються в межах суми відшкодування, що гарантується Фондом, в національній валюті України. Вклади в іноземній валюті перераховуються в національну валюту України за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком України до іноземних валют на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації відповідно до цієї статті.

Згідно з частиною шостою статті 36 Закону № 4452-VІ зобов'язання банку, передбачені пунктами 11- 4 частини шостої цієї статті, виконуються банком у межах його фінансових можливостей у порядку, встановленому нормативно-правовими актами Фонду. З метою забезпечення виконання зобов'язань банку, передбачених пунктом 1 частини шостої цієї статті, Фонд має право надати банку цільову позику. Виплати за такими зобов'язаннями за рахунок цільової позики Фонду мають розпочатися не пізніше першого місяця з дати запровадження у неплатоспроможному банку тимчасової адміністрації, а для системно важливих банків - не пізніше двох місяців.

Як вбачається із матеріалів справи після запровадження в ПАТ «КБ ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» процедури ліквідації Уповноваженою особою було включено позивача до Переліку вкладників ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» кошти яких підлягають відшкодуванню на суму 61,86 грн. Вказана інформація була включена до Загального реєстру вкладників ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, затвердженого рішенням Виконавчої дирекції Фонду гарантування від 27 травня 2018 № 1306.

Також, суд апеляційної інстанції звертає увагу, що листом від 23.05.2019 Уповноваженою особою було надано в тому числі інформацію про вклади, здійснення операцій за якими обмежено. Так в Додатку № 3 до вказаного листа містився перелік вкладників, за якими операції обмежено, до якого було включено інформацію по рахункам позивача.

Отже, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб не було допущено жодних протиправних дій чи бездіяльності по відношенню до Позивача. Фондом гарантування вкладів фізичних осіб було включено до Загального реєстру на суму 61,86, яка містилась в Переліку вкладників наданому Уповноваженою особою і Позивач міг отримати вказані кошти шляхом звернення до банка-агента.

Пунктом 6 розділу ІІІ Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09.08.2012 року № 14 (далі - Положення) передбачено, що протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно: зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування; зміни розміру належних їм сум; зміни особи вкладника; змін реквізитів вкладників; змін розміру сум разом із змінами реквізитів вкладників.

Оскільки зміни в частині збільшення розміру відшкодування вкладу ОСОБА_1 від Уповноваженої особи не надходили, то відповідно жодних законодавчо визначених підстав для внесення змін до Загального реєстру в частині збільшення суми гарантованого відшкодування для ОСОБА_1 у Фонду гарантування не було.

Згідно рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 20 вересня 2021 року № 960 затверджено ліквідаційний баланс та звіт про виконання ліквідаційної процедури ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА». Відповідно 20 вересня 2021 року Фондом гарантування було припинено виплати вкладникам ПАТ «КБ ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» та вказана інформація була розміщена на офіційному веб-сайті Фонду в мережі Інтернет за посиланням https://www.fg.gov.ua/articles/50443-pat-komerciyniy-bank-finansova-iniciativa-pripineno-viplati-garantovanogo-vidshkoduvannya-vkladnikam-ta-zaversheno-likvidaciynu-proceduru.html.

Зокрема, відповідач повідомив, що відповідно до статті 52 Закону № 4452 вимоги кредиторів до банку, що були незадоволені в результаті ліквідаційної процедури та продажу майна (активів) банку на дату складення ліквідаційного балансу, вважаються погашеними.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» вимоги до банку, не задоволені в результаті ліквідаційної процедури та продажу майна (активів) банку на дату складення ліквідаційного балансу, вважаються погашеними.

Колегія суддів погоджується з висновком суду, що за таких обставин відповідач обґрунтував наявність законних підстав, за яких відшкодування коштів за рахунок Фонду позивачу не здійснюється.

Відповідно як похідна, не підлягає задоволенню позовна вимога про зобов'язання виплатити кошти.

З урахуванням наведеного суд першої інстанції дійшов вірного висновку про безпідставність позовних вимог.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують і не дають підстав стверджувати про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення суду без змін.

Керуючись ст. ст. 308, 311, п. 1 ч. 1 ст. 315, ст. ст. 316, 321, 322, ч. 1 ст. 325 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення, а рішення Волинського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2024 року у справі №140/23563/23 - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Головуючий суддя З. М. Матковська

судді Л. Я. Гудим

О. М. Гінда