ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/15490/24
провадження № 3/753/5583/24
"13" вересня 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Скуба А.В. розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_1 , громадянина України,
До Дарницького районного суду м. Києва надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до даних які відображено у проколі № 3227/АрП/26-15-07-01-18 від 17.07.2024 року.
17 липня 2024 року за результатами проведеної документальної позапланової невиїздної перевірки ТОВ "ТОП ЛІНІЯ", встановлено, що директор товариства ОСОБА_1 допустив ведення податкового обліку із порушенням податкового законодаства, а саме: порушення вимог п. 44.1 ст. 44, п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.1 ст. 201, з урахуванням п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14, п. 189.1 ст. 189, п. 198.1, п. 198.2 ст. 198 ПК України, в результаті чого встановлено завищення від'ємного значення ПДВ за квітень 2024 року у сумі 291 470 грн, а також, п. 44.6 ст. 44, п. 85.2 ст. 85 ПК України, в результаті чого посадовим особам контролюючого органу не надано документи під час перевірки на запит контролюючого органу, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст.163-1 КУпАП.
Дослідивши протокол та додані до нього документи суд приходить до наступних висновків.
Так, відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Озайомившись із вказанами матеріалами прихожу до висновку про необіхність їх поверення до Головного управління ДПС у м. Києві, для доофорлення, виходячи із наступного.
Так, відповідно до ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості необхідні для вирішення справи.
Однак, під час складання протоколу вказані норми закону не були дотримані, оскільки в протоколі не вказано жоднх відомостей про будь-яке відоме та можливе місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, контактні засоби зв'язку, що унеможливлює судом вжити всі можливі заходи для забезпечення права ОСОБА_1 взяти безпосередню участь у розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно нього в суді.
Відповідно до вимог ст. 256 та ч. 1 ст. 257 КУпАП питання наявності або відсутності складу адміністративного правопорушення суд вирішує лише у межах протоколу, складеного відносно конкретної особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
За відсутності належно оформленого матеріалу про адміністративне правопорушення, суддя вважає за необхідне повернути вказаний адміністративний матеріал для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.245, 251, 256, 257, 268, 283, 284КУпАП
Матеріали справи складені відносно ОСОБА_1 повернути до Головного управління ДПС у м. Києві - для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: