Постанова від 16.09.2024 по справі 722/1955/24

Єдиний унікальний номер 722/1955/24

Номер провадження 1-в/722/299/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2024 року Сокирянський районний суд Чернівецької області

в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Сокиряни клопотання в.о.начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 , -

ВСТАНОВИВ:

13.09.2024 року в.о.начальника ДУ «Сокирянська виправна колонія (№67)» ОСОБА_4 звернувся до Сокирянського районного суду Чернівецької області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 .

Посилається на те, що 26.12.2024 року з державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» по відбуттю строку покарання звільняється ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Маріуполь Донецької області, який зареєстрований в АДРЕСА_1 , раніше судимий: 1) 30.03.2021 року Жовтневим районним судом м. Маріуполя за ч.ч.1,2 ст. 185, ч.ч. 2 ст. 15 ст.186, ст. 70 КК України до чотирьох років позбавлення волі; 2) 30.04.2021 року Орджонікідзевським районним судом м. Маріуполя за ч.2 ст. 185, ч.4 ст. 70 КК України до чотирьох років позбавлення волі.

29 липня 2021 року ОСОБА_3 , засуджений вироком Іллічівського міського суду м. Маріуполя Донецької області за ст. 15 ч.1, 3, 186 ч.2, 186ч.2, 70 ч.1, 70 ч.4 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі. На підставі ст. 72 КК України в строк його покарання зараховано строк: з 26.06.2020 року по 28.07.2021 року.

Засуджений ОСОБА_3 за час відбування покарання характеризується, як особа, яка в місцях позбавлення волі зарекомендувала себе негативно, вперто не бажає стати на шлях виправлення.

На підставі рішення комісії від 15.08.2024 року протокол №23, а також з підстав, передбачених ч. 1 ст. 5, ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», просить встановити щодо засудженого ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 2 роки, встановивши йому наступні обмеження:

- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;

- заборонити перебувати у закладах та місцях, де проводиться продаж та вживання спиртних напоїв;

- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу внутрішніх справ, який здійснює адміністративний нагляд;

- реєструватися в поліції 2 рази на місяць.

Представник державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» ОСОБА_5 та засуджений ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилися, подавши до суду письмові заяви про розгляд клопотання за їх відсутності, при цьому представник установи клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Дослідивши письмові докази, враховуючи думку учасників судового розгляду, суд вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Так, ОСОБА_3 засуджений вироком Іллічівського міського суду м. Маріуполь Донецької області за ч.1, 3 ст. 15, ч.2 ст.186, ч.2 ст.186, ч.1 ст.70, ч.4 ст.70 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі в кримінально-виконавчій установі закритого типу. На підставі ст. 72 КК України в строк його покарання зараховано покарання, відбуте частково за попереднім вироком, з 26.06.2020 року по 28.07.2021 року.

Строк відбування покарання ОСОБА_3 відраховується з 29.07.2021 року.

26.12.2024 року засуджений ОСОБА_3 звільняється з ДУ «Сокирянська виправна колонія (№67)» по відбуттю строку покарання.

Як вбачається із досліджених матеріалів клопотання, ОСОБА_3 в місцях позбавлення волі перебуває в місцях позбавлення волі з 27.06.2020 року. За час перебування в державній установі «Маріупольський СІ» до дисциплінарної відповідальності не притягувався, не заохочувався.

З 22.12.2021 року відбував міру кримінального покарання в державній установі «Торецька ВК (№2)». За час перебування в даній установі до дисциплінарної відповідальності не притягувався, не заохочувався.

10.04.2022 року прибув до державної установи «Сокирянська ВК (№67)». З часу прибуття до установи та по теперішній час до суспільно-корисної оплачуваної праці не залучався у зв'язку із стійким небажанням працювати. З приводу працевлаштування до адміністрації установи не звертався. За час перебування в даній установі в чотирьох випадках за порушення порядку та умов відбування покарання притягувався до дисциплінарної відповідальності. Одне стягнення погашено у встановленому законом порядку, а три стягнення - діючі. Не заохочувався.

Роботи із благоустрою відділення виконує неохоче та лише під контролем з боку адміністрації установи. По відношенню до персоналу установи намагається бути тактовним. У відношенні до інших засуджених вживчивий, не конфліктний, стосунки підтримує із засудженими негативної спрямованості. Бажання приймати участь у програмах диференційованого виховного впливу не виявляє. Заходи соціально-виховного характеру відвідує лише під контролем та в якості спостерігача, належних висновків для себе не робить.

Згідно п. «б» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.

З огляду на викладені вимоги закону та досліджені в судовому засіданні матеріали, які характеризують особу засудженого ОСОБА_3 , суд приходить до висновку, що поведінка засудженого під час відбування покарання свідчить про його небажання стати на шлях виправлення, а отже його особа на даний час залишається бути небезпечною для суспільства.

Відповідно до статей 1, 2 вказаного Закону адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Враховуючи особу засудженого, а також передбачену ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» можливість продовження в разі необхідності адміністративного нагляду, суд вважає за доцільне з метою здійснення контролю за поведінкою засудженого, запобігання вчинення ним нових злочинів та здійснення виховного впливу на нього встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 рік.

Статтею 10 вказаного Закону передбачено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Згідно ч.2 ст. 5 вказаного Закону у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів.

Враховуючи те, що клопотання не містить належного обґрунтування необхідності застосування до засудженого всіх обмежень, визначених ст. 10 цього Закону, суд, із урахуванням особи засудженого та сукупності обставин, встановлених в ході судового розгляду клопотання, вважає за доцільне на період адміністративного нагляду застосувати до засудженого ОСОБА_3 лише обмеження, передбачені п.п. «а», «в» та «г» ст.10 вказаного Закону.

Керуючись ст.ст. 158, 159 КВК України, ст.ст. 1, 2, 3, 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Встановити відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік та встановити йому наступні обмеження:

- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;

- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд;

- зобов'язати з'являтися в органи поліції по місцю проживання на реєстрацію 2 (два) рази на місяць.

Попередити ОСОБА_3 про те, що в разі порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а в разі самовільного залишення місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду - до кримінальної відповідальності в порядку встановленому законодавством України.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 7-ми днів з дня її оголошення, а засудженим ОСОБА_3 в той же строк з дня вручення йому копії даної постанови, шляхом подачі апеляції через Сокирянський районний суд.

Суддя ОСОБА_1