печерський районний суд міста києва
Справа № 757/40916/24-к
11 вересня 2024 року Печерський районний суд міста Києва у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора - ОСОБА_3 ,
захисника - адвоката ОСОБА_4 ,
підозрюваного - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення першого управління Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 62023000000000965 від 02.11.2023 року, про продовження строку дії обов'язків, покладених на:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не депутата, не адвоката, раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України,
У провадження слідчого судді надійшло вказане клопотання.
Обґрунтовуючи внесене клопотання прокурор посилається на те, що слідчою групою Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62023000000000965 від 02.11.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 426-1, ч. 4 ст. 425, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України та за підозрою:
-начальника Управління персоналу штабу оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Сухопутних військ Збройних Сил України полковника ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України;
-начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 » полковника ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України;
-заступника начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки - начальника сектору комплектування ІНФОРМАЦІЯ_2 » полковника ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України;
-заступника начальника територіального центру комплектування та соціальної НОМЕР_1 - начальника сектору мобілізаційно-оборонної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 » полковника ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України;
-начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 полковника ОСОБА_11 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України;
-начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 полковника ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України;
-начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 полковника ОСОБА_12 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425, ч. 5 ст. 426-1 та ч. 3 ст. 368 КК України.
12.07.2024 за вказаними обставинами злочинної діяльності, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що наказом Головнокомандувача Збройних Сил України (по особовому складу) від 28.08.2021 № 349, ОСОБА_5 призначено начальником ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Згідно з наказом військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_5 (по стройовій частині) від 06.09.2021 № 159, ОСОБА_5 того ж дня приступив до виконання обов'язків за вказаною посадою.
Відповідно до Положення про районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ), затвердженого начальником ІНФОРМАЦІЯ_7 , начальник територіального центру комплектування та соціальної НОМЕР_1 представляє інтереси Збройних Сил України у відносинах з місцевими адміністраціями, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами та громадянами на відповідній території.
Начальник територіального центру комплектування та соціальної має право: вносити на розгляд місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування питання про залучення та відбір громадян для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України, відбір кандидатів для вступу до ВВНЗ (ВНП ЗВО), приписку громадян до призовних дільниць, громадян на військову службу, підготовку і проведення в особливий мобілізації людських і транспортних ресурсів, соціальний і правовий захист військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на збори, ветеранів війни, пенсіонерів та членів їх сімей, про військово-патріотичну виховну роботу серед населення; здійснювати відповідно до своїх повноважень контроль за виконанням підприємствами вимог законодавства з питань оборони; брати участь в межах своїх повноважень у проведенні перевірки технічного стану транспортних засобів підприємств та їх придатності до передачі Збройним Силам України та іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час; розглядати у випадках, передбачених законодавством, справи про адміністративні порушення та накладати адміністративні стягнення; видавати у межах своїх повноважень накази та розпорядження.
Начальник територіального центру комплектування та соціальної керує службовою діяльністю ІНФОРМАЦІЯ_8 . Начальник ІНФОРМАЦІЯ_7 є прямим начальником для службовців та працівників
ІНФОРМАЦІЯ_9 : визначає обов'язки підлеглим військовослужбовцям і працівникам районного ТЦК та СП; організовує індивідуальну та інші види підготовки особового складу районного НОМЕР_2 ; здійснює в особливий період керівництво виконанням заходів з мобілізації людських і транспортних ресурсів; без довіреності здійснює захист прав та інтересів ІНФОРМАЦІЯ_6 в судових установах і органах виконання судових рішень: в справах адміністративних правопорушень, в кримінальних, цивільних, господарських справах/провадженнях, у справах адміністративного судочинства, а виконавчому провадженні, з усіма правами, які надані законом відповідачу, третій особі, зацікавленій особі, потерпілому, цивільному позивачу, цивільному відповідачу, стороні у справах про адміністративні правопорушення, стороні у виконавчому провадженні; визначає посадовим (службовим) особам районного НОМЕР_2 завдання та обов'язки з охорони державної таємниці, спрямовує їх роботу на виконання вимог законодавства про державну таємницю та здійснює постійний контроль за забезпеченням охорони державної таємниці.
Начальник районного територіального центру комплекту соціальної підтримки відповідає за: організацію обліку призовників та військовозобов'язаних; стан обліково-призовної роботи; мобілізаційну готовність РТЦК та СП; забезпечення охорони державної таємниці, іншої інформації з обмеженим доступом, технічного захисту інформації та здійснення контролю за їх підготовку, виховання, військову та трудову дисципліну, морально-психологічний стан особового складу; внутрішній порядок, стан і збереження озброєння, боєприпасів, військової: техніки, пального і матеріальних засобів; всебічне забезпечення РТЦК та СП; організацію роботи та контроль за здійсненням заходів щодо запобігання і протидії корупції; проведення роботи із соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей, призваних на збори військовозобов'язаних і резервістів, ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів та членів їх сімей; ефективне і цільове використання бюджетних коштів та майна закріпленого за РТЦК та СП; своєчасне і повне виконання завдань, покладених на
ІНФОРМАЦІЯ_9 зобов'язаний забезпечувати виконання особовим складом РТЦК та СП поставлених перед ним завдань та організовувати: взаємодію з місцевими держадміністраціями, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також органами військового управління та військовими частинами, які розміщені на території відповідальності; ведення персонально-якісного обліку військовозобов'язаних і призовників, обліку транспортних засобів, що підлягають передачі Збройним Силам України та іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час; розроблення та уточнення плану проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів на відповідній території, а також разом з місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування розроблення та виконання плану заходів щодо утримання бази оповіщення, збору і поставки мобілізаційних ІНФОРМАЦІЯ_10 в готовності до використання за призначенням; проведення перевірок готовності підприємств до оповіщення та забезпечення явки громадян України, що підлягають призову на військову службу в Збройних Силах України під час мобілізації та у воєнний час, на пункти збору або у військові частини, перевірок стану бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час і виконання військово-транспортного обов'язку; брати участь разом з органами управління освітою у повсякденному керівництві допризовною підготовкою; забезпечувати разом з місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування виконання плану проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів на відповідній території; брати участь відповідно до своїх повноважень у виконанні на відповідній території заходів правового режиму воєнного стану; здійснювати контроль за веденням військового обліку військовозобов'язаних та призовників, бронюванням військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час в місцевих держадміністраціях, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах; керувати ІНФОРМАЦІЯ_11 з організації забезпечення соціального і правового захисту осіб, звільнених з військової служби, і членів їх сімей, призначення зазначеним особам передбачених законодавством України видів допомоги, надання компенсацій та інших виплат, а також з увічнення пам'яті загиблих (померлих) військовослужбовців Збройних Сил; організовувати охорону будівель і приміщень РТЦК та СП, а також виконання в межах своїх повноважень заходів щодо протидії диверсіям та терористичним актам; здійснювати контроль за правомірністю видачі громадянам документів військового обліку, посвідчень та інших документів; знати ділові та морально-психологічні якості підлеглих, здійснювати в межах своїх повноважень добір, розстановку і атестацію офіцерів, військовослужбовців сержантського (старшинського) складу та працівників відповідно до кваліфікаційних вимог, створювати кадровий резерв; здійснювати заходи щодо підвищення кваліфікації військовослужбовців та працівників РТЦК та СП; вживати заходів щодо запобігання порушенням під час використання майна, а також відшкодування винними особами заподіяної шкоди в порядку, встановленому законодавством; проводити аналіз стану мобілізаційної готовності та службової діяльності РТЦК та СП, визначати заходи щодо їх вдосконалення.
Відповідно до нормативно-правових документів держави та посадової інструкції, ОСОБА_5 зобов'язаний виконувати всі дії, направлені на керівництво ІНФОРМАЦІЯ_12 , підпорядкованими йому відділами.
Враховуючи те, що ОСОБА_5 був наділений достатніми повноваженнями для здійснення організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, а також мав достатній досвід у виконанні обов'язків на зазначеній посаді, останній мав вичерпні можливості для здійснення контролю та організації роботи.
До числа основних завдань, покладених на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, є постачання людських мобілізаційних ресурсів до навчальних центрів та військових частин Збройних Сил України. Особливої важливості така діяльність набуває в умовах дії особливого правового режиму воєнного стану.
З цією метою ОК «ІНФОРМАЦІЯ_2» щомісячно видає мобілізаційні розпорядження, в яких визачаються кількісні та цільові показники постачань, а також надаються відповідні доручення і вказівки в організації такої діяльності.
В свою чергу, обласні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, у межах відповідальності, щомісячно складають акти про хід виконання мобілізаційних розпоряджень.
Відповідно до актів з постачання людських мобілізаційних ресурсів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Черкаської області за серпень, жовтень, листопад, грудень 2023 року та січень 2024 року, мають місце щомісячні зриви мобілізаційних розпоряджень, обсяг виконання яких, в кращому випадку, коливався у межах 40-50 відсотків.
Також, на виконання розпорядження тимчасово виконуючого обов'язки начальника штабу - заступника Командувача військ ОК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 31.08.2023 № 502/2/1/2/1956дск, ІНФОРМАЦІЯ_13 підготовлено аналіз виконання завдань з призову людських мобілізаційних ресурсів до навчальних центрів та військових частин у серпні 2023 року.
Зазначеним аналізом констатовано, що в районних ( ІНФОРМАЦІЯ_14 ) та підпорядкованих їм відділах районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продовжується безвідповідальне ставлення до виконання завдань з призову людського ресурсу до військових частини.
Також аналізом відзначається систематичне невиконання мобілізаційних завдань у постачанні людського ресурсу до військової частини НОМЕР_3 , що набуло ознак тенденції практичного невиконання.
Таким чином, начальник ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_5 , перебуваючи у приміщеннях центру за адресою: АДРЕСА_2 , у період з серпня 2023 року по січень 2024 року недбало ставлячись до служби, не забезпечив належний контроль та не вжив відповідних заходів щодо виконання планів з постачанням людських мобілізаційних ресурсів до навчальних центрів та військових частин Збройних Сил України.
З серпня 2023 року по січень 2024 року у звітніх актах до ОК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » зазначено систематичне невиконання планів постачання людських мобілізаційних ресурсів до окремих навчальних центрів та військових частин Збройних Сил України.
У викладених умовах ОСОБА_5 допустив порушення Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» з питань обліку та відмобілізування військовозобов'язаних.
Так, на повідомлення начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_8 у вигляді фотографії повістки, якою військовозобов'язаного ОСОБА_13 зобов'язано прибути о 09 год. 00 хв. 23.11.2023 за адресою: АДРЕСА_2 , супроводженого уточненнями: « ОСОБА_14 доброго дня Треба його забути нач. мрео просить», «Дякую», ОСОБА_5 о 12 год. 50 хв. 23.11.2023 прийняв рішення про анулювання повітки та не призов на військову службу ОСОБА_13 , про що повідомив ОСОБА_8 : « НОМЕР_4 ».
Повідомлення, адресоване ОСОБА_5 , супроводжене зображенням повістки, виданої на ім'я конкретної особи, зміст якого вербалізує прохання з'ясування інформації щодо вказаної особи у контексті перебігу мобілізаційних заходів: «Треба його забути нач..мрео просить».
Повідомлення, адресоване ОСОБА_8 » у відповідь на повідомлення, прагматичний зміст якого вербалізує спонукання до сприяння непризову на військову службу у контексті перебігу мобілізаційних заходів на прохання «начальника МРЕО»: « НОМЕР_4 ».
Підсумовуючи викладене вище, повідомлення ОСОБА_5 виражають твердження про вчинення діяльності або згоди на вчинення діяльності з використанням службового становища у контексті перебігу мобілізаційних процесів, спрямованої на сприяння непризову військовозобов'язаних на службу в армію на прохання, виконання вказівок інших осіб (до анулювання військових повісток, відтермінування від призову на військову службу під час мобілізації).
Відповідно до облікової картки, військовозобов'язаний ОСОБА_13 , найменування посади військово-облікової спеціальності: «Водій автомобілів», 04.10.2004 комісією визнаний обмежено придатним до військової служби.
Обставини, що дають підстави обґрунтовано підозрювати особу у вчиненні кримінальних правопорушень повністю підтверджуються зібраними матеріалами досудового розслідування, а саме:
- матеріалами Третього оперативного відділу (з дислокацією у м. Черкасах) територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, які стали підставою для початку досудового розслідування;
- протоколами обшуку приміщень ІНФОРМАЦІЯ_15 ;
- протоколами тимчасового доступу до речей і документів;
- протоколами огляду, зокрема смартфонів підозрюваних та інших фігурантів кримінального провадження;
- матеріалами Третього оперативного відділу (з дислокацією у м. Черкасах) територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, які отримані на виконання доручень слідчого у кримінальному провадженні;
- протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій;
- висновками за результатами проведення лінгвістичної (семантико-текстуальної) та комісійної судової військової експертиз;
- іншими матеріалами досудового розслідування у своїй сукупності.
В судовому засіданні прокурор підтримав дане клопотання та просив його задовольнити.
Підозрюваний та його захисник в судовому засіданні заперечили щодо задоволення клопотання в повному обсязі, зазначивши про необгрунтовність підозри та відсутість будь-яких ризиків у кримінальному провадженні.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, якими воно обґрунтоване, заслухавши пояснення учасників процесу, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що слідчою групою Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62023000000000965 від 02.11.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 426-1, ч. 4 ст. 425, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України та за підозрою:
-начальника Управління персоналу штабу оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Сухопутних військ Збройних Сил України полковника ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України;
-начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 » полковника ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України;
-заступника начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки - начальника сектору комплектування ІНФОРМАЦІЯ_2 » полковника ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України;
-заступника начальника територіального центру комплектування та соціальної НОМЕР_1 - начальника сектору мобілізаційно-оборонної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 » полковника ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України;
-начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 полковника ОСОБА_11 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України;
-начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 полковника ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України;
-начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 полковника ОСОБА_12 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425, ч. 5 ст. 426-1 та ч. 3 ст. 368 КК України.
12.07.2024 за вказаними обставинами злочинної діяльності, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України.
Постановою заступника Генерального прокурора від 10.09.2024 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців, тобто до 10.10.2024 включно.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 17.07.2024, справа № 757/31839/24-к, відносно підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання з покладенням на підозрюваного, процесуальних обов'язків згідно ч. 5 ст. 194 КПК України, строком на два місяці, до 12.09.2024 року, а саме:
1) не відлучатися Черкаської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
2) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи (проходження служби);
3) утримуватися від спілкування:
- з підозрюваними у цьому кримінальному провадженні: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 ;
- з військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_15 , а саме:
- начальником ІНФОРМАЦІЯ_16 ОСОБА_15 , начальником ІНФОРМАЦІЯ_17 ОСОБА_16 , заступником начальника ІНФОРМАЦІЯ_17 - начальником мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_17 ; начальником відділу військового обліку, бронювання та впровадження ЄДР військовозобов'язаних сектору мобілізаційно-оборонної роботи ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_18 ; начальником ІНФОРМАЦІЯ_18 ОСОБА_19 ; водієм-заправником ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_20 ;
- з колишнім начальником відділу персоналу ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_21 .
4) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, всі інші документи, які дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
У даному кримінальному провадженні виконано значний обсяг слідчих та процесуальних дій, спрямованих на отримання та перевірку отриманих доказів у ньому.
За положеннями ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Згідно ч. 2 ст. 194 КПК України слідчий суддя, суд зобов'язаний постановити ухвалу про відмову у застосуванні запобіжного заходу, якщо під час розгляду клопотання прокурор не доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч. 6 ст. 194 КПК України обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 , кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425 та ч. 5 ст. 426-1 КК України, підтверджується доданими до клопотання матеріалами. Окрім цього прокурором в судовому засіданні доведено наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, а доводи сторони захисту щодо їх відсутності є безпідставними.
Слідчий суддя оцінивши в сукупності тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_5 згідно вищевказаних норм КК України, обставини вчинення правопорушення, а також дані про особу підозрюваного, дійшов висновку про те, що міра застосованого запобіжного заходу забезпечує належну процесуальну поведінку підозрюваного.
На підставі наведеного, слідчий суддя вважає за необхідне продовжити строк дії, покладених на підозрюваного ОСОБА_5 обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, та зобов'язати підозрюваного: прибувати до слідчого, прокурора чи суду за першою вимогою; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; здати на зберігання у відповідні органи державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну; утриматись від спілкування з іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні.
Керуючись ст. 177-179, 193, 194, 309 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання - задовольнити.
Продовжити у кримінальному провадженні № 62023000000000965 від 02.11.2023 року відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в межах строку досудового розслідування, тобто до 10 жовтня 2024 року строк дії обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора чи суду за першою вимогою;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- здати на зберігання у відповідні органи державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
- утриматись від спілкування з іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні.
Роз'яснити, що у разі невиконання покладених на підозрюваного обов'язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід, а також накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора та слідчого у кримінальному провадженні № 62023000000000965 від 02.11.2023 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1