Справа № 215/4227/24
3/215/1783/24
16 вересня 2024 року Суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Коноваленко М.І., розглянувши матеріали, які надійшли з полку патрульної поліції в місті Кривий Ріг Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.ст.122-4, 124, 130 ч.1 КпАП України,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 16.06.2024 р. серії ААД №739245 16.06.2024 року о 15.13 год. в Дніпропетровській області м. Кривому Розі, Терніському районі, по вул. Чарівна, біля буд.20, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем Dacia Logan, номерний знак НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився. Фіксація правопорушення відбувалася за допомогою приладу Motorola VB 477469, 477453, 477302. Своїми діями порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 16.06.2024 р. серії ААД №739246, 16.06.2024 року о 15.13 год. в Дніпропетровській області м. Кривому Розі, Терніському районі, по вул. Чарівна, біля буд.20, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем Dacia Logan, номерний знак НОМЕР_2 розпочинаючи рух заднім ходом. не переконався, що це буде безпечним та здійснив наїзд на препарковане Ford Focus н.з. НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_2 . Фіксація правопорушення відбувалася за допомогою приладу Motorola VB 477469, 477302, 477458. Своїми діями порушив п. 2.3б, 10.1, 10.9 Правил дорожнього руху України.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 16.06.2024 р. серії ААД №639604, 16.06.2024 року о 15.13 год. в Дніпропетровській області м. Кривому Розі, Терніському районі, по вул. Чарівна, біля буд.20, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем Dacia Logan, номерний знак НОМЕР_2 та здійснив наїзд на авто, яке було припарковано Ford Focus н.з. НОМЕР_3 власник авто ОСОБА_2 . Водій ОСОБА_1 будучи причепним до ДТП залишив місце пригоди. Фіксація правопорушення відбувалася за допомогою приладу Motorola VB 400 477458, 477469, 477302.
ОСОБА_1 в суд не з'явився, в протоколах про адміністративне правопорушення про дату, час та місце розгляду справи повідомлений, від підпису відмовився. 21.08.2024 р. до суду надійшли заява ОСОБА_1 про визнання вини за вчинення правопорушень передбачених ст.ст.122-4, 124, 130 ч.1 КУпАП та розгляд справ за його відсутністю.
Відповідно до ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 7 КУпАП України, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з ч.2 ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тому суд вважає за необхідне об'єднати в одне провадження матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Враховуючи вищевикладене та норми статтей 36, 245 КУпАП, суд вважає за доцільне вищевказані справи про адміністративні правопорушення об'єднати в одне провадження для спільного розгляду і вирішення, оскільки правопорушення вчинені одним і тим же порушником.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно диспозиції ч. 1 ст.130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка передбачає накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п.2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом медичних препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин визначається ст. 266 КУпАП, Постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду від 17 грудня 2008 року № 1103 та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 9 листопада 2015 року № 1452/735, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858 (далі - Інструкція).
Статтею 124 КУпАП передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Так, відповідно до п. 2.3Б ПДР водій повинен бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, реагувати на її зміну.
Згідно п.10.1, п.10.9 ПДР України перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху та під час руху транспортного засобу заднім ходом водій не створить небезпеки чи перешкоди іншим учасникам руху, а у разі потреби звернеться за допомогою до інших осіб.
Стаття 122-4 КУпАП передбачає відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення вважає, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст. 122-4, 124, 130 ч.1 КУпАП, крім визнання ним вини, підтверджується сукупністю доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, зокрема: протоколами про притягнення до адміністративної відповідальності, схемою ДТП, поясненнями свідка ОСОБА_3 , поясненнями ОСОБА_2 , фото таблицею, направленнями на огляд водія транспортного засобу з метою встановлення стану сп'яніння, актом огляду на стан сп'яніння, відеозаписом правопорушень.
Згідно ст. 251 КпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.
Згідно ст.252 КпАП України, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно Закону України Про автомобільний транспорт водій - це особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.
Відповідно до довідки ОСОБА_1 отримував посвідчення водія на право керування транспортними засобами серії НОМЕР_4 то він, відповідно до ст.130 КУпАП, підлягає відповідальності саме як водій, який керує транспортним засобом та має посвідчення водія.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суддя дійшов до висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення вигляді штрафу в сумі 17 000 грн. на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно із ч. 5 ст. 4 Закону України Про судовий збір, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що буде складати 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 130, 248, 249, 252, 283, 284 КУпАП,
Адміністративну справу: №215/4227/24; 3/215/1783/24, №215/4231/24; 3/215/1786/24, №215/4233/24; 3/215/1788/24 відносно ОСОБА_1 , за скоєння адміністративних правопорушень передбачених ст.ст. 122-4, 124, 130 ч.1 КпАП України, об'єднати в одне провадження під єдиним номером №№215/4227/24; 3/215/1783/24.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 піддати адміністративному стягненню за ст.ст. 122-4, 124, 130 ч.1 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 17 000 грн. на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп. на користь держави.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача МФО - 899998; рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Згідно ст. 308 КУпАП в порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік правопорушень.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, захисником, протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подаються до Дніпровського апеляційного суду через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу.