Справа № 191/49/24
Провадження № 1-кс/191/689/24
іменем України
06 вересня 2024 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Синельниківського РУП ГУ НП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Синельниківської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно підозрюваної :
ОСОБА_5 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Любимівка Дніпропетровського району Дніпропетровської області, громадянки України, має вищу освіту, не працюючої, маючої на утриманні неповнолітню дитину - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332, ч.3 ст.362 КК України, у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12023041390000345 від 13.04.2023 року, -
Слідчий СВ Синельниківського РУП ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді із вказаним з клопотанням, яке обґрунтовує тим, що відповідно до ст. 17 Конституції України, окрім іншого, захист суверенітету й територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою усього Українського народу.
Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності покладаються на Збройні Сили України.
Відповідно до вимог ст. 33 Конституції України, окрім іншого, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які установлюються законом.
Статтею 64 Конституції України передбачено, окрім іншого, що конституційні права й свободи людини та громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватись окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до вимог ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Згідно до ст. 68 Конституції України, окрім іншого, кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та законів України.
Статтею 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон) передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Відповідно до вимог ст. 3 Закону військовий обов'язок включає, окрім іншого, проходження військової служби. Статтею 6 Закону передбачено, що видом військової служби, окрім іншого, є військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Пунктом 1 Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022 (далі - Указ) передбачено, що у зв'язку з військовою агресією проти України в Україні уведено воєнний стан із 05:30 24.02.2022 строком на 30 діб.
Пунктом 3 Указу передбачено, окрім іншого, що у зв'язку з введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватись конституційні права й свободи людини та громадянина, передбачені ст. 33 Конституції України.
Надалі, відповідно до вимог п. 1 Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 341/2022 від 17.05.2022 строк дії воєнного стану в України продовжено з 05:30 25.05.2022 строком на 90 діб.
Указом Президента України від 12.08.2022 № 573/2022, затвердженим Законом України від 15.08.2022 № 2500-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 07.11.2022 № 757/2022, затвердженим Законом України від 16.11.2022 № 2738-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 06.02.2023 № 58/2023, затвердженим Законом України від 07.02.2023 № 2915-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 01.05.2023 № 254/2023, затвердженим Законом України від 02.05.2023 № 3057-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 20 травня 2023 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 26.07.2023 № 451/2023, затвердженим Законом України від 27.07.2023 № 3275-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 18 серпня 2023 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 26.07.2023 № 734/2023, затвердженим Законом України від 08.11.2023 № 3429-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 16 листопада 2023 року строком на 90 діб.
ри цьому, порядок і вичерпний перелік підстав за яких громадяни України мають право на виїзд із України, а також перетин державного кордону, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану визначено Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995 (далі - Правила).
Вдповідно до вимог п. 12 Правил, окрім іншого, у ході перевірки документів під час виїзду з України з'ясовується наявність або відсутність підстав для тимчасового обмеження громадянина у праві виїзду за кордон.
Таким чином, із 05:30 24.02.2022 право на виїзд з України, а також перетин державного кордону, громадянами України без наявних законних підстав тимчасово обмежено.
Поряд з цим, пунктом 2-6 Правил передбачено, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 Правил, також мають інші військовозобов'язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають військовозобов'язані жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України Президентом України 24.02.2022 постановлено Указ №65/2022 про оголошення та проведення загальної мобілізації протягом 90 днів з дня набрання чинності Указу, зокрема, на території Дніпропетровської області.
17.05.2022 у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання боєздатності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» Указом Президента України № 342/2022 строк загальної мобілізації продовжено на 90 днів. Крім того, Указами Президента України №574/2022 від 12.08.2022, №758/2022 від 07.11.2022, №59/2023 від 06.02.2023, №255/2023 від 01.05.2023, №452/2023 від 26.07.2023, №735/2023 від 06.11.2023 строк загальної мобілізації продовжено та він тривав на момент вчинення злочину.
Сімейний кодекс України визначає засади шлюбу, особисті немайнові та майнові права і обов'язки подружжя, підстави виникнення, зміст особистих немайнових і майнових прав та обов'язків батьків і дітей, усиновлювачів та усиновлених, інших членів сім'ї та родичів.
Статтею 3 СК України закріплено, що сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.
Згідно з ст. 23 СК України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя.
Відповідно до ст. 40 СК України шлюб є фіктивним, якщо його укладено жінкою та чоловіком або одним із них без наміру створення сім'ї та набуття прав та обов'язків подружжя.
Згідно з ст. 121 СК України права та обов'язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 126 СК України походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Згідно з ст. 134 СК України на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Відповідно до ст. 150 СК України батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Батьки зобов'язані поважати дитину. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.
Згідно з ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Крім того, відповідно до ч.1 Типового положення про відділи державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 11.04.2016 №1079/5 (далі - Положення) центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану та відділи державної реєстрації актів цивільного стану в областях Управління державної реєстрації міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - Відділ Управління державної реєстрації) є структурними підрозділами Управління державної реєстрації міжрегіонального управління Міністерства юстиції України та підпорядковуються йому.
Відділи державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - Відділ) є структурними підрозділами міжрегіонального управління Міністерства юстиції України та підпорядковуються Управлінню державної реєстрації міжрегіонального управління Міністерства юстиції України через Відділ Управління державної реєстрації.
Відповідно до ч.4 Положення Відділ Управління державної реєстрації та Відділ у своїй діяльності керуються Конституцією України та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України, наказами Міністерства юстиції України, а також цим Типовим положенням.
Згідно з п.2, ч.2, розділу ІІІ Положення Відділ вносить до Реєстру відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, а також про внесені зміни до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання відповідно до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2007 року № 1064 (зі змінами).
Порядок внесення змін, доповнень до актових записів цивільного стану в Україні регулюється Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5 зі змінами (останні відбулись 15.02.2022 року).
Запис на паперовому носії актового запису цивільного стану про внесені зміни або проставлені відмітки із зазначенням дати і документа, який був підставою для здійснення вищезазначених дій, засвідчується підписом посадової особи та печаткою відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Відомості про внесення змін до актового запису цивільного стану, їх поновлення та анулювання вносяться до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відповідно до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 № 1064 (далі - Порядок).
Відповідно до п.2 Порядку, реєстр - єдина комп'ютерна база даних про акти цивільного стану, внесені до них зміни і доповнення, видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Реєстру.
Водночас, у порушення зазначених вище норм законодавства України ОСОБА_5 вчинила кримінальні правопорушення за наступних обставин.
У достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.05.2023 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_8 , через державний кордон України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_8 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_8 , мав укласти шлюб з будь-якою особою жіночої статі 1-ої, 2-ої або 3-ої групи інвалідності з ознаками фіктивності, тобто без дійсних подальших шлюбних відносин з відповідними правами та обов'язками, які випливають із спільних відносин подружжя, та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України разом з такою особою.
З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 18.07.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_9 , дії якого полягали в підшуканні жінок з інвалідністю, з якими ОСОБА_8 , зміг би укласти шлюб та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_8 , на безперешкодний перетин державного кордону України та начальника Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , дії якої полягали у прискоренні формування заяви про державну реєстрацію шлюбу та внесення змін до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.05.2023 ОСОБА_9 підшукав жінку з інвалідністю ОСОБА_10 .
В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_9 , та ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_10 , та ОСОБА_8 , відповідні документи необхідні на оформлення фіктивного шлюбу, надали вказані документи начальнику Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 яка не діяла в організованій групі, в результаті чого 16.05.2023 між ОСОБА_8 , та жінкою з інвалідністю ОСОБА_10 , було укладено шлюб.
Таким чином, ОСОБА_8 , який за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_5 , уклав шлюб з жінкою з інвалідністю ОСОБА_10 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про шлюб НОМЕР_1 , 19.10.2023 о 12:03 годині на пункті перетину ОСОБА_11 , перетнув державний кордон України на підставі супроводу дружини інваліда.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.07.2023 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_12 через державний кордон України, за попередньою змовою з ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_12 через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_12 мав укласти шлюб з будь-якою особою жіночої статі 1-ої, 2-ої або 3-ої групи інвалідності з ознаками фіктивності, тобто без дійсних подальших шлюбних відносин з відповідними правами та обов'язками, які випливають із спільних відносин подружжя, та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України разом з такою особою.
З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 18.07.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_9 , дії якого полягали в підшуканні жінок з інвалідністю, з якими ОСОБА_12 зміг би укласти шлюб та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_12 на безперешкодний перетин державного кордону України.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.07.2023 ОСОБА_9 , підшукав жінку з інвалідністю ОСОБА_13 . В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_13 та ОСОБА_12 відповідні документи необхідні на оформлення фіктивного шлюбу, надали вказані документи начальнику Новомосковського ВДРАЦС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , в результаті чого 18.07.2023 між ОСОБА_12 та жінкою з інвалідністю ОСОБА_13 було укладено шлюб.
Таким чином, ОСОБА_12 , який за сприяння ОСОБА_7 , невстановленої слідством особи та ОСОБА_5 , уклав шлюб з жінкою з інвалідністю ОСОБА_13 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про шлюб НОМЕР_2 , 27.09.2023 о 23:13 годині на пункті перетину Чоп (Тиса), перетнув державний кордон України на підставі супроводу дружини інваліда.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 22.08.2023 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_14 , через державний кордон України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_14 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_14 , мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 22.08.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_9 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_14 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_14 , на безперешкодний перетин державного кордону України.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 22.08.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_15 , яка має на утриманні неповнолітніх дітей, а саме: ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_17 ІНФОРМАЦІЯ_4 , які являються малолітніми.
В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_15 та ОСОБА_14 , відповідні документи необхідні на оформлення фіктивного батьківства, надали вказані документи начальниці Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , в результаті чого 22.07.2023 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_14 малолітніх ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_17 ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Таким чином, ОСОБА_14 , який, будучи батьком малолітнього ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (свідоцтво про НОМЕР_3 від 12.05.2009) та за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , встановивши батьківство над неповнолітніми ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_4 , та ОСОБА_16 ІНФОРМАЦІЯ_3 при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_5 , в яких останній був зазначений батьком, 18.12.2023 о 21:31 годині на пункті перетину Ужгород, перетнув державний кордон України, як багатодітний батько.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 22.08.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_14 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_9 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_14 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_14 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 22.08.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 22.08.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_15 , яка має на утриманні дітей, зокрема, ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , які являються малолітніми.
В подальшому ОСОБА_5 , діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_14 над малолітньою ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові « ОСОБА_19 » змінено на « ОСОБА_20 »;
- прізвище дитини з « ОСОБА_21 » змінено на « ОСОБА_22 »;
- ім?я батька « ОСОБА_19 » змінено на « ОСОБА_23 »;
- по батькові батька « ОСОБА_24 » змінено на « ОСОБА_25 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_6 »;
- доповнено місце проживання - «Україна, АДРЕСА_3 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 22.08.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_14 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_9 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_14 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_14 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 22.08.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 22.08.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_15 , яка має на утриманні дітей, зокрема, ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , які являються малолітніми.
В подальшому ОСОБА_5 , діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_14 над малолітнім ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові « ОСОБА_26 » змінено на « ОСОБА_20 »;
- прізвище дитини з « ОСОБА_21 » змінено на « ОСОБА_22 »;
- ім?я батька « ОСОБА_27 » змінено на « ОСОБА_23 »;
- по батькові батька « ОСОБА_28 » змінено на « ОСОБА_25 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_6 »;
- доповнено місце проживання - «Україна, АДРЕСА_3 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
У достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 15.11.2023 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_29 , через державний кордон України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_29 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_29 , мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 15.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_9 , дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_29 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_29 , на безперешкодний перетин державного кордону України та невстановленою особою Новомосковського ВДРАЦС у Новомосковському районі, Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 15.11.2023 ОСОБА_9 , підшукала багатодітну ОСОБА_30 , яка має на утриманні неповнолітніх дітей, один з яких ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який являється малолітнім.
В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_32 , та ОСОБА_29 відповідні документи необхідні на оформлення фіктивного батьківства, надали вказані документи для обробки начальниці Новомосковського ВРАЦС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , в результаті чого 15.11.2023 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_29 малолітнього ОСОБА_33 ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Таким чином, ОСОБА_29 , який, будучи батьком малолітньої ОСОБА_34 ІНФОРМАЦІЯ_8 , (свідоцтво про народження І- НОМЕР_6 ), та малолітньої ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_9 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_7 ) за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , встановивши батьківство над малолітнім ОСОБА_36 ІНФОРМАЦІЯ_7 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_8 , в якому останній був зазначений батьком, 12.12.2023 о 15:03 годині на пункті перетину Мостиська, перетнув державний кордон України як багатодітний батько.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 15.11.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_29 через державний кордон України, шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої слідством особи, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_29 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_29 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 15.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 15.11.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_30 , яка має на утриманні малолітніх дітей, зокрема, ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який являється малолітнім.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_29 та ОСОБА_38 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .
В подальшому ОСОБА_5 , діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та сформувала справу, щодо визнання батьківства ОСОБА_29 над малолітнім ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- прізвище батька з « ОСОБА_39 » змінено на « ОСОБА_40 »;
- по батькові батька « ОСОБА_41 » змінено на « ОСОБА_42 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_10 »;
- доповнено місце проживання - «Україна, АДРЕСА_4 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 05.09.2023 у ОСОБА_7 ат ОСОБА_9 , виник злочинний умисел направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_43 , через державний кордон України за попередньою змовою з ОСОБА_5 .
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 , яка не діяла в організованій групі.
З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_7 розробив злочинний план щодо незаконного переправлення ОСОБА_44 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_44 , за безпосереднього сприяння начальника Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_9 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_44 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_44 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 05.09.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 05.09.2023 ОСОБА_9 підшукав багатодітну матір ОСОБА_45 , яка має на утриманні дітей, один з яких ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , та ОСОБА_47 ІНФОРМАЦІЯ_12 , які являються малолітніми.
В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_48 , та ОСОБА_44 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_7 , підготувала та оформила справи в результаті чого до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_44 , малолітніх ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , та ОСОБА_50 ІНФОРМАЦІЯ_12 .
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_7 , ОСОБА_44 , отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.
Таким чином, ОСОБА_44 , який, не маючи дітей та за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_5 встановивши батьківство над малолітнім ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_9 , малолітнім ОСОБА_52 ІНФОРМАЦІЯ_12 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_10 та малолітньою ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_11 в яких останній був зазначений батьком, 14.10.2023 о 16:46 годині на пункті перетину ОСОБА_54 , перетнув державний кордон України як багатодітний батько.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
У достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 30.09.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_55 через державний кордон України, шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 , яка не діяла в організованій групі.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_9 , дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_44 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_56 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 30.09.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 30.09.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_57 , яка має на утриманні малолітніх дітей, зокрема, ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , який являється малолітнім.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_59 та ОСОБА_48 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .
В подальшому ОСОБА_5 , діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та сформувала справу, щодо визнання батьківства ОСОБА_60 над малолітнім ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , та в подальшому внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові дитину з « ОСОБА_61 » змінено на « ОСОБА_62 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_63 » змінено на « ОСОБА_64 »;
- ім'я батька з « ОСОБА_65 » змінено на « ОСОБА_66 »;
- по батькові батька « ОСОБА_42 » змінено на « ОСОБА_67 »;
-доповнено дата народження батька - «ІНФОРМАЦІЯ_44»;
- доповнено РНОКПП батька - « НОМЕР_12 »;
- доповнено унікальний номер запису в ЄДДР батька - «НОМЕР_32»;
- доповнено місце проживання - «Україна, АДРЕСА_5 ;
- відомості про батька з «Так» змінено на «Ні».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 30.09.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_55 через державний кордон України, шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_9 , дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_44 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_56 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 30.09.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 30.09.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_57 , яка має на утриманні малолітніх дітей, зокрема, ОСОБА_68 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , який являється малолітнім.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_59 та ОСОБА_48 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .
В подальшому ОСОБА_5 , діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та сформувала справу, щодо визнання батьківства ОСОБА_60 над малолітнім ОСОБА_69 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , та в подальшому внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові дитину з « ОСОБА_61 » змінено на « ОСОБА_62 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_63 » змінено на « ОСОБА_64 »;
- ім'я батька з « ОСОБА_65 » змінено на « ОСОБА_66 »;
- по батькові батька « ОСОБА_42 » змінено на « ОСОБА_67 »;
- доповнено дата народження батька - «ІНФОРМАЦІЯ_44»;
- доповнено РНОКПП батька - « НОМЕР_12 »;
- доповнено унікальний номер запису в ЄДДР батька - «НОМЕР_32»;
- доповнено місце проживання - «Україна, АДРЕСА_5 ;
- відомості про батька з «Так» змінено на «Ні».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 26.10.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , виник злочинний умисел, направлений на сприяння у незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_70 , через державний кордон України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація його злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_71 через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_72 мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 , за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 26.10.2023, вступив у злочинну змову з раніше знайомим ОСОБА_9 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_72 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_73 на безперешкодний перетин державного кордону України.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 26.10.2023 ОСОБА_9 підшукав багатодітну ОСОБА_74 , яка має на утриманні трьох дітей, один з яких ОСОБА_75 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , який являється малолітнім. В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_76 та ОСОБА_71 відповідні документи необхідні на оформлення фіктивного батьківства, надали вказані документи начальнику Новомосковського ВДРАЦС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , в результаті чого 26.10.2023 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_71 малолітнього ОСОБА_77 , ІНФОРМАЦІЯ_14 .
Таким чином, ОСОБА_72 , який, будучи батьком малолітніх ОСОБА_78 , ІНФОРМАЦІЯ_15 (свідоцтво про НОМЕР_13 від 30.06.2011) та ОСОБА_79 , ІНФОРМАЦІЯ_16 (свідоцтво про НОМЕР_14 від 31.08.2016) за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_5 , встановивши батьківство над малолітнім ОСОБА_80 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_15 , в якому останній був зазначений батьком, 15.11.2023 о 09:23 годині на пункті перетину Ужгород, перетнув державний кордон України, як багатодітний батько.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 26.10.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_70 через державний кордон України, шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_9 , дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_72 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_73 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 26.10.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.10.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_74 , яка має на утриманні малолітніх дітей, зокрема, ОСОБА_81 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , який являється малолітнім.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_71 та ОСОБА_76 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .
В подальшому ОСОБА_5 , діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та сформувала справу, щодо визнання батьківства ОСОБА_82 над малолітнім ОСОБА_80 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- прізвище батька з « ОСОБА_39 » змінено на « ОСОБА_83 »;
- по батькові батька « ОСОБА_41 » змінено на « ОСОБА_84 »;
- доповнено дата народження батька - «ІНФОРМАЦІЯ_45»;
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 10.11.2023 у ОСОБА_7 , та ОСОБА_9 , виник злочинний умисел направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_85 , через державний кордон України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація його злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 10.11.2023 ОСОБА_9 підшукав багатодітну ОСОБА_74 , яка має на утриманні трьох дітей, один з яких ОСОБА_86 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , який являється малолітнім.
В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_76 та ОСОБА_87 відповідні документи необхідні на оформлення фіктивного батьківства, надали вказані документи начальнику Новомосковського ВДРАЦС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , в результаті чого 10.11.2023 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_88 малолітнього ОСОБА_89 , ІНФОРМАЦІЯ_17 .
Таким чином, ОСОБА_90 , який, будучи батьком малолітніх ОСОБА_91 , ІНФОРМАЦІЯ_18 (свідоцтво про народження НОМЕР_33 від 11.11.2023) та ОСОБА_92 , ІНФОРМАЦІЯ_19 (свідоцтво про народження НОМЕР_34 від 05.11.2021) та за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_5 , встановивши батьківство над малолітнім ОСОБА_93 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_16 , в якому останній був зазначений батьком, 20.11.2023 о 23:42 годині на пункті перетину Мостиська, перетнув державний кордон України, як багатодітний батько.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_85 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_9 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_90 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_94 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 10.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 10.11.2023 ОСОБА_9 підшукав багатодітну ОСОБА_74 , яка має на утриманні малолітніх дітей, один з яких ОСОБА_86 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , який являється малолітнім. .
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_76 та ОСОБА_87 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .
В подальшому ОСОБА_5 , якій було достовірно відомо про протиправну діяльність вказаної групи осіб, у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 10.11.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського ВДРАЦС у Новомосковському районі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: м.Новомосковськ, вул.Українська, 9, із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та сформувала справу, щодо визнання батьківства ОСОБА_87 над малолітнім ОСОБА_93 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові дитини з « ОСОБА_95 » змінено на « ОСОБА_96 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_39 » змінено на « ОСОБА_97 »;
- ім?я батька з « ОСОБА_98 » змінено на « ОСОБА_99 »;
- по батькові батька з « ОСОБА_41 » змінено на « ОСОБА_100 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_20 »;
- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_6 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 14.11.2023 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_101 , через державний кордон України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_102 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_103 , мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 14.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_9 , дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_103 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_104 , на безперешкодний перетин державного кордону України та начальницею Новомосковського ВДРАЦС у Новомосковському районі, Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 14.11.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_30 яка має на утриманні неповнолітніх дітей, а саме: ОСОБА_105 ., ІНФОРМАЦІЯ_21 , та ОСОБА_106 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , які являються малолітніми.
В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_32 , та ОСОБА_102 відповідні документи необхідні на оформлення фіктивного батьківства, надали вказані документи для обробки начальниці Новомосковського ВРАЦС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , в результаті чого 14.11.2023 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_107 малолітнього ОСОБА_108 ІНФОРМАЦІЯ_21 , та ОСОБА_109 , ІНФОРМАЦІЯ_22 .
Таким чином, ОСОБА_103 , який, будучи батьком малолітнього ОСОБА_110 ІНФОРМАЦІЯ_23 , (свідоцтво про народження І- НОМЕР_17 ), за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , встановивши батьківство над малолітнім ОСОБА_111 ІНФОРМАЦІЯ_21 , та ОСОБА_112 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження І- НОМЕР_18 , І- НОМЕР_19 , в яких останній був зазначений батьком, 29.11.2023 о 12:57 годині на пункті перетину Ужгород, перетнув державний кордон України як багатодітний батько.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 14.11.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_101 через державний кордон України, шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої слідством особи, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_103 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_104 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 14.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 14.11.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_30 , яка має на утриманні малолітніх дітей, зокрема, ОСОБА_113 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , який являється малолітнім.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_102 та ОСОБА_38 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .
В подальшому ОСОБА_5 , діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та сформувала справу, щодо визнання батьківства ОСОБА_107 над малолітнім ОСОБА_114 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові « ОСОБА_115 » змінено на « ОСОБА_116 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_39 » змінено на « ОСОБА_117 »;
- ім?я батька « ОСОБА_23 » змінено на « ОСОБА_118 »;
- по батькові батька « ОСОБА_41 » змінено на « ОСОБА_67 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_24 »;
- доповнено місце проживання - «Україна, АДРЕСА_7 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 14.11.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_101 через державний кордон України, шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої слідством особи, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_103 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_104 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 14.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 14.11.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_30 , яка має на утриманні малолітніх дітей, зокрема, ОСОБА_119 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , який являється малолітнім.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_102 та ОСОБА_38 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .
В подальшому ОСОБА_5 , діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та сформувала справу, щодо визнання батьківства ОСОБА_107 над малолітнім ОСОБА_120 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові « ОСОБА_115 » змінено на « ОСОБА_116 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_39 » змінено на « ОСОБА_117 »;
- ім?я батька « ОСОБА_23 » змінено на « ОСОБА_118 »;
- по батькові батька « ОСОБА_41 » змінено на « ОСОБА_67 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_24 »;
- доповнено місце проживання - «Україна, АДРЕСА_7 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 24.11.2023 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_121 , через державний кордон України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_122 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_123 , мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 24.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_9 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_123 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_124 , на безперешкодний перетин державного кордону України та начальницею Новомосковського ДРАЦС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 24.11.2023 ОСОБА_9 підшукав багатодітну ОСОБА_125 , яка має на утриманні неповнолітніх дітей, один з яких ОСОБА_126 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , який являється малолітнім. В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 та невстановлена особа, отримавши від ОСОБА_127 та ОСОБА_122 , відповідні документи необхідні на оформлення фіктивного батьківства, надали вказані документи для обробки начальниці Новомосковського ВДРАЦС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , в результаті чого 24.11.2023 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_128 , малолітнього ОСОБА_129 , ІНФОРМАЦІЯ_25 .
Таким чином, ОСОБА_123 , який, будучи батьком малолітніх ОСОБА_130 , ІНФОРМАЦІЯ_26 (свідоцтво про НОМЕР_20 від 28.01.2009) та ОСОБА_131 , ІНФОРМАЦІЯ_27 (свідоцтво про НОМЕР_21 від 02.06.2021) та за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_5 , встановивши батьківство над малолітнім ОСОБА_132 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_22 , в якому останній був зазначений батьком, 25.03.2024 о 18:17 годині на пункті перетину Ужгород, перетнув державний кордон України як багатодітний батько.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 24.11.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_121 через державний кордон України, шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_9 , дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_123 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_124 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 24.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 24.11.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_125 , яка має на утриманні малолітніх дітей, зокрема, ОСОБА_133 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , який являється малолітнім.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_122 та ОСОБА_127 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .
В подальшому ОСОБА_5 , діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: поставивши резолюцію, доручила підготовку та формування справи спеціалісту Новомосковського ВДРАЦС ОСОБА_134 , щодо визнання батьківства ОСОБА_128 над малолітнім ОСОБА_132 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , та в подальшому внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові дитину з « ОСОБА_100 » змінено на « ОСОБА_41 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_135 » змінено на « ОСОБА_136 »;
- ім'я батька з « ОСОБА_137 » змінено на « ОСОБА_138 »;
- по батькові батька « ОСОБА_61 » змінено на « ОСОБА_41 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_28 »;
- доповнено місце проживання - « АДРЕСА_8 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 05.12.2023 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_139 , через державний кордон України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_140 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_141 , мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 05.12.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_9 , дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_141 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_142 , на безперешкодний перетин державного кордону України та начальницею Новомосковського ВДРАЦС у Новомосковському районі, Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 05.12.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_125 яка має на утриманні неповнолітніх дітей, одна з яких ОСОБА_143 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , яка являється малолітньою.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 05.12.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_144 яка має на утриманні неповнолітніх дітей, одна з яких ОСОБА_145 ІНФОРМАЦІЯ_30 , яка являється малолітньою.
В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_127 , ОСОБА_32 та ОСОБА_140 відповідні документи необхідні на оформлення фіктивного батьківства, надали вказані документи для обробки начальниці Новомосковського ВРАЦС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , в результаті чого 05.12.2023 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_146 малолітніх ОСОБА_147 ІНФОРМАЦІЯ_46 та ОСОБА_32 ІНФОРМАЦІЯ_31 .
Таким чином, ОСОБА_141 , який, будучи батьком малолітньої ОСОБА_148 ІНФОРМАЦІЯ_32 , (свідоцтво про народження І- НОМЕР_23 від 19.01.2023) за сприяння ОСОБА_7 , та невстановлених слідством осіб, встановивши батьківство над малолітніми ОСОБА_149 ІНФОРМАЦІЯ_29 , та ОСОБА_150 ІНФОРМАЦІЯ_30 , при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження І- НОМЕР_24 та І- НОМЕР_25 , в якому останній був зазначений батьком, 15.12.2023 о 14:12 годині на пункті перетину ОСОБА_151 , перетнув державний кордон України як багатодітний батько.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
У достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 05.12.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_139 через державний кордон України, шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_9 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_141 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_142 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 05.12.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 05.12.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_144 , яка має на утриманні малолітніх дітей, зокрема, ОСОБА_152 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , яка являється малолітньою.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_140 та ОСОБА_153 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .
В подальшому ОСОБА_5 , діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: поставивши резолюцію, доручила підготовку документів на формування справи на спеціаліста Новомосковського ВДРАЦС ОСОБА_154 , щодо визнання батьківства ОСОБА_146 над малолітньою ОСОБА_150 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , та в подальшому внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові « ОСОБА_155 » змінено на « ОСОБА_156 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_39 » змінено на « ОСОБА_157 »;
- ім?я батька « ОСОБА_158 » змінено на « ОСОБА_159 »;
- по батькові батька « ОСОБА_160 » змінено на « ОСОБА_161 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_33 »;
- доповнено місце проживання - «Україна, АДРЕСА_9 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
У достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 05.12.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_162 через державний кордон України, шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_9 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_141 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_142 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 05.12.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 05.12.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_125 , яка має на утриманні малолітніх дітей, зокрема, ОСОБА_143 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , яка являється малолітньою.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_140 та ОСОБА_127 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .
В подальшому ОСОБА_5 , діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: поставивши резолюцію, доручила підготовку документів на формування справи на спеціаліста Новомосковського ВДРАЦС ОСОБА_154 , щодо визнання батьківства ОСОБА_146 над малолітньою ОСОБА_149 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , та в подальшому внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові « ОСОБА_163 » змінено на « ОСОБА_156 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_135 » змінено на « ОСОБА_157 »;
- ім?я батька « ОСОБА_164 » змінено на « ОСОБА_159 »;
- по батькові батька « ОСОБА_24 » змінено на « ОСОБА_161 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_33 »;
- доповнено місце проживання - «Україна, АДРЕСА_9 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.12.2023 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_165 , через державний кордон України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_166 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_167 мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 16.12.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_9 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_167 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_168 , на безперешкодний перетин державного кордону України та начальницею Новомосковського ВДРАЦС у Новомосковському районі, Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.12.2023 ОСОБА_9 підшукав багатодітну ОСОБА_169 яка має на утриманні неповнолітніх дітей, одна з яких ОСОБА_170 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , яка являється малолітньою.
В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_171 та ОСОБА_166 відповідні документи необхідні на оформлення фіктивного батьківства, надали вказані документи для обробки начальниці Новомосковського ВРАЦС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , в результаті чого 16.12.2023 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_172 малолітньої ОСОБА_173 ІНФОРМАЦІЯ_35 .
Таким чином, ОСОБА_167 , який, будучи батьком малолітньої ОСОБА_174 ІНФОРМАЦІЯ_36 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_26 від 03.05.2012) та малолітньої ОСОБА_175 ІНФОРМАЦІЯ_37 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_27 від 08.12.2017) за сприяння ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_173 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_28 , в якому останній був зазначений батьком, 14.02.2024 о 07:31 годині на пункті перетину Ужгород, перетнув державний кордон України як багатодітний батько.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.12.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_176 через державний кордон України, шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_9 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_167 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_168 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 16.12.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.12.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_169 , яка має на утриманні малолітніх дітей, зокрема, ОСОБА_177 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , яка являється малолітньою.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_166 та ОСОБА_171 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .
В подальшому ОСОБА_5 , діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: поставивши резолюцію, доручила підготовку та формування справи на спеціаліста Новомосковського ВДРАЦС ОСОБА_134 , щодо визнання батьківства ОСОБА_172 над малолітньою ОСОБА_173 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , та в подальшому внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові « ОСОБА_20 » змінено на « ОСОБА_178 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_179 » змінено на « ОСОБА_180 »;
- ім?я батька « ОСОБА_23 » змінено на « ОСОБА_181 »;
- по батькові батька « ОСОБА_61 » змінено на « ОСОБА_182 »;
- доповнено дата народження батька - «ІНФОРМАЦІЯ_47»;
- доповнено місце проживання - « АДРЕСА_10 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.12.2023 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_183 , через державний кордон України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_184 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_185 , мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 16.12.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_9 , дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_185 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_186 , на безперешкодний перетин державного кордону України та начальницею Новомосковського ВДРАЦС у Новомосковському районі, Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.12.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_169 яка має на утриманні неповнолітніх дітей, один з яких ОСОБА_187 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , який являється малолітнім.
В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_171 , та ОСОБА_184 відповідні документи необхідні на оформлення фіктивного батьківства, надали вказані документи для обробки начальниці Новомосковського ВРАЦС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , в результаті чого 16.12.2023 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_188 малолітнього ОСОБА_189 ІНФОРМАЦІЯ_39 .
Таким чином, ОСОБА_185 , який, будучи батьком малолітньої ОСОБА_190 , ІНФОРМАЦІЯ_40 , (свідоцтво про народження І- НОМЕР_29 ), та малолітнього ОСОБА_191 , ІНФОРМАЦІЯ_41 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_30 ) за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , встановивши батьківство над малолітнім ОСОБА_192 ІНФОРМАЦІЯ_38 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_31 , в якому останній був зазначений батьком, 03.01.2024 о 20:43 годині на пункті перетину Солотвино, перетнув державний кордон України як багатодітний батько.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
У достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.12.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_183 через державний кордон України, шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_9 , дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_185 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_186 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 16.12.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.12.2023 невстановлена слідством особа, підшукала багатодітну ОСОБА_169 , яка має на утриманні малолітніх дітей, зокрема, ОСОБА_193 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , який являється малолітнім.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_184 та ОСОБА_171 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .
В подальшому ОСОБА_5 , діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: поставивши резолюцію, доручила підготовку та формування справи спеціалісту ОСОБА_134 , щодо визнання батьківства ОСОБА_188 над малолітнім ОСОБА_192 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , та в подальшому внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові дитину з « ОСОБА_115 » змінено на « ОСОБА_194 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_179 » змінено на « ОСОБА_195 »;
- ім'я батька з « ОСОБА_23 » змінено на « ОСОБА_137 »;
- по батькові батька « ОСОБА_61 » змінено на « ОСОБА_196 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_42 »;
- доповнено місце проживання - « АДРЕСА_11 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як внесення несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчинено за попередньою змовою групою осіб.
Підозра ОСОБА_5 , у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень підтверджується зібраними матеріалами досудового розслідування, а саме: протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій,протоколами обшуків, показаннями свідків, протоколами пред'явлення особи для впізнання за фотознімками та іншими зібраними матеріалами кримінального провадження.
13.08.2024 року ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри за ч. 3 ст. 332, ч.3 ст.362 КК України.
Приймаючи до уваги такі обставини, що ОСОБА_5 , висунуто підозру у вчиненні злочину, який згідно до ст.12 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів, за який законом про кримінальну відповідальність передбачене покарання у виді позбавлення волі строком до 9 років, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваної покладених на неї процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування або суду; знищення, схову або спотворення будь-яких речей чи документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконного впливу на свідків, іншого підозрюваного, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином та вчиняти інше кримінальне правопорушення або продовжити правопорушення, в якому підозрюється і на цих підставах виникають ризики передбачений пп.1), 3), 4), 5) ч.1 ст.177 КПК України, а саме, що остання може: переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на потерпілого, свідків у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення.
У зв'язку з цим, слідчий просить продовжити строк запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання до підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_43 , в межах строку досудового розслідування, а саме до 10.10.2024 року. Покласти на підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_43 , такі обов'язки : 1) прибувати до СВ Синельниківського РУП ГУ НП в Дніпропетровській області, прокурора або суду за першою вимогою; 2) не відлучатися із населеного пункту, в якому вона зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; 3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.
Прокурор в судове засідання не з'явився, однак до його початку надав заяву про розгляд клопотання без його участі. Клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Захисник ОСОБА_197 в судове засідання не з'явилася, однак до його початку надала заяву про розгляд клопотання без її участі та участі її підзахисної ОСОБА_5 .. Вважає дане клопотання необґрунтованим та у зв'язку з тривалістю такого запобіжного заходу і належною процесуальною поведінкою ОСОБА_5 просила відмовити в його задоволенні.
Слідчий суддя, з урахуванням заяви прокурора, захисника ОСОБА_198 , дослідивши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.
13.04.2023 року органом досудового розслідування - Синельниківським РУП ГУНП в Дніпропетровській області, були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023041390000345 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332 КК України.
13.08.2024 року ОСОБА_5 було повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та повідомлено останню про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332, ч.3 ст.362 КК України.
Ухвалою слідчого судді Синельниківського міськрайонного суду від 10.07.2024 року підозрюваній ОСОБА_5 було продовжено запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання строком на 60 діб - до 07 вересня 2024 року.
Частинами 1,4 ст.176 КПК України передбачено, що запобіжними заходами є : особисте зобов'язання; особиста порука; застава; домашній арешт; тримання під вартою. Запобіжні заходи застосовуються : під час досудового розслідування та до початку підготовчого судового засідання - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження - судом за клопотанням прокурора.
Згідно ч.2 ст.177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.179 КПК України особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.
Частиною 7 ст.194 КПК України передбачено, що обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов'язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов'язки скасовуються.
Частиною 1 ст.199 КПК України передбачено, що клопотання про продовження строку тримання під вартою має право подати прокурор, слідчий за погодженням з прокурором не пізніше ніж за п'ять днів до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.
Так, з матеріалів клопотання вбачається, що слідчий звернувся до слідчого судді з даним клопотанням 06.09.2024 року, а згідно ухвали слідчого судді Синельниківського міськрайонного суду від 10.07.2024 року запобіжний захід ОСОБА_5 у вигляді особистого зобов'язання продовжений до 07.09.2024 року.
Отже, застосовуючи аналогію закону, слідчий звернувся до суду з клопотанням про продовження строку запобіжного заходу з порушенням строків, встановлених ч.1 ст.199 КПК України, у зв'язку з чим, відсутні законні підстави для задоволення даного клопотання.
Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що в задоволенні клопотання слідчого СВ Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.176-179, 181,184, 186, 194, 199, 309 КПК України, слідчий суддя, -
В задоволенні клопотання слідчого СВ Синельниківського РУП ГУ НП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_5 відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Слідий суддя ОСОБА_1