Постанова від 13.09.2024 по справі 500/7425/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2024 рокуЛьвівСправа № 500/7425/23 пров. № А/857/2722/24

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Обрізко І.М.,

суддів Іщук Л.П., Шинкар Т.І.,

розглянувши у порядку письмового провадження у місті Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року, прийняте суддею Баб'юком П.М. у місті Тернополі, у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області» про визнання дій протиправними та зобов'язання зарахувати стаж, підготувати і подати до пенсійного органу документи для призначення пенсії,-

встановив:

ОСОБА_1 (надалі - позивач) вернувся з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України (надалі - МВС України), Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області» (надалі - ДУ ТМО» про визнання протиправною відмову Департаменту пенсійних питань та соціального захисту Міністерства внутрішніх справ України та ДУ ТМО у зарахуванні пільгової вислуги років у загальній кількості 04 років 09 місяців, здобутої майором міліції ОСОБА_1 під час проходження служби в підрозділах дільничних інспекторів та оперативної служби на посадах з:

- 17.05.2004 по 30.06.2004 дільничного інспектора ВДІМ Тернопільського РВ УМВС України в Тернопільській області;

- 17.05.2005 по 22.03.2011 старшого психолога групи психологічного забезпечення окремої роти міліції особливого призначення «Беркут» при УМВС України в Тернопільській області;

- 02.08.2011 по 27.12.2011 старшого психолога групи психологічного забезпечення РМОП «Беркут» при УМВС України в Тернопільській області;

- 27.12.2011 по 14.05.2012 в.о. командира РМОП «Беркут» при УМВС України в Тернопільській області;

- 14.05.2012 по 30.04.2013 старшого психолога групи психологічного забезпечення РМОП «Беркут» при УМВС України в Тернопільській області;

- 30.04.2013 по 16.05.2014 заступника командира РМОП «Беркут» МТБ підпорядкованої УМВС України в Тернопільській області;

- в період з 13.08.2014 по 08.09.2014 при прийнятті участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей до календарної вислуги років та до стажу служби в міліції.

Зобов'язання Департаменту пенсійних питань та соціального захисту Міністерства внутрішніх справ України та ДУ ТМО здійснити перерахунок та зарахувати позивачу відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» та підпункту 4.1.6 пункту 4.1 розділу 4 Положення про порядок комплектування, матеріально-технічного, військового, фінансового та соціально-побутового забезпечення спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 16 грудня 1993 № 3720-ХН до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні за періоди проходження служби в вищевказаних підрозділах у загальній кількості 04 років 09 місяців 00 днів.

Визнання протиправною бездіяльність Департаменту пенсійних питань та соціального захисту Міністерства внутрішніх справ України та ДУ ТМО, виражену у не підготовці та неподанні до ГУ ПФУ в Тернопільській області документів, що необхідні для призначення позивачу пенсії за вислугою років.

Зобов'язання Департаменту пенсійних питань та соціального захисту Міністерства внутрішніх справ України та ДУ ТМО підготувати та подати до ГУ ПФУ в Тернопільській області всі документи, необхідні для призначення позивачу пенсії за вислугою років, зазначивши календарне та пільгове обчислення в загальній кількості: 24 роки 11 місяців 14 днів.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 відмовлено в позові.

Суд виходив з того, що служба позивача у спірні періоди врахована як до вислуги у календарному обчисленні так і розрахована у пільговому обчисленні, а тому відсутній спір щодо її зарахування.

Позивач у позовній посилається на постанову Верховного Суду від 03 березня 2021 у справі № 805/3923/18-а, у якій колегія суддів дійшла висновку, що Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачені пільгові умови для призначення пенсій за вислугу років, які встановлюються урядом, шляхом прийняття підзаконних нормативно-правових актів.

Однак, постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 № 119 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 № 393» змінено правове регулювання щодо врахування пільгової вислуги років при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно законодавства, чинного на час виникнення спірних відносин у цій справі, необхідною умовою для призначення спірної пенсії є наявність необхідної календарної вислуги років, що узгоджується з правовою позицією, висловленою Верховним Судом у постанові від 11.09.2023 у справі № 480/4827/22, у якій, серед іншого суд дійшов висновку, що для призначення пенсії за вислугу років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга років могла бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку № 393 в редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України № 119 від 16 лютого 2022.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу. Вважає, що судом першої інстанції ухвалено рішення із неповним з'ясуванням судом обставин, що мають значення для справи, та неправильним застосуванням норм матеріального права.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що відповідно до наказу на день звільнення зі служби 06.11.2015 вислуга років становила в календарному обчисленні: 20 років 02 місяці 14 днів, у пільговому обчисленні : 24 роки 11 місяців 14 днів.

Верховний Суд у постанові від 14.04.2021 у справі № 480/4241/18 дійшов висновку про те, що передбачена Порядком № 393 можливість пільгового зарахування окремих видів служби спрямована на реалізацію Закону № 2262-ХІІ і положенням цього Закону не суперечить.

Згідно наказу УМВС України в Тернопільській області від 06.11.2015 № 323 вислуга років позивача ОСОБА_1 станом на день звільнення, тобто 06.11.2015 складає: у календарному обчисленні - 20 років 02 місяці 14 днів, у пільговому обчисленні : 24 роки 11 місяців 14 днів.

Тобто вислуга років є достатньою для призначення пенсії за вислугою років, яка визначена пунктом «а» частини 1 статті 12 Закону № 2262-ХІІ, а саме по відношенню до позивача - 22 календарних роки та більше.

З врахуванням правової позиції, викладеної у постанові Верховного Суду від 14.04.2021 у справі №480/4241/18 право на призначення пенсії позивачу за вислугу років (24 роки 11 місяців 14 днів) є порушеним відповідачами.

Просить скасувати рішення суду та ухвалити постанову, якою задовольнити позов.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є, зокрема, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що місцевий суд не в повній мірі дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що наказом УМВС України в Тернопільській області від 06.11.2015 № 323 о/с позивача, майора міліції, звільнено зі служби в органах внутрішніх справ України в запас Збройних Сил України згідно з пунктами 10 та 11 розділу XI Закону України «Про Національну поліцію» та відповідно до пункту 64 «г» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України (через скорочення штатів) (арк. справи 10).

Відповідно до вказаного наказу на день звільнення зі служби 06.11.2015 вислуга років позивача становила в календарному обчисленні: 20 років 02 місяці 14 днів.

Відповідно до довідки УМВС України в Тернопільській області від 19.03.2021 №75 пільгова вислуга років позивача на день звільнення складала 24 роки 11 місяців 14 днів (арк. справи 18).

Позивач звертався до відповідачів із заявами, у яких просив зарахувати до календарної вислуги років, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за періоди проходження служби позивачем у визначені періоди, а також підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області всі документи, необхідні для призначення позивачу - ОСОБА_1 пенсії за вислугою років, зазначивши календарне та пільгове обчислення вислуги в загальній кількості: 24 роки 11 місяців 14 днів (арк. справи 28-29, 32-33).

Згідно відповідей відповідачів від 18.10.2023 та 03.11.2023 для отримання права на призначення пенсії обов'язковою умовою є наявність календарної вислуги років у мінімально визначеному Законом розмірі. На момент звільнення позивача з ОВС України 06.11.2015 згідно пункту «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі як і раніше Закон № 2262-ХІІ) вислуга років для призначення пенсії становила 22 календарних роки та 6 місяців і більше. При цьому до цієї вислуги зарахування стажу роботи у пільговому обчисленні Законом не передбачено. А тому відповідач вказав, що з урахуванням наявної у позивача вислуги календарних років на день звільнення (20 років 02 місяці та 14 днів), для оформлення та подачі документів до Пенсійного фонду України для призначення пенсії за вислугу років не має законних підстав.

Вислуга в календарному обчисленні - це період служби, який складається з відповідної кількості календарних років, де рік - це період протягом 12 місяців з будь-якої дати календаря (365 днів). Тому додаткове включення до календарної вислуги пільгового обчислення окремих періодів служби може повністю змінити поняття вислуги років у календарному обчисленні. Поняття календарної вислуги років пов'язане також із наданням інших соціальних послуг, таких як надання статусу ветерана органів внутрішніх справ та поліції, виплата одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби, обчислення грошового забезпечення особам, які перебувають на служби тощо. Тому включення до календарної вислуги пільгового обчислення окремих періодів служби спричинить до виникнення та поглиблення проблем у таких сферах соціального захисту (арк. справи 30-31, 34-35).

Умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначено Законом №2262-ХІІ.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закон № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, врегульовано, зокрема, Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1, у редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин).

Відповідно до абзацу 1 пункту 1 Порядку №3-1 заяви про призначення пенсії за вислугу років особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із вищезазначеним Законом, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи). Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).

Пунктом 12 Порядку №3-1 передбачено, що уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії. У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені пунктом 6 цього Порядку.

Зважаючи на викладене, колегія суддів звертає увагу, що саме уповноважені структурні підрозділи здійснюють перевірку поданих звільненими зі служби особами заяв про призначення їм пенсії, здійснюють обчислення вислуги років для призначення пенсії та встановлюють наявність підстав для її призначення. Після цього такий орган законодавчо наділений компетенцією направити подання про призначення пенсії за вислугу років до територіального органу Пенсійного фонду України.

Такий правовий висновок викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 28 листопада 2018 у справі №537/1980/16-а.

Відповідно до пункту «а» частини першої статті 12 Закону № 2262-ХІІ пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д», «ж» статті 12 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби, зокрема, з 1 жовтня 2015 по 30 вересня 2016 і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і більше.

Згідно із частиною четвертою статті 17 Закону № 2262-ХІІ при призначенні пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, враховуються тільки повні роки вислуги років або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення.

Таким чином, Закон №2262-ХІІ як єдину, обов'язкову умову призначення пенсії за вислугу років передбачає наявність у особи певної кількості років певного виду служби (вислуги). При цьому, наявність необхідної вислуги років забезпечує право на пенсію за вислугу років безвідносно до віку, стажу та працездатності особи.

Відповідно до статті 17-1 Закону №2262-ХІІ порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначених вимог Закону №2262-ХІІ постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 №393 затверджено Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей (далі - Порядок №393, у редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин).

Верховний Суд у складі суддів Об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду у постанові від 3 березня 2021 (справа №805/3923/18-а) відступив від правових висновків, викладених, зокрема, у постановах Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 27 березня, 19 вересня 2018 (справи №№295/6301/17, №725/1959/17, відповідно) і з метою приведення судової практики до єдиного тлумачення та застосування норм Закону №2262-ХІІ у частині призначення пенсії за вислугу років, дійшов висновку, що основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу є Закон №2262-ХІІ. Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Постановою №393. Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов'язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку.

Зазначене вище правове регулювання та висновки Верховного Суду у справі №805/3923/18-а дають змогу дійти висновку, що передбачена Порядком №393 можливість пільгового зарахування окремих видів служби спрямована на реалізацію Закону №2262-ХІІ і положенням цього Закону не суперечить.

Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у постанові від 14 квітня 2021 у справі №480/4241/18.

Окрім цього, за наслідками розгляду справи №480/4241/18 Верховний Суд в складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду зробив наступні правові висновки:

1. В цілях Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга - це вислуга, яка складається з повної кількості календарних днів відповідного періоду (календарний рік - 365 календарних днів, календарний місяць - 30 календарних днів).

2. Для призначення пенсій за вислугу років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга років може бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку №393.

З метою забезпечення єдності та сталості судової практики Верховний Суд в складі Судової палати Касаційного адміністративного суду у справі №480/4241/18 відступив від висновків щодо застосування норм права у постановах Верховного Суду від 22.11.2018 у справі №161/4876/17, від 15.08.2019 у справі №281/459/17, від 27.03.2020 у справі №569/727/17 та інших, у яких Верховний Суд дійшов висновку про неможливість пільгового обчислення вислуги років та невідповідності в цій частині Порядку №393 Закону №2262-ХІІ.

Зважаючи на викладене, висновок суду першої інстанції про те, що визначальною для набуття права на призначення пенсії за вислугу років є саме календарна вислуга років є помилковим, адже цей висновок ґрунтується на неправильному застосуванні норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини

Як зазначено судом вище, згідно наказу УМВС України в Тернопільській області від 06.11.2015 № 323 о/с на день звільнення зі служби 06.11.2015 вислуга років позивача становила в календарному обчисленні: 20 років 02 місяці 14 днів; відповідно до довідки УМВС України в Тернопільській області від 19.03.2021 №75 пільгова вислуга років позивача на день звільнення складала 24 роки 11 місяців 14 днів

Ураховуючи правові висновки, наведені у постанові Об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду від 3 березня 2021 у справі 805/3923/18-а та постанові Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 14 квітня 2021 у справі №480/4241/18, колегія суддів дійшла висновку щодо наявності підстав для оформлення відповідачем всіх необхідних документів для призначення пенсії позивачу за вислугу років відповідно до вимог пункту «а» статті 12 Закону №2262-ХІІ.

З огляду на викладене, колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відсутності підстав для задоволення позову.

Разом з тим, колегія суддів зазначає, що рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2023 позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправними дії Ліквідаційної комісії щодо відмови у направленні до ГУПФ документів для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» статті 12 Закону Закон №2262-ХІІ; зобов'язано підготувати та направити до ГУПФ документи для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» статті 12 Закону Закон №2262-ХІІ. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 26.07.2023 у справі №500/180/23 рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2023 в частині, якою позовні вимоги задоволено, скасовано та прийнято постанову, якою у задоволенні позову в цій частині відмовлено.

Апеляційний суд наголосив на тому, що в розглядуваному він не заперечує право позивача на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» статті 12 Закону №2262-ХІІ, однак з огляду на те, що порушено порядок звернення до уповноваженого органу про подання документів до ГУПФ для оформлення та призначення такої пенсії, суд не може задовольнити позовні вимоги.

Ліквідаційна комісія позбавлена повноважень на видачу будь-яких документів для органів ПФУ.

Відтак, враховуючи наведене вище та з метою належного захисту прав, інтересів позивача, колегія суддів приходить до висновку, що позов слід задовольнити частково шляхом визнання протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України в частині невжиття заходів щодо подання необхідних документів до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 та зобов'язання Міністерства внутрішніх справ України розглянути повторно заяву ОСОБА_1 щодо порядку обчислення стажу для вислуги років для призначення пенсії у відповідності до пункту 12 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 №3-1 з урахуванням висновків суду.

Виходячи із приписів ст.139 КАС України, апеляційний суд не здійснює розподілу судових витрат.

Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

постановив:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Скасувати рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року у справі №500/7425/23 та прийняти постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України в частині невжиття заходів щодо подання необхідних документів до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1

Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України розглянути повторно заяву ОСОБА_1 щодо порядку обчислення стажу для вислуги років для призначення пенсії у відповідності до пункту 12 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 з урахуванням висновків суду.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків встановлених ч.5 ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя І. М. Обрізко

судді Л. П. Іщук

Т. І. Шинкар