Справа № 420/19906/24
11 вересня 2024 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови, -
До суду звернулася Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону з позовною заявою до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови від 12.06.2024 року ВП №74994475 про накладення штрафу в розмірі 5100 грн.
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу - відповіді на відзив.
Ухвалою від 01.07.2024 року судом зупинено провадження у цій справі до одержання витребуваних судом доказів.
Протокольною ухвалою від 02.09.2024 року судом поновлено провадження у цій справі.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи без його участі. Позов обґрунтований позивачем тим, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 19.12.2023 року у справі №420/15636/23 задоволений позов ОСОБА_1 до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, визнано протиправною бездіяльність СП СО ПР щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 надбавки за вислугу років з урахуванням окладу за військовим званням, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294, щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року №889 та зобов'язано нарахувати та виплатити позивачу різницю між отриманою надбавкою за вислугу років з урахуванням окладу за військовим званням та належною, а також щомісячну додаткову грошову винагороду за період з 05.01.2016 року по 28.02.2018 року у розмірі місячного грошового забезпечення. Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 25.03.2024 року у справі №420/15636/23 апеляційну скаргу СП СО ПР залишено без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.12.2023 року - без змін. Постановою державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Яковенка В.А. від 12.06.2024 року у виконавчому провадженні №74994475 за невиконання без поважних причин рішення суду накладений на СП СО ПР штраф в розмірі 5100 грн. За відсутності видатків у кошторисах на виплату коштів за судовим рішенням СП СО ПР позбавлена можливості самостійно провести відповідну виплату, через що замовила у головного розпорядника коштів - Офісу Генерального прокурора необхідні для виконання судового рішення грошові кошти. Про вказане листом від 29.05.2024 року №21-3747вих-24 СП СО ПР повідомила державного виконавця та зазначила, що рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.04.2024року у справі №420/15636/23 буде виконано після надходження коштів, про що державного виконавця буде повідомлено додатково. В той же час, невиконання судового рішення в частини виплати грошових коштів за відсутності фінансового забезпечення боржника на проведення таких виплат, яке здійснюється Офісом Генерального прокурора (головним розпорядником бюджетних коштів), не може вважатися невиконанням рішення без поважних причин. В такому випадку накладення штрафу жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів. Таку правову позицію висловлено Верховним Судом у постанові від 24.01.2018 року у справі №405/3663/13-а. Після надходження відповідних коштів ОСОБА_2 здійснила нарахування та виплату ОСОБА_1 різниці між отриманою та належною щомісячною надбавкою за вислугу років за період з 01.05.2016 року по 28.02.2018 року в сумі 15707,25 грн., про що повідомила державного виконавця листом від 07.06.2024 року № 21-4290вих-24, у той час як останній виніс постанову про накладення штрафу 12.06.2024 року, тобто після повного фактичного виконання рішення суду. Враховуючи те, що позивач вживав заходів щодо усунення порушень, а також недостатнє з'ясування державним виконавцем обставин, які б свідчили про стан виконання судового рішення, оскаржувана постанова державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Яковенка В.А. від 12.06.2024 року у виконавчому провадженні №74994475 про накладення на СП СО ПР штрафу в розмірі 5100 грн. є протиправною, оскільки прийнята всупереч ч. 2 ст. 2 КАС України у поєднанні з ч. 2 ст. 19 Конституції України, через що підлягає скасуванню.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності. З відзиву на позовну заяву вбачається, що відповідач позов не визнає, зазначає про те, що на виконанні відділу перебуває виконавчий лист №420/15636/23 виданий 18.04.2024 року Одеським окружним адміністративним судом про зобов'язання Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону нарахувати та виплатити ОСОБА_1 різницю між отриманою надбавкою за вислугу від 5 до 10 років за період з 05.01.2016 року по 31.07.2016 року у розмірі 15 % від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, та з 01.08.2016 року по 28.02.2018 року надбавкою за вислугу років від 10 до 15 років у розмірі 20 % від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, згідно постанови Кабінету Міністрів України №1090 від 09.12.2015 року Про затвердження Порядку виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури та належною надбавкою за вислугу років від 5 до 10 років за період з 05.01.2016 року по 31.07.2016 року у розмірі 20% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, з 01.08.2016 року по 28.02.2018 року надбавкою за вислугу років від 10 до 15 років у розмірі 25% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, згідно з підпунктом 1 пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб та додатком 29 до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294. Відповідно до вимог ч. 5 ст. 26 Закону виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. Керуючись статтями 3, 4, 24, 25, 26, 27 Закону, 13.05.2024 року державним виконавцем винесена постанова про відкриття виконавчого провадження ВП №74994475, та зобов'язано боржника виконати рішення протягом 10 робочих днів. Копію постанови надіслано сторонам виконавчого провадження супровідним листом від 13.05.2024 року №74994475/6-20.1. Станом на 12.06.2024 року рішення суду боржником не виконано, документи, що підтверджують фактичне виконання вказаного вище виконавчого документу від боржника за ВП №74994475 та позивача у даній справі до державного виконавця Відділу станом на 12.06.2024 року не надходила. Оскільки станом на 12.06.2024 року рішення суду не виконано, про поважні причини невиконання боржником державного виконавця не повідомлено та керуючись статтями 63, 75 Закону за невиконання без поважних причин рішення накладено на боржника Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону штраф на користь держави у розмірі 5100 грн. постановою від 12.06.2024 року ВП №74994475. Поважними причинами невиконання боржником рішення можуть бути визнані лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення боржника, пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для виконання рішення у встановлений виконавцем строк та повинні бути підтверджені належними доказами. При цьому, застосування такого заходу реагування як винесення постанови про накладення штрафу є обов'язком державного виконавця і націлено на забезпечення реалізації мети виконавчого провадження, як завершальної стадії судового провадження. З огляду на викладене, станом на момент винесення постанови про накладення штрафу існували поважні підстави для застосування до боржника штрафу в розмірі, передбаченому статтями 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження».
Згідно з ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевикладені приписи КАС України суд прийшов до висновку про можливість продовження розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року по справі №420/15636/23 позовну заяву ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправною бездіяльність Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 за період з 05.01.2016 року по 31.07.2016 року надбавки за вислугу від 5 до 10 років у розмірі 20% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, та з 01.08.2016 року по 28.02.2018 року надбавки за вислугу років від 10 до 15 років у розмірі 25% від посадового окладу, з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, згідно пп. 1 п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та додатку 29 до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294, зобов'язано Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Південного регіону нарахувати та виплатити ОСОБА_1 різницю між отриманою надбавкою за вислугу від 5 до 10 років за період з 05.01.2016 року по 31.07.2016 року у розмірі 15% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, та з 01.08.2016 року по 28.02.2018 року надбавкою за вислугу років від 10 до 15 років у розмірі 20% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 1090 від 09.12.2015 року «Про затвердження Порядку виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури» та належною надбавкою за вислугу років від 5 до 10 років за період з 05.01.2016 року по 31.07.2016 року у розмірі 20% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, з 01.08.2016 року по 28.02.2018 року надбавкою за вислугу років від 10 до 15 років у розмірі 25% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, згідно з підпунктом 1 пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та додатком 29 до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294. Визнано протиправною бездіяльність Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 щомісячної додаткової грошової винагороди у розмірі місячного грошового забезпечення, передбачену постановою Кабінету Міністрів України №889 від 22.09.2010 року «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій» за період з 31.01.2015 року по 28.02.2018 року, зобов'язано Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Південного регіону нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щомісячну додаткову грошову винагороду у розмірі місячного грошового забезпечення, передбачену постановою Кабінету Міністрів України №889 від 22.09.2010 року «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій» за період з 31.01.2015 року по 28.02.2018 року.
Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 25 березня 2024 року апеляційну скаргу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону залишено без задоволення, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року - без змін.
13.05.2024 року за заявою стягувача від 06.05.2024 року державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Яковенко В.А. відкрито виконавче провадження ВП №74994475 з виконання виконавчого листа №420/15636/23 від 18.04.2024 року про зобов'язання Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону нарахувати та виплатити ОСОБА_1 різницю між отриманою надбавкою за вислугу від 5 до 10 років за період з 05.01.2016 року по 31.07.2016 року у розмірі 15% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, та з 01.08.2016 року по 28.02.2018 року надбавкою за вислугу років від 10 до 15 років у розмірі 20% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 1090 від 09.12.2015 року «Про затвердження Порядку виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури» та належною надбавкою за вислугу років від 5 до 10 років за період з 05.01.2016 року по 31.07.2016 року у розмірі 20% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, з 01.08.2016 року по 28.02.2018 року надбавкою за вислугу років від 10 до 15 років у розмірі 25% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, згідно з підпунктом 1 пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та додатком 29 до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294.
Постановою державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Яковенка В.А. від 13.05.2024 року ВП №74994475 про стягнення мінімальних витрат виконавчого провадження визначено для боржника мінімальні витрати на загальну суму 401,85 грн.
Постановою державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Яковенка В.А. від 13.05.2024 року ВП №74994475 про стягнення виконавчого збору постановлено стягнути з боржника виконавчий збір у розмірі 32000 грн.
29.05.2024 року Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону направила до державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Яковенка В.А. лист №21-3747ВИХ-24, в якому вказано, що з метою виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 року по справі №420/15636/23 щодо зобов'язання нарахувати та виплатити ОСОБА_1 різницю між отриманою надбавкою за вислугу від 5 до 10 років за період з 05.01.2016 року по 31.07.2016 року у розмірі 15% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, та з 01.08.2016 року по 28.02.2018 року надбавкою за вислугу років від 10 до 15 років у розмірі 20% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 1090 від 09.12.2015 року «Про затвердження Порядку виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури» та належною надбавкою за вислугу років від 5 до 10 років за період з 05.01.2016 року по 31.07.2016 року у розмірі 20% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, з 01.08.2016 року по 28.02.2018 року надбавкою за вислугу років від 10 до 15 років у розмірі 25% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням, згідно з підпунктом 1 пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Південного регіону надіслано лист до головного розпорядника коштів Офісу Генерального прокурора стосовно виділення додаткових кошторисних призначень. Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 року по справі №420/15636/23 буде виконано після надходження коштів на рахунок Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, про що буде повідомлено додатково.
Також, 07.06.2024 року Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону направила до державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Яковенка В.А. лист №21-4290ВИХ-24, в якому вказано, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 року по справі №420/15636/23 Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Південного регіону здійснено нарахування та виплату ОСОБА_1 різниці між отриманою та належною щомісячною надбавкою за вислугу років за період з 01.05.2016 року по 28.02.2018 року в сумі 15707,25 грн. Платіжні інструкції за №№520, 521, 513, 515 від 05.06.2024 року оплачені органами Державної казначейської служби України 06.06.2024 року.
При цьому, 12.06.2024 року державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Яковенко В.А. винесено постанову ВП №74994475 про накладення штрафу у розмірі 5100 грн. за невиконання рішення суду.
Позивач не погодився із правомірністю зазначеної постанови та звернувся до суду із цим позовом.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень ст. 1, 3, 5, ч. 2 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів, зокрема, виконавчих листів.
Примусове виконання рішень покладається, зокрема, на органи державної виконавчої служби (державних виконавців).
Виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Виконавець зобов'язаний, зокрема, здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа за заявою стягувача про примусове виконання рішення.
Таким чином, примусове виконання рішення суду розпочалося прийняттям державним виконавцем постанови про відкриття виконавчого провадження.
Згідно з ч.1-3 ст.63 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.
Виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.
Таким чином, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, тобто встановленого 10-деного строку на виконання рішення суду, повинен особисто перевірити виконання рішення боржником.
Відповідно до ст. 75 Закону України «Про виконавче провадження», у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином, невиконання боржником рішення суду, за яким він зобов'язаний вчинити певні дії у строки, визначені законодавством, без наявності для цього поважних причин, тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі 5100 грн., а у разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин у вигляді штрафу у подвійному розмірі - 10200 грн.
Аналіз наведених норм свідчить, що накладення штрафу за невиконання та повторне невиконання судового рішення можливо лише у випадку, якщо таке невиконання відповідно до положень ч. 2 ст. 75 та ч. 1 та 2 ст. 89 Закону України «Про виконавче провадження» мало місце без поважних причин, коли боржник мав реальну можливість, у тому числі і фінансову, виконати судове рішення, проте не зробив цього.
Умовою для накладення на боржника у виконавчому проваджені штрафу є невиконання ним виконавчого документа (судового рішення) без поважних причин. У залежності від характеру правовідносин і змісту зобов'язання, примусове виконання якого відбувається у межах виконавчого провадження, поважними причинами можуть визнаватися такі обставини, які створили об'єктивні перешкоди для невиконання зобов'язання, і подолання яких для боржника було неможливим або ускладненим.
Аналіз правових норм, що підлягають застосуванню до спірних правовідносин, дає підстави для висновку про те, що невиконання боржником рішення суду лише без поважних на те причин, тягне за собою певні наслідки, встановлені нормами Закону №1404-VIII. Тобто, на час прийняття державним виконавцем рішення про накладення штрафу має бути встановленим факт невиконання боржником судового рішення без поважних причин.
Поважними, в розумінні наведених норм Закону №1404-VIII, можуть вважатися об'єктивні причини, які унеможливили або значно ускладнили виконання рішення боржником та які не залежали від його власного волевиявлення.
З вищевикладеного слідує, що постанова про накладення штрафу за невиконання судового рішення може бути винесена лише за умови, що судове рішення не виконано боржником без поважних причин, коли боржник мав реальну можливість виконати таке судове рішення, проте не зробив цього.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постановах від 10.09.2019 у справі № 0840/3476/18, від 19.09.2019 у справі № 686/22631/17, від 07.11.2019 у справі №420/70/19 та від 15.05.2020 у справі №812/1813/18.
Як вже було зазначено, 29.05.2024 року Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону направила до державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Яковенка В.А. лист №21-3747ВИХ-24, в якому вказано, що з метою виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 року по справі №420/15636/23 Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Південного регіону надіслано лист до головного розпорядника коштів Офісу Генерального прокурора стосовно виділення додаткових кошторисних призначень. Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 року по справі №420/15636/23 буде виконано після надходження коштів на рахунок Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, про що буде повідомлено додатково.
Крім того, 07.06.2024 року Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону направила до державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Яковенка В.А. лист №21-4290ВИХ-24 (отримано відповідачем 19.06.2024 року), яким повідомила про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 року по справі №420/15636/23.
Тобто, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 року по справі №420/15636/23 на момент винесення оскаржуваної постанови вже було виконано Спеціалізованою прокуратура у сфері оборони Південного регіону.
З врахуванням викладених обставин, суд приходить до висновку, що постанова Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови від 12.06.2024 року ВП №74994475 про накладення штрафу в розмірі 5100 грн. є протиправною та підлягає скасуванню.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства, у зв'язку із чим підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону (вул. Пироговська, буд. 11, м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 38296363) до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (вул. Городецького, буд. 13, м. Київ, 01001, код ЄДРПОУ 00015622) про визнання протиправною та скасування постанови від 12.06.2024 року ВП №74994475 про накладення штрафу в розмірі 5100 грн. - задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 12.06.2024 року ВП №74994475 про накладення штрафу в розмірі 5100 грн.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Леонід СВИДА