Постанова від 12.09.2024 по справі 716/1931/24

Справа №: 716/1931/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.09.2024 року місто Заставна

Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Вайновська О.Є., за участі прокурора Самокіщука М.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Львова, громадянина України, члена позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії КНП «Заставнівська багатопрофільна лікарня», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Наказом №25/34 від 13.01.2023 року КНП «Заставнівська багатопрофільна лікарня» Юрковецької сільської ради ОСОБА_1 затверджено в складі військово-лікарської комісії КНП «Заставнівська багатопрофільна лікарня».

Таким чином у відповідності до п.п.«ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у підпунктах "а", "в"-"ґ" п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Так, ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісій КНП «Заставнівська багатопрофільна лікарня», розташованого за адресою: село Юрківці Чернівецького району Чернівецької області, вулиця Центральна, 36, та, відповідно до п.п. «ґ» п.2 ч.1 ст.З Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом на якого поширюється дія цього Закону, маючи, відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», обов'язок подати до 1 квітня 2024 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, 21.08.2024 року подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, тобто порушив вимоги щодо фінансового контролю.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, визнав.

Прокурор в судовому засіданні просив застосувати до ОСОБА_1 адмінстягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Дослідивши вищезазначений протокол та додані до нього матеріали, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адмінвідповідальності, враховуючи думку прокурора, який під час судового розгляду просив притягнути ОСОБА_1 до адмінвідповідальності, вважаю, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП з огляду на наступне.

Так, під час розгляду справи встановлено, що відповідно до наказу №25/34 від 13.01.2023 року КНП «Заставнівської багатопрофільної лікарні» Юрковецької сільської ради ОСОБА_1 затверджено в складі військово-лікарської комісії КНП «Заставнівська багатопрофільна лікарня», таким чином у відповідності до п.п. ґ«» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» він є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у підпунктах "а", "в"-"ґ" п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 1 квітня 2024 року.

Проте, з Єдиного державного реєстру декларацій осіб вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік лише 21.08.2024 року, тобто з порушенням встановленого законом строку.

Під час судового розгляду справи не встановлено поважних причин, які свідчать про те, що ОСОБА_1 не мав можливості своєчасно подати вказану декларацію до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Отже, під час судового розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісій КНП «Заставнівська багатопрофільна лікарня» та відповідно до п.п. «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» маючи обов'язок подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, та маючи можливість її подати своєчасно, без поважних причин до 01.04.2024 року її не подав, а подав лише 21.08.2024 року.

Відповідно до положень ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність осіб, які відповідно до частини першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за несвоєчасне подання без поважних причин такої декларації.

Таким чином, оцінюючи відповідно до ст.252 КУпАП наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи, в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Також необхідно зазначити, що призначаючи ОСОБА_1 міру стягнення відповідно до положень статей 33, 34, 280 КУпАП, суддя враховує обставини справи, характер вчиненого нею правопорушення, ступінь його вини та дані про його особу.

Так, беручи до уваги те, що ОСОБА_1 все ж таки подав декларацію, хоч і з запізненням, що свідчить про його намір виправитися, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, дане правопорушення вчинив вперше, негативних характеристик немає, працює, вважаю за можливе застосувати до нього адмінстягнення в межах санкції передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави, що є достатньою, справедливою та необхідною мірою відповідальності за вчинене правопорушення.

Крім цього, на підставі ст. 40-1 КУпАП, враховуючи, що суддею винесено постанову про призначення адміністративного стягнення, а тому з особи, якій призначено таке стягнення необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 34, 40-1, 279, 280, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень (отримувач коштів Чернівецьке ГУК/Заставнівська ТГ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37836095, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, номер рахунку UA438999980313030106000024357, код класифікації доходів бюджету 21081100).

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, номер рахунку: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд Чернівецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання після чого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу зазначеного у постанові, витрати на облік зазначених правопорушень, визначений Кабінетом Міністрів України.

Суддя О.Є. Вайновська