Справа № 349/1561/24
Провадження № 3/349/592/24
іменем України
12 вересня 2024 року м. Рогатин
Суддя Рогатинського районного суду Івано-Франківської області Рибій М. Г.,
за участю особи, що притягується
до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
захисника, адвоката Маркович А. М.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділу державного нагляду (контролю) Державної служби України з безпеки на транспорті в Івано-Франківській області, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , зареєстроване місце проживання якого: АДРЕСА_2 , за ст. 188-57 КУпАП,
В протоколі про адміністративне правопорушення серія № 000655 від 08 серпня 2024 року вказано, що ОСОБА_1 08 серпня 2024 року о 10 год. 30 хв., керуючи транспортним засобом Меrsedes-Benz, номерний знак НОМЕР_2 , на автодорозі Н-09 Мукачево-Львів в с. Вербилівці Рогатинської територіальної громади, під час зупинки на проведення рейдової перевірки відмовився виконувати законну вимогу працівника Укртрансбезпеки, а саме передати документи: посвідчення водія, реєстраційний документ та, за наявності, ТТН або інший документ на вантаж, чим порушив п. 2.4-1 Правил дорожнього руху, Постанову КМУ № 422 від 20.05.2013 «Деякі питання автомобільних перевезень пасажирів та вантажів», ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за що передбачена ст. 188-57 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні своєї вини не визнав, пояснив, що їхав без вантажу, коли його зупинили працівники Укртрансбезпеки. За присутності поліцейських надав працівнику Укратрансбезпеки посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Оскільки вантаж не перевозив, то й не мав ТТН.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , адвоката Маркович А. М, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку про закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 188-57 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, щодо перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов'язків, завдань.
Диспозиція ч. 1 ст. 188-57 КУпАП є бланкетною. Щоб розкрити її зміст необхідно звернутися до законодавства, яке передбачає відповідні правила.
Згідно з п. п. а) п. 2.4-1. Правил дорожнього руху у місці здійснення габаритно-вагового контролю на вимогу працівника пункту габаритно-вагового контролю або поліцейського водій вантажного автомобіля (в тому числі механічного транспортного засобу) повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також передати для перевірки документи, зазначені в підпунктах "а", "б" і "г" пункту 2.1 цих Правил.
Згідно з ч. 4 Постанови КМУ № 422 від 20.05.2013 «Деякі питання автомобільних перевезень пасажирів та вантажів» водій транспортного засобу зобов'язаний надавати на час перевірки посадовій особі документи, на підставі яких здійснюється перевезення, виконувати вимоги посадової особи, передбачені законодавством, та розпочинати рух лише з дозволу посадової особи. Перевірка одного транспортного засобу проводиться протягом не більше однієї години.
Відповідно до ст. ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:
для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
В протоколі як документ, який посвідчує особу ОСОБА_1 , зазначено посвідчення водія.
До протоколу додано фотографії посвідчення водія, виданого ОСОБА_1 , а також свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу Меrsedes-Benz, номерний знак НОМЕР_2 , власником якого є ОСОБА_1 .
Відеозапис, доданий до протоколу, відтворюється без звуку, що перешкоджає встановленню відомостей про подію.
Оскільки жоден з доданих доказів не підтверджує факту ненадання ОСОБА_1 для перевірки документів, а навпаки - спростовують такий, провадження в справі про адміністративне правопорушення за ст. 188-28 КУпАП необхідно закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 188-57 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя М. Г. Рибій