Справа № 178/2218/24
13 вересня 2024 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючої судді: Берелет В.В.
секретаря: Янченко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с-щі Кринички справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління стратегічних розслідувань у Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
за участю: прорурора ОСОБА_2 ,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 1166, ОСОБА_1 , будучи депутатом Божедарівської селищної ради, у порушення ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) та п.2.7 розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону, несвоєчасно та без поважних причин - 23.02.2024, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (при встановленому строку не пізніше 31.01.2024), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 1167, ОСОБА_1 , будучи депутатом Божедарівської селищної ради, у порушення ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) та п.2.7 розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону, несвоєчасно та без поважних причин - 23.02.2024, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (при встановленому строку не пізніше 31.01.2024), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнала .
Прокурор Ягнятинська О.В. в судовому засіданні просить притягнути ОСОБА_1 до відповідальності згідно норм чинного законодавства.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, всебічно, повно і об'єктивно з'ясувавши обставини справи про адміністративні правопорушення та дослідивши всі наявні матеріали справи, з'ясувавши причини та умови, що сприяли вчиненню даного правопорушення, оцінивши наявні у матеріалах справи докази, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст.ст.245, 280 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення має забезпечувати повне, всебічне й об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, що сприяє постановленню законного та обґрунтованого рішення, яке виключало б його двозначне тлумачення і сумніви щодо доведеності вини певної особи у вчиненні адміністративного правопорушення.
З'ясовуючи ці обставини, суд повинен виходити з положень ст. 251 КУпАП, згідно з якою доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З огляду на положення ст. 251, 252 КУпАП суддя в постанові повинен навести докази наявності чи відсутності адміністративного правопорушення, винності особи у його вчиненні, а також дати належну оцінку цим доказам у їх сукупності.
Адміністративним правопорушенням (проступком) відповідно до статті 9 КУпАП визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У відповідності до ст. 23 КУпАП,метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
У відповідності до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.36, ч. 1 ст.172-6 КУпАП ; ст.ст. 283, 284, 285 КУпАП, суд -
Справу про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 (справа №178/2215/24, провадження №3/178/1314/24) об'єднати в одне провадження зі справою про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 (справа №178/2218/24, провадження № 3/178/1317/24), присвоївши єдиний номер справи №178/2218/24, провадження № 3/178/1317/24.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів громадян, що становить 850 грн .
Стягнути з ОСОБА_1 - 605 грн 60 коп судового збору на користь держави.
Протягом 10 днів з дня її винесення постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду.
Суддя: Валентина БЕРЕЛЕТ