Рішення від 12.09.2024 по справі 904/3393/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.09.2024р. Справа № 904/3393/24

За позовом: Акціонерного товариства «Укртрансгаз», м. Київ

До: Комунального підприємства «Павлоградтеплоенерго» Павлоградської міської ради, м. Павлоград

Про: стягнення 11 435 495,13 грн.

Суддя Васильєв О.Ю.

секретар судового засідання Буханець І.П.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача: Вагнер Д. В. (адвокат);

Від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

АТ «Укртрансгаз» (позивач) звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до КП «Павлоградтеплоенерго» ПМР (відповідач) про стягнення 11 11 435 495,13 грн. (в т.ч.: 9 697 595,94грн. - компенсація вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу, 451 287,72грн. - 3% річних та 1 286 611,47грн. - інфляційні втрати).

Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на наступні обставини: КП «Павлоградтеплоенерго» ПМР мав договірні відносини з постачання природного газу з АТ НАК «Нафтогаз України» , внаслідок чого відповідач березні 2017 р. здійснив відбір природного газу з газотранспортної системи, з ресурсу позивача обсягом 3 463,214 тис. куб.м. без поданих номінацій.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 13.08.24р. відкрито провадження у справі № 904/3393/24 за правилами загального позовного провадження у підготовчому судовому засіданні.

КП «Павлоградтеплоенерго» ПМР (відповідач) своїм правом на подання до суду відзиву на позов не скористалось, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі був повідомлений належним чином, що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою про доставку 13.08.24р. копії ухвали суду в його електронний кабінет зареєстрований у підсистемі Електронний суд ЄСІТС.

Ухвалою суду від 05.09.24р. закрито підготовче провадження та справу №904/3393/24 призначено до судового розгляду по суті в засіданні на 12.09.24р.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

АТ «Укртрансгаз» до 31.12.19р. було оператором газотранспортної системи, суб'єктом господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із транспортування природного газу газотранспортною системою на користь третіх осіб (замовників) (пункт 19 частини 1 статті 1 ЗУ «Про ринок природного газу»).

КП «Павлоградтеплоенерго» ПМР є споживачем - юридичною особою, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (пункт 37 частини 1 статті 1 ЗУ «Про ринок природного газу»).

КП «Павлоградтеплоенерго» ПМР є захищеним споживачем природного газу у розумінні пункту 10 статті цього Закону , оскільки здійснює надання важливих суспільних послуг та є виробником теплової енергії для потреб таких споживачів або підприємств, установ, організацій за умови, що виробництво теплової енергії для потреб таких споживачів або підприємств, установ, організацій здійснюється за допомогою об'єктів, не пристосованих до зміни палива та приєднаних до газотранспортної або газорозподільної системи.

Відповідно до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.10.2016 № 742-р «Про деякі питання опалювального сезону 2016/17 року» на ПАТ НАК «Нафтогаз України» та постачальників природного газу до початку опалювального сезону 2016/17 року покладено обов'язок видати номінації теплогенеруючим і теплопостачальним організаціям відповідно до договорів, які укладені з ними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2016 № 357 «Про затвердження Примірного договору про постачання природного газу виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії», та з дотриманням принципу недискримінації.

Отже, на підставі вказаного розпорядження, яке є обов'язковим до виконання, на ПАТ НАК «Нафтогаз України» та постачальників природного газу покладено обов'язок видати номінації теплогенеруючим і теплопостачальним організаціям ще на початку опалювального сезону.

Відповідно до статті 1 Кодексу газотранспортної системи номінація - попереднє повідомлення, надане замовником послуг транспортування Оператору газотранспортної системи, стосовно обсягів природного газу, які будуть подані замовником послуг транспортування протягом доби до газотранспортної системи в точках входу та відібрані з газотранспортної системи в точках виходу.

Між АТ НАК «Нафтогаз України» (постачальник) та КП «Павлоградтеплоенерго» ПМР

( споживач ) укладено договір постачання природного газу №4593/1617-ТЕ-3 від 21.09.16р., відповідно до умов якого визначено планові обсяги постачання природного газу у період з 01.10.16р. по 31.03.17р. обсягом до 31 557,886 тис.куб.м., у тому числі за місяцями: жовтень 2016 року - 1204,729 тис.куб.м.; листопад 2016 року - 4966,158 тис.куб.м.; грудень 2016 року - 6517,933тис.куб.м.; січень 2017 року - 7174,494тис.куб.м.; лютий 2017 року - 6236,460 тис.куб.м.; березні 2017 року - 5458,112тис.куб.м.(п.2.1) Розподіл (транспортування) природного газу за цим договором здійснює оператор газорозподільних мереж (газотранспортної системи), а саме ПАТ «Дніпропетровськгаз», з яким споживач уклав відповідний договір (п.2.6)

Між АТ НАК «Нафтогаз України» (постачальник) та КП «Павлоградтеплоенерго» ПМР

(споживач) укладено договір постачання природного газу №4594/1617-ТЕ-3 від 21.09.16р. , відповідно до умов якого визначено планові обсяги постачання природного газу у період з 01.10.16р. по 31.03.17р. обсягом до 10,060тис.куб.м., у тому числі за місяцями: жовтень 2016 року - 0,384 тис.куб.м.; листопад 2016 року - 1,583тис.куб.м.; грудень 2016 року - 2,078тис.куб.м.; січень 2017 року - 2,287тис.куб.м.; лютий 2017 року - 1,988тис.куб.м.; березні 2017 року - 1,740 тис. куб. м.(п.2.1) Розподіл (транспортування) природного газу за цим договором здійснює оператор газорозподільних мереж (газотранспортної системи) ПАТ «Дніпропетровськгаз», з яким споживач уклав відповідний договір (п.2.6).

Між АТ НАК «Нафтогаз України» (постачальник) та КП «Павлоградтеплоенерго» ПМР ( споживач ) укладено договір постачання природного газу №4822/1617-БО-3 від 27.10.16р. , відповідно до умов якого визначено планові обсяги постачання природного газу у період з 01.10.16р. по 31.03.17р. обсягом до 4 112,545 тис.куб.м. Розподіл (транспортування) природного газу за цим договором здійснює оператор газорозподільних мереж (газотранспортної системи) ПАТ «Дніпропетровськгаз», з яким споживач уклав відповідний договір (п.2.6).

Відповідно до п.1 глави1 розділу ХІ Кодексу ГТС , замовники послуг транспортування зобов'язані подати Оператору ГТС номінації та/або місячну номінацію по точках входу та точках виходу.

Разом з тим , позивачем за результатами опрацювання поданих номінацій встановлено відсутність поданих номінацій АТ НАК «Нафтогаз України» у спірний період (березень 2017р.) в обсязі 3 463,214 тис.м.куб. для КП «Павлоградтеплоенерго» .

Загальний обсяг відбору у вказаний період складає 3 463,214 тис.куб.м., що підтверджуються: реєстром реалізації природного газу за прямими договорами НАК Нафтогаз України теплопостачальними підприємствами у березні 2017 року - відсутній в реєстрі; алокацією (звітом) ПАТ «Дніпропетровськгаз» про поділ фактичного обсягу між замовниками послуг транспортування (постачальниками) в розрізі споживачів за березень 2017 року ( згідно з яким, у графі «Підтверджений обсяг (номінація)» значиться 0,000 тис.м.куб., а у графі «Фактичний обсяг за місяць» значиться обсяг отриманого природного газу 3 463,214 тис.м.куб.) ; листом НАК «Нафтогаз України» № 26-3595/1.2-17 від 19.04.17р., яким акти приймання-передачі природного газу за березень 2017 року в обсязі 3 463,214 тис.куб.м. повернуто без підпису; актами приймання-передачі природного газу від 31.03.17р.

Акти приймання-передачі природного газу на вказаний обсяг були підписані відповідачем та направлені для підписання до НАК «Нафтогаз України», однак згідно з листом НАК «Нафтогаз України» від 19.04.17р. №26-3595/1.2-17 ці акти були повернуті відповідачу без підписання з посиланням на те, що у зв'язку з невиконанням умов пункту 17 постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.15 № 758 КП «Павлоградтеплоенерго» не були підтверджені планові обсяги (номінації) природного газу на березень 2017 року. Таким чином, компанія не здійснювала постачання природного газу відповідачу у вказаному періоді для зазначених вище категорій споживачів.

Звертаючись з цим позовом, позивач вказує на те, що відповідач зобов'язання з оплати вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу у визначених періодах (березень 2017 року) у розмірі 3 463,214тис.куб.м. за період з жовтня 2021р. по липень 2024р. у сумі 9 697 595,94грн, що і є причиною виникнення спору.

Правове регулювання взаємовідносин оператора ГРС із суб'єктами ринку природного газу, а також визначення правових, технічних, організаційних та економічних засад функціонування ГРС здійснюється Кодексом ГТС, Правилами постачання природного газу, затвердженими постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2496, а також положеннями Закону "Про ринок природного газу", Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України.

Згідно з частинами 2, 3 гл.1 розд.І Кодексу ГТС (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин) цей Кодекс є регламентом функціонування ГТС України та визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування ГТС України. Дія цього Кодексу поширюється на всіх суб'єктів ринку природного газу України: операторів суміжних систем, газовидобувні підприємства, замовників, споживачів та постачальників природного газу незалежно від підпорядкування та форми власності.

Відповідно до ч.5 гл.1 розд.І Кодексу ГТС:

- номінація - попереднє повідомлення, надане замовником послуг транспортування оператору ГТС, стосовно обсягів природного газу, які будуть подані замовником послуг транспортування протягом доби до ГТС в точках входу та відібрані з ГТС в точках виходу;

- несанкціонованиий відбір природного газу - відбір природного газу: за відсутності по суб'єкту ринку природного газу підтвердженої номінації (підтвердженого обсягу природного газу) на відповідний розрахунковий період; без укладення відповідного договору з постачальником; шляхом самовільного під'єднання та/або з навмисно пошкодженими приладами обліку природного газу або поза охопленням приладами обліку; шляхом самовільного відновлення споживання природного газу.

Відповідно до частини 1 глави 3 розділу І Кодексу ГТС оператор ГТС на підставі договору транспортування природного газу та згідно з умовами, визначеними в цьому Кодексі, надає суб'єктам ринку природного газу, зокрема, послуги транспортування природного газу ГТС через газотранспортну систему в межах договірних потужностей та підтверджених номінацій.

Пунктом 4 глави 3 розділу І Кодексу ГТС визначено, що експлуатацію газотранспортної системи здійснює виключно оператор газотранспортної системи.

Згідно з пунктом 9 глави 1 розділу VІІІ Кодексу ГТС замовник послуг транспортування на підставі договору транспортування може замовити в оператора ГТС нижче наведені послуги, що є складовими послуги транспортування: доступ до потужності в точці входу або виходу з ГТС; замовлення фізичного транспортування природного газу ГТС на підставі підтвердженої номінації; послугу балансування обсягів природного газу, які подаються до ГТС та які відбираються з неї.

Для отримання послуг із транспортування (фізичного транспортування природного газу газотранспортною системою) замовник послуг транспортування подає оператору газотранспортної системи номінації та/або місячну номінацію по точках входу та точках виходу в установленому цим розділом порядку (пункт 1 глави 1 розділу XI Кодексу ГТС).

Укладення договору транспортування природного газу магістральними трубопроводами, а також подання та підтвердження номінацій є необхідною передумовою для відбору природного газу в межах ГТС.

Частиною 1 статті 11 Закону «Про ринок природного газу» визначено, що з метою забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу на суб'єктів ринку природного газу у виключних випадках та на визначений строк можуть покладатися спеціальні обов'язки в обсязі та на умовах, визначених КМУ після консультацій із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. Такі обов'язки мають бути чітко визначеними, прозорими, недискримінаційними та заздалегідь не передбачати неможливість їх виконання. Такі обов'язки не повинні обмежувати постачальників, створених відповідно до законодавства інших держав - сторін Енергетичного Співтовариства, у праві на здійснення постачання природного газу споживачам України. Такі обов'язки не можуть покладатися на споживачів.

Кабінет Міністрів України відповідно до ст.11 Закону України «Про ринок природного газу» прийняв постанови від 01.10.2015 №758, від 22.03.2017 №187 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу». Указані постанови зобов'язували НАК «Нафтогаз України» постачати природний газ виробникам теплової енергії, які здійснюють виробництво теплової енергії для всіх категорій споживачів.

30 листопада 2016 року набрав чинності Закон України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення», який визначає комплекс організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення.

Відповідно до статті 1 цього Закону заборгованістю, що підлягає врегулюванню відповідно до цього Закону, є, зокрема кредиторська заборгованість теплопостачальних та теплогенеруючих організацій перед постачальником природного газу, операторами ГРС, оператором ГТС та особою, що виконувала функції оператора ГТС до 31.12.19р. включно, за спожитий природний газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії (у тому числі за договорами купівлі-продажу природного газу для власних потреб, що був використаний виключно для виробництва теплової та електричної енергії), надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води (у тому числі у разі заміни сторони у зобов'язанні та/або у разі правонаступництва), а також послуги з його розподілу і транспортування. Дія цього Закону поширюється на відносини із врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ та інші енергоносії та послуги з розподілу і транспортування природного газу, теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, а також підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиту електричну енергію, послуги з її розподілу/передачі, за питну воду, придбану з метою її подальшої реалізації споживачам, та/або за очищення стічних вод іншими підприємствами централізованого водопостачання і водовідведення (стаття 2 ) .

29 серпня 2021 року набрав чинності Закон України «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» , яким внесено зміни до Закону 1730, зокрема, його статтю 8 доповнено частиною 2.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону 1730, підприємства, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, які протягом періоду з 01.12.2015 по 31.12.2019 здійснювали відбір природного газу з ГТС без поданих номінацій, зобов'язані протягом 72 місяців, починаючи з 01.10.2021, щомісяця рівними частинами компенсувати особі, що здійснювала функції оператора ГТС до 31.12.2019 включно, вартість відібраних без номінацій обсягів природного газу за цінами реалізації природного газу категоріям споживачів, визначеними положенням про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затверджених постановами КМУ на виконання статті 11 Закону "Про ринок природного газу", чинних протягом періоду таких відборів для відповідних категорій споживачів.

Відповідно до норм права, передбачених Кодексом ГТС (пункт 8 глави 3 розділу XII, пункт 1 глави 1 розділу XIV), у разі несанкціонованого відбору газу споживачем весь відповідний обсяг вноситься в алокацію на відповідного оператора ГРС, а останній, як замовник послуг транспортування, є відповідальним за виникнення небалансу, у тому числі щодо споживачів, з якими укладені договори постачання.

З цих норм права вбачається, що обсяги газу, відібрані споживачами за відсутності по оператору ГРС підтвердженої номінації та віднесені в алокацію останнього, оплачуються таким оператором ГРС на користь оператора ГТС на підставі договору транспортування природного газу.

Однак, як зазначалося вище, 14.07.2021 законодавцем прийнято Закон 1639-IX, що спрямований на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу шляхом урегулювання заборгованості, зокрема виробників теплової енергії за природний газ, поставлений НАК "Нафтогаз України" в рамках спеціальних обов'язків використаний для їх виробництва, а також неоплаченої вартості обсягів природного газу, відібраних з ГТС підприємствами теплоенергетики протягом 2015 - 2019 років без документального оформлення, отримання номінацій або включення до реєстру.

Аналіз приписів Закону 1730 дає підстави для висновку, що необхідними та визначальними умовами для застосування положень статті 8 цього Закону є: 1) учасниками процедури врегулювання заборгованості мають бути - підприємства, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води та особа, що здійснювала функції оператора газотранспортної системи до 31.12.2019 включно; 2) заборгованість складається з вартості об'ємів природного газу, відбір якого відбувався без поданих постачальником газу номінацій та за умови відсутності підписаних актів приймання-передачі природного газу з постачальниками щодо таких обсягів; 3) період заборгованості - відбір природного газу відбувся упродовж 01.12.2015 - 31.12.2019; 4) строк оплати настав з 01.10.2021.

Зазначене узгоджується з висновками, викладеними у постановах Верховного Суду від 04.05.2023 у справі №914/1940/22, а також Верховного Суду у складі суддів об'єднаної палати Касаційного господарського суду від 16.02.2024 у справі №905/2044/19.

Верховний Суд у складі суддів Об'єднаної палати Касаційного господарського суду у постанові від 16.02.2024 у справі №905/2044/19 зазначив, що відібрання підприємствами обсягів природного газу з ГТС без номінацій призводить до негативного небалансу, який вноситься в алокацію на оператора ГРС та який потребує балансування в системі (відновлення обсягу відібраного газу з ГТС шляхом його закупівлі), зокрема з боку оператора ГТС. Тобто в такому випадку відбувається надання оператором ГТС послуг балансування, які підлягають оплаті (компенсації вартості газу, необхідного для відновлення балансу ГТС). Разом з цим витрати оператора ГТС на закупівлю природного газу, відібраного підприємствами без номінацій протягом періоду з 01.12.2015 до 31.12.2019, компенсуються такими підприємствами у порядку, передбаченому частиною 2 статті 8 Закону 1730-VIII.

Верховний Суд у складі суддів Об'єднаної палати Касаційного господарського суду від 16.02.2024 у справі №905/2044/19 сформував висновок щодо застосування частини 2 статті 8 Закону 1730-VIII та пункту 8 глави 3 розділу XII, пунктів 1-2 глави 1 розділу XIV Кодексу ГТС: при стягненні оператором ГТС (особою, яка виконувала функції оператора ГТС) вартості послуг балансування з оператора ГРС за період 2016 - 2019 роки із загального місячного небалансу оператора ГРС відраховуються обсяги відбору природного газу теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення, які підпадають під дію частини 2 статті 8 Закону 1730-VIII.

Відповідно до частини 3 статті 8 Закону 1730 обсяги природного газу, зазначені в частині 2 цієї статті, визначаються як різниця між обсягами фактично спожитого природного газу на підставі алокацій/звітів операторів газорозподільних систем та обсягами поставленого/придбаного природного газу на підставі договорів купівлі-продажу/постачання природного газу та актів приймання-передачі природного газу за відповідний період споживання.

Згідно з частиною 4 статті 8 Закону 1730 різниця між вартістю природного газу за ціною компенсації, що визначена частиною 2 цієї статті, та фактичною вартістю природного газу, яку відображено в бухгалтерському обліку особи, що здійснювала функції оператора газотранспортної системи до 31.12.2019 включно, у відповідні періоди відбору природного газу без поданих номінацій, підлягає списанню в обліку особи, що здійснювала функції оператора газотранспортної системи до 31.12.2019 включно.

Тобто за таких обставин, враховуючи висновки Верховного Суду, зроблені у справах №914/1940/22 та №905/2044/19, Законом 1730 не передбачено виключень в частині відібраних без номінацій обсягів природного газу. Усі обсяги природного газу, які були використані без номінацій, підпадають під дію положень частини 2 статті 8 Закону 1730.

Отже, враховуючи, що КП «Павлоградтеплоенерго» ПМР здійснило відбір природного газу з газотранспортної системи в обсязі 3 463,214 тис. м. куб. у вказані вище періоди без поданих постачальником газу номінацій, вартість вказаних обсягів компенсується позивачу відповідно до порядку , встановленого частини 2 статті 8 Закону України №1730.

Виходячи з вказаних норм права, в силу вимог Закону України № 1730 у КП «Павлоградтеплоенерго» ПМР виникло зобов'язання компенсувати позивачу вартість відібраних у березні 2017 року без номінацій обсягів природного газу 3 463,214 тис.м.куб.

Згідно зі статтею 8 Закону № 1730 визначено, що компенсація позивачу має бути здійснена за цінами реалізації природного газу, чинних протягом періоду таких відборів для відповідних категорій споживачів, то при розрахунку загального розміру заборгованості позивачем враховано обсяги споживання природного газу, використані відповідачем для виробництва теплової енергії для різних категорій споживачів, що визначені самим відповідачем в договорах постачання природного газу та в актах приймання-передачі природного газу, а також враховано ціни для виробників теплової енергії по категоріям споживачів, які діяли протягом періоду відборів природного газу без номінацій.

Таким чином, позивачем здійснено розрахунок вартості відібраних відповідачем без номінацій обсягів природного газу у визначених періодах у загальному розмірі 3 463,214 тис. куб. м. за цінами реалізації природного газу по категоріям споживачів , яка загалом складає 20 536 085,66грн, яку відповідач зобов'язаний протягом 72 місяців, починаючи з 1 жовтня 2021 р., щомісяця рівними частинами оплатити позивачу. Відповідно, розмір щомісячної оплати (починаючи з 01.11.21р.) вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу складає 285 223,41грн.

Станом на 19.08.24р. строк оплати (01.11.21р. - 01.08.24р.) вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу є таким, що настав, а тому відповідач зобов'язаний був сплати 9 697 595,94грн.

Доказів сплати компенсації вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу відповідач до суду не надав, доводів, наведених в обґрунтування позову не спростував.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача 9 697 595,94грн. компенсації вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу є правомірними та підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 2 статті 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Позивачем надано розрахунок 3 % річних за період з 01.11.21р. по 19.08.24р. (по кожному місяцю окремо) у розмірі 415 287,72грн. та інфляційних втрат у розмірі 1 286 611,47грн. Судом здійснено перевірку та встановлено, що наданий позивачем розрахунок 3% річних та інфляційних втрат є правильним.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 233, 238, 240, 241, 247-252 ГПК України, господарський суд , -

ВИРІШИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з відповідача - Комунального підприємства «Павлоградтеплоенерго» Павлоградської міської ради (51400, Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Промислова, 13А, код ЄДРПОУ 03342250) на користь позивача - Акціонерного товариства «Укртрансгаз» (01021, м. Київ, Кловський узвіз, 9/1, код ЄДРПОУ 30019801) : 9 697 595,94грн - компенсації вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу, 451 287,72грн - 3 % річних, 1 286 611,47грн - інфляційних втрат та 136 793,94грн. витрат зі сплати судового збору. Видати відповідний наказ після набрання рішенням чинності.

Відповідно до вимог ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно до вимог ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення .

Відповідно до вимог ст. 257 ГПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повне рішення складено 12.09.24р.

Суддя Васильєв О.Ю.