Вирок від 12.09.2024 по справі 335/1588/23

1Справа № 335/1588/23 1-кп/335/281/2024

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2024 року Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. Перемоги,буд.107-Б, за відсутності обвинуваченої, у порядку спеціального судового провадження, кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 22023080000000223 від 02.02.2023 за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Парасковія, Кегичівського р-ну, Харківської обл., громадянки України, з вищою освітою, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 480 КПК України, є особою, щодо якої здійснюється особливий порядок кримінального провадження - депутатом Запорізької обласної ради восьмого скликання, раніше не судимої, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1899 та 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року та іншими міжнародно- правовими актами є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

Усупереч вказаним нормам міжнародного гуманітарного права президент рф володимир путін та інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади рф, діючи всупереч вимогам п.п. 1,2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Резолюція Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 №36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV) від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, та віддали відповідні накази на вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України з метою її незаконного збройного захоплення та подальшої військової окупації.

24.02.2022 Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

15.03.2022 Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» затверджено Указ Президента України від 14.03.2022 №133/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», яким передбачено його продовження з 05 години 30 хвилин 26.03.2022 строком на 30 діб.

21.04.2022 Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» затверджено Указ Президента України від 18.04.2022 №259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», яким передбачено його продовження з 05 години 30 хвилин 25.04.2022 строком на 30 діб.

22.05.2022 Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» затверджено Указ Президента України від 17.05.2022 року №341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», яким продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.

15.08.2022 Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» затверджено Указ Президента України від 12.08.2022 року №573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», яким продовжено строк дії воєнного стану в України строком на 90 діб.

16.11.2022 Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» затверджено Указ Президента України від 07.11.2022 року №757/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», яким продовжено строк дії воєнного стану в України строком на 90 діб, який наразі діє.

24.02.2022, на виконання вищевказаних наказів, військовослужбовці ЗС рф, шляхом збройної агресії із застосуванням зброї, військової техніки та артилерії, з нанесенням ракетних та авіаційно-бомбових ударів по військовій та цивільній інфраструктурі, незаконно вторгайсь на територію Україну через державні кордони України в Донецькій, Запорізькій, Житомирській, Київській, Луганській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях, та здійснили збройний напад на державні органи влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти військової та цивільної інфраструктури, які мають важливе народногосподарське та оборонне значення, після чого здійснили військову окупацію частини території України, в тому числі і АДРЕСА_2 , яке було захоплено 02.03.2022 представниками держави-агресора, які створили незаконні органи влади на вказаній території з метою впровадження політичних і освітніх стандартів Російської Федерації.

Так, відповідно до положень ч.І ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 (в редакції від 07.05.2022, далі за текстом - Закон №1207-УІІ), тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Тимчасова окупація Російською Федерацією територій України, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для Російської Федерації жодних територіальних прав.

Тимчасово окупованою територією, відповідно до п.7 ч.І ст.1-1 Закону № 1207- VII, є частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.

Відтак, наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», Кам'янко-Дніпровська міська територіальна громада внесена до вказаного переліку територіальних громад, розташованих в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) та станом на 18.02.2023 перебуває у ньому.

Так, після початку 24.02.2022 воєнних дій на території України, початком широкомасштабної агресії російської федерації та подальшої окупації м. Кам'янка- Дніпровська, Василівського району Запорізької області, у КЗ «Кам'янсько- Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» Запорізької обласної ради, на виконання вимог та розпоряджень органів місцевого самоврядування (розпорядження голови ЗОДА №104 від 10.03.202, №137 від 29.03.2022, №196 від 22.04.2022), якими призупинено освітній процес під час дії правового режиму воєнного стану з 14.03.2022 та оголошено вимушені канікули, КЗ «Кам'янсько- Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» Запорізької обласної ради призупинила здійснення освітнього процесу.

У той же час, приблизно у другій половині травня 2022 року (більш точна дата органом досудового розслідування не встановлена), знаходячись у м. Кам'янка- Дніпровська, Василівського району Запорізької області, ОСОБА_5 , будучи депутатом Запорізької обласної ради VIII, діючи умисно, з метою підтримання окупаційної влади, встановленої збройними формуваннями російської федерації, маючи відповідний досвід роботи, кваліфікацію, навички та професійні якості, перебуваючи на посаді директора КЗ «Кам'янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» Запорізької обласної ради, прийняла пропозицію невстановлених під час досудового розслідування осіб, із числа представників збройних формувань російської федерації та окупаційної влади військово-цивільної адміністрації Кам'янки-Дніпровської про співпрацю.

У подальшому, в період часу із другої половини травня по червень 2022, на виконання наданих невстановленими особами із числа представників окупаційної адміністрації держави-агресора завдань ОСОБА_5 , добровільно, з особистих мотивів, всупереч чинному законодавству України, усвідомлюючи свою протиправну діяльність, знаходячись у приміщенні КЗ «Кам'янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» Запорізької обласної ради, з метою схиляння членів педагогічного колективу вищевказаного навчального закладу проводила збори вчителів, під час яких неодноразово публічно зазначала представникам педагогічного колективу вказаного закладу освіти про прийняте рішення щодо впровадження критеріїв та стандартів освітнього процесу, регламентованих нормами та вимогами федерального законодавства рф у сфері освіти, до освітнього процесу КЗ «Кам'янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» Запорізької обласної ради.

Надалі, перебуваючи на посаді директора закладу освіти ОСОБА_5 , користуючись повноваженням та правами керівника закладу освіти, виконуючи вказівки очільників окупаційної адміністрації держави-агресора і представників збройних формувань російської федерації, з метою підтримки та утвердженні окупаційної влади російської федерації на території АДРЕСА_2 розпочала впроваджувати критерії та стандарти освітнього процесу, регламентовані нормами та вимогами федерального законодавства рф у сфері освіти, в освітній процес підпорядкованого їй закладу освіти КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Запорізької обласної ради.

Зокрема, користуючись відповідними повноваженням та правами керівника закладу освіти, ОСОБА_5 на виконання вимог «Федерального государственного образовательного стандарта основного общего образования» (далі - ФГОС ООО), затвердженого наказом міністерства освіти російської федерації від 17.12.2010 №1897, яким встановлено сукупність вимог, обов'язкових при реалізації основної освітньої програми початкової загальної освіти, а саме передбаченим ст. 23 ФГОС ООО критеріям рівня кваліфікації педагогічних працівників організації, яка здійснює освітню діяльність, організувала та відправила підпорядкованих їй вчителів КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Запорізької обласної ради, у тому числі вчителів російської мови та літератури: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , вчителів географії: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , для проходження у м. Євпаторія, анексованої А.Р Крим, спеціалізованих курсів підвищення кваліфікації розроблених «академией министерства просвещения» російської федерації, з метою отримання педагогами відповідної кваліфікації для викладання дисциплін за сучасними російськими освітніми стандартами.

Крім того, ОСОБА_5 , займаючи посаду директора вищевказаного закладу освіти, перебуваючи на території м. Кам'янка-Дніпровська Василівського району, продовжуючи впровадження стандартів освіти держави-агресора у КЗ «Кам'янсько- Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» Запорізької обласної ради, на виконання вимог ст. 27 ФГОС ООН, якою передбачено забезпечення підручниками, навчально-методичною літературою і матеріалами за всіма навчальними предметами основної освітньої програми основного загального рівня освіти, і п. 1 ч.4 ст.18 федерального закону «Про освіту в російській федерації» від 29.12.2012 №73-Ф3, згідно з яким організації, які здійснюють освітню діяльність з освітніх програм, що мають державну акредитацію, основного загального рівня освіти для використання при реалізації зазначених освітніх програм використовують підручники та розроблені в комплекті з ними навчальні посібники з числа підручників, що входять до федерального переліку підручників, допущених до використання при реалізації освітніх програм початкової загальної, основної загальної, середньої загальної освіти, які мають державну акредитацію, у невстановлені досудовим розслідуванням місці та час отримала та передала для використання учнями 5 та 8 класу КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Запорізької обласної ради під час опанування навчальних дисциплін: «Русский язык (в 2 частях)» (за редакцією ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 ) для 5 класу видавництво: АО «Издательство Просвещение»; «Математика» (в 2 частях)» (за редакцією ОСОБА_13 , ЖоховаВ. ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 ) для 5 класу, видавництво: АО « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; «География» (за редакцією ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 ) для 5-6 класу, видавництво: АО «Издательство Просвещение»; «Литература» (в 2 частях)» (за редакцією ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 ) для 5 класу, видавництво: АО «Издательство Просвещение»; «География» (за редакцією ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 ) для 8 класу, видавництво: АО «Издательство Просвещение»; «Геометрия» (за редакцією ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 ) для 7-9 класів, видавництво: АО «Издательство Просвещение»; « ОСОБА_26 » (за редакцією ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 ) для 8 класу, видавництво: АО «Издательство Просвещение»; « ОСОБА_30 » (за редакцією ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 ) для 8 класу, видавництво: АО «Издательство Просвещение; «Информатика» (за редакцією ОСОБА_34 , ОСОБА_35 ) для 8 класу, видавництво: АО «Издательство 000 Бином. Лаборатория Знаний»; «Обществознание» (за редакцією ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 ) для 8 класу, видавництво: АО «Издательство Просвещение»; «Биология» (за редакцією ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 ) для 8 класу, видавництво: АО «Издательство Просвещение», що внесені до «Федерального передня учебников, допущенних к использованию при реализации имеющих государственную аккредитацию образовательных программ начального общего, основного общего, среднего общего образования организациями, осуществляющими образовательню деятельность», затвердженого наказом «министерства просвещения российской федерации» від 20.05.2020 №254, під № 1.1.2.1.1.3.1, № 1.1.2.4.1.2.1., № 1.1.2.3.4.1.1., № 1.1.2.1.2.2.1, № 1.1.2.3.4.1.3., № 1.1.2.4.3.1.1, № 1.1.2.4.2.4.2, № 1.1.2.3.1.1.3., № 1.1.2.4.4.1.2, № 1.1.2.3.3.1.3, № 1.1.2.5.2.2.3 відповідно.

У той же час, продовжуючи свою протиправну діяльність, ОСОБА_5 , займаючи посаду директора КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Запорізької обласної ради, перебуваючи на території м. Кам'янка- Дніпровська Василівського району, з метою утвердження окупаційної влади російської федерації на тимчасово окупованій території м. Кам'янка-Дніпровська, продовжила впровадження стандартів освіти держави-агресора у вищевказаному навчальному закладі шляхом зміни форми оцінювання результатів навчання учнів, у тому числі здобувачів базової середньої освіти. Так, всупереч положень Наказу МОН України від 01.04.2022 №289 «Рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти», семестрове та підсумкове (річне) оцінювання результатів навчання здійснюють за 12-бальною системою (шкалою), а його результати позначають цифрами від 1 до 12, ОСОБА_5 , користуючись відповідними повноваженням та правами керівника закладу освіти, впровадила бальну систему оцінювання навчальних досягнень учнів, виражену у формі 5-ти бальної шкали оцінювання.

Судовий розгляд у межах даного кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинуваченої ОСОБА_5 (in absentia), яка показань суду не надавала, будь-яких клопотань не заявляла.

Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 02.02.2024, за клопотанням прокурора, прийнято рішення про здійснення спеціального судового провадження відповідно до ч. 3 ст. 323 КПК України, та виклик обвинуваченої здійснювався через засоби масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження на офіційному веб-сайті Суду і Офісу Генерального прокурора.

Кримінальне провадження здійснювалось за участю захисника обвинуваченої - адвоката ОСОБА_4 , яка була забезпечена державою з Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в у Донецькій та Запорізькій областях.

Повістки про виклик обвинуваченої ОСОБА_5 , а також інформацію про винесення певних процесуальних документів у даному кримінальному провадженню надсилались та публікувались відповідно до вимог ст.323 КПК України та згідно з положеннями ст. 297-5 КПК України.

Таким чином, суд вважає, що наявні у справі документи свідчать про відмову ОСОБА_5 , належним чином повідомленої про проведення відносно неї досудового розслідування та здійснення судового розгляду, від користування своїм правом предстати перед судом та захищати себе безпосередньо в такому суді, а так само свідчить про її наміри ухилитися від кримінальної відповідальності.

В той же час, ухилення обвинуваченої ОСОБА_5 від правосуддя, суд оцінює як реалізацію останньою її невід'ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п. «g» п. 3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості.

Захисник ОСОБА_4 у судовому засіданні зазначила, що не мала можливості зв'язатися з обвинуваченою ОСОБА_5 і з'ясувати в неї правову позицію щодо пред'явленого обвинувачення.

Захисник ОСОБА_4 належним чином приймала участь у реалізації права на захист обвинуваченої ОСОБА_5 під час судового розгляду та висловила свою позицію з приводу недоведеності вини останньої у даному кримінальному провадженні.

Судом визнано загальновідомим і таким, що не потребує доказуванню в межах даного кримінального провадження, що тимчасова окупація з боку Російської Федерації частини території України (у т.ч. м. Кам'янка- Дніпровська, Василівського району Запорізької області), яка розпочалася із збройної агресії 20 лютого 2014 року та повномасштабного вторгнення збройних сил Російської Федерації на територію України 24 лютого 2022 року, а також анексія з боку Російської Федерації частини території України є загально відомими фактами, які не потребують окремого судового доказування.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, надані прокурором під час судового розгляду, безпосередньо допитавши свідків, суд вважає, що вина ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.111-1 КК України, повністю підтверджується такими доказами:

В судовому засіданні свідок ОСОБА_42 пояснила, що вона працювала у КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Запорізької обласної ради. ОСОБА_5 була директором цього КЗ. Після початку окупації ОСОБА_5 казала, що нічого страшного не відбулося. 01.08.222 вона зібрала колектив та повідомила, що заклад буде працювати за російською програмою навчання. Пропонувала педагогам їхати до Криму та підвищувати кваліфікацію за російськими освітніми стандартами.

В ході досудового розслідування по даному кримінальному провадженню в порядку ст. 615 КПК України була допитана свідок ОСОБА_43 . Необхідність допиту вказаного свідка була обумовлена тим, що внаслідок збройної агресії РФ, остання виїхала за межи України через побоювання наслідків ведення бойових дій на території Запорізької області. Допит свідка ОСОБА_44 був проведений 05.07.2022, хід та результати якого зафіксовані за допомогою технічних засобів відеофіксації та записані на оптичний диск. З продемонстрованого в судовому засіданні відеозапису допиту свідка ОСОБА_44 , судом встановлено, що вона працювала у КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Запорізької обласної ради на посаді викладача. ОСОБА_5 була директором цього КЗ. Після початку окупації ОСОБА_5 стала співпрацювати з окупаційною владою. На зборах колективу вона повідомила, що заклад буде працювати за російською програмою навчання. Пропонувала педагогам їхати до Криму та підвищувати кваліфікацію за російськими освітніми стандартами.

В ході досудового розслідування по даному кримінальному провадженню в порядку ст. 615 КПК України була допитана свідок ОСОБА_45 . Необхідність допиту вказаного свідка була обумовлена тим, що внаслідок збройної агресії РФ, остання виїхала за межи України через побоювання наслідків ведення бойових дій на території Запорізької області. Допит свідка ОСОБА_46 був проведений 05.07.2022, хід та результати якого зафіксовані за допомогою технічних засобів відеофіксації та записані на оптичний диск. З продемонстрованого в судовому засіданні відеозапису допиту свідка ОСОБА_46 , судом встановлено, що вона працювала у КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Запорізької обласної ради на посаді медичної сестри. ОСОБА_5 була директором цього КЗ. Після початку окупації ОСОБА_5 стала співпрацювати з окупаційною владою. В травні 2022 року вивісила на будівлі навчального закладу російський прапор.

Постановою прокурора відділу Запорізької обласної прокуратури від 02.02.2023, із матеріалів кримінального провадження № 22022080000001490 від 16.08.2022 виділено матеріали досудового розслідування відносно підозрюваної ОСОБА_5 в окреме кримінальне провадження №22023080000000223 від 02.02.2023.

02.02.2023 до ЄРДР за №22023080000000223 внесено відомості за ознаками вчинення кримінального правопорушення відносно ОСОБА_5 за ч. 3 ст. 111-1 КК України.

12.01.2023 ОСОБА_5 в межах кримінального провадження № 22022080000001490 від 16.08.2022 р., повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 111-1 КК України, шляхом вручення 03.02.2023 р. її захиснику - адвокату ОСОБА_4

21.01.2023 постановою слідчого підозрювану ОСОБА_5 оголошено у державний та міжнародний розшук, проведення якого доручено оперативним співробітникам ГВ КР УСБУ в Запорізькій області.

Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 08.02.2023 надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_5 .

Згідно протоколу для пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 12.11.2022, ОСОБА_47 впізнала на знімку під № 2 ОСОБА_5 , яка обіймає посаду директора при окупаційній владі КЗ «Кам'янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» Запорізької обласної ради.

Згідно протоколу для пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 24.11.2022, ОСОБА_48 впізнала на знімку під № 2 ОСОБА_5 , яка обіймає посаду директора при окупаційній владі КЗ «Кам'янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» Запорізької обласної ради.

Згідно протоколу від 04.01.2023 тимчасового доступу до мобільного телефону ОСОБА_49 «Redmi Note 7» у листуванні з громадянкою України ОСОБА_50 у додатку «Telegram» виявлено фотозображення підручників, отриманих директором КЗ «Кам'янсько-Дніпровська ЗО санаторна школа інтернат» Запорізької обласної ради ОСОБА_5 для подальшого використання під час навчального процесу за стандартами освіти рф.

Згідно протоколу від 04.01.2023 огляду ДВД диска, що є додатком до протоколу тимчасового доступу до мобільного телефону ОСОБА_49 «Redmi Note 7» у листуванні з громадянкою України ОСОБА_50 у додатку «Telegram» виявлено фотозображення підручників, отриманих директором КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Запорізької обласної ради ОСОБА_5 для подальшого використання під час навчального процесу за стандартами освіти рф.

Згідно протоколу від 14.02.2023 тимчасового доступу до мобільного телефону ОСОБА_48 «Redmi Note 7» у листуванні з громадянкою України ОСОБА_51 у додатку «Telegram» виявлено фотозображення підручників, отриманих директором КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Запорізької обласної ради ОСОБА_5 для подальшого використання під час навчального процесу за стандартами освіти рф.

Згідно протоколу від 14.02.2023 огляду ДВД диска, що є додатком до протоколу тимчасового доступу до мобільного телефону ОСОБА_48 «Redmi Note 7» у листуванні з громадянкою України ОСОБА_51 у додатку «Telegram» виявлено фотозображення підручників, отриманих директором КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Запорізької обласної ради ОСОБА_5 для подальшого використання під час навчального процесу за стандартами освіти рф.

Згідно протоколу від 01.09.2022 огляду інформації у всесвітній мережі Інтернет виявлено інформацію, що: «преподавательский состав школ Каменско-Днепровского района в рамках подготовки к учебному году 2022-2023 пройдет курсовую переподготовку в Крыму».

Згідно протоколу від 04.01.2023 огляду інформації у всесвітній мережі Інтернет виявлено інформацію з єдиного державного реєстру юридичних осіб рф про те, що керівником державної бюджетної загальноосвітньої установи « ІНФОРМАЦІЯ_5 » є ОСОБА_5 .

Згідно протоколу від 21.09.2022 огляду інформації у всесвітній мережі Інтернет виявлено: «федеральный закон от 29.12.2012 № 273-фз Об образовании в российской федерации».

Згідно протоколу від 27.10.2022 огляду інформації у всесвітній мережі Інтернет виявлено: «приказ министерства просвещения российской федерации от 20.05.2020 № 254 « об утверждении федерального перечня учебников, допущенных к использованию при реализации имеющих государственную аккредитацию общеобразовательных программ начального, общего, основного общего, среднего общего образования организациями, осуществляющими образовательную деятельность»

Згідно протоколу від 20.09.2022 огляду інформації у всесвітній мережі Інтернет виявлено: «приказ министерства образования и науки российской федерации от 06.10.2009 № 373 «об утверждении и введении в действие федерального государственного образовательного стандарта начального общего образования».

Отже, вищезазначеними доказами доведено, що ОСОБА_5 вчинила кримінальне правопорушення (злочин), яке кваліфікується судом за ч.3 ст.111-1 КК України, як здійснення громадянкою України дій, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти.

Судом обставин, що пом'якшують або обтяжують покарання ОСОБА_5 не встановлено.

При призначенні покарання обвинуваченій суд, відповідно до ст. 65 КК України, враховує тяжкість вчиненого злочину, який відповідно до вимог ст.12 КК України є не тяжким, суспільну небезпечність та характер скоєного злочину, особу обвинуваченої: раніше не судима, має постійне місце мешкання, є депутатом місцевої ради, її вік та стан здоров'я (не перебуває на обліку у лікарів нарколога та психіатра).

Тому суд вважає, що виправлення обвинуваченої можливо лише в умовах ізоляції його від суспільства - в місцях позбавлення волі. Суд вважає за необхідне призначити покарання ОСОБА_5 у виді позбавлення волі, в межах санкції ч.3 ст.111-1 КК України.

На переконання суду, призначення обвинуваченій такого покарання буде справедливим, співрозмірним і достатнім для її виправлення, кари та запобігання вчинення нових злочинів як самою обвинуваченою, так і іншими особами, а також буде відповідати таким принципам Європейської конвенції з захисту прав людини і основоположних свобод як пропорційність обмеження прав людини, легітимна мета та невідворотність покарання.

Санкцією ч.3 ст.111-1 КК України передбачено додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Приймаючи рішення про призначення додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати будь-які посади в органах державної влади, місцевого самоврядування а також займатися будь-якою діяльністю, пов'язаною з освітнім процесом в Україні суд враховує, що вказане додаткове покарання є обов'язковим у санкції вказаної статті.

Крім того, ОСОБА_5 вчинила злочин, об'єктом якого є основи національної безпеки України. Обвинувачена своїми діями фактично допомогла державі-агресору створити певну вертикаль незаконного органу влади і фактично вчинила злочин проти незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Виходячи з цього, суд приймає рішення про призначення ОСОБА_5 додаткового покарання обіймати будь-які посади саме в органах державної влади, місцевого самоврядування, а також займатися будь-якою діяльністю, пов'язаною з освітнім процесом в Україні.

Оскільки суд дійшов висновку про призначення ОСОБА_5 покарання у вигляді позбавлення волі, то строк відбування нею покарання слід рахувати з часу фактичного затримання.

Строк додаткового покарання слід обчислювати відповідно до ч. 3 ст. 55 КК України з моменту відбуття основного покарання.

Відомості про речові докази у матеріалах провадження відсутні, тому питання про долю речових доказів судом не вирішується.

Цивільний позов не заявлявся, процесуальні витрати по справі відсутні.

Керуючись ст.ст. 297-1, 323, 366-376, 395, 532 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Визнати ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватою у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.111-1 КК України і призначити їй покарання у виді трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади, місцевого самоврядування, а також займатися будь-якою діяльністю, пов'язаною з освітнім процесом строком на п'ятнадцять років.

Строк відбуття покарання обвинуваченій ОСОБА_5 рахувати з моменту приведення вироку до виконання, тобто з моменту фактичного її затримання.

Строк додаткового покарання у виді позбавлення ОСОБА_5 права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади, місцевого самоврядування, а також займатися будь-якою діяльністю, пов'язаною з освітнім процесом, обчислювати з моменту відбуття основного покарання.

Вирок може бути оскаржений до Запорізького апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд міста Запоріжжя протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а засудженим в той же термін, з дня вручення його копії судового рішення.

Копії вироку негайно після його проголошення надати прокурору та обвинуваченому.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не подано. У разі її подання, вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1