Постанова від 12.09.2024 по справі 308/6591/24

Справа № 308/6591/24

Закарпатський апеляційний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.09.2024 м. Ужгород

Закарпатський апеляційний суд в особі судді Феєра І. С., за участю захисника-адвоката Кураха Ю. М. та представника Закарпатської митниці Держмитслужби Зубенка І. І., розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Ужгороді справу про порушення митних правил № 33/4806/563/24 за апеляційною скаргою заступника начальника Закарпатської митниці Держмитслужби на постанову судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 18.07.2024.

Цією постановою:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , диктор радіо «Хуст», визнана винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та на підставі ст. 22 КУпАП звільнена від адміністративної відповідальності за малозначністю з оголошенням їй усного зауваження, а провадження у справі щодо неї відповідно до ч. 3 ст. 284 цього Кодексу закрито.

З протоколу про порушення митних правил № 0146/10500/24 від 12.03.2024 вбачається, що 03.11.2023 Закарпатською митницею отримано лист від 03.11.2023 за № 20/20-02-01/7/1201 Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, яким направлено лист з матеріалами військової частини НОМЕР_1 щодо не отримання транспортних засобів та товарів, які було переміщено через митний кордон України на адресу зазначеної військової частини в якості гуманітарної допомоги.

Зазначеним листом військової частини повідомлено Державну митну службу України про не отримання гуманітарного вантажу (транспортного засобу марки «NISSAN» моделі «X-TRAIL » ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , р.н.з. НОМЕР_3 ).

Проведеною перевіркою з використанням баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС ДМСУ встановлено, що 05.07.2022 на митний пост «Малий Березний» Закарпатської митниці по пасажирському напрямку «в'їзд в Україну» прибув легковий транспортний засіб марки «NISSAN» моделі «X-TRAIL» ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_3 , 2002 року виготовлення, під керуванням ОСОБА_2 .

До митного контролю легкового автомобіля марки «NISSAN» моделі «X-TRAIL» ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_3 було подано свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, звернення військової частини НОМЕР_1 від 01.07.2022 за № 2695, яке адресоване Закарпатській митниці у сприянні проходження митного паспортного контролю та декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, яка була заповнена ОСОБА_2 , в якій вищевказаний транспортний засіб нею заявлений як гуманітарна допомога.

-2-

Відповідно до декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою відправником вантажу виступає - ОСОБА_2 , а отримувачем вказано військова частина НОМЕР_1 .

Фактичне місце розвантаження гуманітарного вантажу зазначено: АДРЕСА_1 , в подальшому в Донецьку область, м. Гродівка, військова частина НОМЕР_1 .

Для отримання копій документів, які було подані ОСОБА_2 посадовим особам митного поста «Малий Березний», Управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил направлено лист від 14.11.2023 за № 7.7-20-03/18/8485.

Листом від 20.11.2023 за № 7.7-28-07/33-593 митним постом «Малий Березний» надано копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, яка була заповнена та підписана ОСОБА_2 , договір купівлі-продажу, а також звернення військової частини НОМЕР_1 від 01.07.2022 за № 2695, яке адресоване Закарпатській митниці у сприянні проходження митного паспортного контролю.

З метою перевірки отримання вищевказаного транспортного засобу Закарпатською митницею 22.12.2023 на адресу військової частини НОМЕР_1 направлений лист від 22.12.2023 під № 7.7-4/7.7-20-03/14/9331 з переліком транспортних засобів.

Листом від 06.01.2024 за № 235 військова частина НОМЕР_1 повідомила Закарпатську митницю про те, що вона отримала лише транспортний засіб марки «NISSAN» моделі «NAVARA» номер кузова НОМЕР_4 присвоєно військовий номер НОМЕР_5 та поставлено на облік 29.11.2023. Решта автомобілів із наведеного списку не очікувалась та на обліку у військовій частині НОМЕР_1 не перебуває. Також, зазначеним вище листом військова частина НОМЕР_1 повідомила, що підпис під зверненням № 2695 від 01.07.2022 не є оригінальним підписом командира військової частини НОМЕР_1 .

З метою з'ясування обставин переміщення на митну територію України у якості гуманітарної допомоги транспортного засобу марки «NISSAN» моделі «X-TRAIL» ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_3 , Закарпатською митницею направлено ОСОБА_2 листи від 28.11.2023 за № 7.7-20-03/17/8875 та від 02.02.2024 за № 7.7-20/7.7-20-01/567 щодо необхідності прибуття до Закарпатської митниці.

У своєму поясненні від 22.12.2023 ОСОБА_2 зазначила, що вона 05.07.2022 ввозила на митну територію України транспортний засіб марки «NISSAN» моделі «X-TRAIL» ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 . Після проведення ремонту та фарбування вона передала зазначений автомобіль до військової частини НОМЕР_1 .

Згідно інформації, наявній в мережі Інтернет - сайт (www.mobile.de) вартість аналогічного/подібного транспортного засобу марки «NISSAN» моделі «X-TRAIL», 2002 року випуску, становить 3400 євро, що станом на 05.07.2022 за курсом НБУ складало 103977,44 грн.

Таким чином, ОСОБА_2 перемістила через митний кордон України гуманітарний вантаж - транспортний засіб марки «NISSAN» моделі «X-TRAIL» ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_3 , 2002 року виготовлення, з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підставу для переміщення товарів підроблених документів та таких, що містять неправдиві відомості щодо отримувача товару.

Дії ОСОБА_2 кваліфіковані за ч. 1 ст. 483 МК України.

Суддя розглянувши справу, дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України за обставин, зазначених у протоколі про порушення митних правил, а закриття провадження у справі вмотивував тим, що з Акту приймання-передачі транспортного засобу від 06.08.2022 встановлено, що вказаний транспортний засіб марки «NISSAN» моделі «X-TRAIL» ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_3 , 2002 року виготовлення, переданий ОСОБА_3 - начальнику

-3-

евакуаційного відділення медичної роти в/ч НОМЕР_1 . Вказаний факт також підтверджується заявою ОСОБА_3 , у якій останній зазначив, що транспортний засіб марки «NISSAN X-Trail» об'єм двигуна 2.2 Diesel, 2002 року випуску, VIN номер НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , який був придбаний силами громади Словацької Республіки для потреб в/ч НОМЕР_1 , був дійсно прийнятий від ОСОБА_2 (KOVACH VIKTORIIA 09 MAY 91 FV121319) у липні 2022 року та використовувався ним, капітаном медичної служби ОСОБА_3 для виконання завдань по захисту Батьківщини на Авдіївському напрямку. Таким чином, судом встановлено, що вищевказаний автомобіль був переданий військовослужбовцю військової частини НОМЕР_1 , хоча і такий не перебуває на обліку у даній військовій частині. Крім того, судом враховано і те, що ОСОБА_2 раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності, в тому числі й за порушення митних правил, наслідки даного порушення не представляють суспільної небезпеки, не спричинили істотної шкоди державним чи суспільним інтересам.

В апеляційній скарзі заступник начальника Закарпатської митниці Держмитслужби просить постанову суду від 18.07.2024 скасувати, прийняти нове рішення, яким визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України з накладенням на неї стягнення у виді штрафу відповідно до санкції вказаної статті. В обґрунтування апеляційних вимог зазначає, що суд об'єктивно прийшов до висновку щодо факту вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, що підтверджується матеріалами справи, однак вважає висновок судді про закриття провадження у справі у зв'язку із малозначністю вчиненого ОСОБА_2 діяння необґрунтованим, оскільки в матеріалах справи немає доказів щодо обставин, які пом'якшують відповідальність ОСОБА_2 . У зв'язку з наведеним вважає, що при розгляді справи судом першої інстанції не дотримані вимоги, передбачені ст. 23, 33, 245 КУпАП.

Справа про порушення митних правил розглядається за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , яка зі слів захисника-адвоката Кураха Ю. М., належним чином повідомлена про розгляд апеляційної скарги. Приймаючи рішення про розгляд справи за відсутності ОСОБА_2 , береться до уваги те, що від них неї надходило заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи на інший термін, отже, її неявка, з огляду на приписи ст. 294 КУпАП, не перешкоджає розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці Зубенка І. І., який підтримав апеляційну скаргу та просив її задовольнити, пояснення захисника-адвоката Кураха Ю. М., який заперечив проти задоволення апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи про порушення митних правил, доводи апеляційної скарги, апеляційний суд уважає, що апеляційна скарга заступника начальника Закарпатської митниці Держмитслужби підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

За приписами до ч. 1 ст. 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

-4-

Згідно положень ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків (ст. 10 КУпАП), а вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити (ст. 11 КУпАП).

За змістом ст. 458, 487 МК України, ст. 9 - 11 КУпАП, підставою для визнання особи винною в порушенні митних правил, як різновиду адміністративного правопорушення, є встановлення у вчиненому нею діянні всіх ознак складу такого правопорушення, в тому числі ознак суб'єктивної та об'єктивної сторони складу правопорушення.

Частиною першою статті 483 МК України передбачено відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Наявність об'єкту, об'єктивної сторони, суб'єкту та суб'єктивної сторони адміністративного правопорушення є обов'язковим для кваліфікації конкретного діяння, як адміністративного проступку. Якщо хоча б один з них відсутній або не відповідає вимогам, що передбачені відповідною статтею глави 68 МК України, вказане діяння не є порушенням митних правил.

Відповідно до п. 4 ст. 318 МК України митний контроль товарів, транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється відповідно до типових технологічних схем митного контролю, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно до п. 7 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 451 від 21.05.2012, митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів у пунктах пропуску здійснюється шляхом застосування таких форм митного контролю, як: перевірка документів та відомостей, які відповідно до законодавства надаються митним органам під час переміщення автомобільних транспортних засобів і товарів через митний кордон України; подання запитів до інших державних органів, установ та організацій, уповноважених органів іноземних держав для встановлення автентичності документів, наданих митним органам.

-5-

Відповідно до п. 8, 9 постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 за № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» в'їзд/вхід на територію пункту пропуску громадян, які перетинають державний кордон, перебування у пункті пропуску та виїзд/вихід громадян з нього здійснюється за паспортними документами. Громадяни, які перетинають державний кордон, зобов'язані пройти прикордонний, митний та інші види контролю відповідно до законодавства.

За приписами до п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України № 8 від 03.06.2005 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Підробленими треба уважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Згідно ч. 4 ст. 265 МК України громадяни можуть бути декларантами після досягнення ними 16-річного віку.

Відповідно до ч. 1 ст. 266 МК України декларант зобов'язаний: 1) здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; 2) на вимогу органу доходів і зборів пред'явити товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення; 3) надати органу доходів і зборів передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей.

За приписами до п. 57 ч. 1 ст. 4 МК України товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі. Відповідно до п. 33 цієї статті нерезиденти - фізичні особи: іноземці та особи без громадянства, громадяни України, які мають постійне місце проживання за межами України, у тому числі ті, які тимчасово перебувають на території України.

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил, ОСОБА_2 ставиться у провину те, що вона перемістила через митний кордон України гуманітарний вантаж - транспортний засіб марки «NISSAN» моделі «X-TRAIL» ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_3 , 2002 року виготовлення, з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підставу для переміщення товарів підроблених документів та таких, що містять неправдиві відомості щодо отримувача товару.

Зокрема, як вбачається з матеріалів справи, до митного контролю легкового автомобіля марки «NISSAN» моделі «X-TRAIL» ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_3 було подано, звернення військової частини НОМЕР_1 від 01.07.2022 за № 2695, яке адресоване Закарпатській митниці у сприянні проходження митного паспортного контролю та декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, яка була заповнена ОСОБА_2 , в якій вищевказаний транспортний засіб нею заявлений як гуманітарна допомога. Відповідно до декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою відправником вантажу виступає - ОСОБА_2 , а отримувачем вказано військова частина НОМЕР_1 . Фактичне місце розвантаження гуманітарного вантажу зазначено: АДРЕСА_1 , в подальшому в АДРЕСА_2 , військова частина НОМЕР_1 .

-6-

Листом від 06.01.2024 за № 235 військова частина НОМЕР_1 повідомила Закарпатську митницю про те, що вона отримала лише транспортний засіб марки «NISSAN» моделі «NAVARA» номер кузова НОМЕР_4 присвоєно військовий номер НОМЕР_5 та поставлено на облік 29.11.2023. Решта автомобілів із наведеного списку не очікувалась та на обліку у військовій частині НОМЕР_1 не перебуває. Також, зазначеним вище листом військова частина НОМЕР_1 повідомила, що підпис під зверненням № 2695 від 01.07.2022, яке було надано ОСОБА_2 під час митного контролю, не є оригінальним підписом командира військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 .

Разом з тим, з наявного в матеріалах справи Акту приймання-передачі транспортного засобу від 06.08.2022 встановлено, що вказаний транспортний засіб марки «NISSAN» моделі «X-TRAIL» ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_3 , 2002 року виготовлення, переданий ОСОБА_3 - начальнику евакуаційного відділення медичної роти в/ч НОМЕР_1 та окремо свідчить про те, що вищевказаний автомобіль не перебуває на обліку у військовій частині НОМЕР_1 .

Наведене вище свідчить про те, що як підставу для переміщення транспортного засобу через митний кордон України подано можливо підроблені документи.

Окрім того, до матеріалів справи додано повідомлення № 45 від 12.03.2024 про протиправне діяння, що містить можливо ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. 358 КК України. У повідомленні вказано на те, що причетним до вчинення протиправного діяння може бути ОСОБА_2 . Також у повідомленні вказано що, предметом вчинення правопорушення є, зокрема, автомобіль марки «NISSAN» моделі «X-TRAIL» ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_3 , 2002 року виготовлення, який не вилучався у зв'язку з відсутністю.

Виклад обставин у повідомленні, що можуть свідчити про вчинення протиправного діяння відповідає змісту протоколу про порушення митних правил.

При цьому як вказано у повідомленні, попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення: можливо наявні ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. 358 КК України. Повідомлення направлено до Ужгородського РУП ГУ НП в Закарпатській області.

Відповідно до ст. 487 МК України визначено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

За змістом ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі, й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п. 2), а в разі неправильного складання такого протоколу - повернути матеріали адміністративної справи органу, який його склав, для належного (додаткового) оформлення.

Відповідно до виписаних у ст. 488, 490, 494-495 МК України положень, протокол про порушення митних правил - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою, про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого МК України, і є найважливішим джерелом доказів у справах про порушення митних правил.

Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом та інше.

Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інше.

-7-

Відповідно до ст. 253 КУпАП, якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки злочину, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.

За приписами до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Зважаючи на викладене та аналізуючи зібрані по справі докази, приймаючи до уваги те, що з матеріалів справи прослідковується наявність в діях невстановлених осіб ознак кримінального правопорушення, матеріали провадження слід направити у відповідний орган досудового розслідування. Під час досудового розслідування підлягає встановленню особа, яка винна у вчиненні кримінального правопорушення, з'ясування розміру шкоди завданої злочинними діями, а також вжиття заходів до її відшкодування. У подальшому при прийнятті рішення органу досудового розслідування необхідно врахувати й положення ст. 62 Конституції України про те, що особа не може бути двічі притягнута до одного й того ж виду юридичної відповідальності за одне й те ж правопорушення.

Як встановлено в судовому засіданні за вказаним фактом та аналогічними обставинами Ужгородським РУП ГУ НП в Закарпатській області здійснюється досудове розслідування.

Оскільки, відомості, що містяться в матеріалах справи про порушення митних правил дають суду прийти до висновку, що в діянні невстановленої особи, щодо переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підставу для переміщення товарів, підроблених документів, що містить неправдиві відомості, які, відповідно до здобутих даних, обґрунтовано викликають сумнів у їх достовірності, містять ознаки кримінального правопорушення, апеляційний суд приходить до висновку про необхідність направлення матеріалів справи про порушення митних правил відносно ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 483 МК України, до органу досудового розслідування - Ужгородського РУП ГУ НП в Закарпатській області.

Відповідно до вимог ст. 284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених ст. 247 цього Кодексу.

З цих підстав постанова судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 18.07.2024 щодо ОСОБА_2 підлягає скасуванню із закриттям провадження у справі, а матеріали справи про порушення митних правил передачі до Ужгородського РУП ГУ НП в Закарпатській області для організації досудового розслідування.

За таких обставин, апеляційна скарга заступника начальника Закарпатської митниці Держмитслужби ОСОБА_5 підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст. 527-530 МК України, ст. 294 КпАП України, апеляційний суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу заступника начальника Закарпатської митниці Держмитслужби Козюберди В. В. задовольнити частково.

-8-

Постанову судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 18.07.2024 щодо ОСОБА_6 - скасувати.

Матеріали справи про порушення митних правил (протокол № 0146/30500/24 від 12.03.2024) щодо ОСОБА_6 направити до Ужгородського РУП ГУ НП в Закарпатській області як такі, що містять ознаки кримінального правопорушення, а провадження в справі про порушення митних правил щодо ОСОБА_2 на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КУпАП закрити.

Постанова оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя