Справа № 157/1506/24
Провадження №3/157/880/24
11 вересня 2024 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Гамула Б.С., вивчивши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацевлаштованого,
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №966811 вказано, що ОСОБА_1 19 серпня 2024 року в 16 год, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, знаходячись за місцем свого проживання, вчинив домашнє насильство відносно дружини ОСОБА_2 , яке виразилось в нецензурній лайці, словесних погрозах фізичною розправою, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для належного його оформлення.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами заходів адміністративного впливу провадиться у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно зі ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення повинен містити в собі місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення. У ході підготовки до розгляду справи встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано місця його вчинення. Також, особу повідомлено про дату розгляду справи в суді, яка передує даті надходження справи до суду.
Наявність зазначених недоліків робить неможливим своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи для вирішення її в точній відповідності із законом, що згідно зі ст. 245 КУпАП є основним завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення.
Наведене свідчить про неналежне складання протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів справи, що є підставою для повернення її на доопрацювання.
Після усунення причин, що стали підставою для повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вони повинні бути негайно направлені до суду для розгляду їх у відповідності до вимог чинного законодавства.
Керуючись статтями 256, 277, 278, 280 КУпАП
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №966811 від 19 серпня 2024 року та матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Б. С. Гамула