11 вересня 2024 р.
Справа № 644/ 6231 /24
н/п 3/644/ 1853 /24
іменем України
11 вересня 2024 року м. Харків
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі - судді Сітало А.К.,
розглянувши адміністративний матеріал по справі про адміністративне правопорушення, який надійшов з відділу поліції № 1 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт серії НОМЕР_1 виданий Великобурлуцьким РВ УМВС України в Харківській області 05.03.1997 року, РНОКПП - НОМЕР_2 ), уродженця с. Гнилиця Великобурлуцького району Харківської області, громадянина України, офіційно не працюючого, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 094340 від 03.07.2024 року, ОСОБА_1 перебуваючи на обліку у відділі поліції № 1 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області, як особа щодо якої встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців, 25.06.2024 року без поважних причин не з'явився на реєстрацію до органу внутрішніх справ, чим порушив правила адміністративного нагляду, які визначені постановою Жовтневого районного суду м. Харкова від 05.09.2023 року.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 094390 від 03.07.2024 року, ОСОБА_1 18.06.2024 року без поважних причин не з'явився на реєстрацію до органу внутрішніх справ, чим порушив правила адміністративного нагляду, які визначені постановою Жовтневого районного суду м. Харкова від 05.09.2023 року.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 094380 від 03.07.2024 року, ОСОБА_1 11.06.2024 року без поважних причин не з'явився на реєстрацію до органу внутрішніх справ, чим порушив правила адміністративного нагляду, які визначені постановою Жовтневого районного суду м. Харкова від 05.09.2023 року.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 094379 від 03.07.2024 року, ОСОБА_1 02.07.2024 року без поважних причин не з'явився на реєстрацію до органу внутрішніх справ, чим порушив правила адміністративного нагляду, які визначені постановою Жовтневого районного суду м. Харкова від 05.09.2023 року.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 096571 від 12.07.2024 року, ОСОБА_1 09.07.2024 року без поважних причин не з'явився на реєстрацію до органу внутрішніх справ, чим порушив правила адміністративного нагляду, які визначені постановою Жовтневого районного суду м. Харкова від 05.09.2023 року.
Постановою суду від 11.09.2024 року вказані адміністративні матеріали об'єднані в одне провадження та присвоєно єдиний номер справи № 644/6231/24 (н.п. 3/644/1853/24).
Своїми діями ОСОБА_1 порушив ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
В протоколах зазначено, що в діях ОСОБА_1 вбачається порушення правил адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 187 КУпАП, оскільки правопорушення вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень визнав та підтвердив обставини, викладені в протоколах про адміністративне правопорушення та просив призначити мінімальне покарання в межах санкції ч. 2 статті 187 КУпАП, про що надав відповідну заяву.
Дослідивши протоколи та додані до них матеріали, в їх сукупності та надавши їм правову оцінку, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З матеріалів справи вбачається, що на підставі постанови Жовтневого районного суду м. Харкова від 05 вересня 2023 року, ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців та застосовані обмеження, в тому числі зобов'язано прибувати на реєстрацію до відділу поліції 4 рази на місяць.
Частиною першою ст. 187 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, зокрема, порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста).
Відповідальність за частиною другою вказаної статті настає за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
В протоколах про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 11.06.2024 року, 18.06.2024 року, 25.06.2024 року, 02.07.2024 року, 09.07.2024 року без поважних причин не з'явився на реєстрацію до органу внутрішніх справ, чим порушив правила адміністративного нагляду, які визначені постановою Жовтневого районного суду м. Харкова від 05.09.2023 року.
З матеріалів справи вбачається, що постановою Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 25.04.2024 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КК України та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 51,00 грн.
Протоколи про адміністративні правопорушення у відношенні ОСОБА_1 складені за ч. 2 ст. 187 КУпАП, тобто за дії передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт допущених порушень підтверджується: протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАД № 094340 від 03.07.2024 року, серії ВАД № 094390 від 03.07.2024 року, серії ВАД № 094380 від 03.07.2024 року, серії ВАД № 094379 від 03.07.2024 року, серії ВАД № 096571 від 12.07.2024 року; рапортами ДОП СП ВП № 1 ХРУП № 2; реєстраційним листком; письмовими поясненнями ОСОБА_1 в яких останній не заперечував обставини, які зазначені в протоколах; копією постанови Жовтневого районного суду м. Харкова від 05.09.2023 року; копією постанови Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 25.04.2024 року про притягненняОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП та іншими матеріалами справи.
За таких обставин, суд вважає докази, що містяться в матеріалах справи, належними та допустимим і у своїй сукупності такими, що доводять винуватістьОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Суд, при вирішенні питання про накладення стягнення за допущене адміністративне правопорушення, у відповідності до положень статті 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважає за можливе застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі, передбаченому санкцією ч.2 ст. 187 КУпАП.
Згідно положень ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
При цьому, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, необхідно сплатити суму судового збору, яка відповідає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 605,60 грн.
Одночасно з накладенням адміністративного стягнення, у відповідності до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 605,60 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 33-38, 40-1, 187, ст. 276, 279, 283-285 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суд,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 255,00 грн. в дохід держави.
(отримувач коштів - ГУК Харківська область/МТГ Харків/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37874947; банк отримувача - Казначейство України(ЕАП) ; код банку отримувача (МФО) - 899998;рахунок отримувача - UA558999980313030106000020649 ;код класифікації доходів бюджету - 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача- Казначейство України(ЕАП) ;код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106) судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду через районний суд в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: А. К. Сітало