Постанова від 30.08.2024 по справі 201/9689/24

Справа № 201/9689/24

Провадження № 3/201/3660/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2024 року суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська - Шелестов К.О., з секретарем - Аленіним Н.Є., за участю: прокурора - Баклан В.В., та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з УСР у Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилась у с. Мостове, Токмацького району,, Запорізької області, з вищою освітою, не заміжньої, не працевлаштованої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , притягнутої за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Посадовою особою УСР у Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України 02 серпня 2024 року, стосовно ОСОБА_1 , було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідно до якого, остання, припинивши повноваження члена постійно діючої позаштатної ВЛК при обласному ІНФОРМАЦІЯ_2 , лікаря стоматолога КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» Дніпропетровської обласної ради в порушення вимог абз.1 ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме - 26 липня 2024 року о 09 год. 38 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за наступних обставин.

Наказом КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» Дніпропетровської обласної медичного ради від 04 серпня 2023 року №39/аг «Щодо залучення персоналу до складу ВЛК, що створюється при обласному ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Одним членів цієї комісії є ОСОБА_1 , лікар-стоматолог.

Відповідно до п.п. «г» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій віднесено до суб?єктів на яких поширюється дія вказаного закону.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи членом постійно діючої позаштатної ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді лікаря стоматолога КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня Мечникова» Дніпропетровської обласної ради, відповідно до п.п. «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб?єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на члена військово-лікарської комісії, і вона є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов?язаного з корупцією, і зобов?язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч. 1 ст. 45 вказаного Закону.

Абз. 1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"т" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 3 березня 2022 року № 2115-IX було призупинено компанію декларування в Україні.

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384- IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов'язок подання декларацій суб?єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та доповнено перелік суб?єктів декларування, визначених п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону підпунктом «г», а саме голови та члени лікарсько-консультативних і медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.

Роз?ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13 листопада 2023 року «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» визначено, що суб?єктами, на яких поширюється дія Закону, є: особовий склад штатних військово-лікарських комісій (ВЛК, п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону); голови та члени лікарсько-консультативних (ЛКК) і медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), а також голови, їхні заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських (ВЛК) і лікарсько-льотних комісій (ЛЛК), які при цьому не е особами, зазначеними у п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону (п.п. «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону).

Декларантами є всі особи, які входять (призначені / відряджені) до складу відповідних комісій згідно з організаційно-розпорядчими документами, незалежно від фактичного виконання функцій голови / члена / секретаря комісії, а також від строку перебування в складі відповідної комісії (у т.ч. які залучені до роботи на правах членів).

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:|/public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за типом «при звільненні» за період не охоплений раніше поданими деклараціями з 01 січня 2024 року по 10 червня 2024 року, лише 26 липня 2024 року о 09 год. 38 хв.

Перевіркою не встановлено поважних причин несвоєчасного подання декларації.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , припинивши повноваження члена постійно діючої позаштатної ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 , лікаря стоматолога КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. I.I. Мечникова» Дніпропетровської обласної ради будучи відповідно до п.п. «г» п.2 ч.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, у порушення вимог абз.1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме - 26 липня 2024 року о 09 год. 38 хв, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала та підтвердила обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.

Прокурор Баклан В.В. у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на останнього мінімальний штраф, передбачений даною статтею, посилаючись на достатність доказів її винуватості у вчиненні зазначеного правопорушення.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та думку прокурора, суд доходить до наступних висновків.

Відповідно до абз. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 65-1 Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, передбачено, що відповідальність особи за цією статтею наступає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з вимогами КУпАП, одним із завдань провадження у адміністративних справах цієї категорії є забезпечення судами своєчасного, всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин, передбачених ст.ст. 247 і 280 КУпАП, звертаючи особливу увагу на з'ясуванні таких питань: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягується до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого КУпАП; чи є особа винною у його вчиненні; чи належить вона до суб'єктів цього правопорушення; чи не містить правопорушення ознак злочину; чи не закінчилися на момент розгляду справи строки, передбачені ст. 38 КУпАП; чи немає інших обставин, що виключають провадження у справі.

В п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» зазначені суб'єкти, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Так, ОСОБА_1 будучи членом постійно діючої позаштатної ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді лікаря стоматолога КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня Мечникова» Дніпропетровської обласної ради, відповідно до п.п. «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб?єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на члена військово-лікарської комісії, і вона є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов?язаного з корупцією, і зобов?язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч. 1 ст. 45 вказаного Закону.

Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Наказом КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» Дніпропетровської обласної медичного ради від 04 серпня 2023 року №39/аг «Щодо залучення персоналу до складу ВЛК, що створюється при обласному ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Одним членів цієї комісії є ОСОБА_1 , лікар-стоматолог.

На підставі наказу Генерального директора КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» від 10 червня 2024 року, ОСОБА_1 було звільнено з посади лікаря-стоматолога-терапевта стоматологічного відділення обласної консультативної клініки.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:|/public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за типом «при звільненні» за період не охоплений раніше поданими деклараціями з 01 січня 2024 року по 10 червня 2024 року, лише 26 липня 2024 року о 09 год. 38 хв.

Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши повноваження члена постійно діючої позаштатної ВЛК при обласному ІНФОРМАЦІЯ_2 , лікаря стоматолога КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. I.I. Мечникова» Дніпропетровської обласної ради будучи відповідно до п.п. «г» п.2 ч.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, у порушення вимог абз.1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме а саме - 26 липня 2024 року о 09 год. 38 хв, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації

У зв'язку з чим, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наступними доказами, а саме: листом КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» Дніпропетровської обласної ради з додатками №23154 від 26 липня 2024 року; листом Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОВА з додатками №17233 від 27 червня 2024 року; рапортом долучення відомостей з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, відомостей з публічної частини офіційного веб-сайту АСК «ПриватБанк», відомостей з інтегрованої інформаційно-пошукової системи Міністерства внутрішніх справ України «АРМОР» відносно ОСОБА_1 ; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ..

Спираючись на встановлені фактичні обставини даного адміністративного провадження, які підтверджуються наявними в матеріалах справи доказами, суд приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є доведеною, у зв'язку з чим, суд вважає за необхідне накласти на останню адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі, передбаченому санкцією даної статті КУпАП.

При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи конкретні обставини і характер вчиненого адміністративного правопорушення, особистість правопорушниці, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягалась, ступінь її вини і майновий стан, обставини, які пом'якшують її відповідальність, а також відсутність обставин, які обтяжують її відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у мінімальному його розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», із змінами та доповненнями, стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 34-35, 172-6, 251-252, 268, 283-285 КУпАП, ст. 1, 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винуватою ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на останню адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).

Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя К.О. Шелестов