Сарненський районний суд
Рівненської області
Справа № 572/2733/24
3/572/1642/24
22 серпня 2024 року м. Сарни
Суддя Сарненського районного суду Рівненської області Довгий І.І., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , пенсіонер,-
за ст. 173 КУпАП,
Із фабули протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 06.06.2024 року о 19 год. 410 хв. в АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, а саме: нецензурно лаявся, образливо чіплявся, застосував фізичне насильство, яке не завдало фізичного болю і не спричиило тілесних ушкоджень до громадянки ОСОБА_2 , чим вчинив дії, які порушують громадський порядок та спокій громадян.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності не з'явилась, хоча про час та місце слухання справи була повідомлена належним чином.
Дослідивши письмові матеріали справи, вважаю, що провадження підлягає закриттю, виходячи з таких підстав.
За змістом ст. 7 КУпАП, провадження у справах про адміністративні правопорушення повинно здійснюватися на основі суворого дотримання законності, а положеннями ст. 245 цього ж Кодексу визначено, що завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Постановою Сарненського районного суду Рівненської області від 26.06.2024 року протокол про адміністративне правопорушення повернуто начальнику Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області для доопрацювання.
Проте зазначених порушень не усунуто та повторно направлено вказаний протокол про адміністративне правопорушення до суду.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису та ін.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Диспозиція ст. 173 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Інкриміноване ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення діяння не відповідає диспозиції ст. 173 КУпАП, оскільки останній громадський порядок не порушував, скоїв правопорушення щодо племінниці.
За таких обставин в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП.
Суд не вправі самостійно змінювати кваліфікацію вчиненого діяння.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності в діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Керуючись п.1 ст.247 КУпАП, суд,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Рівненського апеляційного суду через Сарненський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: