Справа №127/29708/24
Провадження №1-кс/127/12819/24
09 вересня 2024 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_3 про арешт майна,-
Слідчий СВ ВП №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області підполковник поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про арешт майна, мотивуючи свої вимоги тим, що здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024020020001128 від 02.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 підозрюється в тому, що він зловживаючи своїми повноваженнями, здійснюючи професійну діяльність державного реєстратора, пов'язану з наданням публічних послуг, з метою отримання неправомірної вигоди, діючи в інтересах інших осіб, повторно, неправомірно використав надані йому повноваження, внаслідок чого земельна ділянка з кадастровим номером 0510100000:03:065:0015 площею 0,2880 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , вибула з володіння територіальної громади м. Вінниці в особі Вінницької міської ради.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 розпорядженням голови Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області № 7 від 31.08.2016 року призначено на посаду державного реєстратора Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області.
Відповідно до п. 1.2 Розділу І Посадової інструкції державного реєстратора з питань державної реєстрації Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області державний реєстратор здійснює державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців; речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відповідно до Законів України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Відповідно до п. 2.2 Розділу II Посадової інструкції державного реєстратора з питань державної реєстрації Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, державний реєстратор, відповідно до покладених до нього завдань та обов'язків, з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно: забезпечує проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»; забезпечує ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; забезпечує взяття на облік безхазяйного нерухомого майна відповідно до Закону; забезпечує прийом та видачу документів, пов'язаних з проведенням державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, взяттям на облік безхазяйного нерухомого майна; надає інформацію з Державного реєстру прав або відмовляє в її наданні у випадках, передбачених Законом «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»; встановлює відповідальність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями; здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відповідно до закону, зокрема встановлює: відповідність заявлених прав та поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно.
Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», у редакції станом на 16.07.2020 року (далі - Закон), державний реєстратор:
1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:
відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом;
відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав;
відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах;
наявність обтяжень прав на нерухоме майно;
наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов'язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації;
2) перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення;
4) під час проведення реєстраційних дій обов'язково використовує відомості Державного земельного кадастру та Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, а також відомості інших реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них чи у порядку інформаційної взаємодії з Державним реєстром прав, у тому числі відомості, що містять персональні дані особи;;
5) відкриває та/або закриває розділи в Державному реєстрі прав, вносить до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідні відомості про речові права на нерухоме майно та їх обтяження;
6) присвоює за допомогою Державного реєстру прав реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна у випадках, передбачених цим Законом;
7) виготовляє електронні копії документів, поданих у паперовій формі, та розміщує їх у реєстраційній справі в електронній формі у відповідному розділі Державного реєстру прав (у разі якщо такі копії не були виготовлені під час прийняття документів за заявами у сфері державної реєстрації прав);
8) формує за допомогою Державного реєстру прав документи за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав;
9) формує реєстраційні справи у паперовій формі.
Згідно з ч. 8 ст. 18 Закону державній реєстрації підлягають виключно заявлені речові права на нерухоме майно та їх обтяження, за умови їх відповідності законодавству і поданим /отриманим документам.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 22 Закону документи, що подаються для державної реєстрації прав, повинні відповідати вимогам, встановленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Не розглядаються документи з підчищеннями або дописками, закресленими словами та іншими не обумовленими в них виправленнями, заповнені олівцем, з пошкодженнями, що не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст, а також оформлені з порушенням вимог законодавства. Відповідальність за достовірність даних, що містяться в документах, поданих для державної реєстрації прав, несе заявник, якщо інше не встановлено судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону розгляд заяви про державну реєстрацію прав може бути зупинено державним реєстратором виключно у таких випадках: подання документів для державної реєстрації прав не в повному обсязі, передбаченому законодавством; неподання заявником чи неотримання державним реєстратором у порядку, визначеному цим Законом, відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем в електронній формі чи документів із паперових носіїв інформації, що містять відомості про зареєстровані речові права до 1 січня 2013 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону державний реєстратор у строк, встановлений для державної реєстрації прав, приймає рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та невідкладно повідомляє про це заявника..
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону підставами для відмови в державній реєстрації прав є: 1) заявлене речове право, обтяження не підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону; 2) заява про державну реєстрацію прав подана неналежною особою; 3) подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом; 4) подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження; 5) наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями; 6) наявні зареєстровані обтяження речових прав на нерухоме майно; 7) заяву про державну реєстрацію обтяжень щодо попереднього правонабувача подано після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем; 8) після завершення строку, встановленого частиною третьою статті 23 цього Закону, не усунені обставини, що були підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав; 9) документи подано до неналежного суб'єкта державної реєстрації прав, нотаріуса; 10) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка згідно із законодавством не має повноважень подавати заяви в електронній формі; 11) заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене речове право, обтяження вже зареєстровано у Державному реєстрі прав; 12) заявник звернувся із заявою про державну реєстрацію права власності щодо майна, що відповідно до поданих для такої реєстрації документів відчужено особою, яка на момент проведення такої реєстрації внесена до Єдиного реєстру боржників, у тому числі за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці..
Відповідно до п. 6 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», в редакції станом на 29.05.2020 року, (далі - Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень) державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса.
Відповідно до п. 7 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», іншими законами України та цим Порядком.
Відповідно до п. 8 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державний реєстратор за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав формує та реєструє заяву в базі даних заяв за умови оплати послуг за державну реєстрацію прав у повному обсязі та встановлення особи заявника, а також у разі, коли заява подається щодо земельної ділянки, - за умови наявності в Державному земельному кадастрі відомостей про таку земельну ділянку. У разі відсутності зауважень до відомостей, зазначених у заяві, заявник проставляє власний підпис на ній.
Відповідно до п. 9 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень під час формування та реєстрації заяви державний реєстратор відповідно до закону встановлює особу заявника.
Відповідно до п. 12 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень розгляд заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, здійснюється державним реєстратором, який встановлює черговість розгляду заяв, що зареєстровані в базі даних заяв на таке майно, відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами та їх обтяженнями, а також наявність підстав для проведення державної реєстрації прав, зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав.
Відповідно до п. 14 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у разі коли під час розгляду заяви встановлено наявність підстав, передбачених законом для зупинення розгляду заяви, державний реєстратор невідкладно приймає рішення щодо зупинення розгляду заяви.
Відповідно до п. 18 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень за результатом розгляду заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, державний реєстратор приймає рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації.
Відповідно до п. 40 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державна реєстрація прав проводиться на підставі документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачених Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, іншими законами України та цим Порядком.
Відповідно до п. 81-2 Порядку №1127 для державної реєстрації права власності та права постійного користування на земельну ділянку, права на яку набуваються шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у постійне користування із земель державної або комунальної власності, подається рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність чи надання у постійне користування або про затвердження документації із землеустрою щодо формування земельної ділянки та передачу її у власність чи надання у постійне користування.
ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді державного реєстратора Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, зловживаючи своїми повноваженнями, здійснюючи професійну діяльність, пов'язану з наданням публічних послуг, з метою отримання неправомірної вигоди, діючи в інтересах інших осіб, неправомірно використав надані йому повноваження за наступних обставин.
Так, ОСОБА_5 в інтересах ТОВ «АВТО ПАРТНЕР ЛТД», відповідно до заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, в невстановленому місці та час, але не пізніше 20.07.2020 року, надав ОСОБА_4 , як державному реєстратору Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, наступні документи для реєстрації права власності на земельну ділянку з кадастровим номером 0510100000:03:065:0015 площею 0,2880 га за ТОВ «АВТО ПАРТНЕР ЛТД»: витяг з рішення Вінницької міської ради від 26.06.2020 № 2321 «Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам, відмова в наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою, поновлення терміну дії договору оренди» та додаток 1 до рішення міської ради від 26.06.2020 № 2321.
При цьому, відповідно до п. 1 витягу з рішення Вінницької міської ради від 26.06.2020 № 2321, наданого ОСОБА_4 , зазначено, що міською радою надано громадянам дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам, відмова у наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою, поновлення терміну дії договору оренди згідно з додатками.
Водночас, відповідно до пункту 22 додатку 1 до рішення Вінницької міської ради від 26.06.2020 № 2321, наданого ОСОБА_4 , зазначено, що передано земельні ділянки у м. Вінниці ТОВ «Авто партнер ЛТД по вул. Немирівське шосе, 90, в межах розташування об'єктів нерухомого майна, безоплатно у власність для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій: площею 0, 0520 га (кадастровий номер 0510100000:03:065:0014) та 0, 2880 га (кадастровий номер 0510100000:03:065:0015).
Таким чином додаток 1 до рішення Вінницької міської ради від 26.06.2020 № 2321 не відповідає положенням витягу з рішення Вінницької міської ради від 26.06.2020 № 2321.
Реалізовуючи свій протиправний умисел, спрямований на вчинення реєстраційних дій з метою отримання неправомірної вигоди, 20 липня 2020 року ОСОБА_4 , діючи в інтересах ТОВ «АВТО ПАРТНЕР ЛТД», усвідомлюючи, що подані ОСОБА_5 , відповідно до заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, документи не містять правових підстав для прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, оскільки не давали змогу встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, діючи всупереч посадової інструкції, в порушення вимог ст. 3., ст. 10, ст. 18, п. 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 24, ст. 22, ст. 24, Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», п. п. 6, 7, 8, 9, 12, 14, 40, 81-2 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127, за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру сформував та зареєстрував заяви в базі даних заяв заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо права власності) №40559940 від 20.07.2020 о 14:44:20 годині.
У подальшому ОСОБА_4 роздрукував вищевказану заяву та надав її для підпису ОСОБА_5 , після чого 20.07.2020 безпідставно прийняв рішення про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку з кадастровим номером: 0510100000:03:065:0015 площею 0,2880 га, за ТОВ «АВТО ПАРТНЕР ЛТД».
Внаслідок неправомірних дій земельна ділянка площею 0, 2880 га з кадастровим номером 0510100000:03:065:0015 незаконно вибула з комунальної власності, чим завдано шкоди Територіальній громаді міста Вінниця в особі Вінницької міської ради на суму 1 492 185, 00 грн. (один мільйон чотириста дев'яносто дві тисячі сто вісімдесят п'ять гривень 00 коп.), що, згідно п. 4 примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Продовжуючи свою злочинну діяльність ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді державного реєстратора Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області зловживаючи своїми повноваженнями, здійснюючи професійну діяльність державного реєстратора, пов'язану з наданням публічних послуг, з метою отримання неправомірної вигоди, діючи в інтересах інших осіб, повторно, неправомірно використав надані йому повноваження, внаслідок чого земельна ділянка з кадастровим номером: 0510100000:03:065:0014 площею 0,0520 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , вибула з володіння територіальної громади м. Вінниці в особі Вінницької міської ради.
Так, ОСОБА_5 в інтересах ТОВ «АВТО ПАРТНЕР ЛТД», відповідно до заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, в невстановленому місці та час, але не пізніше 20.07.2020 року, надав ОСОБА_4 , як державному реєстратору Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, наступні документи для реєстрації права власності на земельну ділянку з кадастровим номером 0510100000:03:065:0014 площею 0, 0520 га за ТОВ «АВТО ПАРТНЕР ЛТД»: витяг з рішення Вінницької міської ради від 26.06.2020 № 2321 «Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам, відмова в наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою, поновлення терміну дії договору оренди» та додаток 1 до рішення міської ради від 26.06.2020 № 2321.
При цьому, відповідно до п. 1 витягу з рішення Вінницької міської ради від 26.06.2020 № 2321, наданого ОСОБА_4 , зазначено, що міською радою надано громадянам дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам, відмова у наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою, поновлення терміну дії договору оренди згідно з додатками.
Водночас, відповідно до пункту 22 додатку 1 до рішення Вінницької міської ради від 26.06.2020 № 2321, наданого ОСОБА_4 , зазначено, що передано земельні ділянки у м. Вінниці ТОВ «Авто партнер ЛТД по вул. Немирівське шосе, 90, в межах розташування об'єктів нерухомого майна, безоплатно у власність для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій: площею 0, 0520 га (кадастровий номер 0510100000:03:065:0014) та 0, 2880 га (кадастровий номер 0510100000:03:065:0015).
Таким чином додаток 1 до рішення Вінницької міської ради від 26.06.2020 № 2321 не відповідає положенням витягу з рішення Вінницької міської ради від 26.06.2020 № 2321.
Реалізовуючи свій протиправний умисел, спрямований на вчинення реєстраційних дій з метою отримання неправомірної вигоди, 20 липня 2020 року ОСОБА_4 , діючи в інтересах ТОВ «АВТО ПАРТНЕР ЛТД», усвідомлюючи, що подані ОСОБА_5 , відповідно до заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, документи не містять правових підстав для прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, оскільки не давали змогу встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, діючи всупереч посадової інструкції, в порушення вимог ст. 3., ст. 10, ст. 18, п. 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 24, ст. 22, ст. 24, Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», п. п. 6, 7, 8, 9, 12, 14, 40, 81-2 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127, за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру сформував та зареєстрував заяви в базі даних заяв заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо права власності) №40559995 від 20.07.2020 о 14:45:46.
У подальшому ОСОБА_4 роздрукував вищевказану заяву та надав її для підпису ОСОБА_5 , після чого 20.07.2020 безпідставно прийняв рішення про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку з кадастровим номером: 0510100000:03:065:0014 площею 0, 0520 га, за ТОВ «АВТО ПАРТНЕР ЛТД».
Внаслідок неправомірних дій вищевказана земельна ділянка незаконно вибула з комунальної власності, чим завдано шкоди Територіальній громаді міста Вінниця в особі Вінницької міської ради на суму 292 850,00 грн. (двісті дев'яносто дві тисячі вісімсот п'ятдесят гривень 00 коп.), що, згідно п. 4 примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
04.09.2024 ОСОБА_4 оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України.
Відповідно ч. 3 ст. 365-2 КК України санкція даної статті передбачає позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або без такої.
Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна №392834520 від 29.08.2024, нежитлове приміщення загальною площею 3 кв. м., розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , приміщення ХХХVІІ зареєстроване на право власності за ОСОБА_4 , квартира загальною площею 65,5 кв. м., житлова площа 34,1 розташована за адресою: АДРЕСА_3 зареєстрована на право власності за ОСОБА_4 , земельна ділянка № 0520682000:04:001:0152 площею 0,1 га, цільове призначення: для індивідуального садівництва, зареєстрована на право власності за ОСОБА_4 , земельна ділянка № 0510100000:03:136:0139 площею 0,0743 га, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), розташована за адресою: АДРЕСА_2 , зареєстрована на право власності за ОСОБА_4 .
Враховуючи вищевикладене, на даний час виникла необхідність в застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна шляхом заборони суб'єктам державної реєстрації у тому числі державним чи приватним нотаріусам вчиняти будь-які реєстраційні дії пов'язані з наступним нерухомим майном: нежитловим приміщенням загальною площею 3 кв. м., розташованим за адресою: АДРЕСА_2 , приміщенням ХХХVІІ зареєстрованим на право власності за ОСОБА_4 , квартирою загальною площею 65,5 кв. м., житловою площею 34,1 кв. м. розташованою за адресою: АДРЕСА_3 зареєстрованою на право власності за ОСОБА_4 , земельною ділянкою кадастровий номер № 0520682000:04:001:0152 площею 0,1 га, цільове призначення: для індивідуального садівництва, зареєстрованою на право власності за ОСОБА_4 , земельною ділянкою кадастровий номер № 0510100000:03:136:0139 площею 0,0743 га, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), розташованою за адресою: АДРЕСА_2 , зареєстрованою на право власності за ОСОБА_4 .
Враховуючи, що санкція ч. 3 ст. 365-2 КК України передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або без такої, незастосування цього заходу може призвести до зміни, відчуження, перетворення цих прав чи настання інших наслідків, які можуть перешкодити досудовому розслідуванню кримінального провадження, тому слідчий просив задовольнити клопотання.
В судове засідання слідчий не з'явився, однак останнім було подано заяву про розгляд клопотання без його участі. Вимоги клопотання підтримав за обставин, викладених у ньому.
Частиною 2 ст. 172 КПК України, визначено, що клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, враховуючи вимоги ст. 172 КПК України, вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності власника майна.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч.10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
З наданих слідчим матеріалів клопотання встановлено, що слідчими СВ ВП №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024020020001128 від 02.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України.
04.09.2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України - зловживання своїми повноваженнями державним реєстратором з метою отримання неправомірної вигоди, вчинене повторно, що спричинило тяжкі наслідки.
Санкцією ч. 3 ст. 365-2 КК України передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або без такої.
Підставою накладення арешту на майно підозрюваного ОСОБА_4 є забезпечення виконання, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України, покарання у вигляді можливої конфіскації майна.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Згідно ч. 1 ст. 173 КПК України слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
У межах вказаного досудового розслідування відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна №392834520 від 29.08.2024, нежитлове приміщення загальною площею 3 кв. м., розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , приміщення ХХХVІІ зареєстроване на право власності за ОСОБА_4 , квартира загальною площею 65,5 кв. м., житлова площа 34,1 розташована за адресою: АДРЕСА_3 зареєстрована на право власності за ОСОБА_4 , земельна ділянка № 0520682000:04:001:0152 площею 0,1 га, цільове призначення: для індивідуального садівництва, зареєстрована на право власності за ОСОБА_4 , земельна ділянка № 0510100000:03:136:0139 площею 0,0743 га, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), розташована за адресою: АДРЕСА_2 , зареєстрована на право власності за ОСОБА_4 .
Враховуючи обставини вчиненого кримінального правопорушення, докази, які наявні в матеріалах клопотання в їх сукупності, а також те, що слідчим доведено наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 КПК України, враховуючи, що санкцією ч. 3 ст. 365-2 КК України вищевказане майно може бути предметом конфіскації, як виду покарання, слідчий суддя, з метою унеможливлення подальшого відчуження майна на час досудового розслідування та забезпечення цілей та завдань кримінального провадження, з огляду на розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, дійшов висновку, що клопотання про арешт майна є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 131, 132, 170, 171, 172, 173, 309 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання слідчого СВ ВП №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_3 - задовольнити.
Накласти арешт на нежитлове приміщення загальною площею 3 кв. м., розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , приміщення ХХХVІІ зареєстроване на право власності за ОСОБА_4 , квартиру загальною площею 65,5 кв. м., житловою площею 34,1 кв. м., розташованою за адресою: АДРЕСА_3 зареєстровану на право власності за ОСОБА_4 , земельну ділянку з кадастровим номером № 0520682000:04:001:0152 площею 0,1 га, цільове призначення: для індивідуального садівництва, зареєстровану на право власності за ОСОБА_4 , земельну ділянку з кадастровим номером № 0510100000:03:136:0139 площею 0,0743 га, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , зареєстровану на право власності за ОСОБА_4 шляхом заборони суб'єктам державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у тому числі державним чи приватним нотаріусам, а також іншим уповноваженим суб'єктам реєстрації здійснювати будь-які дії пов'язані з користуванням, розпорядження, відчуження нерухомого майна.
Виконання та контроль за виконанням ухвали суду покласти на слідчого СВ ВП №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_3 .
На ухвалу судді може бути подана апеляція протягом п'яти діб з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.
Слідчий суддя