Постанова від 12.09.2024 по справі 456/4416/24

Справа № 456/4416/24

Провадження № 3/456/2070/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.09.2024 року суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Шрамко Р. Т. , розглянувши матеріали, з участю секретаря Сімонової - Мацигін А.А., прокурора Желізняк З., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Стрий адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Сихів Стрийського району Львівської області, зареєстрованої в АДРЕСА_1 , проживаючої по АДРЕСА_2 , українки, громадянки України, працюючої медичною сестрою КНП Стрийської міської ради ТМО «Стрийська міська об'єднана лікарня», у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи членом резервного складу позаштатної військово-лікарської комісії з правом госпітальної ВЛК на базі ВП «Лікарня інтенсивного лікування» КНП «ТМО «СМОЛ», являючись суб'єктом відповідальності, відповідно до підпункту «Ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 19.07.2024 о 08:55 год., подала декларацію, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КупАП.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 , винуватість у вчинені правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала та пояснила, що пропустила строк через незнання періоду необхідності подання.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, який вважає ОСОБА_1 , винною у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

За змістом закону підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст. 251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі.

Так, відповідно до підпункту «Ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в»-«Ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно наказу КНП Стрийської міської ради ТМО «Стрийська міська об'єднана лікарня» №18 від 19.01.2024 «Про внесення змін до наказу від 31.10.2023 р. №174 «Про роботу позаштатної військово-лікарської комісії з правами госпітальної ВЛК на базі ВП «Лікарня інтенсивного лікування» КНП «ТМО «СМОЛ» ОСОБА_1 включено до резервного складу позаштатної військово-лікарської комісії з правом госпітальної ВЛК.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік до 00:00 год. 01.04.2024.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, лише 19.07.2024 о 08:55 год., тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік у ОСОБА_1 - відсутні.

Вирішуючи питання притягнення до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, факт правопорушення визнала та освідомила його наслідки.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст.40-1 КУпАП з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, слід стягнути судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст. ст. 40-1, 172-6 ч. 1, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п?ятдесят) гривень;

Стягнути з ОСОБА_1 605,60 (шістсот п'ять гривень 60 коп.) грн.. судового збору в дохід держави.

Роз'яснити, ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Стрийський міськрайонний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Суддя: Р. Т. Шрамко