Постанова від 05.09.2024 по справі 607/19311/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.09.2024 Справа №607/19311/24 Провадження №1-в/607/313/2024

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду щодо:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, адреса реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , раніше судимої,

за участю особи, стосовно якої внесено подання ОСОБА_3 , -

ВСТАНОВИВ:

Начальник Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_2 звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з поданням про продовження адміністративного нагляду та збільшення встановлених раніше обмежень ОСОБА_3 терміном на 6 місяців, а саме: заборона виходу з дому (квартири) за місцем проживання (реєстрації) в період з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня; заборона перебувати в місцях підприємств торгівлі і громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив на час перебування під адміністративним наглядом; реєструватися 4 рази в місяць ( 1-й, 2-й, 3-й 4-й четвер місяця) з 19год. 00хв. до 20год. 00хв. в службовому кабінеті офіцера поліції; заборона виїзду за межі м. Тернополя без дозволу працівників поліції.

Подання обґрунтовано тим, що 08.10.2020 з ДУ «Чортківська установа виконання покарань (№ 26)» Тернопільської області по відбуттю терміну покарання звільнилась засуджена ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після звільнення ОСОБА_3 прибула до обраного місця проживання за адресою АДРЕСА_2 (яку згодом змінила на АДРЕСА_1 ) та поставлена на профілактичний облік в Тернопільському РУ поліції як особа, що формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» так як судима за тяжкий злочин. Перебуваючи на обліку в органах поліції, ОСОБА_3 , своєї поведінки не змінила та на шлях виправлення не стала, порушувала адміністративне та кримінальне законодавство, а тому, враховуючи вищенаведене, начальником Тернопільського РУП на адресу голови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області було скеровано подання про встановлення ОСОБА_3 , адміністративного нагляду та 17.03.2021 постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області №607/4727/21 останній було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік з рядом обмежень. Перебуваючи під адміністративним наглядом, ОСОБА_3 продовжувала порушувати встановлені їй обмеження та притягувалась до адміністративної відповідальності, а відповідно постановами Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області № 607/3828/22 від 17.03.2022, № 607/12391/22 від 15.09.2022, № 607/4731/23 від 14.03.2023, № 607/17181/23 від 12.09.2023, 607/5291/24 від 07.03.2024 ОСОБА_3 було продовжено адміністративний нагляд строком на 6 місяців. Перебуваючи під адміністративним наглядом за останньою постановою суду від 12.09.2023 ОСОБА_3 належних висновків не зробила, продовжила порушувати встановлені судом обмеження, вчиняти адміністративні правопорушення за що притягувалась до адміністративної відповідальності, зарекомендувала себе з негативної сторони, на шлях виправлення не стала, та притягувалась до адміністративної відповідальності, а саме: рішенням адміністративної комісії Тернопільської міської ради 05.04.2024, постановами Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 22.04.2024, 01.08.2024, 27.06.2024, 27.06.2024, 12.07.2024ст. 152, ч.2 ст. 175-1, ч.2 ст. 187, ч.1 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Характеристика, дана дільничним офіцером поліції Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області свідчить, що раніше судима ОСОБА_3 не бажає ставати на шлях виправлення, за місцем проживання характеризується з негативної сторони, продовжує порушувати громадський порядок та спокій інших громадян, адміністративне законодавство та потребує більш суворого контролю з боку працівників поліції.

У судовому засіданні ОСОБА_3 не заперечила стосовно продовження стосовно неї адміністративного нагляду.

Вивчивши матеріали подання, суд вважає, що подання підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Так, відповідно до ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно з п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до п.«в» ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів національної Поліції щодо осіб, зазначених в пункті «в» статті 3 цього Закону.

Як зазначено в п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.

З характеристики на громадянку ОСОБА_3 , виданою ДОП сектору ДОП відділу ППП Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 від 04.09.2024 вбачається, що громадянка ОСОБА_3 належних висновків для себе не зробила та не змінила своєї поведінки, порушує адміністративне законодавство, громадський порядок та спокій громадян, а тому потребує більш суворішого контролю зі сторони працівників поліції.

Між тим, докази додані до матеріалів справи підтверджують обставини, викладені в поданні, щодо ведення ОСОБА_3 антигромадського способу життя та вказують, що остання продовжує порушувати громадський порядок та права інших громадян, що дає підстави стверджувати про наявність ознак систематичності у вчиненні нею правопорушень.

За таких обставин, враховуючи, що ОСОБА_3 потребує надалі більш суворішого контролю зі сторони працівників поліції суд приходить до висновку, що подання начальника Тернопільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про продовження адміністративного нагляду та збільшення раніше встановлених обмежень відносно ОСОБА_3 слід задовольнити частково, а саме - продовжити ОСОБА_3 , адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців встановивши наступні обмеження: заборона виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 23.00 год. до 05.00 год. ранку наступного дня; заборона перебувати в місцях підприємств торгівлі і громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив на час перебування під адміністративним наглядом; реєструватися 2 рази в місяць (1-ий, 3-ий четвер місяця) з 19.00 год. до 20.00 год. в службовому кабінеті офіцера поліції; заборона виїзду за межі м. Тернополя без дозволу працівників поліції, оскільки подання та матеріали, якими воно обґрунтовується, не містять обґрунтування доцільності застосування інших обмежень.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.1, 3, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.158 КВК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду та збільшення встановлених раніше обмежень стосовно ОСОБА_3 - задовольнити частково.

Продовжити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців встановивши наступні обмеження:

- заборона виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 23.00 год. до 05.00 год. ранку наступного дня;

- заборона перебувати в місцях підприємств торгівлі і громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив на час перебування під адміністративним наглядом;

- реєструватися 2 рази в місяць (1-ий, 3-ий четвер місяця) з 19.00 год. до 20.00 год. в службовому кабінеті офіцера поліції;

- заборона виїзду за межі м. Тернополя без дозволу працівників поліції.

У задоволенні інших вимог подання - відмовити.

Постанова судді може бути оскаржена в установленому законом порядку.

Головуючий суддяОСОБА_1