Ухвала від 11.09.2024 по справі 336/8929/24

ЄУН 336/8929/24

Номер провадження: 2/336/3211/2024

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позовної заяви без руху

м. Запоріжжя 11 вересня 2024 року

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Зарютін П.В., з'ясувавши додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 та 177 ЦПК України, за позовною заявою

ОСОБА_1 , представник ОСОБА_2 до Територіальної громади м. Запоріжжя в особі Запорізької міської ради, треті особи - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про визнання права власності в порядку спадкування,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, через свого представника , звернулась до суду з вищевказаною заявою за якою просить встановити факт проживання ОСОБА_1 разом з ОСОБА_5 , понад 5 років до часу відкриття спадщини та визнати за ОСОБА_6 , право власності на 1/2 частку квартири в порядку спрадкування за законом після померлого.

Суддя, перевіривши виконання вимог ст.. 175-177 ЦПК України вважає, що позов необхідно залишити без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб

За подання до суду позовної заяви у справах , що не містять вимог майнового характеру окремого провадження , яка подана фізичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 1211,20 грн.

Позивач звернувся до суду з позовними вимогами майнового і немайнового характеру, проте до матеріалів справи не долучив документу , що підтверджує сплату судового збору.

Окрім того, позивачем не зазначена ціна позову.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Пунктом 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, визначається дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.

Судовий збір має бути сплачений за такими реквізитами:

Отримувач - ГУК у Зап.обл/м.Зап.Шевчен./22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, Код банку отримувача (МФО) 899998, банк отримувача - Казначейство України, Номер рахунку (IBAN) UA818999980313141206000008515, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: сплата судового збору при зверненні до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, позовну заяву на підставі ст. 185 ЦПК України слід залишити без руху, як таку, що подана без додержання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України , та надати строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України,суддя -

УХВАЛИВ:

Залишити без руху вищевказану позовну заяву у зв'язку із виявленими перерахованими вище недоліками, надавши позивачу строк - п'ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху - для їх виправлення шляхом подання до суду документу що підтверджуюєсплату судового збору у встановленому порядку і розмірі .

Надіслати копію ухвали позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя П.В. Зарютін

Попередній документ
121550073
Наступний документ
121550075
Інформація про рішення:
№ рішення: 121550074
№ справи: 336/8929/24
Дата рішення: 11.09.2024
Дата публікації: 13.09.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них; за законом.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (05.12.2024)
Дата надходження: 06.09.2024
Предмет позову: визнання права власності в порядку спадкування
Розклад засідань:
19.11.2024 11:30 Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
05.12.2024 14:00 Шевченківський районний суд м. Запоріжжя