10.09.2024 Справа № 756/10615/24
Справа № 756/10615/24
3/756/4648/24
10.09.2024 Оболонський районний суд міста Києва у складі головуючого судді Касьян А.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 ),
за ч. 1 ст. 1732 КУпАП,
за участі учасників судового провадження:
особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_2 ,
потерпіла ОСОБА_3 ,
свідок ОСОБА_4 ,
22.08.2024 приблизно о 12:40 ОСОБА_2 , за місцем проживання у АДРЕСА_1 ) вчинив домашнє насильство відносно доньки ОСОБА_3 , а саме кричав, ображав, хватав за руку, чим завдав шкоду психологічному здоров'ю останньої, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1732 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_2 пояснив, що конфлікти в сім'ї виникають внаслідок того, що донька постійно застосовує фізичну силу та психологічно тисне на бабусю та дружину (матір ОСОБА_3 ) - ОСОБА_4 . Конфлікти виникають внаслідок того, що донька спонукає їх піти до нотаріуса з метою переоформлення частини квартири на неї, оскільки вона має намір її продати. При цьому вона зневажливо відноситься як до нього, яка батька, так і до матері та бабусі.
Обставини, повідомлені ОСОБА_2 , підтвердила свідок ОСОБА_4 .
Потерпіла ОСОБА_3 не заперечувала повідомлені ОСОБА_2 обставини.
Заслухавши пояснення учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи про адміністративне правопорушення докази в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до положень ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями ст. 251 цього Кодексу передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами та іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З матеріалів справи вбачається, що винуватість ОСОБА_2 підтверджується належними та допустимими доказами, а саме відомостями, що містяться в: протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №579783; рапорті уповноваженої особи Оболонського УП ГУНП у м. Києві від 22.08.2024; рапорті ІСПДН Оболонського УПГУНП у м. Києві Антонішина С.М. від 22.08.2024; письмових поясненнях ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , кожного окремо, від 22.08.2024; терміновому заборонному приписі серії АА №4858003; формі оцінки ризиків вчинення домашнього насилля від 22.08.2024. З огляду на це суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав вважати, що ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1732 КУпАП.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 цього Кодексу, при призначенні стягнення правопорушнику суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують і пом'якшують відповідальність.
Разом із тим, згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Вищевикладені обставини адміністративної справи, з огляду на пояснення надані учасниками судового провадження в судовому засіданні, в сукупності суд визнає такими, що свідчать про малозначність вчиненого правопорушення, а тому в даному конкретному випадку суд вважає можливим звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності і обмежитись оголошенням усного зауваження.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 401 КУпАП визначено, що судовий збір стягується лише у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, а тому, враховуючи, що усне зауваження не відноситься до видів адміністративних стягнень з огляду на положення ст. 24, ч. 2 ст. 284 КУпАП, не вбачає підстав для звернення судового збору.
Керуючись статтями 22, 1732, 251, 252, 283-285 КУпАП, суд, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 1732 КУпАП стосовно ОСОБА_1 закрити відповідно до пункту 3 ч. 1, ч. 2 ст. 284 КУпАП, звільнивши останнього від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, і обмежитись оголошенням усного зауваження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя А.В. Касьян