Рішення від 10.09.2024 по справі 400/1082/24

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2024 р. № 400/1082/24

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Брагар В. С. у порядку письмового провадження розглянувши адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачаІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 ,

треті особиІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_3 Миколаїв,54036,

провизнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - відповідач) про визнання протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка полягає в ненаданні ОСОБА_1 , відстрочки від призову під час мобілізації на підставі ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», як здобувачу вищої освіти за денною формою навчання; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 надати ОСОБА_1 , відстрочку від призову під час мобілізації на підставі ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», як здобувачу вищої освіти за денною формою навчання та видати довідку за встановленою формою про надання відстрочки від призову за мобілізацією на підставі ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також проставити відповідну відмітку у військово-обліковому документі.

Позивач обґрунтовує позов тим, що відповідач протиправно не прийняв рішення про відстрочку від призову позивача, оскільки відповідно до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» він має на це право, як здобувач вищої освіти за денною формою навчання.

Відповідач надав суду відзив, в якому позов не визнає, оскільки він є неналежним відповідачем у справ. По суті позовних вимог зазначив, що відповідно до абзацу 9 пункту 11 Положення №154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік. Тобто, районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки не наділені повноваженнями щодо прийняття рішень про надання відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, а лише здійснюють її оформлення.

Ухвалою від 08.04.2024 року суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою суду від 06.03.2024 року залучено ІНФОРМАЦІЯ_2 до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Від третьої сторони надійшли пояснення по справі де зазначено, що районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки не наділені повноваженнями щодо прийняття рішень про надання відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, а лише здійснюють її оформлення.

15.03.2024 року надійшло клопотання про залучення Миколаївську обласну державну (військову) адміністрацію до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Ухвалою суду від 27.03.2024 року залучено Миколаївську обласну державну (військову) адміністрацію (код ЄДРПОУ 00022579, 54001, вул. Адміральська, 22, м. Миколаїв) до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача та Миколаївську районну державну адміністрацію (м. Миколаїв, вул. Одеське шосе, 18А, код ЄДРПОУ 04056500) до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

08.04.2024 року від Миколаївської ОДА надійшли пояснення по справі в яких зазначено, що відповідно до статті 17 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» встановлено, що призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії, персональний склад якої затверджується головою райдержадміністрації (міським головою), може надаватися відстрочка від призову на строкову військову службу. Відповідно до пункту 11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення) районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік. Виходячи з вищевикладеного, чинним законодавством не визначено повноважень місцевих державних адміністрацій, як обласних, так і районних, щодо надання військовозобов'язаним відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації. Згідно з чинним законодавством повноваження щодо надання позивачу відстрочки від призову під час мобілізації на підставі статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» віднесено до повноважень ІНФОРМАЦІЯ_1

08.04.2024 року від Миколаївської РДА надійшли пояснення по справі в яких зазначено, питання надання відстрочок є виключною компетенцією ІНФОРМАЦІЯ_5 як суб'єкта владних повноважень.

Дослідив матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 з 18.11.2004 року взятий на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_6 , про що свідчить тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 .

Відповідно до довідки від 18.01.2024 року № 138 позивач навчається в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова на факультеті «Економіка моря», спеціальність: 071 «Облік і оподаткування», освітньо-професійна програма «Облік і аудит», курс: 3 (третій), група: 3421, форма навчання: денна, термін навчання: з 01.09.2023 року по 30.06.2025 року, наказ про зарахування від 31.08.2023 року № УЧ-859. У листопаді 2023 року позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі по тексту - відповідач) із заявою, в якій просив надати відстрочку від призову під час мобілізації на підставі ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», як військовозобов'язаному, який здобуває вищу освіту за денною формою освіти та надати довідку за встановленою формою про надання відстрочки від призову під час мобілізації на підставі ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

21.11.2023 року за вих. № 7/7634 відповідачем надано відповідь, якою повідомлено, що документи позивача, які надійшли до ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» прийняті для обліку та зберігання.

23.01.2024 року ІНФОРМАЦІЯ_4 видано позивачеві, як солдату, мобілізаційне розпорядження. Відтак, позивач змушений був повторно звернутися до відповідача із заявою про надання відстрочку від призову під час мобілізації на підставі ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», до якої долучив оригінал довідки про підтвердження здобуття вищої освіти за денною формою навчання. Навчальний заклад на виконання положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» також у 2023 році письмово повідомляв відповідача, що позивач навчається в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова на факультеті «Економіка моря», спеціальність: 071 «Облік і оподаткування», освітньо-професійна програма «Облік і аудит», курс: 3 (третій), група: 3421, форма навчання: денна, термін навчання: з 01.09.2023 року по 30.06.2025 року, наказ про зарахування: від 31.08.2023 року № УЧ-859.

27.01.2024 року за вих. № 7/718 відповідачем надано відповідь на заяву позивача за змістом якої зазначено, що відповідно до наказу МО України від 15.12.2017 року № 19ДСК, військовозобов'язаний який має право на відстрочку від призову на військову службу за мобілізацією надає відповідну заяву до місцевого органу виконавчої влади. Після розгляду цих заяв місцевим органом виконавчої влади районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виконує прийняті ним рішення. У разі прийняття місцевим органом виконавчої влади рішення щодо звільнення військовозобов'язаного від призову на військову службу за мобілізацією в особливих відмітках військового квитка та військово-облікових документах вноситься відповідний запис. Вказаним військовозобов'язаним видаються довідки про надання відстрочки від призову на військову службу під час загальної мобілізації у відповідності до підстав, передбачених чинним законодавством. Тобто, на районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки не покладені повноваження щодо надання відстрочки від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, а лише її оформлення. Відстрочка оформлюється лише за наявності відповідної підстави (після розгляду заяв та прийняття місцевим органом виконавчої влади рішення про надання такої відстрочки.

31.01.2024 року позивач звернувся із аналогічною заявою до Миколаївської районної військової адміністрації.

02.02.2024 року за вих. № К-72-19/1 начальником районної військової адміністрації, повідомлено, що надання відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації є виключно компетенцією ІНФОРМАЦІЯ_5 як суб'єкта владних повноважень. З метою недопущення порушення Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» стосовно надання відстрочки рекомендовано звернутися до ІНФОРМАЦІЯ_5 за місцем обліку, як військовозобов'язаного, з письмовою заявою та відповідним пакетом документів, також, рекомендовано звернутися до суду.

Позивачеві вручена повістка на відправку № 675, відповідно до якої наказано з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_1 о 08:30 год. 26.02.2024 року з документами та речами.

Відповідно до ст. 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Разом з цим, відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 "Про введення воєнного стану в Україні, в Україні" введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. У зв'язку з введенням воєнного стану, введено тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану. Воєнний стан в Україні триває й наразі.

Відповідно до частини третьої статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок військову службу» № 2232-ХІІІ військовий обов'язок включає підготовку громадян до військової служби, приписку до призовних дільниць, прийняття добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходжень військової служби, виконання військового обов'язку в запасі, проходження служби у військовому резерві, дотримання правил військового обліку.

Від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах визначених цим Законом (частина п'ята статті 1 Закону № 2232-ХII).

Частиною першою статті 2 Закону № 2232-ХІІ встановлено, що військова служба - є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я віком громадян України (за винятком випадків визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, й незалежності та територіальні цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу робити стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Відповідно до абзацу третього частини шостої статті 2 Закону № 2232-ХІІ до видів військової служби належить військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Згідно з абзацом першим частини першої статті 39 Закону № 2232-ХІІ призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законами Україна «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Згідно з ч.5 ст.22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» № 3543 призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади або командири військових частин.

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти; (ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

Відповідно до вимог абзацу другого пункту 16 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487, персонально-якісний військовий облік передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного військового обліку покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до постанови КМУ № 154 від 23.02.2922 п.11 передбачено, що районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення:

-оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.

В подальшому Кабінет Міністрів України прийняв постанову №560 від 16.05.2024, яка набрала чинності 18.05.2024 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», в якій у розділі «Надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення» чітко передбачено алгоритм дій районного ТЦК:

56. Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

57. Для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії

60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Таким чином і на час звернення позивача до Корабельного ТРЦК та наразі саме до повноважень районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки належить обов'язок прийняття рішення про відстрочку від призову( позитивне або відмова).

Відповідачі у відзиві зазначили, що пунктом 4.19 Інструкції з підготовки та проведення мобілізаційного розгортання Збройних Сил України, затвердженої наказом Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 15.12.2017 №19ДСК (яка є обов'язковою для виконання ІНФОРМАЦІЯ_7 ) визначено, що військовозобов'язаний, який має право на відстрочу від призову на військову службу за мобілізацією надає відповідну заяву до місцевого органу виконавчої влади (на території Миколаївського району таким органом є Миколаївська районна військова адміністрація). Після розгляду такої заяви місцевим органом виконавчої влади територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виконує прийняте ним рішення. У разі прийняття місцевим органом виконавчої влади рішення щодо звільнення військовозобов'язаного від призову на військову службу за мобілізацією в особливих відмітках військового квитка та військово-облікових документах вноситься відповідний запис. Таким чином, порядок надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації визначено пунктом 4.19 Інструкції №19ДСК.

Суд не бере до уваги посилання відповідача на Інструкцію№19ДСК, оскільки цієї інструкції немає у відкритих джерелах, тому неможливо стверджувати, що вона є обов'язкова для військовозобов'язаних. Відповідачем не зазначено, яким чином норми Інструкції узгоджуються з іншими нормативно-правовими актами, які наділяють повноваженнями військові адміністрації приймати рішення про відстрочку. Якщо виходити із колізії постанови КМУ та Наказу Міністерства оборони, то постанова КМУ, як підзаконний нормативний акт має вищу юридичну силу, ніж наказ Міністерства оборони.

Також суд зазначає, що відсутній будь-який орган державної влади, який наділений повноваженнями приймати рішення про надання відстрочки від призову, крім районних ТЦК, тому суд вважає, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність.

Отже, як на момент звернення позивачем до відповідача ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) так і на момент прийняття судом рішення саме відповідач повинен розглянути його заяву та прийняти рішення по суті заяви.

Разом з цим, відповідач на заяву позивача про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та доданих документів, надав письмову відповідь, однак рішення по суті порушеного питання не прийняв.

Суд наголошує, що у спірних правовідносинах суб'єкт владних повноважень не може утриматись від прийняття рішення, що входить до його виключної компетенції.

Відповідач не надав доказів розгляду заяви позивача із прийняттям одного із рішень.

Відсутність належним чином оформленого рішення про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації або мотивованої відмови в наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, свідчить про протиправну бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

На переконання суду, в розумінні приписів пункту 9 Положення №154 і статті 23 Закону №3543-XII (за нормами діючими на момент виникнення правовідносин) "оформлення" відстрочки від призову під час мобілізації, вчиняється у формі рішення про надання відстрочки, а "відмова в оформленні" рішення про відмову у наданні такої відстрочки.

При прийнятті рішення суд враховує, що бездіяльність - це не вчинення у встановлений законом строк дії, яку суб'єкт владних повноважень повинен вчинити, та в даному випадку вказана бездіяльність стосується саме розгляду заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Згідно з частини 2 статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З урахуванням встановлених обставин, суд дійшов висновку про протиправну бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо розгляду заяви позивача про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Оскільки відповідач належним чином не розглянув заяву позивача про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та не прийняв одне із рішень, яке б породжувало для позивача юридичні наслідки, то суд в контексті спірних правовідносин може лише зобов'язати відповідача розглянути по суті заяву позивача, за результатами розгляду якої відповідачу необхідно прийняти відповідне рішення.

Отже, для захисту порушеного права позивача належить зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 розглянути заяву позивача від 26.01.2024 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації згідно статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (у редакції закону, що діяв на момент виникнення правовідносин).

Як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 13 травня 1997 року № 1-зп/1997, стаття 58 Конституції України 1996 року закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності. Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.Щодо позовних вимог, у яких позивач просить зобов'язати надати позивачу відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", така вимога задоволенню не підлягає, оскільки є передчасною. Суд враховує, що відсутні підстави вважати, що за результатами розгляду заяви позивача будуть порушені його права.

Решта доводів сторін висновків суду та рішення по суті спору не змінюють.

Згідно з вимогами частини 1, 2статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства та доказів, зібраних у справі, суд дійшов переконання про необхідність часткового задоволення позовних вимог.

Розподіляючи між сторонами судові витрати суд відзначає, що відповідно до частини 1статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем за подання до суду адміністративного позову сплачено судовий збір в розмірі 1 211,20 гривень, підтвердженням чого є наявна в матеріалах справи квитанція до платіжної інструкції від 05.02.2024 за № 7472-5173-004-0317.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог (частина 3 статті 139 КАС України), тому судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 605,60 гривень, підлягає поверненню позивачу за рахунок коштів відповідача.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) від 26.01.2024 про надання відстрочки від призову за мобілізацією на підставі статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" від 21.10.1993 за № 3543-XII.

3. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) від 26.01.2024 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" від 21.10.1993 за №3543-XII (у редакції закону, що діяв на момент виникнення правовідносин), за результатами розгляду якої прийняти відповідне рішення.

4. В задоволенні решти вимог відмовити.

5. Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір в сумі 605,60 гривень сплачений квитанцією від 05.02.2024 за № 7472-5173-004-0317.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя В. С. Брагар