Справа №403/381/24 провадження № 2/403/318/24
про прийняття позовної заяви до розгляду та
відкриття провадження у справі
11 вересня 2024 року с-ще Устинівка
Суддя Устинівського районного суду Кіровоградської області Атаманова С.Ю., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1 (позивач), адреса місця проживання, вказана в позовній заяві: АДРЕСА_1 до
ОСОБА_2 (відповідач), адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 ; адреса фактичного місця проживання, вказана в позовній заяві: АДРЕСА_2 ,
предмет позову: про стягнення аліментів на утримання дітей,
Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Замша Д.Д. звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення з останнього на користь позивача аліментів на утримання дітей: неповнолітньої дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та малолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1/3 частини від всіх видів заробітку, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня пред'явлення заяви, а з 11 листопада 2024 року - 1/4 всіх видів заробітку, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 і до досягнення ним повноліття.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.27 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем його проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
З отриманої судом в порядку ч.6 ст.187 ЦПК України інформації, наданої Устинівською селищною радою Кіровоградської області, встановлено, що відповідач ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .
На підставі викладеного, приходжу до висновку, що справа підсудна Устинівському районному суду Кіровоградської області.
Позовна заява за формою та змістом відповідає вимогам ст.175 ЦПК України.
Позовну заяву подано з додержанням вимог ст.177 ЦПК України.
Таким чином, подана представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Замша Д.Д. позовна заява відноситься до предметної, суб'єктної та територіальної юрисдикції Устинівського районного суду Кіровоградської області та підлягає прийняттю до розгляду у порядку цивільного судочинства з відкриттям провадження у справі.
Відповідно до положень п.2 ч.2 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
За змістом п.1 ч.4 ст.274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя.
З урахуванням викладеного, відповідно до вимог п.1 ч.4 ст.274 ЦПК України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, як справа у спорі, що виникає із сімейних відносин та стосується стягнення аліментів.
Європейський суд з прав людини у п.23 рішення від 08 липня 2010 року по справі «Гурепка проти України (№2)» (заява №38789/04) зазначив, що принцип рівності сторін - один із складників ширшої концепції справедливого судового розгляду передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
З огляду на викладене, приймаючи до уваги положення ч.5, п.2 ч.6 ст.279 ЦПК України, приходжу до висновку про необхідність проведення судового засідання з повідомленням (викликом) сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи з ініціативи суду.
Згідно положень п.п.15.3 п.15 Розділу ХІІІ «Перехідні положення ЦПК України», п.п.113, 116 розділу V Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), п.1 розділу VII Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, враховуючи обов'язковість реєстрації адвокатами своїх електронних кабінетів у підсистемі (модулі) ЄСІТС, до яких належать, зокрема, представник позивача, а також відсутність такого обов'язку у сторін по справі, як фізичних осіб, розгляд (формування) справи у суді здійснюватиметься за матеріалами у змішаній формі (паперовій та електронній).
Відповідно до ст.ст.178-180, ч.2 ст.279 ЦПК України у справі необхідно провести перше судове засідання, визначити: відповідачу - строк для подачі відзиву на позовну заяву та заперечення у випадку надання позивачем відповіді на відзив; позивачу - строк для подачі відповіді на відзив.
Згідно ч.4 ст.279 ЦПК України перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 19, 27, 178, 181, 187, 189, 190, 191, 196, 258, 260, 274, 353 ЦПК України,
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей.
2.Розгляд справи здійснювати у порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
3.Призначити перше судове засідання у справі на 04 жовтня 2024 року о 11 год. 00 хв. в залі судових засідань Устинівського районного суду Кіровоградської області (адреса місцезнаходження: вул.О.Мазуренка, буд.№42 с-ще Устинівка Кропивницького району Кіровоградської області), про що повідомити учасників справи.
4.Встановити відповідачу ОСОБА_2 строк для подачі відзиву на позов протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому копії даної ухвали.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч.4 ст.174, ч.1 ст.191 ЦПК України, протягом встановленого судом строку він має право надіслати суду - відзив на позовну заяву і всі докази, що підтверджують заперечення проти позову; позивачу ОСОБА_1 - копію відзиву та доданих до нього документів.
У відзиві відповідач викладає заперечення проти позову. Відзив повинен містити: найменування (ім'я) позивача і номер справи; прізвище, ім'я та по батькові відповідача, його місце проживання чи перебування, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, адресу електронної пошти відповідача, за наявності, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; у разі повного або часткового визнання позовних вимог - вимоги, які визнаються відповідачем; обставини, які визнаються відповідачем, а також правову оцінку обставин, надану позивачем, з якою відповідач погоджується; заперечення (за наявності) щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням на відповідні докази та норми права; перелік документів та інших доказів, що додаються до відзиву, та зазначення документів і доказів, які не можуть бути подані разом із відзивом, із зазначенням причин їх неподання; заперечення (за наявності) щодо заявленого позивачем розміру судових витрат, які позивач понесла та очікує понести до закінчення розгляду справи по суті; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які відповідач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи. До відзиву додаються: докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем. До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача відповідно до вимог ст.ст.58, 62 ЦПК України.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч.ч.4, 5 ст.178 ЦПК України до відзиву, надісланого (наданого) до суду, необхідно додати документи, що підтверджують одночасне надіслання (надання) ним відзиву і доданих до нього доказів позивачу ОСОБА_1 ..
Роз'яснити відповідачу, що згідно положень ч.8 ст.178, ч.2 ст.191 ЦПК України, у разі ненадання відзиву (заперечення проти позову) у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами.
5.У разі подання відповідачем відзиву на позов встановити позивачу ОСОБА_1 строк для подачі відповіді на відзив протягом двох днів з дня його отримання.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч.4 ст.174, ч.2 ст.278 ЦПК України вона має право подати до суду відповідь на відзив.
Роз'яснити позивачу, що згідно положень ч.ч.4, 5 ст.178, ч.3 ст.179 ЦПК України до відповіді на відзив, надісланої (наданої) до суду, необхідно додати документи, що підтверджують одночасне надіслання (надання) нею відповіді на відзив і доданих до неї доказів відповідачу.
6.У разі подання позивачем відповіді на відзив встановити відповідачу ОСОБА_2 строк для подачі заперечення щодо пояснень та аргументів позивача, викладених в ній, протягом двох днів з дня отримання ним відповіді на відзив.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч.2 ст.278 ЦПК України він має право подати до суду заперечення.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч.ч.4, 5 ст.178, ч.3 ст.180 ЦПК України до заперечення, поданого до суду, необхідно додати документи, що підтверджують одночасне надіслання (надання) ним заперечення і доданих до нього доказів позивачу ОСОБА_1 ..
7.Роз'яснити сторонам, що у разі подання ними письмових заяв і клопотань, їх форма та зміст мають відповідати вимогам ст.183 ЦПК України.
Роз'яснити сторонам, що відповідно до ч.9 ст.83 ЦПК України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Роз'яснити сторонам, що згідно ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Роз'яснити учасникам справи необхідність зазначення у разі подання ними до суду процесуальних документів (заяв по суті справи, інших заяв, клопотань, заперечень тощо) відомостей про наявність або відсутність у них електронного кабінету, зареєстрованого в підсистемі «Електронний кабінет» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
8.Розгляд цивільної справи здійснювати за матеріалами у змішаній (паперовій та електронній) формі.
9.Повідомити учасників справи про наявність в Устинівському районному суді Кіровоградської області технічної можливості забезпечити їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. У цьому разі відповідна заява учасника справи має бути подана до суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання з направленням копії такої заяви в той же строк іншим учасникам справи.
10.Копії ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи. Відповідачу одночасно надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
11.Роз'яснити, що учасники справи мають право отримати інформацію щодо розгляду справи, зайшовши на веб-адресу сторінки суду, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (веб-сайт: http://court.gov.ua/sud1123/).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя С.Ю.Атаманова