Справа № 396/1281/24
Провадження № 3/396/724/24
10.09.2024 року м. Новоукраїнка
Суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області Русіна Алла Анатоліївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Новоукраїнського районного відділу поліції ГУ НП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , працює водієм, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 540402 від 14.07.2024 року, ОСОБА_1 12.07.2024 р. о 06 год. 50 хв. по вул. Центральна, 160, с. Рівне, Новоукраїнського району, Кіровоградської області, керуючи транспортним засобом Mercedes-Benz д.н.з. НОМЕР_2 не дотримався безпечного бокового інтервалу та допустив зіткнення з транспортним засобом Renault Logan д.н.з. НОМЕР_3 , в результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п.п. 2.3 б, 13.1, 13.3 ПДР, травмованих немає.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 124 КУпАП України.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 540365 від 14.07.2024 року, ОСОБА_1 12.07.2024 р. о 06 год. 50 хв. по вул. Центральна, 160, с. Рівне, Новоукраїнського району, Кіровоградської області, керуючи транспортним засобом Mercedes-Benz д.н.з. НОМЕР_2 скоїв ДТП, а саме допустив зіткнення з транспортним засобом Renault Logan д.н.з. НОМЕР_3 , після чого залишив місце пригоди.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 122-4 КУпАП України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні обставини, викладені в пртоколі не заперечував, вину у скоєному визнав, щиро розкаявся та просив суворо не карати.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , встановив наступне.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 124 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно вимог п. 1.5 Правил дорожнього руху України, дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків.
Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, в разі можливості.
В данній дорожній обстановці водій автомобіля Mercedes-Benz д.н.з. НОМЕР_2 повинен був керуватися вимогами п.п. 2.3 б, 13.1, 13.3 Правил дорожнього руху відповідно до яких: "для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі", "водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу", "під час обгону, випередження, об'їзду перешкоди чи зустрічного роз'їзду необхідно дотримувати безпечного інтервалу, щоб не створювати небезпеки для дорожнього руху".
Пунктом 26 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» визначено, що суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, може бути будь-яка особа, яка бере безпосередньо участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин. При цьому, пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна має бути наслідком порушення Правил дорожнього руху.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, оскільки він не дотримався безпечного бокового інтервалу та допустив зіткнення з транспортним засобом Renault Logan д.н.з. НОМЕР_3 , в результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п.п. 2.3 б, 13.1, 13.3 ПДР.
Даний факт відображено у схемі місця ДТП та фототаблиці від 12 липня 2024 року, в яких чітко зазначено місце зіткнення та відображено характер ушкоджень транспортних засобів.
Відтак, дослідивши та оцінивши зібрані докази, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 порушив п. п. 2.3 б, 13.1, 13.3 Правил дорожнього руху, та в його діях є склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП України суд зазначає наступне.
Відповідно дост. 122-4 КпАП України залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Відповідно до п. 2.10а Правил дорожнього руху, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Відтак дослідивши та оцінивши зібрані докази, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 порушив також п. 2.10 а Правил дорожнього руху, та в його діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ст. 122-4 КУпАП повністю доведена, у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 540402 від 14.07.2024 року, серії ААД № 540365 від 14.07.2024 р., схемою місця ДТП, фототаблицею, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , відеодиском із записом події, а також усними поясненнями самого ОСОБА_1 , який вину у скоєному визнав повністю.
Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, суд вважає вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ст. 122-4 КУпАП є доведеною повністю.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При вирішенні питання про призначення покарання, до уваги беруться характер вчиненого адміністративного правопорушення, особа правопорушника, ступінь вини ОСОБА_1 , наявність пом'якшуючих відповідальність обставин у вигляді щиро каяття та відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, у зв'язку з чим вважаю за доцільне призначити йому адміністративного стягнення, в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених - адміністративного штрафу, що є необхідним та достатнім для виправлення правопорушника, а також стягнути з нього судовий збір, відповідно до ст. 40-1 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 124, 122-4, 283-285 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір",
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушень, передбачених ст. 124, ст. 122-4 КУпАП і притягнути його до адміністративної відповідальності, наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп., отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача - UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Роз'яснити особі до якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення їй копії постанови про накладення штрафу.
Відповідно до статті 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною 1 статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути пред'явлена до виконання на протязі трьох місяців.
Суддя: А. А. Русіна