Постанова від 03.09.2024 по справі 521/4223/24

Справа №521/4223/24

Номер провадження 3/521/3966/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

3 вересня 2024 року м. Одеса

Малиновський районний суд міста Одеси у складі:

головуючого судді Черевко С.П.,

при секретарі Нєдєвої Г.М.,

представника Одеської митниці Держмитслужби Евдокимова Д.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Одесі справу №2134/50000/23 від 24.12.2023, що надійшла з Одеської митниці Держмитслужби, відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження - REPUBLICA MOLDOVA, мне працюючого, місце проживання - АДРЕСА_1 Закордонний паспорт НОМЕР_1 від 11.08.2021 виданий ASP,

про порушення митних правил, передбачених ч. 3 ст. 471 МК України, -

ВСТАНОВИВ:

24.12.2023 року о 01 год. 52 хв. в зону митного контролю міжнародного автомобільного пункту пропуску «Старокозаче - Тудора» відділу митного оформлення № 3 митного поста «Білгород - Дністровський» Одеської митниці в напрямку з України до Молдови на канал руху «зелений коридор» в'їхав транспортний засіб особистого користування (легковий автомобіль) марки MERCEDES-BENZ E220 державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , країна реєстрації - Україна (UA), номер кузова - НОМЕР_3 , під керуванням громадянина Молдови ОСОБА_2 .

В даному транспортному засобі в якості пасажира слідував громадянин Молдови ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ).Під час здійснення митного контролю у громадянина Молдови ОСОБА_3 серед особистих речей було виявлено не задекларований за встановленою формою товар, а саме 53 (п'ятьдесят три) флакони рідини для електронних цигарок в асортименті без марок акцизного збору України, виробник “CHASER» (згідно мережі Інтернет країна виробництва - Україна), ємністю по 30 ml та 12 (дванадцять) флаконів рідини для електронних цигарок в асортименті без марок акцизного збору України, виробник “CHASER» (згідно мережі Інтернет країна виробництва - Україна), ємністю по 10 ml.

Виявлені предмети переміщувалися без ознак приховування та їх виявлення не було ускладнене у будь-який спосіб.

Згідно статті 196 Митного кодексу України зазначені предмети є заборонені щодо переміщення через митний кордон України (переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог законів України).

Згідно частини 2 статті 366 Митного кодексу України канал, позначений символами зеленого кольору (“зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Згідно частини 5 статті 366 Митного кодексу України обрання “зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Громадяни, які проходять (проїжджають) через “зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Таким чином, громадянин Молдови ОСОБА_3 вчинив дії щодо недекларування товарів (крім валютних цінностей), що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та які переміщуються громадянами.

Недекларуванням вважається незаявлення громадянином за встановленою формою точних та достовірних відомостей, перелік яких визначений Митним кодексом України, про товари, які переміщуються (пересилаються) таким громадянином через митний кордон України (у тому числі при проходженні (проїзді) ним каналом, позначеним символами зеленого кольору (“зелений коридор»).

У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 ) участі не приймав. Про дату, час та місце розгляду справи особа був повідомлений шляхом виставлення інформації про час та місце судового засідання на сайті Малиновського районного суду м. Одеси, оскільки, на теперішній час, місцезнаходження особи невідоме. Клопотань про відкладення або заперечень до протоколу, до суду не надходило.

Беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі суд вважає ОСОБА_1 ) таким, що своєчасно сповіщений про дату, час та місце судового засідання, а тому наявні усі підстави для розгляду справи без його участі.

Представник Одеської митниці Держмитслужби у суді подання підтримав та вважав, що вина ОСОБА_1 доведена повністю матеріалами справи, і тому необхідно притягнути його до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 471 МК України.

Вислухавши думку представника митниці та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що особа, стосовно якої складено протокол, підлягає притягненню до адміністративної відповідальності та її дії кваліфікує за ч. 3 ст. 471 МК України за кваліфікуючими ознаками: недекларування товарів (крім валютних цінностей), що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та які переміщуються громадянами.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений порядок переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідно ч. 1 ст. 318 Митного кодексу України, митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Статтею 365 МК України встановлено, що громадяни, за умови дотримання вимог Митного кодексу України та інших актів законодавства України, можуть переміщувати через митний кордон України будь-які товари, крім тих, що заборонені до ввезення в Україну (у тому числі з метою транзиту) та вивезення з України.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Відповідно ч. 1 ст. 318 МК України, митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Згідно частини 2 статті 366 Митного кодексу України канал, позначений символами зеленого кольору (“зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Згідно частини 5 статті 366 Митного кодексу України обрання “зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Громадяни, які проходять (проїжджають) через “зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Гр. ОСОБА_1 ) не задекларовано за встановленою формою товар, а саме 53 (п'ятьдесят три) флакони рідини для електронних цигарок в асортименті без марок акцизного збору України, виробник “CHASER» (згідно мережі Інтернет країна виробництва - Україна), ємністю по 30 ml та 12 (дванадцять) флаконів рідини для електронних цигарок в асортименті без марок акцизного збору України, виробник “CHASER» (згідно мережі Інтернет країна виробництва - Україна), ємністю по 10 ml.

Таким чином, громадянка України ОСОБА_1 вчинив недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами, а саме: недекларування товарів (крім валютних цінностей), що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та які переміщуються громадянами.

Крім того, вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил №2134/50000/23 від 24.12.2023, поясненнями ОСОБА_1 від 24.12.2023, описом вилучених предметів, та іншими матеріалами справи.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, інші обставини справи, суд вважає, що необхідним і достатнім для попередження нових правопорушень та виховання особи в дусі додержання Законів України буде накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу та конфіскації на користь держави товару, вилученого за протоколом про порушення митних правил №2134/50000/23 від 24.12.2023.

Керуючись ст. ст. 27, 33, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 471, 527-529 МК України, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 471 МК України, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п'ять тисяч сто) гривень.

Предмети, вилучені згідно протоколу про порушення митних правил №2134/50000/23 від 24.12.2023 року, - конфіскувати в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 гривень 60 копійок.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Сергій Черевко