іменем України
Справа № 210/5060/24
Провадження № 1-в/210/625/24
10 вересня 2024 року
Дзержинський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 за участі секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кривий Ріг подання начальника Державної установи «Криворізька вправна колонія №80» підполковника внутрішньої служби ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до засудження мешкав за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, не одруженого. Засудженого 30.05.2019 Баглійським районним судом м. Дніпродзержинська за ч.2 ст. 186 , ч.2 ст.309, ч.2 ст. 185, ч.3 ст.185, ст.70 КК Українидо позбавлення волі на строк 5 років.
В провадження судді надійшло вищевказане подання, в обґрунтування якого зазначено, що засуджений ОСОБА_4 , в місцях позбавлення волі знаходиться з 10.09.2019 року.
10.09.2024 ОСОБА_4 звільняється з державної установи "Криворізька виправна колонія (№80)". Раніше судимий: 21.09.2015 02890794 Баглійським районним судом м. Дніпродзержинська за ч.1 ст.317 КК України (позбавлення волі на певний строк 3 р.) звільнення від відбування покарання з випробуванням (стаття 75 ККУ) 1 р.; 05.01.2016 Печерським районним судом м. Києва (ст.27 ч.5, ст.205 ч.1, ст.205-1 ч.2, ст.70 ч.1, ст.70 ч.4) (позбавлення волі на певний строк 3 р.) звільнення від відбування покарання з випробуванням (стаття 75 ККУ) 1 р. 6 міс.
Відповідно до характеристики на засудженого, за час відбування покарання в ДУ «КВК (№80) ОСОБА_4 3 (три) рази притягувався до дисциплінарної відповідальності. Мав 3 (три) заохочення. Бажає змінити своє життя, про те це бажання має поодинокий та несистемний характер. Стверджує, що має бажання брати участь у програмах/заходах, але за поведінкою особи чи з інших джерел інформації зрозуміло, що це не відповідає дійсності, або, відвідуючи заходи програми, особа не бере активної участі в діяльності групи/відвідує не системно. Усвідомлює, що саме потребує змін, але при цьому нічого не робить. Має позитивні плани на майбутнє, але не розуміє, яким чином їх втілити. Бажає змін у подальшому житті, однак не має багатого життєвого досвіду та не знає як їх впроваджувати в реальність.
За результатами якої підсистема «КАСАНДРА» Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, визначила ступінь рівня ймовірної небезпеки для суспільства ОСОБА_4 як «високий».
Враховуючи викладене, начальник Державної установи «Криворізька вправна колонія №80» підполковник внутрішньої служби ОСОБА_5 просить суд вирішити питання про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та встановити наступні обмеження адміністративного нагляду:
1.Заборонити вихід з міста проживання з 22 до 06 годин;
2.Заборонити виїзд з міста (району) без дозволу органів поліції;
3.Відмічатись в органах поліції 2 (два) рази на місяць.
4.Заборонити перебування в ресторанах, кафе, барах та місцях продажу спиртних напоїв на розлив.
Представник ДУ «КВК № 80» ОСОБА_6 в судовому засіданні присутній не був, надав до суду заяву про розгляд справи без участі засудженого та представника адміністрації.
Засуджений ОСОБА_4 в судовому засіданні присутній не був, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Неявка в судове засідання осіб, які беруть участь у справі не перешкоджає проведенню судового розгляду відповідно до ст. 539 КПК України.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України у зв'язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку про його задоволення.
Стаття 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачає, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Як визначено пунктами «б» та «г» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства, засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Відповідно до приписів ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному законом порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Дослідивши надані матеріали, зокрема характеристику та довідку про заохочення і стягнення, враховуючи те, що громадянин ОСОБА_4 засуджений до позбавлення волі за вчинені кримінальні правопорушення проти власності та у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та з метою посилення контролю за його поведінкою і способом життя, подання про встановлення адміністративного нагляду підлягає задоволенню.
Так, Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 07.11.2022 № 757/2022, продовжено строк дії воєнного стану в Україні, який не припинено по теперішній час.
Таким чином, заборону виходу ОСОБА_4 з будинку за місцем мешкання з 22:00 до 06:00 ранку слід встановити з можливістю покидати місце мешкання для слідування в укриття під час сигналу повітряної тривоги в місті Кам'янське.
На підставі викладеного, керуючись статтею 5 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», статей 537, 539 КПК України суддя, -
Подання начальника Державної установи «Криворізька вправна колонія №80» підполковника внутрішньої служби ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити частково.
Встановити у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік із встановленням наступних обмежень відносно піднаглядного:
1. Заборона виходу з будинку за місцем мешкання з 22:00 до 06:00 ранку, з можливістю покидати місце мешкання для слідування в укриття під час сигналу повітряної тривоги в місті Кам'янське на час дії воєнного стану на території України;
2. Заборона виїзду за межі міста Кам'янське без дозволу органів Національної поліції України, за виключенням випадків евакуації у зв'язку з запровадженням воєнного стану;
3. Заборона перебування в ресторанах, кафе, барах та місцях продажу спиртних напоїв на розлив.
Встановити реєстрацію у відділенні поліції за місцем проживання 2 (два) рази на місяць.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 7 діб через Дзержинський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Суддя: ОСОБА_1