Ухвала від 10.09.2024 по справі 120/9594/22

УХВАЛА

м. Вінниця

10 вересня 2024 р. Справа № 120/9594/22

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дончик Віталій Володимирович, розглянувши заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 28.02.2023 року, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 09.05.2023 року адміністративний позов задоволено, визнано протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області щодо припинення нарахування та виплати суддівської винагороди та передбачених законом доплат до посадового окладу судді Іллінецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 з 04.10.2022 року, зобов'язано Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок суддівської винагороди та передбачених законом доплат до посадового окладу з 04.10.2022 та здійснити її виплату з урахуванням уже фактично виплачених сум.

Ухвалою суду від 29.01.2024 року у задоволенні заяви представника позивача про визнання протиправними дій Територіального управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області щодо неналежного виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 28.02.2023 року у справі №120/9594/22 за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії відмовлено.

05.09.2024 року на адресу суду від представника позивача надійшла заява про перегляд ухвали суду від 29.01.2024 року за нововиявленими обставинами.

Обґрунтовуючи подану заяву представник позивача, вказав, що нововиявлена обставина відображена у акті Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області №08-30/05 від 21.12.2023 року, який винесений за результатами ревізії окремих питань фінансового-господарської діяльності Територіального управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області.

Вирішуючи питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами, суд керується такими мотивами.

Відповідно до частини 1 статті 361 КАС України судове рішення, яким закінчено розгляд справи і яке набрало законної сили, може бути переглянуто за нововиявленими або виключними обставинами.

Згідно статті 362 КАС України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право подати заяву про перегляд судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили, за нововиявленими або виключними обставинами.

Відповідно до статті 366 КАС України визначено, що протягом п'яти днів з дня після надходження заяви до адміністративного суду суддя перевіряє її відповідність вимогам статті 364 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими або виключними обставинами.

Відкривши провадження за нововиявленими або виключними обставинами суддя надсилає учасникам справи копії заяви про перегляд і призначає дату, час та місце судового засідання, про що повідомляє учасників справи.

Згідно статті 368 КАС України заява про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами розглядається у судовому засіданні протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження за нововиявленими або виключними обставинами.

Справа розглядається за правилами, встановленими цим Кодексом для провадження у суді тієї інстанції, яка здійснює перегляд. В суді першої інстанції справа розглядається у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи. Неявка заявника або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

На підставі викладеного, суд вважає, що заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за формою і змістом відповідає вимогам КАС України щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції.

З огляду на вищезазначене, розгляд заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами слід здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.

Керуючись статтями 33, 248, 256, 366 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження за нововиявленими обставинами в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Розгляд заяви здійснюватиметься суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.

Призначити розгляд заяви на 08.10.2024 року о 13:00 год. в залі судового засідання №6 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.

Встановити відповідачу строк для надання відзиву, протягом 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження нововиявленими обставинами на заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в порядку статті 162 КАС України.

Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: “http://court.gov.ua/fair/».

Копію ухвали направити особам, що беруть участь у справі.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Суддя Дончик Віталій Володимирович

Попередній документ
121523311
Наступний документ
121523313
Інформація про рішення:
№ рішення: 121523312
№ справи: 120/9594/22
Дата рішення: 10.09.2024
Дата публікації: 13.09.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Вінницький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (24.03.2026)
Дата надходження: 24.03.2026
Предмет позову: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії
Розклад засідань:
20.12.2022 11:00 Вінницький окружний адміністративний суд
24.01.2023 10:00 Вінницький окружний адміністративний суд
23.02.2023 11:00 Вінницький окружний адміністративний суд
28.02.2023 15:00 Вінницький окружний адміністративний суд
22.06.2023 11:00 Вінницький окружний адміністративний суд
01.08.2023 11:00 Вінницький окружний адміністративний суд
03.08.2023 14:00 Вінницький окружний адміністративний суд
16.01.2024 10:30 Вінницький окружний адміністративний суд
23.01.2024 13:00 Вінницький окружний адміністративний суд
08.10.2024 13:00 Вінницький окружний адміністративний суд
27.05.2025 13:00 Вінницький окружний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
БОРОВИЦЬКИЙ О А
суддя-доповідач:
БОРОВИЦЬКИЙ О А
ДОНЧИК ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
ДОНЧИК ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
відповідач (боржник):
Територіальне управління державної судової адміністрації України у Вінницькій області
Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області
Територіальне управління ДСА України у Вінницькій області
Відповідач (Боржник):
Територіальне управління державної судової адміністрації України у Вінницькій області
за участю:
Державна судова адміністрація України
заявник апеляційної інстанції:
Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області
заявник про перегляд за нововиявленими обставинами:
Територіальне управління державної судової адміністрації України у Вінницькій області
заявник про перегляд судового рішення за нововиявленими обставин:
Територіальне управління державної судової адміністрації України у Вінницькій області
позивач (заявник):
Балтак Дмитро Олегович
Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Центрального міжрегіонального упраління Міністерства юстиції (м. Київ)
Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Центрального міжрегіонального упраління Міністерства юстиції (м. Київ)
представник:
Гребенюк Валентин Олександрович
представник заявника:
Савельєва Ірина Олександрівна
суддя-учасник колегії:
КУРКО О П
ШИДЛОВСЬКИЙ В Б