про передачу справи за підсудністю
09 вересня 2024 року Справа № 580/8721/24
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Каліновська А.В., перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до адміністративної комісії виконавчого комітету Черкаської міської ради, Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 подала до Черкаського окружного адміністративного суду позов до адміністративної комісії виконавчого комітету Черкаської міської ради, Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, в якому просить:
- скасувати постанову адміністративної комісії виконавчого комітету Черкаської міської ради № 168 від 12 червня 2024 року по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП та накладення стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1275 гривень;
- справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 закрити за відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 152 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, суддя виходить з наступного.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з?ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Статтею 20 КАС України розмежовано предметну юрисдикцію адміністративних судів. Так, частиною 1 цієї статті визначено адміністративні справи, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Частиною 2 вказаної статті передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Пунктом 1 частини 1 статті 20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності. Положення вказаної норми кореспондують вимогам частини 1 статті 286 КАС України, яка передбачає особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Як вбачається з позовної заяви, згідно постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення № 168 від 12.06.2024, винесеної адміністративною комісією виконавчого комітету Черкаської міської ради, ОСОБА_1 було визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 152 КУпАП та притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 1275 гривень.
Таким чином, зважаючи на те, що предметом оскарження є рішення суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, застосоване до позивача на підставі Кодексу України про адміністративні правопорушення, тому дана справа предметно не підсудна Черкаському окружному адміністративному суду, а її розгляд належить до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного.
Наслідки недотримання правил предметної та територіальної підсудності Кодексом адміністративного судочинства України не розмежовано та врегульовані статтею 29 КАС України. Законодавцем визначено аналогічні підстави для передачі справи з одного адміністративного суду до іншого у разі недотримання правил і предметної, і територіальної підсудності.
Так, пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись наведеним вище, враховуючи те, що предметом оскарження є рішення суб'єкта владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності, суд приходять висновку, що адміністративна справа предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному та вважає за необхідне передати дану адміністративну справу на розгляд Соснівського районного суду м. Черкаси, як адміністративного суду.
Відповідно до ч. 8 ст. 29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Керуючись ст.ст. 20, 26, 29, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Справу за позовом ОСОБА_1 до адміністративної комісії виконавчого комітету Черкаської міської ради, Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності передати до Соснівського районного суду м. Черкаси.
Справу за позовом ОСОБА_1 до адміністративної комісії виконавчого комітету Черкаської міської ради, Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності направити до Соснівського районного суду м. Черкаси після закінчення строку на оскарження даної ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, однак може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статями 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Альона КАЛІНОВСЬКА